Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
teller 01.02.2005 u 16:15:49 profil autora
Voznja Busom
Toga dana sam odlucio u grad ici autobusom. Nikad nisam volio placati autobusne karte, niti kupovati pokazne mada sam se dosta u mladosti vozio busom! Uvijek mi je bilo fora docekati bakulu I najflegmaticnije na njihova pitanja odgovarati sa “nemam”!! Imas katru? Osobnu? Zadnja njihova recenica uvijek bi bila: Izadji na sljedecoj!!! Ja se ne bih svadjao, uredno bi izasao I do sljedeceg puta…
Taj dan nije bilo bas tako…
Ukrcao sam se u mojem kvartu, bilo je vrijeme kao obicno u martu, na zadnja vrata u zadnji trenutak jer su se vec bila zatvarala…
Sole me snimio, snimio ja I njega jer se uvijek pogledamo kroz jedan od njihovih 3, 4 retrovizora!!! Odmah vidis po tom pogledu koliko mu ide na kurac, to sto se svercas!! Jer ima I onih koje tako boli k. za nas svercere I ne briju na red. Takvih je prije bilo vise!!
Dakle, usao sam na zadnja vrata, pao je pogled I voznja krece…
Sjeo sam do prozora. Nije bilo guzve, naprotiv. Na sljedecoj stanici vidim bakule, I krenem prema vratima da izadjem, medjutim sole ne otvara.. Ja zvonim on me ne jebe… Ja kuzim spiku I mislim si dobro, ako si za zabavu, moze!!! Ulaze bakule I pocinju stndardana pitanja, takodjer I standardni odgovori. Nakon toga pocinje rasprava, da kako me nije sram, bla, bla… Ja kazem da me nije sram, da sam htio izci, samo da me sole nije pustao… Sole meni kaze “majmune”, ja njemu kazem da je on majmun I da cu ga I tuziti jer vredja putnike… I tako, to traje, nervozica u zraku, I u tom trenutki, postarija gospodja mi prilazi I polutiho mi kaze: “ decko, vidim ja da si ti pristojan I fin, sta se svadjas, pusti ih, pusti ih”!! ja se slozim , smirim se I uredno na sljedecoj stanici izadjem van sa osmjehom na licu, mada taj put I nisam bas pobijedio…

sadrzaj je izmijenio/la - teller u 01.02.2005 u 19:58:22
dju 02.02.2005 u 17:30:08 profil autora
ok, idemo dalje
teller 02.02.2005 u 18:12:11 profil autora
Sudjenje

Frend I ja se nasli, u kvartu!! Pricica, bla, bla I nakon visesekundne debate odlucili kupit cugice I laganini pijuckat. Bilo je lijepo vrijeme, kao inace u martu!! Mislim da je bio petak, nebitno..I tako mi cugamo, pricamo, kad eto murije!!! Klasicno legitimiranje. Ja nisam imao osobnu. Provjeravuju pomocu toki-vokija moje podatke, lagana pricica sa drotovima I bok, bok.
Nakon jedno 6 mjeseci dobivam poziv za sud. U pozivu nije bilo specificirano zbog cega, nego samo clanak zakona, bla, bla…
Informiram se I skuzim da je u vezi osobne…Zbog koje osobne si mislim!!!!
Pojavim se u zakazani dan na sudu, uredno na vrijeme. Udjem u prostoriju I tamo dvije zene; jedna mladja za kompjuterom zapisuje sta joj ova starija, sudkinja kaze! I sad krece citaona, da sam ja tad I tad zatecen bez osobne…bla, bla…ja se slozim! Na kraju me pita : “Koji je razlog da niste tad I tad imali osobnu kartu?” ja odgovaram: “Zaboravio sam je”!!! Sudkinja se okrece prema mladoj nadobudnoj daktilografkinjni I kaze: “Pisi zaboravio je”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poslije si mislim nesto kao u smislu, pa jebote vidis da ipak to pravosudje neki kurac I radi….

sadrzaj je izmijenio/la - teller u 02.02.2005 u 18:26:00
teller 19.01.2007 u 00:30:31 profil autora
Naslov

Jednom, prije dosta vremena počeo sam nakon dosta vremena ponovno igrati tenis….Taman je u klubu bio turnih smiješnih parova, što bi značilo da svatko može igrati sa svakim i parovi se izabiru slučajnim odabirom..
Mene zapalo da igram s jednom curom nešto malo mladjom od mene protiv gospodina od jedno 40-tak godina koji je igrao u paru sa jednim mladjim klincem…
Ne sjećam se točno tko je pobijedio ali pamtim da me nakon tih parova malo stariji gospodin prestao pozdravljati.


Nakon par mjeseci počelo je prvenstvo kluba. Ne znam točno u kojem kolu turnira našao se dotični gospodin sa jednim starijim profesorom…
Stariji profesor je u klubu bio starosjedioc, 20 godina najmanje, dok je gospodin tek bio došao u klub…
Meč se zahuhtao i primječujem ja da nitko ne navija za 20 godina starijeg profesora nego svi za dotičnog gospodina…
Nisam mogao vjerovati….

Poslije je taj Gospodin samovoljno otišao iz kluba jer ga ponovno nisu izabrali kao člana nadzornog odbora kluba…

Taj dotični gospodin bio je doktor, kardiokirurg o kojem se puno pričalo u medijima u zadnje vrijeme, mito i ta sranja….


