Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
inga 21.05.2005 u 00:33:47 profil autora
onako na brzaka pohlepni citatelj preporuca slijedece

2. ZAGREBACKI SAJAM KNJIGA

utorak, 17. 05. 2004.

S top-lista, klub Gjuro
22:00
Knjiga: U što se zaljubljujemo
Autor: Roman Simić
Sudjeluju: Miljenko Jergović, Roman Simić, Ivica Prtenjača

petak, 20. 05. 2005.

ZSK Specijal
19:00
Knjiga: Ima li života prije smrti?
Autor: Senko Karuza
Sudjeluju: Miroslav Mićanović, Senko Karuza, Ivica Prtenjača

subota, 21. 05. 2005.
Knjiga i strip, klub Booksa, Martićeva 14 d
20:30
Knjiga: Avanture Glorie Scott
Autor: Mima Simić
Sudjeluju: Kruno Lokotar, Roman Simić, Mima Simić
Svira: Drvena Marija

23. 05. 2005. ponedjeljak

ZSK specijal
17:00
Festival europske kratke priče
Knjiga: Preživjeti zimu
Autor: Olivier Adam
Sudjeluju: Marinko Koščec, Nenad Rizvanović, Olivier Adam

ZSK specijal
18:30
Festival europske kratke priče
Knjiga: Isusov sin
Autor: Denis Johnson
Sudjeluju: Denis Johnson, Roman Simić

19:30
Knjiga: Mala sirena
Autor: Lucija Stamać
Sudjeluju: Milana Vuković Runjić, Velimir Visković, Sibila Petlevski, Jelena Miholjević

utorak, 24. 05. 2005.

ZSK Specijal
18:00
Festival europske kratke priče
Knjiga: Ekran priče_03
Sudjeluju: Stjepan Balent, Robert Mlinarec, Krešimir Pintarić i drugi

ZSK Specijal
19:00
Festival europske kratke priče
Knjiga: Ljubavna priča kao bilo koja druga
Autor: Lucia Etxebarria
Sudjeluju: Gordana Farkaš-Sfeci, Lucia Etxebarria

srijeda, 25. 05. 2005.

Knjiga ispod čekića
12:00
Knjiga: Ljubav je sve
Autor: Krešimir Pintarić
Sudjeluju: Drago Glamuzina, Krešimir Pintarić, Tvrtko Vuković

ZSK Specijal
19:00
Knjiga: Međuvrijeme
Autor: Zvonko Maković
Sudjeluju: Miroslav Mićanović, Branko Čegec, Zvonko Maković

petak, 27. 05. 2005.


Predstavljanje nakladničkih kuća
15:00
Sysprint
Knjiga: Sunčana strana radijatora
Autor: Igor Čumandra
Sudjeluju: Igor Čumandra, Edo Popović

subota, 28. 05. 2005.

Zatvaranje Sajma, klub Gjuro
22:00
Predstavljanje antologije hrvatske proze na engleskom jeziku
When a Man Gets Terribly Frightened

A Selection of Contemporary Croatian Short Prose (Croatian Reader 1)
Selected and edited by: Boris Škvorc
Čitaju: Miljenko Jergović, Ante Tomić, Zoran Ferić, Miroslav Mićanović, Robert Perišić, Roman Simić, Robert Mlinarec i drugi


FEKP ZAGREB
Nedjelja, 22.5. 2005.
14:00
Off-program: Hrvatski pisci kuhaju!
Senko Karuza, Drago Orlić, Zoran Ferić
Lounge bar Škola, Bogovićeva 7
Ulaz s pozivnicama!
19:00
Crni smijeh: S. Crump, G. Gospodinov, S. Karuza, D. Orlić, P. Tamminen, A. Tomić...
Lounge bar Škola, Bogovićeva 7

