Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
admin 12.04.2005 u 19:42:53 profil autora
Poštovani,
molimo Vas ako biste u zadanom mediju prenijeli slijedeću informaciju.

SVADBAS - "TREBLEBASS" (DOP Records/Menart) - single/video

Zagrebačka pop rock skupina SVADBAS vraća se na domaći diskografski teren novim singlom "TREBLEBASS" (čita se: "treblbas", a radi se o izmišljenoj riječi, složenici koja kombinira riječi koje označuju dva osnovna efekta kod većine instrumenata na struju, glazbenih pojačala i uređaja za reprodukciju glazbe) kojim najavljuju treći studijski album pod nazivom "LA LA". Album će tokom jeseni ove godine biti objavljen za etiketu DOP Records i distribuciji Menart kao četvrti zajednički projekt ovih dviju diskografskih kuća.

Singl "TREBLEBASS" vrti se od prošlog tjedna pretpremijerno i ekskluzivno na Otvorenom radiju. a službeno će biti objavljen 18.travnja 2005. Na ostalim će se radio postajama diljem Hrvatske moći čuti do kraja mjeseca. Video spot za spomenuti singl snima se tokom travnja u režiji cijenjenog redatelja i stalnog suradnika grupe Dalibora Matanića.


PRETPREMIJERA SINGLA I REAKCIJE NA "TREBLEBASS"

U organizaciji grupe i izdavača, te uz pomoć DJ-a bilo je organizirano pretpremijerno preslušavanje singla i test emitiranje u zagrebačkim klubovima (Kset, Jabuka i Papilon).
Kako bismo Vam približili o kakvom se singlu radi, spomenut ćemo samo da ga je prilikom pretpremijernog preslušavanja od trideset izabranih predstavnika medija, struke, drugih diskografskih kuća i muzičara - njih 28 ocijenilo ocjenom 5 (u klasičnom školskom ocjenjivanju od 1 do 5), dok su preostalo dvoje dalo ocjenu vrlo dobar.

Citirat ćemo i riječi eminentnog domaćeg glazbenog kritičara (molio nas je za nespominjanje imena) koji je čuvši pretpremijerno singl oduševljeno izjavio: "TREBLEBASS je genijalna, najbolja domaća plesna pop stvar zadnjih desetak i više godina. Ima tako zavodljiv refren, puna je optimizma. Oduševljen sam. Neusporediva je."

Kreativni pokretači grupe i producenti Jura Ferina i Pavle Miholjević shodno reakcijama na prvi singl "TREBLEBASS" najavljuju čitav album kao "iznimno autorski i intiman, ali otvoren, komunikativan i kvalitetan materijal".


NOVI ALBUM GRUPE "LA LA" - NAJESEN ZA DOP RECORDS/MENART

Novi album Svadbasa naći će se ujesen u izdanju DOP Records i Menart nakon iznimno uspješnog lansiranja debi albuma zagrebačke skupine Ramirez, nedavnog objavljivanja kompilacije NAJboljih hrvatskih izvođača "Zlatna Koogla 2005 - DOPing izdanje", te pripremili debi album electro pop djevojaka Lollobrigida "Cartoon Explosion" (koji su producirali Jura Ferina i Pavle Miholjević - spiritus movensi Svadbasa).

Nakon debi istoimenog albuma (´97, Texas/ Dallas Records) s kojeg je skinut hit "Ne znam", iznimno zapaženog sljednika "Jug" (`99, Dan, mrak) proglašavanog jednim od NAJboljih albuma domaće diskografske scene, koji su promovirali singlovi "Amerika", "Nitko nije siguran" i "Ospice", Svadbas se najesen trećim studijskim albumom vraćaju na glazbenu scenu, dok će koncertne pozornice RH i šire pokoravati pod pokroviteljstvom njihove koncertne agencije - A1 Booking Agency. Uz navedene novosti vezane za Svadbas, grupa je dobila novu koncertnu menadžericu, Anu Petričić.

Više vijesti o grupi Svadbas, novom singlu, video spotu i albumu, biografiji benda, koncertnim promocijama - uskoro.

