Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5
 
darko 05.04.2006 u 16:22:50 profil autora
Yeah Yeah Yeah Song – apsolutni koncertni hit, odlično otvaranje albuma. Jebanje u šupak.

Free Radicals – meni trenutno najzanimljivija pjesma na albumu. Odličan, zarazan refren, falsetčina i po.

The Sound of Failure – nije mi sjela od prve, ali definitivno jedna od jačih pjesama na albumu... ima dosta dodirnih točaka s prethodna 2 albuma, jaki lyricsi, što je rijetkost na ovom albumu.

My Cosmic Autumn Rebellion – još jedna pjesma s elementima prethodna 2 albuma, odlično bi funkcionirala i kao instrumental, kriminal ju je slušati kompresiranu u mp3, ili na lošim zvučnicima.

Vein of Stars – ovo mi dođe ko mlađa i ružnija sestra od npr. «What is the light?»

The Wizard Turns On – instrumental; "the wizard turns on the giant silver flashlights and puts on his werewolf moccasins" – e, upravo to; intermezzo s kojim je zakljucen prvi (puno jaci i bolji) dio albuma. Flaming lipsi jos nisu napravili los instrumental.

It Overtakes Me – jos jedan hit, podsjeca na neke njihove uratke iz prve polovice 90-ih, recimo s "cloud taste metallic." kaze drozd da nisu znali zavrsiti ovu pjesmu... i dok su radili na njoj, on (steven) je bio u drugoj sobi slusao jednu drugu njihovu pjesmu (the stars...) i skuzio da su u istom tonalitetu, pa su It Overtakes Me spojili s tom drugom (the stars are so big... I am so small... do I stand a chance?)... poslusajte nacin na koji su spojene te 2 pjesme (od 2:50 do negdje 3:30)... masterpiece.

Mr. Ambulance Driver - nitko ne zna kako je ta pjesma zavrsila na ovom albumu i koja joj je poveznica s ovim albumom. Ne znam ni ja.
"It seemed more at home in the pile of Yoshimi b-sides." kaze Steven Drozd. Apsolutno se slazem.
Svidja mi se sample sirene i nacin na koji je utkan u pjesmu. Solidna pjesma. Ružna sestra od "Do You Realize?"

Haven't Got A Clue - najlošija pjesma na albumu, skroz bezveze, bolje da je nema.

The W.A.N.D. - kažu da se smjer kojim idu i koncept ovog albuma počeo od ove pjesme. Šteta. Meni je ova pjesma više-manje neupečatljiva, da ne kažem dosadna.

Pompeii am Gotterdammerung - kad nakon prethodne 3 pjesme taman pomislis da je sve otislo u kurac, pojavi se jedna sjajna poput ove. Vokal je Steven Drozd glavom i glasom. Produkcijski masterpiece. Opet šteta u mp3-u slušati.

Goin' On - simboličan naslov za zatvaranje albuma. možda sam kreten, al malo me podsjeća na kasne beatlese. i nisam oduševljen pjesmom.

Album ima 7 sjajnih, 3 dobre/solidne i 2 loše pjesme.
Istina je da ovom albumu fali ono nešto da ti uđe duboko pod kožu, da te kao album u potpunosti osvoji. Ja recimo sad, nakon 20-ak slusanja, selektiram (preskacem) pjesme, a to s flaming lipsima nikad nisam radio, pogotovo na zadnja 2 albuma. Ovaj album je mješavina svega i svačega. No, recimo da su s ovim albumom Flaming lipsi napravili neki rezime, podvukli crtu. Kao i HTTT od Radiohead, koji se ne moze mjeriti s 3 mu prethodnika, ali van tog konteksta riječ je o sjajnom albumu. Eto, na taj način ja doživljavam i At War With The Mystics.

Moja ocjena: 7.8/10
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 05.04.2006 u 16:50:28
backdrifter 05.04.2006 u 17:25:56 profil autora
omnomnom
haven't got a clue je katastrofa

ful mi je zao da vein of stars nije malo razradjenija, lijepa pjesma ali fali tu nesto...

