Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 29.04.2005 u 19:48:31 profil autora
eto nas u ohridu.
stigli smo oko 2 sati popodne. putovali oko 4 i pol sati. bus je stajao u svakom jebenom gradu.
shetali smo kroz grad. neshto malo jeli. popio sam pivo (jednina, dox pije lijekove, pa kao ne smije piti pivo). tu je puno turista. i to nas po malo nervira. uglavnom ljudi iz skopja. kao da je cijeli grad doshao tu. ima i po neshto grka.
inache vrijeme je odlichno. nasha soba ima pogled na jezero.
sad trebamo ubiti josh koji sat, pa onda idemo tulumariti. pivo end staf. dakle dox zbog gorenavedenih lijekova ne smije piti pivo.
al ja cu nadoknaditi za oboje.
vecheras cemo lunjati kroz grad, a sutra idemo u crkvi.
lijepo je proslaviti uskrs u ohridu, jer to je grad sa preko 160 crkve. i tako. to je ko neka tradicija ovdje.
eto, to je to u kratke crte. pa nadam se da cemo se javiti i sutra.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
valcer 30.04.2005 u 11:00:42 profil autora

joj blago tebi
obožavam taj grad
... i koju pivu
dju 30.04.2005 u 14:14:21 profil autora
filip piše na najšarmantnijem hrvatskom.
DanMrak 30.04.2005 u 14:39:51 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Stara je bila nedavno u Ohridu. Isto je imala pogled na jezero. Vratila se oduševljena i s brdom slika.
inga 30.04.2005 u 16:18:07 profil autora
san vezan za ohrid bio mi je da isplivam na tamosnjem maratonu, mislim da ima oko 30 km, u kolovozu kad voda nije prehladna, najblize sam mu bila davne cini mi se 1986,7 ili tu negdje prijeratno
mozda, ipak, jednom, bude.
jer jezero ne ide nikuda plus i dalje plivam samo mi cesto nije jasno zasto, sad kad je filip spomenuo ohrid, sjetila sam se barem jednog razloga za koji se mogu uhvatiti
Filip 30.04.2005 u 19:04:47 profil autora
danas smo se probudili malo kasnije. onda smo uzeli diskmen i ubacili cd "drvece i rijeke", benda pips,chips&videoclips. imali smo vremena da otslushamo samo par pjesme. pa tako oboje smo izabrali po tri pjesme. pa tako dox je izabrao: vjetar, 2x2 i kfs, a ja sam izabrao: baka lucija, porculan i mak. i tako.. zatvorili smo ochi i uzhivali u genijalnoj glazbi. nismo izgovorili ni rijech.
jucher smo bili u kaficu po imenu jazz inn. fina glazba (jazz, ne?). jeftino pivo (al odlichno valceru, vlado i darko znaju to). onda smo neshto pojeli i otishli na shetnju kroz stari grad.
bili smo kod manastira sv. jovan kaneo. sam manastir se nalazi na stjeni iznad jezera. bolje neshto ne mozhete zamisliti. tamo smo odmarali i uzhivali u odlichnom pogledu. evo i dvije fotke tog manastira koje je dox slikao prije par godina. evo prve: [Link]. (dox: isprichavam se shto kompozicija na fotki nije bash najbolja. to je bilo prije 5-6 godina, al to su jedine fotke koju trenutno imamo.)
evo i druge. ovo je pogled na jezero. [Link]
onda smo se popeli gore kod drugog manastira, plaoshnik. moguce je vecheras da tamo proslavimo uskrs. al josh uvijek nismo sigurni.
inache fotkamo se. pa tako i mi cemo imati brdo fotke.
eh da.. prije dvije godine pipsi su trebali svirati pored ohridskog jezera na festivalu alarm. al festival je propao zbog lokalnih kauboja. fak it.
pozdrav! chujemo se sutra.

p.s. glazba u net kafeu je genijalna! mama mia let mi gou.. ;)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
inga 30.04.2005 u 20:46:29 profil autora
filipe, slike su prekrasne, jezero izgleda gusto i veliko kao more koje je negdje izmedu zemlje i neba, ima i sunce kroz oblake (uz sunce na prozorcicu meni najdraze sunce)
fala i lijepo da imas energije podijeliti s nama
inga 01.05.2005 u 11:05:18 profil autora
filipe, danas je nedjelja, pa sretan ti uskrs (kako se to kaze na tvom lijepom jeziku?), a koji vam sjajno pada ove godine.

ps. ic da nisi takao pivu!
Filip 01.05.2005 u 14:57:59 profil autora
hvala ti inga! uskrs = veligden. :)
eto nas opet u nashem omiljenom net kafeu.
nakon jucherashnje posjete foruma otishli smo doma. malo odmorili. i tako.
oko pola devet po nas su doshli jana i milena. jana je bila sa autom. vozila kao shumi. svaka chast. otishli smo kod nje doma.
ona zhivi na brdu sa kojeg ima pogled na cijeli grad. jednostavno, od pogleda stane ti dah.
naravno, pala je meza i po koji sokic (eto, nismo pili pivo).
onda smo otishli u crkvi. bilo je puno ljudi. atmosfera je bila svjechana. svi su imali svijece u rukama. i onako.. sve to je izgledalo fenomenalno. za najezhiti se.
oko 11 pochelo je i crkovno pjevanje (vlado, neshto slichno kao ono shto sam ti donio na disku). u ponoc kambane su pocheli zvoniti.
ostali smo josh neko vrijeme tamo, pa onda smo produzhili nashu shetnju kroz grad.
u kaficu gdje smo bili pustili su superhikse (sviraju 12.05. u ksetu!). ejj radeeeeee!!!
i tako. grad je josh uvijek pun turista. mozhda i vishe nego shto ih je bilo jucher. danas na parkingu smo vidjeli deset autobusa grchkih turista. josh vece iznenadjenje za nas su bile dva auta sa hrvatskim tablicama. jedan iz pule i jedan iz zagreba.
inga, ako odluchish plivati na maraton, onda prijavljujem se da budem dio tvoje ekipe. ;)
sad polako idemo neshto ruchati. roshtilj? naravno, prvi je maj. :)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
inga 02.05.2005 u 00:14:38 profil autora
pa sretan (ili sreten?)ti veligden, danas je bila krasna uskrsnja misa na tv, baka i ja ucestvovale.

maraton, velis? ma to je ipak samo san, tesko je otplivati i deset a kamoli trideset, i to u jezeru. no prelijepo je sanjati, barem meni.

eto, uzivaj i pisi.