Hvala Vam najljepša unaprijed na prenašanju informacije.

Ana Horvat
DOP Records PR Team
www.dopprodukcija.hr





sebastian 13.04.2005 u 11:43:54 profil autora
Ponizno se klanjam u iščekivanju!

Nova stvar je genijalna. Konačno, jebemu!
dju 13.04.2005 u 18:45:14 profil autora
čula sam pjesmu 4 puta. prvi pu mi je bila jako lijepa, drugi put prekrasna, a treći put sam već znala da će mi četvrti put biti dosadna.
tako se i dogodilo.
zvuči mi nekako ruski.
poletna je.
nadam se da će mi ostale pjesme s albuma trajati duže od tri slušanja.
arhimed 15.04.2005 u 23:51:05 profil autora
zato što se napokon vraćaju na scenu
zato što će album bit tek u rujnu
ja bih da bude sad

nego, možete li izdvojiti išta od domaće diskografije, što je objavljeno ove godine, a zaslužuje pažnju
darko 23.04.2005 u 20:02:02 profil autora
6.5.2005. (petak) Koncert - Svadbas u KSET-u!

Mljac!

sadrzaj je izmijenio/la - darko u 23.04.2005 u 20:02:22
darko 26.04.2005 u 22:07:21 profil autora
Ima li tko pjesmu Treblebass?
Plaćam suvim zlatom.
trixy 07.05.2005 u 21:06:24 profil autora
svadbasi u ksetu su bili vrlodobri.
i bilo je brdo forumovaca, skoro najveće okupljanje i totalno neplanirano, skoro cijeli pipsi, djeca, pun kufer, ramirez, kultura i još puno puno slavnih und popularnih, a dokumentirani su tuteka: Link

za većinu fotki su odgovorni marinko i darko, ja baš i nisam bio nešto raspoložen za baratanjem digitalcem
sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 07.05.2005 u 21:32:55
darko 07.05.2005 u 21:44:31 profil autora
odgovoran sam samo za 2408, 2409, najbolju od svih 2410 : Link
i 2466; Dakle, većina fotki su Marinkovog oka i prstiju djelo, molićulijepo.

Dobre su fotke.
Stvarno LIJEP koncert.
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 07.05.2005 u 21:45:49
vlado 08.05.2005 u 00:08:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Lijep, lijep.
marinko 08.05.2005 u 01:32:01 profil autora
Eh. Da, bilo je fora. Atmosfera ko na svadbi. Dobre fotkas.
Najbolje je sto je electro ultrafotogenican i na svakoj ispadne ko da je za reklamu za Jadran carape slikan. Nice.
Puno forumasa...
Cheers!

----------------------------------
pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing
circus carny guarding
the gates of heaven
like stuck in limbo abduction
wormed our way through
distant earth
trixy 09.05.2005 u 09:40:07 profil autora
ovo je samo dio fotki. nemam živaca stavljati sve prek mog 56k modema. spržio sam nešto cd-ova sa svim fotkama. zainteresiranih?
marinko 09.05.2005 u 11:35:26 profil autora
ajde potpisujem :).

----------------------------------
pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing
circus carny guarding
the gates of heaven
like stuck in limbo abduction
wormed our way through
distant earth
markos 09.05.2005 u 17:31:04 profil autora
A tako sam htio doci:-( Dosao frend iz Svicarske bas taj dan:-(

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
cudnovatikljunas 12.05.2005 u 16:01:09 profil autora
svadbas su mi onako.... skroz okej... fino je vidjet da
su neki ljudi kreativni, da stvaraju i da se trude.. ;)

sad bih mogao pljuvat po ostalih 96,66% scene koja je toliko ocajna, suhoparna, bezlicna i doooosaaaadna, ali necu.
arhimed 12.05.2005 u 23:26:18 profil autora
sad bih mogao pljuvat po ostalih 96,66% scene koja je toliko ocajna, suhoparna, bezlicna i doooosaaaadna, ali necu.


kako se zove ova stilska figura?
gargamel 13.05.2005 u 09:03:33 profil autora
To ti je tzv. prc figura.