Ponedjeljak, 23. 5. 2005.
16:00
Predstavljanje: Lucía Etxebarría
Aula Cervantes A-117, Filozofski Fakultet, Ivana Lučića 3
Lucía Etxebarría, G. Matić
17:15
Predstavljanje: Paweł Huelle: Gdje je David Weiser?
Knjižnica i čitaonica B. Ogrizovića, Preradovićeva 5
P. Huelle, I. Vidović-Bolt, Đ. Čilić-Škeljo, M. Mićanović
18:30
Predstavljanje: Denis Johnson: Isusov Sin
Profil Megastore, Bogovićeva 7
D. Johnson, R. Simić, I. Matković
ČITANJE
Lucía Etxebarría, Rimantas Černiauskas, Georgi Gospodinov, Claire Keegan, Rashid Novaire, Drago Orlić, Igor Rajki, Sara Beltrame
Klub Močvara, Trnjanski nasip bb
22:00
Off-program, u suradnji s klubom Močvara:
Koncert: Mostar Sevdah Reunion i Ljiljana Buttler
Klub Močvara, Trnjanski nasip bb

Utorak, 24. 5. 2005.
12:00
Kava & croissant: Petri Ta
inga 25.05.2005 u 00:19:37 profil autora
eto, svasta se vec izdogadalo, puno pismenih zena i pokoji tjeskoban ili samo mukotrpan muski :-)

nego, jel tkogod bio na Kavi & croissant: Petri Tamminen-a
Booksa, Martićeva 14 D
da mi udjeli pismenu mrvicu iz uzivo
inga 26.05.2005 u 10:22:14 profil autora

evo sto dju salje emajlirano o gospodinu tjeskobnom fincu iz mocvare:

"onaj tvoj finac petri definitivno je najbolji lik ali su ljudi dosta mlako reagirali na njega jer se drzao samozatajno, plaho i (mislim da iskreno) skromno"

dju 31.05.2005 u 15:39:33 profil autora
a slušala sam u močvari i zorana ferića, koji što je stariji to lošije piše, tako mu je "mišolovka za w. d." najbolja knjiga, "anđeo u ofsajdu" dobra, "djevojčica sa žigicama" loša, a ovo što je čitao očajno (tipa: kuracpičkašupakpasmačkalisicariba, i tako unedogled).
a slušala sam i zorana lazića, ako se ne varam, čitao je fragment iz novog razvikanog romana u kojem je naš vlado kupio lik.
e, vlado, ako je ostatak knjige ko to što sam čula, fakat šteta love.
lazić je rječit momak, kadšto i duhovit, ali to ga ne čini piscem. i uopće, mrska mi je ta pompa oko knjige koja ima tako velike ambicije. bez pokrića.
eto, ja rekla.
pa ga vi sad branite.
vlado 31.05.2005 u 17:00:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ti sudis knjizi na osnovu toga da si ju - cula? Kakve su to knjige s velikim ambicijama? Nije steta love. Zasto? Fora je odlicna. Naravno, tu knjigu ce ili voljeti ili mrziti, to je rezultat fore.
Dijelovi koje sam ja citao su super.
Lazic je najbolji u drzavi, zapamti da si to cula 31. 5. 2005. od mene.
Usotalom, evo ti Galovica na AF, to ce tebi bit super.
vlado 31.05.2005 u 17:01:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I da, sto to cini covjeka piscem, dju?
dju 31.05.2005 u 17:15:24 profil autora
vlado, ne znam jesi li čitao jednog starog bosanskog pisca, ćamila sijarića, koji je u svojim knjigama često tematizirao selo, ruralnost, povijesne i obiteljske teme, i koji je napisao jednu ljepu knjigu : kuću kućom čine lastavice.
nikad nije bio popularan, ali je bio pisac. a piscem su ga činile njegove knjige.
lazić je samoproglašeni pisac koji je imao sreću da mu lokotar bude urednik. o lokotaru nemam neko posebno mišljenje jer kao urednik u izdavačkoj kući nije ničim ozbiljnim zadužio hrvatsku čitalačku publiku, ali mislim da dobro radi svoj posao i pošteno zarađuje plaću u agm-u. proizveo je baretića, lazića, rudanicu, a evo sad i lazića.
izuzev baretića, koji je napisao izuzetan zabavni roman, za druge šteta riječi. sad lansira lacka vidulića, o kojem još ne mogu ništa reći, ali ću se izjasnit čim pročitam.
vlado, jasno, racionaliziraš, moraš si opravdat promašenu investiciju. i meni je čak ok ako je tebi lazić dobar. meni nije.
mislim da tu i tamo ubode neku foru, da je nemalo čitao u životu, što je poželjno za nekog tko želi biti piscem ali ga ne kvalificira. mislim da nije talentiran, mislim da je u literaturi prvoloptaš, površan i efektan, ali da nijedan zahtjevan i ozbiljan čitatelj neće dvaput posegnut za njegovom knjigom.
ne potcjenjujem te kao čitatelja, samo mislim da si zaveden. halo-efekt i te spike.
vrijeme će pokazat.
cmok malom šagadinu.

