Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Gospodnetić 26.04.2005 u 15:21:49 profil autora
Malo preseravanja....hehe
Naime, ako sve bude u redu 28.5. letim u London a 1.6. prisustvujem koncertu grupe Teenage fanclub u Astoriji cini mi se! :-)
Uglavnom, karta je v žepu!!!
Kaj da velim...oni su meni top 5 bandova, godinama se ceka neki koncert izvan otoka al frajeri ne jebu...jednostavno ne idu nigdje :-(
Frend koji zivi u Londonu zna za moju potragu i veeeeeliku zelju da idem na njihov koncert i samo me nazvo da mi je kupio kartu za 1.6. i da se izvolim nacrtat!
Nije mi bilo tesko...
Easy jet iz Ljubljane sam rezerviro...povratna karta 120 EUR.
Posto cu spavati kod prijatelja moci su pristupiti i ovom uvazenom forumu da vam prenesem neke dojmove o gradu i koncertu.
2.6. je Beck i ima josh karata a ja se premisljam jer nisam josh cuo ovaj zadnji album a svi ga nekaj pljuju...hm.
Veselim se Londri....jako!
vlado 27.04.2005 u 00:34:56 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma daj idi na Becka i javi mi se obavezno prije da posaljem nesto Arielu, sto sam mu obecao!
Depressed 27.04.2005 u 09:38:44 profil autora
Ne znam jeste li gledali "najslabiju kariku" jučer...možda idemo i lolly i ja na becka :)
trixy 27.04.2005 u 09:46:15 profil autora
bez obzira na zadnji album, isplati se becka vidjeti uživo. definitivno odi.
a kariku nismo gledali jer smo (opet) zaboravili.
lollipop 27.04.2005 u 12:19:53 profil autora
nejdemo mozda neg ziher.
iako sam ja sinoc sanjala da sam u nju jorku, pogubila se, ali se u blizini cuje neka svirka i neko mi kaze da je to graham coxon i ja im nudim citavo bogatstvo (50$ :) ) samo da mi daju da kod njih prespavam pa da ne gubim vrijeme snalazeci se po gradu trazeci frendicu nego da mogu otici na koncert :) ah, ti prokleti snovi.
lollipop 27.04.2005 u 12:21:02 profil autora
by the way - dobri stary ryan je ipak jos najisplativiji. povratna karta 45 eura (skuplje no ikad, no sta ces)
Gospodnetić 27.04.2005 u 13:19:45 profil autora
Ineče, Ariel mi se javio neki dan i veli da je na radiju čuo novi single od Teenage fanclub-a, opisao ga je kao ljetni, melodičan, predivan...
Ima ko kakvu ideju o njihovom novom albumu??
Zadnje kaj ja imam je Howdy...jel neko mozda skido kaj novije!?
electro cute 27.04.2005 u 13:43:37 profil autora
novi album bi trebao na ljeto. a, kad se već hvalimo, 21.05. beč. arcade fire. yeah.
electro cute 27.04.2005 u 13:44:29 profil autora
eh da, još samo da kažem da mi je užasno drago zbog sove, jer znam kolko mu muzika znaći, a pogotovo mjuza tinejđ fenklaba. to care!
electro cute 27.04.2005 u 14:19:27 profil autora
pardon. to je američko izdanje. uk izdanje izlazi fanfare molim 9.5. 2005.
dakle, štedi pare za cede. :)
Filip 29.04.2005 u 02:04:28 profil autora
samo bih citirao kjuta: eh da, još samo da kažem da mi je užasno drago zbog sove, jer znam kolko mu muzika znaći.

