Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
nitko 01.04.2005 u 11:31:26 profil autora
meni je danas tek 6. davanje. ovo nije natjecanje već tek potsjećanje.

ajmo junakinje i junaci.
dju 01.04.2005 u 16:45:42 profil autora
nikad nisam dala.
čak ne znam reći zašto.
valjda sam bila lijena.
pomalo mi se čini i da zato što ne znam kome dajem gubim motivaciju pa mi se čini da dajem uludo.
možda kad bi mi došli na vrata, ili organizirali darivanje krvi na poslu, onda ajde, ne bi mi bilo tako mrsko.
a baš me dirnulo kad sam čitala da je slavenki drakulić svoj bubreg dala njoj potpuno nepoznata mlada žena, koja je usto i majka, i koja zauzvrat nije htjela ništa.
i bila sam totalno impresionirana njezinom velikodušnošću. i pomirena sa sviješću da bih ja svoj bubreg (od ukupno dva) dala jedino nekom fakat fakat bliskom.
eto kakva sam.
nitko, tebi kapa dolje.
electro cute 01.04.2005 u 19:20:17 profil autora
svaka čast. meni igle baš nisu ugodne, a mislim i da imam krv bogatu kolesterolom i ostalim sranjem tak da ne bi baš oduševio medicinske sestre. stari mi je davao krv kad je bio u jna, jer se tak moglo dobit slobodne dane.
arhimed 02.04.2005 u 00:00:07 profil autora
baš sam ovih dana razmišljao o tome da bih trebao dati krv. jednom sam ju išao dati u crveni križ, ali nisu ju htjeli uzeti jer sam imao nizak tlak.
ETernal 02.04.2005 u 01:45:46 profil autora
mene nece zbog tezine.
kao ak imas premalo kila sta imas davat.
mozda da moju i kjutovu pomjesaju, bude dobra:)
dobi malo kolesterola i to
nitko 02.04.2005 u 08:44:19 profil autora
inače, ja sam nastavio davati krv isključivo da prekinem prostituciju tijela. radi se o bolnici na gupčevoj zvijezdi gdje uzimaju od ljudi plazmu za 100 kuna. mogućnost davanja je svaki tjedan. proces traje oko 45 minuta (naspram svega 5 minuta davanja krvi), a uzima se 600 ml plazme. čini mi se da sam tamo dao plazmu nekih 10 puta.
inače, u petrovoj 3 plazma se može dati svakih 15 dana i to je način na koji je neka hrvatska karatašica sa svojih 25-ak godina dala 80 puta krv. gledao sam reklamu s njom prije nekoliko godina i tada mi nije bilo jasno.

osjećaj koji me uvijek prati s davanjem krvi je činjenica da nakon što dam krv, hti bih još jednom jer shvatim glupost nelagode prije davanja. ipak mora proći 3 mjeseca i onda mi se to obično oduži.

zanimljivo je kada dođeš u neka prilično zabita sela i nađeš ljude koji su po 80- ak puta davali krv i to svaka tri mjeseca jednom. stvarno pohvalno. svaka im čast.


inga 02.04.2005 u 16:08:18 profil autora
postoji razlog, valjan medicinski ciji detalji nadilaze strpljenje ovog topica, zasto se uzima plazma a zasto krv
i tko moze dati jedno ili/i drugo ili/i nijedno
recimo one sa bijednih pedeset i malo kila i tlakom 90/40 nije ipak posve dobro lisiti mm krvi, onako teoretski ako vas zele o tome obavijestiti.
iako iskustveno u new yorku ih nije bilo briga za to kad su vidjeli kako je krvca dobra, placli su u suhom zlatu za one koji su na sve cisti i negativni ukljucujuci i rh, fuckas kile tlak godine i ostale knjiske trice

lijepo je da dajes krv, znaci da nisi samo nitko, nego si normotonican i dobro uhranjen i naravno, da nemas danas poznate nepozeljne markere na koje te prije nego ti ju uzmu obavezno testiraju (recimo nisi prebolio hepatitis, nemas anemiju itd)
ako te muci lova koju oduvijek daju za plazmu, nista jednostavnije- mozes i nju darovati (pa cinis dvostruko dobro djelo) primjerice na racun djece u africi ili jos jednostavnije onih u nazorovoj, koje manje spominjes a cine mi se jednako jadni
pa i za krv dobijes neku papicu i malo vina, zar ne? ili se to s godinama i novom demokracijom promijenilo?
(a ne bi vjerovao kako su tek odlicno placeni laboranti koji idu tjedan dva na teren i vade krv po hrvatskim selima)

hocureci, ne valja od davanja krvi/plazme raditi cirkus, to je nesto s medicinske strane prilicno dobro regulirano, a s nase kao davaoca apsolutno dobrovoljno
moj tata, gradanin koji ne razlikuje bor od jele daje krv cijeli zivot, baka, koja je dobro razlikovala sve podvrste borova i jela, davala je krv do same smrti, ja ne dajem krv osim pred operaciju svoju jer ne zelim tudu ako se nesto zakomplicira, plazmu, pak, dajem rado jer mi se svida pol sata dijelit krevet do zgodnih tipova s difa koji redovito daju, fuckas lovu

e jesam se razgalila, nego,
nitko, ti si meni drag/draga, hocemo skupa na plazmu? jer za krv me pouzdano ljeti kad sam kao opterecena anoreksicna gradanka na gadnoj dijeti nece u zg htjet uzet
electro cute 03.04.2005 u 15:58:16 profil autora
eternale, bogati, nije ti loša ideja!
a šta nisi ti, nitko, ono, malčice mršav? il mi se samo pričinilo? il si od prošlog ljeta (jarun) nabacio neku kilažu ;)
nitko 04.04.2005 u 14:59:24 profil autora
ma ja samo vodim svetu bitku za najsvetiji ideal na svijetu. vegetarijanstvo. to je moja religija, to je svijest, to je jedina prava vjera. želim svima poganima pokazati da je vegetarijanstvo nešto presudno za svačiji život jer animalna strana božanskog to želi od svakog od vas.
ja sam samo poslan da svjedočim da nisam bolestan i da se od te hrane ne umire već se može živjeti sasvim normalan život. da. bog to stvarno želi od vas, izgubljene ovce. pogledajte malo bolje svoje ideale, shvatite da smo tu da živimo vegetarijanskim načinom života da cijela planeta opet bude sretna.

