Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 13.04.2005 u 19:49:43 profil autora
tamo negdje u 9. mjesecu 2003 godine vlado je napisao:
Oprosti, Dox, morao sam ovo napisati. Ipak, kao utjeha mu ostaje da, kad zavrsi akademiju, moze glumiti u normalnim filmovima... Nece morat vodit "MIlijunasa" da se spasi...

pitate se što ima veze ovaj citat sa naslovom ovog topica? moj najbolji prijatelj dox i pored tog što još uvijek je treća godina na akademiji dobio je i svoju prvu filmsku ulogu. možda ne tako veliku, al definitivno veoma važnu za njegovu karijeru. fakat mu je krenulo ove godine. prvo je početkom godine igrao i prvu profesionalnu kazališnu predstavu. sad i film. i ja se veselim tome.
dakle, riječ je o najnovijem filmu rajka grlića - karaula. snimanje filma počinje 8.5. scenarij je rađen po tomićevoj knjizi "ništa nas ne smije iznenaditi". ja to nisam pročitao, eni koments?
većina filma se snima pored ohridskog jezera.
kao što znam glavne uloge igraju: bogdan diklić, sergej trifunović, emir hadžihafizbegović, petar arsovski...
eto. idemo proslaviti. ;)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 13.04.2005 u 19:50:47
vlado 13.04.2005 u 23:10:21 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Bravo, Dox!
A ti odmah ufati prve impresije, il, jos bolje, nek napise nesto za magazin...
Ono, bihajnd d krtn...
trixy 07.03.2006 u 22:07:46 profil autora
evo čitam s monitor.hr-a (koji je to prenio od tkoznakuda):

Krajem mjeseca u kina stiže 'Karaula', novi film po knjizi Ante Tomića
30. ožujka u hrvatska kina stiže 'Karaula', posljednji film uglednog hrvatskog redatelja Rajka Grlića nastalog prema romanu Ante Tomića 'Ništa nas ne smije iznenaditi'. Novi film po predlošku autora 'Što je muškarac bez brkova?' prati doživljaje skupine vojnika u maloj karauli na jugoslavensko-albanskoj granici u ljeto 1987. godine u kojoj zapovjednik s dijagnosticiranim sifilisom, ne želeći da njegova supruga sazna što se dogodilo i tražeći razlog da ne ode kući, objavljuje izvanredno stanje, tvrdeći da se albanska vojska sprema na napad na Jugoslaviju. Lakrdija se pretvara u ratnu psihozu. 'Karaula' je snimana devet tjedana na autentičnim lokacijama na makedonsko-albanskoj granici te u gradu Bitoli.
Filip 12.03.2006 u 18:54:59 profil autora
www.karaulafilm.com

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
I kornjače lete 12.03.2006 u 19:54:14 profil autora
pa zna se za karaulu još odavno...sergej ne smije skinuti bradu i brkove zbog toga:)....bit će odličan film- znam pouzdano.
premijera je 28.3 u zg..
sadrzaj je izmijenio/la - i kornjače lete u 12.03.2006 u 20:28:32
electro cute 20.03.2006 u 19:32:06 profil autora
film je zakon! bio danas na novinarskoj projekciji, stvarno je dobar, mamicu mu. bolji je od knjige, nekako je tu paranoju i psihozu s kraja uspio vjernije prenjet. mislim, bolji je od knjige, ej! obavezno pogledat.
electro cute 20.03.2006 u 19:32:38 profil autora
koga je dox glumio?
trixy 21.03.2006 u 09:21:06 profil autora
drugog s lijeva.
Link
electro cute 21.03.2006 u 14:01:22 profil autora
jel to harmonikaš?!
trixy 21.03.2006 u 15:15:35 profil autora
na slici nema harmonike.
a film još nisam gledao.
dju 14.07.2006 u 09:44:32 profil autora
osrednji ziheraški film koji igra na kartu kolektivne memorije, psovki, golih sisa i antinomije seljačko-urbano, provlači neku kakti alegoriju jugoslavenske sudbine kroz pričicu o šačici ljudi u jna, ali vrlo naivno, na razini vica o sulji i muji.
film koji cilja na istu onu publiku koja misli da ante tomić piše dobre knjige.

kjut, sori. al tvoji kriteriji su zaslužili batine.
electro cute 14.07.2006 u 13:12:55 profil autora
dju, film nikad nije i neće bit književnost.