inga 31.05.2005 u 17:19:22 profil autora
evo, napokon zivnuo topic.

feric niti meni bas ne lezi, sto stariji to plitkiji, no ne zalim jer prave ljubavi s njim nije nikad niti bilo.
ono sto rade lazic i kozul ne spada u knjizevnost, da ne govorim o polupismenosti, neobrazovanosti i napuhanosti.
a i zezaju se osrednje.
iako, svidio mi se lik konobarice. :-)

no ja sam samo jedan majusni citac i to je samo jedno misljenje.
dakle, skroz irelevantno. :-)
electro cute 01.06.2005 u 10:04:57 profil autora
prvo i prvo jako je loše što se tu blate forumaši. pritom ne mislim na djelo koje se nekom može i ne može svidit i to je sve oke, al nazvat nekog polupismenim i to (pazi sad!) dva bivša urednika Nomada, valjda jedinog dobrog hr. časopisa u 90-ima?! hej inga, stani malo, grickaj čipi - čips. Osobno, brijem da ste totalno fulali, Gori domovina nema baš nikakvih književnih pretenzija, to je zajebancija a la South Park (po onom što sam čuo i pročitao) i jasno mi je zašto ide na kurac nekom ko je nekoć bio član jedne stranke (koju tu nećemo imenovat, al dovoljno je reć da je bila dugogodina vladajuća).
Osim toga. Ljeto u gradu meni je okej, niš posebno, na momente dosadno, na momente zakon. Al Miss Krampus je neš najbolje šta sam ja čitao od cjeloukupne hr književnosti. Osim toga koji kurac?! šta n ekog čini piscem?! po čem je jebeni August Šenoa (kurac od ovce, govno na štapu) književnost, a Miljenko Smoje (koji je pametan, ciničan, satiričan, životan i zabavan) nije pisac?! Opet te pitam, dju i inga, koji fakin jebeni kurac?!
jebote, u životu sam pročito valjda 4 dobre knjige od tih velikih pisaca koji pišu ozbiljno i kao pismeni su i kao to su ozbiljne teme (Kiklop, Hamlet, Majstor i Margarita, Korekcije). ma puši mi kurac dostojevski, poserem ti se na grob proustu, tolstoje gori u paklu! mrzim vas iz dubine duše!!!
inga 01.06.2005 u 11:02:27 profil autora

za sve proste rijeci, uvrede pace, iskren oprost molim i lizem lizem, i grickam cipi cips. to nije lijepo. dobro?
ali mislim sto mislim. nazalost ili na ono drugo. :-)

senou niti ja ne volim, ali dostojevski je sasvim lijep. a gle niti af galovic nije los. :-)
inga 01.06.2005 u 11:29:40 profil autora