da, potrebno nam je to svima. pogledajt oko sebe, razmislite, nije li to ipak jedini mogući način. davanje krvi je totalno nevažno. životinje su te koje su potlačene, ljudima je super, ljudi se mogu sami brinuti za sebe. kad će čovjek konačno shvatiti tu apsolutnu istinu?


inga 04.04.2005 u 15:53:01 profil autora
i koliko si vec dugo bezmesan?
i u koju grupu spadas, mislim pijes li mlijeko i jedes jaja itd
nitko 05.04.2005 u 12:27:09 profil autora
spadam u grupu 0+. osim toga sam hrvat, slavonac, punoljetan muškarac, 82. godište. otprilike, to su grupe u koje sam prisiljen spadati.
što se prehrane tiče, tu sam još uvijek priličan laik, ali moram priznati da mi neke teorije prilično dobro zvuče. iako se držim po dalje, neki vanjski promatrač razvukao bi me između makrobiotičara, vegana i vegetarijanca. ovisi o situaciji.
životinje ne konzumiram, biće oko dvije i pol godine. iskustvo je potpuno pozitivno, a dovelo me do napuštanja alkohola, zadimljenih prostora i masovne gluposti na koju reagiraju moja ograničenja.
i dalje, iako to zvuči smiješno ne vidim ničeg ekstremnog u tome, al jebiga, to je samo moje mišljenje.
electro cute 06.04.2005 u 10:30:36 profil autora
kobase rulaju.
Gospodnetić 11.04.2005 u 19:14:44 profil autora
Naime kaj...
Davo sam i krv i plazmu dosta puta, uvijek iz neke koristi.
Bilo to sendvič :-), bilo slobodan dan u školi, bilo plazmu za lovu pred odlazak na more (rat, bijeda i studentska neimaština :-) ) i tak dalje....
Na plazmi mi je bilo najbolje. Prvo, sestre....iso...blejiš ko ovčica. I sve ljubazne, nasmiješene, uvijek neka zeka! :-))
Onda sendvič i sok....pa sto kuna....a dvije najjače stvari s plazme su mi bile:
1. Fotelja/krevet/stolica što li je već to na čemu ležiš....mislim...reko sam da ću jednog dana imat doma 6 takvih dok dođe ekipa da se razlijemo pred ligu prvaka. Najudobnija sjedalica/ležalica na kojoj sam ikad sjedio!
2. HLađenje.
Naime, najjači osječaj je kad udari žega u 7 mjesecu, Zagreb se upari i sve stane, otić gore i dat plazmu da bi ti na kraju vratili tvoja krvna zrnca u fiziološkoj otopini koja je fina hladna...mmm...sto put bolje od levisica iz frižidera!
gargamel 12.04.2005 u 08:55:49 profil autora
Ja sam davao krv dva puta(da bi dobio slobodno iz škole) i plazmu cijelu prvu godinu faksa svaka dva tjedna za pare. Mogu potvrditi gospodnetićeve tvrdnje, u potpunosti. Jedino sranje je što kasnije moraš imati onu vatu priljepljenu na ruku neko vrijeme.
nitko 12.04.2005 u 18:44:35 profil autora
imam prijatelja koji je dao plazmu možda nekih 10-ak puta. zanimljivo je to da bi njemu za uobičajenih 600ml plazme trebalo 15-ak punjenja i pražnjenja male posudice na stroju. meni je najviše trebalo 9, a nekad bi i nakon 6 bio gotov. i tako je on dolazio, a sve češće se događalo da bi jadne sestre pomislile da stroj ne valja, jer svaki puta kad bi on davao plazmu, proces bi se nenormalno usporio na nekih 400 ml. nakon tri puta kako su pomislili da je stroj strgan, zabranili su mu dolaziti.
"zašto dolaziš kad nemaš što dati", rekle su mu na odlasku.
electro cute 12.04.2005 u 19:55:41 profil autora
and they lived happily ever after shave
valcer 13.04.2005 u 14:35:06 profil autora
nitko u hodu može objasniti zakon spojenih posuda - napije se krvi i onda ju može i davati
inga 13.04.2005 u 17:44:21 profil autora
micek, nemoj bit zajedljiv, ljepsi si kad si samo zlocest :-)
vlado 13.04.2005 u 23:07:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Micek, pazi, rekla je ljepsi, ne lijep!
inga 13.04.2005 u 23:46:32 profil autora
ovo je sendvic iz snova, zensko izmedu lijepog i ljepseg
:-)
vlado 14.04.2005 u 01:05:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Uvijek zavrsimo na sendvicima.
valcer 14.04.2005 u 08:06:44 profil autora
jebeš ti moju ljepotu, bitno je da svi znamo da je uz
nitko-a čovjekov najbolji prijatelj siguran
inga 14.04.2005 u 09:19:36 profil autora
i da vratimo topic na rutu, stavimo ljepseg u sendvic, velim da bih tu napravila iznimku i krv dala