Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
matea 03.02.2005 u 19:07:33 profil autora
radit ću (valjda) maturalnu radnju iz english o Radiohead.
jel će bit 12 stranica?
i o čemu svemu da pišem?

mmmmorrre coookiesss.......

sadrzaj je izmijenio/la - matea u 03.02.2005 u 19:08:02
vlado 03.02.2005 u 21:15:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Bit ce 20 stranica, bez greske.

/Pssst... Samo zamoli Cutea ili Darkeca ili obojicu da ti pomognu. Imam pouzdane informacije da ti ne bi odbili i puno vece stvari/
lollipop 04.02.2005 u 11:50:45 profil autora
pa kada se dotaknes cijelog konteksta oko njih mogla bi i cijelu knjigu napisat. uostalom, sigurna sam da i postoji hrpetinu knjiga o njima, to ti je vec odlican izvor. jer ne sastoji se to samo iz njihove biografije: nasli se, sviraju, izdali albume. neizostavan fakt: za one najbolje albume influence im je bila Lali Puna :)
(ak nabavis literaturu, proslijedi..)
Filip 04.02.2005 u 12:12:35 profil autora
offtopic: lolli, ja bih htio da mi pošalješ tvoj diplomski .. naravno, ako je preveden. jer ono.. pričao sam prijateljima o tome i svi su bili kao: vau! pa to je super tema!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
matea 04.02.2005 u 13:18:34 profil autora
baš me zanima da li kod nas ima bilokakva literatura.
ne baš.

mmmmorrre coookiesss.......
lollipop 04.02.2005 u 13:28:36 profil autora
ovaj, osim ako ne mislis preveden na makedonski :). srecom, mogli smo pisat na hrvatskom. zato nisam pisala npr. iz spanjolskog diplomski jer se tamo moralo na spanjolskom :) spremam sad ispit iz toga (u glavi, ne u relanosti), pa kad to prode, budemo se culi mejlom.
matea: nisam ni mislila da ima kod nas (provjeri Algoritam, mozda uspijes nesto iskopat, a preko njih mozes i narucit sta te zanima). pa, ili skokni do neke susjedne drzave (i u Italiji i u Austriji sigurno mozes naci i to vise od jedne knjige), ili amazon.com. pa malo pogledaj kakve se knjige nude opcenito o glazbenoj kulturi tog razdoblja. po meni je kontekst nastajanja necega jednako bitan kao i samo djelovanje odredene grupacije ljudi. ponekad ti ljudi grade taj kontekst, ponekad kontekst gradi te ljude, a cesce je sve to zajedno isprepleteno.
electro cute 04.02.2005 u 16:16:48 profil autora
pardon, al za najbolje albume im nije inspiraciju dala lali puna. izmišljaš. prije bi bilo obratno. lali punu su oni hvalili kao najinovativnije bend 2002. aphex twina su, s druge strane, pokrali na kid a i amnesiacu, što i sami priznaju.
knjiga nema, al imaš woohoohoo sajtova na kojima postoje čak i intervjui, ono, od 92. do danas. napisat ćeš to, nije bed, samo moraš dobar koncept napravit.
ak ti se ne bude dalo uvik postoji kopipejst.
electro cute 04.02.2005 u 16:17:38 profil autora
vlado, ti valjda misliš na darkeca solo, ne? :)))
Depressed 04.02.2005 u 16:41:05 profil autora
Dakle, ja sam napunio lolline uši utjecajem lali pune na radiohead, ali mislim da sam bio u pravu jer je KID A izašao 2000, a lali puna je izdala tridecoder 1999, sam greenwood je izjavio da je on to toliko slušao da je "istrošio" 4 kopije CDa. Početnu informaciju sam našao na linku:Link, a daljnjim kopanjem sam naišao na još potvrda, naravno, samo radioheadovci znaju koliko je to na njih utjecalo...ali ima trenutaka na Kid A koji podsjećaju na Tridecoder. A zna se tko je bio prvi. Može se špekulirati tko je izvršio utjecaj na koga :)
electro cute 04.02.2005 u 16:51:13 profil autora
postoje dva greenwooda. ovo je colin. on je skoro otišo iz benda kad su snimali kid a. jonny i thom potpisuju 90 % tog albuma. i ne podsjeća na lali punu nimalo. al opet...ma ko ga jebe, oba albuma su izvrsna, lali puna je super zakon, radiohead su radiohead, a ti matea piši samo ono za što znaš da je 100% sigurno. inače, pitchforku ne vjeruj, mercury revu su dali 5.5. seljačine.
electro cute 04.02.2005 u 16:51:47 profil autora
bdw dip i lolli, ja vas volim.
sucker 05.02.2005 u 00:01:43 profil autora
matea, kolegice, javi ako ti treba pomoć.
lani sam (na)pisao to isto, pa zato.
5/5 cccccccc....pusa
arhimed 05.02.2005 u 00:24:19 profil autora
ili amazon.com. pa malo pogledaj kakve se knjige nude opcenito o glazbenoj kulturi tog razdoblja.