želim ti odličan provod majstore!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Gospodnetić 29.04.2005 u 12:45:36 profil autora
A kaj da velim...hvala prijatelji! :-)
Za nagradu bute dobili opširan opis kak je bilo...hihi :-)
Gospodnetić 01.06.2005 u 14:06:20 profil autora
Evo me :-)
London je fakat divan....sve ono najljepše kaj su mi pričali o njemu je istina.
Prvi dan smo proveli na Camden marketu, to je uistinu čarobno mjesto. Trznica na kojoj se skupio svijet u malom. Sve je proyeto mirisima najraynovrsnije hrane, oblekom iz cijelog svijeta, second hand ducancicima i super mjuzom koja se mijesha sa raynih standova.
U Londonu su magic mushrooms (gljive) legalne ako su sirove, prodaju se na svakom shtandu, shto me moram priznat malo zacudilo poshto se radi o prilicno mocnom prirodnom acidu iliti tripcheku. Mislili smo si bumo il ne bumo pa je ipak razum prevagnuo te smo poshli u potragu za ipak lakshim drogama koje se pushe. Nadjeno, probano, ocjena 5!
Danas idem opet na Camden kupovat poklone...tu ima milijarda beskorisnih sitnica koje su tak nekak fora!
Idem se i obrijat kod nekog indijskog brijaca poshto moji domacini nemaju shteker u kupaoni....
Kasnije prvi dan otidjosmo u pub i prijavismo se kao team za jedan kviz. Totalna fora.....odma sam si pocel razmisljat di bi se to kod nas moglo isfurat!!
Jednostavno.....svaki team (moze bit najvise do 40 ucesnika) plati 3,5 funti i ucestvuje u kvizu. Voditelj prek rezglasa cita pitanja, team se ima pravo dogovarat i na kraju predaje papir sa odgovorima. Ko u skoli!!!
Bili smo super, uboli smo trece mjesto sto je odlicno za team koji ima dvoje ljudi koji nisu sa engleskog govornog podrucja. Ja sam bio katastrofa, pridonio sam sa 3 tocna odgovora(komodo zmaj, kemijski znak za kobalt i nešto oko zivotnog vijeka slonova!).
Jucer sam bio kna fenomenalnoj kazalisnoj predstavi, ko got ode u London obavezno neka pogleda TROPICANU!
U sklopu nekih katakombi u centru Londona, bila je to predstava u kojoj polugole zgodne cure sa rogovljem na glavi, nakon sto bi nas propisno isprepadali pustajuci grozomorne zvukove u totalnom mraku, cagaju uz priguseno svjetlo, pa rade neku autopsiju, pa se pentraju okolo i tak...ma bio sam tolko napushen i tolko me to sve shokiralo da ne znam uopce kak bi to opisao. AL sve u svemu, predivno je! :-)
Ono sto me dojmilo je to kako ljudi vani, za razliku od nase zemlje, rade umjetnost neopterecenu vjekovnim simbolima i problemima. To je tzv fizical theatre, publika se stalno shetala od scene do scene kroz katakombe a najstrashnije od svega bile su te mracne shetnje! :-)
Doshao je i taj dan....danas se ide na Teenage fanclub. Uh...nemrem opisat svojuushicenost! Predgrupa je Lucky Luke...neki navodno dobar mladi band. I to me isto zanima.
Pisat cu vam sutra kako je bilo...
U petak idema na jos jedan koncert....The Bees. Ko nije cuo njihova dva albuma, nek hitro ispravi tu pogreshku....The Bees sviraju naoko staru glazbu, pomalo kao onu iz sezdesetih. Ono sto je zanimljivo jest da su oni u potpunosti redatelji te veceri. Sviraju josh i neki drugi bandovi, ima nekih shtandova....ma ono...The Bees su sve osmislili i izorganizirali.
Za kraj horor....naime, kako sada stvari stoje, josh uvijek nisam pronashao mjesto gdje bi se mozda mogla gledati tekma u subotu....hrvatskih pubova i slicno jednostavno nema! :-(
Vledek, imash veeeeelikii pozdrav od Ariela, bio je jako sretan zbog tvog poklona! :-)
Danas idem kupit majice sa likom John Cleesa....hihihi.
Pozdrav svima, pisat cu vam kak je bilo na koncertima...
I da....Gruf iz Super furry animalsa ima svoj samostalni album....fora je..ko naleti nek skine, nece pozalit....produkcija ko pred 30 godina, al pjesme....some nice and easy tunes! :-)
inga 01.06.2005 u 15:48:49 profil autora
pubovi i kviz :-)