zaboravih Miss Krampus, ona je ok.
cudnovatikljunas 01.06.2005 u 18:58:07 profil autora
ja se kao sasma obican i skroman citalac slazem u vecini sa kjutom. meni su obadvije knjigice od lazica super,
stilom i jedinstvenonoscu izdvaja od ostatka tzv hrv
knjizevne i intelektualne kreme. nikome ne podilazi i
pitak je, zabavan i zanimljiv.
a opet nije genijalan kao sto su mi recimo popovic i perisic (cije su mi obe knjige madrfakin fenomenalne,
i mislim da bi cak funkcionirale izvanredno kao scenarij
za neki kul film, a i njegove su mi kritike u globusu okej).
ako bi morao izdvojit nesto najurnebesnije i najsmjesnije
onda bi to morala biti biljeznica robija k od viktora
"feral" ivancica.
ovo su subjektivna i osobna misljenja, jer je i meni jasno da je jergovic tata i plafon u hrvata, ali recimo tribusona
koji ima dobre kritike i nekakvu kvalitetu nebi citao ni u snu.
vlado 01.06.2005 u 19:05:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dju, pisac je covjek koji pise. Dal ga neko cita il ne cita, nije bitno.
dju 01.06.2005 u 20:52:48 profil autora
tako bi pisca i moj juraj definirao.
kad bi znao govorit.
inga 01.06.2005 u 21:01:51 profil autora
eh sto nismo blize, jer baka je bas napravila palacinke s nutelom i domacim pekmezom od sipka i sladoledom, pa bi skuhali jednu pravu tursku, kjutu moze cedevita, dju zeleni ili vocni, ostali po zelji, ima i sira i prsuta, vina i piva, mi smo postena kuca, baka se smjeseci nudi pricuvat djecu, pa do jutra o tome tko i sto je pisac.
mozda bi nam se i koji pridruzio. :-)



electro cute 01.06.2005 u 21:08:49 profil autora
ja bi se igro s jurajem, jer ja znam ko je i šta je pisac. al ne slušajte mene, ja ionak ne znam čitat. samo nasumice udaram po tastaturi, volim ono kad slova škljocaju.

kad smo kod perišića od njega mi je zlo. loš mi je do bola. a od popovića mi pravo valja samo ponoćni boogie. on mi, onak, piše ko jebeni bukowski. što je bilo super pred 50 godina, al više nije. dostojevskijem ne bi ni guzicu obrisao. jebeno rusko netalentirano smeće.
electro cute 01.06.2005 u 21:09:36 profil autora
mislim na knjige, dostojevskog nisam poznavao. inače, for the record, ak ikad napadnem ljude onda, da se zna, napadam njihov rad. samo što to nekad nespretno formuliram. sori.
electro cute 01.06.2005 u 21:10:33 profil autora
btw trebam nosit kompjuter na popravak (ekran) al me strah da ono, me mehaničar pita šta je to zapravo mehaničar. jer, zašto jednostavno kad može komplicirano? jelte.
inga 01.06.2005 u 21:22:22 profil autora

ko sto rekoh, treba nam secera, kofeina i pjesnika.
electro cute 01.06.2005 u 22:02:43 profil autora
treba bacit jednu finu atomsku bombu na studentski dom stjepan radić i sve će bit dobro. vjerujte mi.
electro cute 01.06.2005 u 22:04:34 profil autora
jel vama valent ubitačno dosadan? čak i kad piše o jebavanju?
inga 01.06.2005 u 22:16:05 profil autora
meni je malo prestar, inace pise ok :-)

veli baka (kojoj je valent mlad) da ako ces zbilja pricuvat djecu, ona bi se pridruzila i procitala nesto iz knjige jaranice joj vesne parun o prosirenom kurcomlaticu
arhimed 01.06.2005 u 22:19:50 profil autora
proizveo je baretića, lazića, rudanicu , a evo sad i lazića.
izuzev baretića, koji je napisao izuzetan zabavni roman, za druge šteta riječi.


