Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zomri 25.04.2006 u 23:58:59 profil autora
Oj bože dragi, neki ljudi nikad neće naučiti šta znači pridjev "eponiman":

"Od početnog kotrljanja bas linije "Safe From Harm" s eponimnog prvijenca "Blue Lines" preko kultnih komadića genijalnosti "Karmacoma" i "Angel", milovanja vokalima gošća Liz Fraser u "Teardrop" i Tracey Thorn kroz "Protection", podsjećanja na briljantnost vokala Share Nelson kotrljanjem ritmičkog intra "Unfinished Sypmathy", Massive Attack su zadržali liniju prepoznatljivosti bivajući istraživačima mračnih strana plesnog popa u izrazitom slow motionu."

Anđelo Jurkas, recenzija kolekcije singlova Massive Attack
electro cute 26.04.2006 u 00:16:05 profil autora
a jebiga.
matea 20.05.2006 u 16:59:28 profil autora
houdek - živim za to

"Do tada će snimati bezgrešne i saharinske albume o kojima će s udivljenjem pričati samo nekritični ljudi koji velikom zapreminom subjekta automatski doživljavaju i sve ostale veličine.

Ako mu se ne zakreče krvne žile od siline nepatvorene emocionalnosti..."

Anđelo Jurkas

.
pusa lurkerima
backdrifter 20.05.2006 u 17:37:06 profil autora
omnomnom
? ? ?
matea 20.05.2006 u 17:37:57 profil autora
molim?
niš, samo mi je iznimno jadno kad se netko šali na račun toga što je drugi netko debeo.


.
pusa lurkerima
sadrzaj je izmijenio/la - matea u 20.05.2006 u 17:39:40
electro cute 20.05.2006 u 18:50:20 profil autora
a pri tom je nepismen.
backdrifter 20.05.2006 u 19:50:23 profil autora
omnomnom
to su bili upitnici cudjenja nad tom recenicom
odvratan lik je taj AJ
sucker 21.05.2006 u 00:28:20 profil autora
kaj nije pritom electro? ili ja ne znam kad je netko ironičan?
electro cute 21.05.2006 u 00:44:40 profil autora
očito neznaš.
krampus 21.05.2006 u 01:40:48 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - krampus u 21.05.2006 u 01:41:23
krampus 21.05.2006 u 01:44:01 profil autora
Sere mi se od toga.
electro cute 21.05.2006 u 02:37:53 profil autora
od jurkasa? njegov će pepeo služit ko laksativ.
darko 18.06.2006 u 01:20:44 profil autora
Aleksandar Dragaš

Koncert Motorheada: Nepoderivi rock'n'roll testament

“We are Motorhead, we play rock'n'roll!”, groknuo je Lemmy u mikrofon, kao da laje na mjesec, i u narednih sat i pol više od 2000 ljudi uvjerilo se kako je to jedna od rijetkih istina u današnjem svijetu prepunome marketinško-propagandnih laži.

Lemmyjeva vjera u Električnu crkvu čvrsta je poput stijene Gibraltarske, a tu vjeru nije iznevjerio ni na nedjeljnom koncertu u prostoru gdje su nekoć stoku vodili na klanje, a u kojem se preksinoć okupila rock'n'roll pastva na svojoj svetkovini, na svom hodočašću, na svojoj, naravno ne tihoj, nego glasnoj misi, započetoj s “Dr. Rock” i stihovima: “I’ve got the medicine you need, I’ve got the power, I’ve got the speed, I’ll find out how to stop your clock, We sure ain’t talking Doctor Spock, Hear me talking, Doctor Rock”. I bi tako. I bi rock’n’roll.

Od svirke i konferansi do moćnog i mesnatog zvuka s besprijekornog razglasa koji je bez imalo problema isporučivao tutnjavu Lemmyjeva basa, Philove gitare i Mikkeyjevih bubnjeva u dvadesetak pjesama, posloženih gotovo identično rasporedu s DVD-a “Stage Fright”. Koncert Motorheada u bio je jedan od najboljih u Zagrebu u posljednjih nekoliko godina.

