Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Depressed 15.03.2005 u 14:51:46 profil autora
Dakle, nitko ništa ne piše po forumu, ali sam siguran da svi virkaju po ovim stranicama ne bi li pročitli štogod zanimljivo i pametno/zabavno. Pa eto onda jedan mali satirički osvrt na standard književnog jezika nam domaćeg.
Možda vam bude smiješno, a možda i suze prolijete.

Nama je ona učiteljica Smilja u razredu rekla da ćemo danas iz nastave utvrđivat gradivo iz hrvackog izgovornog jezika. Onda je ona prozvala iz klupe malu Teicu. Uča Smilja je nju pitala: "Teice, oćeš li ti da ti ja sad zavidam asa u dnevnik iz hrvackog izgovornog jezika?" Teica je rekla: "Neću!" Uča Smilja je rekla: "Grješka! Žao mi je, Teice, al zbog teške pogrješke ti moram upisat asa!" Onda je mala Teica sjela nazad u klupu. Uča je njoj upisala topa u dnevnik. Onda je ona prozvala onu pedericu Sandru. Uča je nju pitala: "Sandrice, oš možda ti da ti zavidam asa iz hrvackog izgovornog jezika?" Sandra je rekla: "Neću!" Uča Smilja je rekla: "Opet grješka! Grješka za grješkom! Žao mi je, Sandrice, al zbog užasne pogrješke moram ti zbičit asa u dnevnik!" Onda je pederica Sandra sjela nazad u klupu. Uča je njoj upisala topušu od tri centimetra. Onda je ona prozvala iz klupe onu Nelu svinjogojstvo. Uča Smilja je nju pitala: "Nela, jel ti također oćeš da ti zavidam asa iz hrvackog izgovornog jezika?" Nela je rekla: "Ne ću!" Uča je rekla: "Kako? Vikni, molimte, da te cjeli razred čuje!" Nela je viknila: "Ne ću!" Uča Smilja je rekla: "Točan pogodak! Bravo Nela! Znači na ovom smo primjeru naučili da se hrvacki izgovorni jezik mora izgovarat bez pogrješki u izgovoru! Znači, kad ja pitam jel neko oće da mu zavidam asa iz hrvackog izgovornog jezika, točno izgovoreni odgovor glasi – Nela?" Nela je viknila: "Ne ću!" Uča Smilja je rekla: "Točno! Izvrsno Nela! Jel onda oćeš da ti zbog odličnog znanja upišem peticu u dnevnik?" Nela svinjogojstvo je rekla: "O ću!" Uča je pitala: "Kako? Nisam dobro čula?" Nela je viknila: "O ću!" Uča Smilja je rekla: "Grješka, grješka, opet grješka! Žao mi je, ipak ću ti zbog pogrješnog odgovora morat zdimit asa u dnevnik!" Onda je Nela svinjogojstvo sjela nazad u klupu. Uča Smilja je njoj zavidala turbo topušu u dnevnik. Onda je ona mene prozvala iz klupe. Uča Smilja je pitala: "Robi, jel ti možda isto oćeš da ti zdimim asa iz hrvackog izgovornog jezika?" Ja sam gledao u učiteljicu i šutijo sam. Uča Smilja je piljila u mene i slušala je kako ja šutim. Onda je ona mene pitala: "Robi, jesi ti možda gluv?" Ja sam rekao: "Nisam!" Uča je pitala: "Pa šta onda ne govoriš?" Ja sam rekao: "Šutim na pravilnom hrvackom izgovornom jeziku!" Uča Smilja je rekla: "A ne, ne, neš meni prodavat takve brume! Kad se šuti onda to nije nikakvi jezik, a nekmoli hrvacki izgovorni jezik! Moraš odgovorit na postavljeno pitanje!" Ja sam rekao: "Šta god kažem, strmeknićete mi asa!" Uča Smilja je rekla: "Ni slučajno, ako ne napraviš pogrješku! Ako daš točan odgovor, onda nemaš brige!" Ja sam pitao: "A točan odgovor je ako ga izgovorim na pravilnom hrvackom izgovornom jeziku?" Uča je rekla: "Naravski!" Ja sam pitao: "A ako pravilno izgovorim odgovor, jel automatski dobijam duju u dnevnik?" Uča je rekla: "Najmanje duju! A možda i više!" Tu sam ja zapiljio
pavle 16.03.2005 u 09:18:16 profil autora
već nekoliko dana isto štivo prepričavam ljudima oko sebe. zanimljivo i poučno, zaista jeste.
ETernal 16.03.2005 u 21:42:48 profil autora
hehe, di me nađe :)