backdrifter 05.04.2006 u 17:30:13 profil autora
omnomnom
a recenzije pičforka ne doživljavam od kad su dali mizernu ocjenu secret migrationu
electro cute 05.04.2006 u 19:49:16 profil autora
the yeah yeah yeah song - kozmički zakon
free radicals - zakon
the sound of faliure - smeće
my cosmic autumn rebellion - fora
vein of stars - nije baš nešto...
the wizard turns on - sranje
it overtakes me - kozmički zakon
mr ambulence driver - bezveze
haven't got a clue - jebeno, nepodnošljivo kozmičko sranje
the w.a.n.d. - fora
pompeii at gotterdammerung - zakon, i to kozmički
goin' on - smeće

elem, tri super stvari, jedna odlična, dvije jako dobre i ostatak je bezveze. al najgore je ono što darko kaže, ovaj album fakat nema ono nešto. ko da je naštancan, ko da su došli i rekli: e, amo napravit ovakvu pjesmu, s ovakvim zvukićima i ovakvom temom, baš je fora.
na prošla dva albuma, a i na onim ranijima uvijek su mi zvučali ko da imaju neš važno za reć, iako ponekad nisu znali kak. ovaj put znaju kak, i to se jako dobro čuje, al nemaju niš za reć.
s tim bi završio svoje osobno poglavlje o ovom albumu. ocjena: 7.0 (dao bi im 6.6 al nemam srca, ipak mi je to jedan od najdražih bendova ikad...)
electro cute 05.04.2006 u 19:51:30 profil autora
httt nabija ovaj album totalno u guzicu, btw. httt ima feeling koji se proteže kroz čitav album i koji ga drži, i ima točno 0 loših pjesama. naravno, lošiji je od svoja tri prethodnika, al jebiga, ne zbnam jel se mogu sjetit 30 albuma koja su mi bolja od kid a, najslabijeg od ta tri.
darko 05.04.2006 u 20:06:59 profil autora
httt nabija ovaj album totalno u guzicu


ja nisam nigdje usporedjivao ova dva albuma, vec samo kontekst kao takav. pad nakon prethodna 3, kao i ovdje pad nakon prethodna 2, kao i mercury rev pad sa secret migration nakon prethodna sjajna 2.
i secret migration i AWWTM i HTTT su jako dobri albumi, al su svi odreda losiji od svojih prehodnika. necu ih komparirati medjusobno. nema mi smisla, a i premalo je vremena proslo od AWWTM za takvo sto.

btw. httt ima feeling koji se proteže kroz čitav album i koji ga drži


slazem se. to je razlika u odnosu na AWWTM.

A The Sound Of Failure smeće???
Pa ti barem imaš uši.
electro cute 05.04.2006 u 21:02:22 profil autora
liriksi su bezveze, ko da ih je napiso ostarjeli panker. i mjuza je totalno dosadna.
slowpulse 05.04.2006 u 21:29:23 profil autora
možda je secret migration pad nakon sjajnih albuma, ali na njemu nema nijedno sranje, a na flaming lipsima ima više od jednog
backdrifter 05.04.2006 u 21:35:57 profil autora
omnomnom
znate sta je najveci problem u cijeloj ovoj raspravi - to kaj su nas posljednji albumi vecine glavnih bendova koje slusamo -- RAZOCARALI -- neki vise neki manje al jesu.
obozavam httt al slabiji je od predhodnika, secret migration je predivan al takodjer nije genijalan ko prethodna dva. awwtm takodjer, mogwai isto nije odusevio. dakle ostaju nam pipsi i radiohead. mozda me upravo zbog toga tolko smetaju thomove price...
slowpulse 05.04.2006 u 21:46:08 profil autora
zato imamo b&s
backdrifter 05.04.2006 u 21:46:59 profil autora
omnomnom
da!
darko 05.04.2006 u 21:58:03 profil autora
možda je secret migration pad nakon sjajnih albuma, ali na njemu nema nijedno sranje, a na flaming lipsima ima više od jednog


Pa šta onda? Na AWWTM su najvise 2-3 pjesme sranje. Album je dobar. I nije nista losiji od npr. Secret migration. My opinion.

Bog je isto jedan od najboljih albuma ikada, pa opet ima 2-3 pjesme koje su sranje. I šta sad?
D&R je 10 puta bolji od Boga pa ima jednu sranje pjesmu.
Jebiga, zalomi se.
electro cute 05.04.2006 u 22:34:04 profil autora
mene je mogwai oduševio totalno. nakon hsfhp ovo je predivno. flaming lips su me jedini istinski razočarali, od ovih velikih. novi radiohead će ili bit totalno smeće ili nenadjebivi zakon.
zomri 05.04.2006 u 22:38:28 profil autora
meni je opet hsfhp totalni zakon naspram gosp. zvjeri.
krampus 05.04.2006 u 23:17:33 profil autora
Evo, kad svi recenziraju album, da i ja prenesem svoju recenziju iz Klika:

Nakon ziheraškog zadnjeg albuma, ludi rock znanstvenici iz Oklahome vraćaju se eksperimentima. U blesavom singlu «Yeah Yeah Song» oponašaju Queen, u «Free Radicals» Becka koji oponaša Princea, u simfo-disco baladi «Sound Of Failure» rasturaju na vlastitom terenu, ali nakon toga sve se utopi u masi jebeno produciranih, ali autorski ćelavih pjesama. Iz epruvete Flaming Lipsa i ovaj put je kapnulo nešto lijepo i blještavo, samo čemu to služi, nije nam baš jasno. Ali to je znanost: da svaki eksperiment upali, ne bi se zvao eksperiment.

(Nemojte me sad jebat zbog onog "ziheraški", jer u 500+ znakova ne mogu recenzirat i prethodne albume, pa moram nešto i pojednsotaviti. "Yoshimi" je super, ali je s muzičke strane ziheraško naslanjanje na "Soft Bulletin". Eh, da je ovaj album barem prislanjanje na "Yoshimi", ne bi ga mnogo cenio, ali barem bih ga slušao. I naravno da se slažem s tipom s Pičforka kad uči od najboljih: uočimo samo kako je od mene pokrao opis "Free Radicals".)
electro cute 06.04.2006 u 00:20:19 profil autora
men yoshimi bolji od softa. naslanjanje je, al da je ziheraški napravit takav album, pa baš i nije...
sori, moram te malo zajebavat ;)
darko 06.04.2006 u 20:06:56 profil autora
meni inace vein of stars isto nije bas nesto kao sto rekoh, ali nije ni toliko losa. evo info za sve
(nisam jos provjerio istinitost donje tvrdnje, jer nemam verziju s neta):

"Vein of Stars" is in a different key than the leaked version I heard. It's faster, and therefore the key has changed.
backdrifter 08.04.2006 u 13:57:22 profil autora
omnomnom
napokon kupih lipse. lik u cd shopu bio oduševljen da netko pita za njih. dobra fora je da su imali samo JEDAN(1) primjerak. nema interesa kaze pa su uzeli tek reda radi jer je novica.
opet sam mrvcu razocaran jer je cover siromasan. kao da nisu mogli jednu knjizicu napraviti. pih...
backdrifter 08.04.2006 u 13:58:05 profil autora
omnomnom
vein of stars mi se cini identicna onoj koju sam skinuo s neta.
matea 08.04.2006 u 22:44:46 profil autora
primjeti da su svi (zadnja tri) bookleti fizički isti. jedan papir i fino si ga otvoriš na tri dijela.
i tako to.

.
pusa lurkerima
backdrifter 09.04.2006 u 13:11:42 profil autora
omnomnom
skuzio sam to da je na zadnja tri isti, al mislim da bi tu trebalo malo vise sadrzaja. inace ljudi vise skoro nista ne dobivaju kupovinom cdja naspram davnlouda sa nekog online music storea.
sta cuvaju artwork za neki limited i za dvdje. nek idu u kurac, kupio sam njihov album i zelim se osjecati privilegiranim. ;)
backdrifter 09.04.2006 u 13:17:50 profil autora
omnomnom
je*em ti džordža selisburja
;)

sadrzaj je izmijenio/la - backdrifter u 09.04.2006 u 13:18:22
matea 09.04.2006 u 13:26:57 profil autora
kupi si onu litografiju
ili majicu od belle&sebastian za 30 FUNTI

.
pusa lurkerima
backdrifter 09.04.2006 u 13:45:12 profil autora
omnomnom
30!
je*ote
electro cute 09.04.2006 u 14:06:58 profil autora
inace ljudi vise skoro nista ne dobivaju kupovinom cdja naspram davnlouda sa nekog online music storea.


osim kvalitete same muzike, jelte...
backdrifter 09.04.2006 u 14:10:14 profil autora
omnomnom
je, po prodaji cda naspram mp3ca se bas vidi kolko je ljudima ta razlika ultrabitna.



sadrzaj je izmijenio/la - backdrifter u 09.04.2006 u 14:11:01
backdrifter 09.04.2006 u 14:11:59 profil autora
omnomnom
backdrifter 09.04.2006 u 14:18:35 profil autora
omnomnom
je bi ovo Link i ovo Link
electro cute 09.04.2006 u 15:47:04 profil autora
jebo ljude.
darko 21.04.2006 u 22:25:50 profil autora