Ni u jednom se trenutku nije osjetilo ili vidjelo da je svećenik improvizirane prvostolnice Električne crkve u Staroj klaonici četiri godine stariji od kardinala Josipa Bozanića. Ali, Lemmyjeva (61) začuđujuća mladolikost više stvarno nikoga ne bi trebala jer on je najbolje utjelovio ideju kako je rock'n'roll, kao i blues, jazz i country, moguće živjeti cijeli život. I biti zadovoljan, ponosan i iskonski mudar u svojoj životnoj jednostavnosti.

Rock'n'roll, naime, nema veze s fiziologijom nego s filozofijom i psihologijom. Ako si jak u glavi, ništa i nitko te neće moći pokolebati u tvojoj vjeri ili promišljanjima. Čistoća vjere, čistoća forme, to je put spasenja. “Although they're always gonna tell you it's a sin, In the end, you're on your own, And there is no-one that can stop you being alone, Stay Clean”, rekao je Lemmy i time izrekao još jednu veliku istinu o ufanju u vlastite snage.

A, takvih je istina u nedjelju bilo još, poput one iz “Just 'Cos You Got The Power”: “You think that life's all dollars, Greed and lust and spite, But I wasn't born to follow, Like to get my sleep at night, Just 'Cos You Got The Power, That don't mean you got the right”.

Link
Depressed 18.06.2006 u 12:09:10 profil autora
Hmmm, ovaj review me užasno podsjeća na Electroov stil. Ne po tome da su slični nego su nekako - paralelni.
electro cute 19.06.2006 u 14:00:00 profil autora
ti si potpuno lud. a da ne kažem mrtav. ovo nikako ne podsjeća na moj stil, f00l!
Depressed 19.06.2006 u 14:14:52 profil autora
Kaj se pjeniš? Nisam ni reko da liči (sliči) nego da me podsjeća na tvoj stil a to se događa preko niza podsvjesnih asocijacija. Jedino što mi je zanimljivo u svemu tome je da su me sve te asocijacije dovele do tebe :)
matea 17.07.2006 u 13:07:36 profil autora
Legendarna američka grupa na Šalati okupila oko 4 tisuće obožavatelja

Oko 4 tisuće obožavatelja prisustvovalo je kasno sinoć koncertu Pixiesa koji su na Šalati nakon Franz Ferdinanda i Moriseeya priuštili Zagrepčanima dvosatni rock-spektakl. Popraćeni scenografijom, Pixiesi su svojim starim hitovim, s kojima su svojedobno žarili po cijelom svijetu, razveselili publiku, te ih natjerali da im nakon svake pjesme podare veliki aplauz.

- Dobra večer Zagrebe, divno je biti ovdje pred vama - rekli su okupljenima na engleskom članovi grupe.

U publici su se tijekom koncerta mogle naći brojne američke zastave i one s imenom grupe. Publika svih naraštaja pohodila je Šalatu unatoč povećoj cijeni karte, a oni koji nisu imali sreće da dođu do dragocjenog papirića američke legende su slušali na okolnim terenima ŠRC Šalate. Kako je sinoćni koncert bio jedini na turneji Pixiesa u ovoj regiji, prisustvovali su ne samo fanovi iz Hrvatske već i iz susjednih zemalja. Tako su dvije djevojke zbog ovog koncerta u Zagreb došle sa sjevera Mađarske.

- Pixiese slušamo otkad znamo za sebe, te nije bilo šanse da propustimo njihov nastup koji nam je praktički bio na dohvat ruke - ispričale su simpatične Mađarice, koje su u vrećama za spavanje provele prethodnu noć kako bi rano ujutro kupile kartu.

Na koncertu je od osoba iz javnog života uživao i Bruno Kovačević, bubnjar Azre Boris Leiner, Mile Kekin te mnogi drugi.

Sanjin Španović


pixies su na koncertu, osim što su pjevali, izgovorili negdje 5 riječi - nijedna nije bila od gore navedenih (citiranih??)
i ne, nije bilo scenografije.