vedrana rudan je isfrustrirani babac koji je svoje frustracije dobro unovčio. od nje sam pročitao samo "uho, grlo, nož" i pokoju kolumnu. ugn mi je bilo zabavno štivo, al ne bih za to dao ni 10 kuna. ona i sama kaže da piše ono što će se dobro prodat. ako ništa drugo, bar je iskrena. inače, nemam ništa protiv nje, ali ne sviđaju mi se njene površne generalizacije o muškarcima u stilu svi-muškarci-su-svinje-gamad-gnjavatori-i-nasilnici.
electro cute 01.06.2005 u 22:20:53 profil autora
vesna parun je zakon. eto.
krampus 01.06.2005 u 22:55:37 profil autora
Okej. Nije da bi mi ikad palo na pamet odgovarati kritičarima, ali ovo je ionako neko interno sijelo, a nije ni forum Killdozera ni HČSP-a, nego Pipsa, čiji sam i ja član (foruma, ne Pipsa), pa ću zinuti nešto. Dakle, osobno. Osobno mislim da fala Bogu što je završilo turobno razdoblje kada se kod nas pisao samo mrtvi realizam i fala Bogu da ja nešto napišem, pa objavim pa netko to pročita. Po površnom uvidu u tvoj ukus, drugarice Dju, da je do tebe, ne sumnjam da bi to razdoblje još uvijek bilo na snazi. Možda nešto nisam dobro skužio, ali ja vjerujem u to što pišem i ne mislim da poziram, pa bih se time, i ničim drugim, jako rado bavio cijeli život da to u ovoj zemlji ikome može platiti kiriju. Ali vjerujem dalekosežno u to, jer da ne vjerujem u tu kiriju, odmah bi se okrenuo harakiriju. I jesam samoproglašen (šta to znači uopće? da su kroatisti diplomirani pisci?) ali srećom ni u hrvatskom izdavaštvu više ne postoje samo zahtijevni i ozbiljni čitatelji poput tebe, koji bi cijeli život čitali o tome kako se tapete naturalistički ljušte sa zidova, a vrijeme tim minucioznim opisima unatoč i dalje neumitno prolazi, pa eto, i ja se smijem javiti. A što se tiče društveno proglašenih pisaca, ajde boga ti klikni
Link pa baci malo oko. To nas predstavlja u Engleskoj. E, kad već pričaš o selekcijama, ja to zovem nacionalnom sramotom.

(I dva disklejmera: malo sam čitao u životu, nisam svojom voljom pročitao knjigu do prije šest godina, jer mi je lektira sahranila svu volju. To da je za pisca poželjno da bude načitan možda je istina, ali bit će da si ti i prečitana. Nemoj misliti da često ne pomislim: hvala, hvala, hvala milom Bogu što nisam studirao na Filozofskom. Disklejmer #2: Kletva Petra Draganića, ono što sam čitao u Močvari, je najmanje prvoloptaški duhovit dio knjige, njezin jedini 100 posto, ako se to tako može reći, antireprezentativan dio (plus, jedini koji sam napisao solo). Zamišljen je kao parodija na Jergovića i slične mudroslovce, u kojoj se posve neukusno miješaju talijanizmi, turcizmi, raznorazni arhaizmi i poneka moja izmišljena riječ. Bilo me je malo strah da baš nikome tu ništa neće biti smiješno. Bilo je, ali bilo je i ljudi koji su to shvatili ozbiljno pa su mi rekli da je «baš lijepa priča». E, to je već hrkljuš.)

Inga: mama ti je neobrazovana, polupismena i napuhana.

E jebiga, sad ću si morat pokvarit pančlajn, pa ću dodati da Tonći i ja već godinu dana imamo proročanske vizije u kojima se školovan narod žali da to što mi radimo nije književnost. Buhuhu, a što ćemo sad? Ne plakati, ne bu vama nitko književnostić maleni dirao, reći ćemo ga mami, pa će dobit po guzi. A jesil ti to sunce pročitala možda? Takvi su nam najdraži, pravi, pošteni katolici, vatikanski odredi koji napadaju knjige i filmove i prije nego što izađu van, a ne pada im na pamet da se posrame što pričaju o nečemu što još praktično, što se javnosti tiče, ni ne postoji. E, takvi su nam najdraži, jer se onda mi bolje prodamo.