matea, preko amazona možeš nabavit i polovne knjige (koje su, naravno, jeftinije), samo pitanje je da li ćeš naći nešto o radioheadu. eto, već je cute rekao da nema knjiga na tu temu, ali sigurno postoje knjige koje bi mogla iskoristiti za maturalni, a koje su vezane upravo za kontekst kojeg je lollipop spomenula. probaj potražiti nešto od colina larkina. on je napisao nekoliko knjiga o pop muzici.
Depressed 05.02.2005 u 15:51:13 profil autora
Je, znam da je Colin. Što se tiče ne vjerovanja pičforku, skeptičnost je uvijek pravi put kod upijanja bilo čeg iz medija, utjecaj Lali Pune na Radiohead je simpatična špekulacija kojoj sam sklon vjerovati zbog vlastitih romantičnih pobuda. Utjecaj glazbe je ionako nešto o čemu pišu kritičari jer je to njima fora, a muzičari utjecaj i ne primjećuju kad im se događa. Muzika nije otok svi smo izloženi jedni drugima, utjecaji su puno složeniji nego ih mi možemo pojmiti, i ovisno o perspektivi možemo mi danas tvrditi da se muzika nije uopće promijenila još od npr. Glenna Millera i da je on glavni utjecaj na svu današnju pop glazbu. Neki moderni kompozitor ozbiljne glazbe (Kelemen) je jednom izjavio da mu je moderna popularna glazba OK, ali mu jesve to isto, jer se zadovoljava desetak osnovnih formi i formalno je sva ta muzika ista - radiohead i magazin u istom košu je bogohuljenje, ali iz njegove perspektive - istina!
electro cute 06.02.2005 u 17:09:28 profil autora
potpuno se slažem s tobom! živio!
Depressed 06.02.2005 u 17:53:35 profil autora
divno je kad eto tako konvergiramo :)
marinko 07.02.2005 u 08:58:24 profil autora
Google sez:
"Rezultati 1 - 10 od priblizno 3.420.000 za radiohead"

Tak da nemas straha. Samo sve ukomponirat ;).

----------------------------------
pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing
circus carny guarding
the gates of heaven
like stuck in limbo abduction
wormed our way through
distant earth
matea 08.02.2005 u 13:03:20 profil autora
ja uopšte nemam bilokakvu koncepciju ni ništa.
i ima toliko toga da mi se ne da.

mmmmorrre coookiesss.......
markos 09.02.2005 u 13:10:26 profil autora
Postoje knjige o Radioheadu, ima ih cijela hrpetina, samo odi na amazon.com i naci ces ih. Ja imam jednu doma, ako treba, mogu je i posuditi (samo da je nadjem medju hrpom kutija posto sam se nedavno selio).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
matea 10.02.2005 u 10:44:21 profil autora
bili smo u algoritmu juče(r) i prva teta nije znala šta je to radiohead, ni druga isto, a onda je došao neki čelavi striček i rekao da sad nemaju, al da će kao dobit. i imaju neku knjižicu o ok computeru.

mmmmorrre coookiesss.......
sadrzaj je izmijenio/la - matea u 10.02.2005 u 10:45:28
matea 10.02.2005 u 10:45:52 profil autora
i radiohead su obnovili sajt

mmmmorrre coookiesss.......
electro cute 10.02.2005 u 15:28:58 profil autora
dobiće. isto ko i prve dvije knjige od simona reynoldsa. naruči prek neta, doće te jeftinije.