.
i want a verb and you give me a noun
trixy 17.07.2006 u 13:14:22 profil autora
a od osoba iz javnog života (što mi je uvijek najbitnije kod recenzija koncerta), je li bio hadžo?
hehe
Hadzo 17.07.2006 u 15:46:11 profil autora
Je, bio je Hadžo i razočarao se. Totalna tezga. Koncert na Križankama ostao mi je u lijepom sjećanju, ali ovo sinoć bila je rasprodaja ugleda i to po jako niskoj cijeni. Anemičan bend, beskrvna svirka, nikakva scenografija i nikakav kontakt s publikom, sorry ali sami ste odabrali svirati u ovoj vukojebini koliko ja znam. Dvosatni spektakl? Kada? U Kulušiću prije 15 godina? Možda. Ovo sinoć bilo je sat i 25 minuta točno (ja mjerio), s dva bisa, čudnim konceptom i rasporedom pjesama, a bogami u nekoliko navrata su ga opasno udavili. Da nisam imao dobro mjesto u drugom redu lijevo vjerojatno bih nakon prvih pola sata otišao zujiti okolo i tražiti poznate i "poznate". By the way, bila je i ekipa iz Ramireza, Dalibor iz Bambi Molestersa, Ivan iz Vatre i Pišta. Jebote, sad kad vidim taj spisak, pa s kakvim se ja to ljudima druzim? Stvarno sam dinosaur. Roar!
sadrzaj je izmijenio/la - Hadzo u 17.07.2006 u 15:48:37
matea 29.09.2006 u 11:00:54 profil autora
Link
jel ovo recenzija? što je ovo?

.
i want a verb and you give me a noun
matea 16.11.2006 u 23:48:26 profil autora
Link
nad sopotom je puhao jugo

jebote jebote jebote jebote jebote jebote




.
i want a verb and you give me a noun
matea 15.06.2007 u 16:54:13 profil autora
dragaš, a. o novom albumu jinx-a

...Novi album Jinxa izlazi 16. lipnja 2007. Igrom slučaja istoga dana Thompson će na pozornici maksimirskog stadiona, zajedno s okupljenim publikumom, nastup započeti s pozdravom koji Hrvatsku ostavlja u balkanskoj krčmi. Jinxi, pak, zvuče, izgledaju i ponašaju se kao da su “na zapadu”. Odaberite svoju stranu.
vlado 20.06.2007 u 15:06:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Dabogda crko internet
kad ga svako radi"

Link
electro cute 29.08.2007 u 19:43:58 profil autora
"U 21.45 su poslije Štuka zasvirali !!! (čk čk čk). Nakon teatralnog bubnjarskog rafala ovaj njujorški bend nametnuo je svoj žestoki plesni ritam, samo što je njihov najveći problem prenabrijani death metal vokal koji doslovce kvari plesni ugođaj."

"Rezime svega jest jesu li stranci odnosno izvođači s engleskog govornog područja uopće trebali na drugoj večeri, pogotovo zato što su došli oni koji se nisu pokazali bolji od recentnih kvalitetnih izvođača s ovih prostora.

Osim The Hold Steady, pokazalo se da ni Iggy ni !!! ne mogu parirati Majkama ili Štukama."

dame i gospodo! zoran stajčić! novi heroj ovog topica i jedini dovoljno talentiran da naslijedi anđela jurkasa.
matea 29.08.2007 u 19:57:36 profil autora
"'Ti si sa neba', a trebalo bi biti 'Ti si s neba'
Pravopisna greška u naslovu novog singla Adastre

'Ti si sa neba' naziv je novog singla grupe Adastra s istoimenog albuma prvijenca koji je izabran glasovima fanova banda. Singl će biti objavljen početkom mjeseca rujna, a krajem istog mjeseca snimati će se i video spot za pjesmu, javlja njihova PR managerica Božica Belina. Još je jedan kuriozitet vezan za spomenuti singl. A to je činjenica kako naslov pjesme sadrži gramatičku pogrešku jer naslov 2Ti si sa neba' u pravopisu valjano treba izgledati 'Ti si s neba'."



čestitke! i super je onaj 2 umjesto "
trixy 30.08.2007 u 07:51:21 profil autora
i super je što je bitno kako im se zove menadžerica
matea 07.01.2008 u 20:32:59 profil autora
prvi u svijetu!

a.j. donosi nam recenziju novog xiu xiu albuma (woman as lovers) koji izlazi 29.01. i zasad apsolutno nigdje nije procurio.
albumu je dao 7 (od 10 valjda) i jedino što smo o samom albumu mogli saznati iz te recenzije jest to da je naslov "woman as lovers" zapravo naslov knjige one nobelovke.


Depressed 08.01.2008 u 09:15:07 profil autora
Pipsi su imali svirku za novinare u "rupi". Možda je AJ bio u Xiu Xiu "rupi"