Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
inga 20.10.2005 u 00:39:55 profil autora
zapoceo danas, grad je u trenu postao velegrad, nabujao od dosljaka i knjiskih ljudi, restorani i hoteli povisili su nemilosrdno cijene.
isplate li se knjige?
kako da ne.
dju 20.10.2005 u 14:58:55 profil autora
za manje od mjesec dana bit će i naš siroti interliber.
paradoklsalno, sav je prostor na velesajmu, predviđen za izdavače - u hipu rasprodan. a znamo da osim par velikih, svi ostali muku muče s opstankom.
i malo kome se od njih taj sajam isplati, uglavnom dođu na nulu kad podvuku crtu ispod izdataka i zarade.
valjda je to potez očajnika: ako se ne pojavim i ne pokažem, onda me fakat više nema.
pa svejedno jedva čekam.
ja na interliberu svima dragima kupujem poklone za božić.
electro cute 20.10.2005 u 19:09:13 profil autora
interliber rulz. a ja sam na f fakultetu kubio zbirku pjesama od szymborske za 35 kuna. al prijevod je očajan. al ajde, bilo je jefteno. :)
dju 24.10.2005 u 11:48:40 profil autora
čiji prijevod? ako si kupio zbirku "radost pisanja", a to je preveo zdravko malić, onda ti moram reć da spomenuti slovi kao neprikosnoveni autoritet za prevođenje poljske poezije na hrvatski.
inače je umro.
electro cute 24.10.2005 u 12:44:15 profil autora
da, radost pisanja. neka je on autoritet, i neka je umro (pokoj mu duši) al prijevod niš ne valja. nije problem u poznavanju poljskog nego nepoznavanju hrvatskog.
dju 24.10.2005 u 13:03:50 profil autora
on je bosanac.
electro cute 24.10.2005 u 20:31:12 profil autora
eto...
electro cute 24.10.2005 u 20:44:04 profil autora
misliš, bio je bosanac? ili se narodnost prenosi u raj i pakao.pa duše s američkim pasošima imaju prednost pred nama, balkanskim bijednicima. i to je čovjek još bio iz bosne, znači da je automatski sumnjiv, alkajida, bombardiranje neba i slično...

sv petar: žao mi je g. maliću, al morat ćemo vas provjeriti...
malić:u redu...uh..
sv petar (vadi motorolu):malić. zlatko. bosna i hercegovina. molim? da, BiH. ha ha ha. ne, ne, on je u paklu! ahahahaha. ma sto posto. (okreće maliću leđa). imaš pravo (šapće), ma sve bi ja njih turnuo dolje. balkanska đubrad! nekidan su napili franju, pa je pišao po oblacima. da!! ne, nemam pojma, mislim da su to nazvali kisela kiša... ma dobra je fora, al opet, nije fer, znaš franju, otkad su mu ptice dobile gripu može ga se na sve nagovorit. provjerila si? aha, čist je. al ipak ću ga malo, ha ha ha, da, da. ajd.
(okreće se maliću)
sv petar: žao mi je, gospodine, morat ćemo vas temeljito pretražit. svucite se.
malić: ali čemu to? pa ja sam ipak netko i nešto! prevodio sam szymborsku s poljskog, ona je nobila dobila! ja sam autoritet!
sv petar: mene to ne zanima! a sad se smirite ili ću pozvati gabriela da vas izbaci! okej?
(uto pred vrata dođe bush mlađi)
sv petar: o gospodine bush, samo izvolite! samo izvolite!
bush: a ono s irakom?
sv petar: ha ha ha, ništa, ništa! i machiavelli je tu, on je rekao da cilj opravdava sredstvo, i ja se slažem, apsolutno!
bush:machiavelli? šta to nije marka auta?
sv petar: ne, ne, to je filozof, al nema veze, samo vi uđite. tak im i treba, prokleta mudžahedinska đubrad! a vi maliću, naguzite se! prevodit poeziju, svašta... (niječno kima glavom dok navlači rukavice.)

sadrzaj je izmijenio/la - electro cute u 24.10.2005 u 20:44:44
arhimed 02.11.2005 u 01:55:13 profil autora
za manje od mjesec dana bit će i naš siroti interliber.
paradoklsalno, sav je prostor na velesajmu, predviđen za izdavače - u hipu rasprodan. a znamo da osim par velikih, svi ostali muku muče s opstankom.
i malo kome se od njih taj sajam isplati, uglavnom dođu na nulu kad podvuku crtu ispod izdataka i zarade.
valjda je to potez očajnika: ako se ne pojavim i ne pokažem, onda me fakat više nema.
pa svejedno jedva čekam.
ja na interliberu svima dragima kupujem poklone za božić.


večeras je na telki bila suhoparna rasprava o stanju hrvatskog izdavaštva. koliko sam uspio pohvatat, veliki problem predstavljaju knjige koje se prodaju na kioscima jer njihovi izdavači mogu napravit reklamu o kakvoj obični, mali izdavači mogu samo sanjati, a tu je i nezainteresiranost svekolikog pučanstva za pisanu riječ. prema anketi koja je provedena za potrebe emisije, 70% ispitanika nema ni najmanju potrebu za knjigom. tužno, jebi ga.
nije mi jasno kako mali izdavači opstaju kad jedan vbz koji objavljuje visokotiražne coelha i browna jedva spaja kraj s krajem (barem koliko ja znam).

p.s.
cute, dobar ti je humor

p.p.s.
i u begešu je održan sajam knjiga - Link
johnnykola 02.11.2005 u 09:02:39 profil autora
sta je bilo!? reci!
Iz dečije izdavačke kuće “Beli put“ za mališane su pripremljene prave poslastice u vidu pesama čika Jove Zmaja, bajki o “Beloj Grivi”, “Plavom kitu”, “Alisi u zemlji čuda”, ali i romani: “Orlovi rano lete”, “Tom Sojer”, “Avanture belog medvedića”, “Zečić Pauli”...

dete nije gete
vi treba da ga volite i razumete


:)))
electro cute 02.11.2005 u 18:04:12 profil autora
bio jučer pintarić na teveu, u wilco majici. ala sam se nasmijao.
knjige su za pičke, evo ja još ne znam čitat, šta mi fali?