Bože, kakve pizdarije.
electro cute 01.06.2005 u 22:59:44 profil autora
evo, i ovaj je sad zabrijao. u kurac.
krampus 01.06.2005 u 23:01:09 profil autora
I da, o kakvom ti to liku konobarice pričaš? Nema toga.
inga 02.06.2005 u 00:29:37 profil autora

e sad sto da ti otpisem, jer posramila se vec jesam jos jucer u 11:02:27 za ruznu osobnu notu, iako si pridrzavam pravo na malo misljenje, no ti mi ipak spominjes mamu u nekontekstu (a to jest udica), malo si gorak na ljude koji skolovanje ne smatraju samo gubitkom vremena, pa si onda kao pisac ponosan na cinjenicu da ne citas a citace klasificiras na ozbiljne, neozbiljne, zahtjevne, nacitane, precitane, pa negdje pri kraju vidis vatikanske odrede, imas prorocke vizije i onda zazivas ime gospodina boga uzalud.
definitivno si karizmatican.
nego svrati na placinke, mozda ti se ipak svidi nasa baka, ona je krampus.

i lijepo je ipak da si se oglasio, i drago mi je procitati da cete se dobro prodati.

ps.
2) Likovi koji manje pričaju, ali pričaju (400 kuna):

- Carinik/ca na zagrebačkom aerodromu koji dočekuje Stevea i Samoulu.
- Blagajnica na zagrebačkom autobusnom kolodvoru
- Konobar/ica na ljetnoj terasi pirovačkog kafića sa živom glazbom
- Svjedok ubojstva makedonskog veleposlanika – čovjek koji se slučajno zatekao na mjestu ubojstva, u pothodniku na Folnegovićevom naselju
- Konobar u pirovačkoj pizzeriji mafijaša Ranka Stanisavljevića – Nerona

electro cute 02.06.2005 u 09:15:22 profil autora
e sad, nakon ovakove kvaziiisprike očekujem istu od krampusa. odma! meni za ljubav...
krampus 02.06.2005 u 10:32:47 profil autora
Udica je poštapalica jednog od dva glavna lika knjige, a usput i lijepo sjedne kad ti netko kaže da si glup. Što bi sad trebao reći, nisam nisam, jer gle, blablabla? Ma zajebi, ti si glup, mama ti je glupa i ajd zdravo.

Gdje si pročitala a) da mislim da je školovanje gubitak vremena (iako je moje stvarno bilo)? i b) da sam ponosan da ne čitam? Čitam i previše, samo mi je žao što nisam "naučio čitati" ranije, jer me Šenoa ubio u pojam. A ove klasifikacije čitača nisu moje - boli me kurac gdje će i ko kako čitati, naglavačke na lusteru, u kadi, sa smiješnom kapom na glavi - nego pozivanje na prethodne postove.

Ali divno je što, ma kako to prikrila sarkazmom, ti i dalje razmišljaš u kateogrijama "to nije književnost, dakle nije dobro", i dalje imaš mišljenje o knjizi koju nisi pročitala (što je u ovom slučaju i više od predrasude, jer ova uopće ne nalikuje bilo kojoj mojoj drugoj knjizi - ali možda, hej, i ti imaš proročanske vizije) - i to mi je baš njam-njam!

(Što se konobarice tiče, moj zajeb. U knjizi je sve vrijeme bio konobar, pa sam zaboravio da u katalogu stoji "konobar/ica", a na kraju je i kupljen kao konobar.)
inga 02.06.2005 u 12:12:11 profil autora
dobro jutro i tebi!

gle, mene ces tesko uvrijediti stogod mi napisao. to me proslo prije tridesete. a i svasta me u zivotu vec proslo i snaslo pa mi neke stvari ( a ti se nemoj ljutiti) zbilja vise nemaju tezinu.
iako, priznajem iskreno zalim za likom konobarice. :-)

to sto se pak svojski trudis odgovarati i objasnjavati ti je u mojim nevrijednim ocima najveci plus.
no za to je mislim ovaj topic postao nespretan.
pa, evo, bez sarkazma, navrati, privat.
bit ce mi cast.