dobar provod na koncertu!
Depressed 01.06.2005 u 16:01:53 profil autora
Pozdrav Gospodnetić, kad se već drogiraš, probaj gljivu, zemi samo pol, to te bude pralo oko 3 sata, a moglo bi bit zanimljivo :), nije to tripčina...Lolli i ja isto idemo u Londru ovaj mjesec pa ćemo gledat Grahama Coxona i možda Coldplay+Supergrass...
electro cute 01.06.2005 u 21:02:08 profil autora
umro sam ovo o kvizu. da je bar bilo više pitanja o životinjama, sova bi stoposto rasturio.
ja sam čuo jednu stvar od bees,fora su.
uživaj (znam da oćeš, jebemti)
Gospodnetić 09.06.2005 u 13:39:29 profil autora
U Londonu nakon koncerta a posebno po povratku u Zagreb docekao me kaos, tako da nisam nikako prije mogao prenijeti završne dojmove.
Masa vas je bila u Londonu i ne moram objašnjavat zakaj je taj grad tak jebeno super...a fakat je super.
A sad....Teenage fanclub.
Astoria je bivše malo kazalište koje sad služi samo za svirke. Staro i ofucano, ipak ima neki šarm a sama glavna dvorana izgleda super, idealno za koncerte. DOlje je šank suprotno od stagea, a klub ima i ono "gore", galeriju poput malog amfiteatra na koju stane josh jedno 200-300 ljudi. Mislim da dole ne stane više od 1000, nije to tak velik klub. Zapravo taman.
Mislim da se na TF-u skupilo 80% škota, TF su tamo nenadjebive legende koje imaju kultni status. Škvadra uglavnom starija, većina starija i od mene (zamisli!!!) i totalno cool.
Inače, pričaju ljudi da je u Londonu u zadnje vrijeme popularno da bandovi rade koncerte na kojima sviraju jedan jedincati album od početka do kraja. Živ sam se pojeo kad sam u Time outu skuzio da nakon kaj odem, u Londri sviraju Belle and Sebastian, i to izvode cijeli "If you're feeling sinister"! To bi ziher bio nevidjen gusht...
No dobro...kaj da velim o koncertu kad nisam poeta a baš bi mi trebao takav talent da vam prenesem svu genijalnost izvedbe Teenage fancluba.
Njih je 5 u bandu i stare su njushke. Ono kaj je zanimljivo kod ovog zadnjeg albuma, koji je genijalan i ima 12 stvari, jest da su 3 čovjeka potpisali svaki po 4 stvari. Album mogu sprzit vrlo rado ako nekog interesira, mozda je i najbolji od svih dosadasnjih njihovih albuma, što je, vjerujte, jako tesko postici nakon svih prijašnjih remek djelca.
Oni izgledaju fakat smijeshno. Dvije-tri gitare su u bandu, neki tip na kljavama koji tu i tamo prangija po gitari i svira onu gitaru kaj se drzi u krilu i proizvodi onaj country zvuk sa slideom, te jos neke instrumente. Tu su naravno i basista i bubnjar.
GLavni frontmen me uzasno izgledom podsjecao na pjevaca Indexa, ima kockaste naocale, hrga od četrdeset i koju.
Kak sam se i sam nekad amaterski bavio glazbom, uvijek mi je zgodno primijetit kojim instrumentima i pojacalima se sluze. Što se basa tiče, a ma baš svi moji najdraži bandovi sviraju na nezamjenjivom Fender jazz basu i starom Ampegu. Zvuk-savršenstvo.
GItare se često mijenjaju no začudo nema nijednog Fendera, sam si Gypsoni u pitanju, oni koji izgledaju ko Chuck Berryjeve gitare. I Fender pojačala.
A kakvi su to majstori....opija opuštenost i smješak kojim oni izvode sve svoje pjesme, nema nikakvog napora a bome nema ni jedne jedincate greškice. TOtalno savršenstvo.
A sound....ajme...mislim potajno sam se i nadao da ću doživjeti tako nešto, da se neću razočarati. Iako je u live-u sve bitno, znao sam da su takav band gdje će konačni dojam ovisiti o soundu gitara i vokala.
Kaj da velim....toplina, ogromno žuto sunce koje sija sa stagea. Nikad u zivotu uzivo nisam cuo bolji zvuk gitara...eto..nikada!
A i svi pjevaju. Svi. Pet mikrofona na stageu, pjeva se ponekad i troglasno i četveroglasno...i sve to zvuči predivno. A kad zaprže, onda fakat zaprže. Energija totalno pozitivna, škvadra se na pola koncerta razularila i čagala do kraja.
Prvo su u komadu bez ijedne pauze odsvirali ovaj novi album. Kaj da velim...od kad sam izašao s koncerta ne vadim ga iz auta ni iz linije. Album je stvarno predivan.
Onda su, kao u najljepšim snovima, jednostavno odsvirali još petnaestak pjesama, redom hit do hita, sve najslađe pjesme sa starih albuma. U publici je bio delirij, čagali smo i osmijeh nam se nije skidao s usana cijelo vrijeme.
RIjetki su koncerti od kojih se užasno puno očekuje a dobije se još puno više. Takav je bio ovaj od Teenage fancluba.
Vrlo, vrlo blizu savr&
Josh 12.06.2005 u 18:00:51 profil autora
prokleti kralj
evo ti ih idu na tour, podji s njima :)

Teenage Fanclub to Tour North America

Rob Kleckner reports:
Teenage Fanclub are set to hit up the North American road this summer in support Man-Made, their latest release on Merge Records. The Scots have not ventured into North America too often in their career, last coming ashore in 2001 for a five-city tour. But with a new album comes a new tour, and here they come. Labelmates the Rosebuds will open throughout the tour.

Dates:

07-18 Carrboro, NC - Cats Cradle
07-20 Washington, DC - 9:30 Club
07-22 New York, NY - Bowery Ballroom
07-23 New York, NY - Bowery Ballroom
07-25 Toronto, Ontario - Mod Theater
07-26 Detroit, MI - St. AndrewÕs
07-27 Chicago, IL - Metro
07-28 Minneapolis, MN - First Ave.
08-02 Vancouver, British Columbia - RichardÕs on Richards
08-03 Seattle, WA - Neumo's
08-05 San Francisco, CA - BimboÕs
08-07 Los Angeles, CA - Knitting Factory
08-08 Solana Beach/San Diego, CA - Belly Up