Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Depressed 14.07.2005 u 13:35:30 profil autora
Nedavno je bila anketa s geometrijeskim tijelima gdje su u izboru bili ponuđeni i geometrijski likovi. Pošto sam ja još i prije ankete znao koje geometrijsko tijelo mi odgovara, a nije bilo ponuđeno ja sam odustao od glasanja. I sad opet...pokušao sam ovlaš čitajući text izvući podatke iz pričice ne bih li stekao referencu i uporište u kojem ću utemeljiti svoj odgovor no nemilo sam se iznenadio vidjevši anketu koja nije nudila dovoljno jasnu poveznicu sa pričicom. Konkretno, u priči postoje samo dvije jasno i eksplicitno definirane točke, te naveden karakter krivulje, što jednostavno ne nudi mogućnost spoznaje koja određuje koja je to egzaktno krivulja. S druge strane ponuđeni odgovori u anketi zbog toga jednostavne ne koreliraju u dovoljnoj mjeri s tekstom da bi se moglo uspostaviti jasna veza, no ne koreliraju niti sa trenutnim svijetom u kojem je broj stanica u mozgu homo sapiensa reda veličine 100 000 000 000. S obzirom da uporišta u tekstu nemam, ja biram opciju 100 000 000 000 stanica, i tražim da se to statistički zavede u anketu.

Inače, sviđaju mi se ankete, apstraktne su, česta je potpuno subjektivna povezanost priče i ankete što obično uzrokuje kratak izlet u maštu i gedankenexperimente nevezane zakonima prirode i društva, a sve samo zato da se stisne jedan radio button :)
electro cute 15.07.2005 u 18:56:32 profil autora
ah, ferovci.
arhimed 22.08.2005 u 00:56:40 profil autora
u stručnoj literaturi piše da mozak odraslog čovjeka ima sto milijardi stanica (znači, dip je u pravu) koje međusobno tvore 14 tisuća milijardi veza.