Naravno da me više nije pozdravljao jer sam ga napucao kad je bio na mreži, (a poznat je bio po pričama da se u njemačkoj točno zna ko mora pobijediti, ovisno o tome ko s kim igra), naravno da su svi navijali za njega jer on je doktor a nitko nije znao kad bi njega moglo kaj strefit, naravno da mu njegova taština nije dopuštala da bude samo običan član kluba…

Gospodin je poslije završio u pritvoru pod optužbama da je u javnoj bolnici primao mito i tako uvelike skratio vrijeme čekanja za operaciju tim osobama…

Ne bih ovo pisao da ga neki dan nisam mimoišao na cesti, vidno je smršavio, doživio je čovjek rijetko vidjeni medijski pritisak i osudu za nešto što mu pravno i nije dokazano…
Nego, bio je polumrak, i iz daljine sam ga skužio, hod lagano nesiguran, na moment smo se pogledali u oči i imao sam neki osjećaj da je htio da ga pozdravim, da ga netko toplo pozdravi i obrati mu se….







sucker 02.02.2007 u 00:13:02 profil autora
fora. baš ono, štivo za jutarnju kavu.
ili ponoćnu u mom slučaju. al pizdim od učenja, tako da i nisam neki uzorak.

u svakom slučaju, da ponovim skandiranje iz defaulta: NEMA PAUZE NEEEMA ODMORAAA, NEMA ODMORAAAAA..
teller 23.03.2007 u 01:38:25 profil autora
Iz stare škrinje...


Bio sam u gradu I idem doma. Opet cekam autobus! Dolazi moj broj, cekam da otvori zadnja vrata I nakon sto su svi izasli, uvucem se na zadnja I sjednem. (napomena: u novije vrijeme, postrozila su se pravila, tako da prvo otvore prednja vrata jer tamo vozaci kontroliraju karte a tek kada svi udju, onda otvaraju srednja I zadnja da ljudi izadju!)
Sole me snimi, snimim I ja njega…medjutim autobus stoji. Odmah skuzim spiku ( jer se to vec dogadjalo) I mind game pocinje. Sole ne mrda, ja ne mrdam!!! Cijelo vrijeme me gleda I ceka da izadjem… Ja ne jebem al nervozica perucka…
Nakon 2-3 minute sole krece, ali samo deset metara, naime maknuo se sa stanice drugim autobusima!!
Gasi motor. On ne jebe, ja ne jebem. Nervoza. Netko mora popustiti. Prolaze sekunde… Svaku prozivite kao da je minuta…
Ljudi govore soletu da vozi da nema veze… On ne jebe… Neki se iskrcavaju, jedna cura govori da ce ga staviti u novine… I sada kljucni trenutak. Decko kojih 30 godina, se dize I moli soleta da krene. Jer da ce zakasniti na posao. Sole ne jebe. On sjeda, al nakon minutu opet, moli ga da krene, da ce dobiti otkaz… Ja skuzim kolicinu sranja koja bi mogla nastati, (zbog mene ili soleta, kako se uzme) bilo mi zao decka I ustajem! Dodjem do srednjih vratiju I kazem, poluglasno, lagano uzbudjeno: “Idem van, al ne zbog vas, nego zbog decka, a vi ste idiot I to potpuni”. I izadjem opet sa osmjehom na licu…Mislim si, jebote koja sam ja faca, em sam spasio decka od kasnjenja I eventualnog otkaza, spasio sam vozni red I jos sam soleta izvredjo…
pavle 23.03.2007 u 07:11:39 profil autora
ovo zaslužuje kandidaturu za najprestižniju nagradu (u nastajanju) duško lokin 2007. za izdržljivost i to u kategoriji zen buddhizam.

što bi rekao neđad begović: niti sam ja marljivo učio i radio, niti sam poštivao republiku tako da sam sa 7 godina prvi puta slagao i druga tita i republiku"
teller 23.03.2007 u 18:18:26 profil autora
Kupio sam si novu biciklu. Zapravo kupili su mi novu biciklu. I tak se ja išao voziti…
I skužim da lanac malo preskače…al dobro, nije bilo jako…
I tako se ja vozim i vozim, pedaliram ko ludjak, ničim izazvan…
Lanac i dalje preskače…i tako preskače i preskače…I tako nakon jedno sat i pol vožnje već sam bio umoran, a lanac i dalje preskače…I ne znam kako al u jednom trenutku mi je toliko to počelo ići na živce da sam popizdio i u djeliću trenutka odlučio kazniti biciklu…I kaznio sam je…najjače što sam mogao sam stisnuo prednju kočnicu…i pogadjate…salto unaprijed i solidan rastur po asfaltu…..
matea 24.03.2007 u 00:24:30 profil autora
nisam čitala, ali kaže se bicikl.
ovaj bicikl.

.
i want a verb and you give me a noun
krampus 24.03.2007 u 00:36:49 profil autora
Ja sam negdje u sedmom razredu išao prodavati bicikl na pijacu u Slavonskom Brodu i onda se govorilo, ako je suditi po natpisima kod konkurentskih prodavača, i bicikli i biciklo a bogami i baciklo.
puki 24.03.2007 u 00:42:06 profil autora
Old rabbits die hard
ja sam cuo za bicikl, bacikl i biciklo/a.
onda je netko predložio bajs, pa smo ga cudno pogledali.

-----------
smiješni mali ljudi igraju se svjetala na stropu
sve je dobro..
matea 24.03.2007 u 00:43:39 profil autora
kaže se bas.
ovaj bas.



ahahahahhaahaha

.
i want a verb and you give me a noun
puki 24.03.2007 u 00:51:21 profil autora
Old rabbits die hard
imam upalu uha pa nisam spavao dobro ovaj tjedan, sto ce reci, hodam po svijetu jaako, al jaaaako zbunjen i spor - nemoj mi to raditi.
sad sam pokusao razmisljati, ali nije islo.



-----------
smiješni mali ljudi igraju se svjetala na stropu
sve je dobro..
teller 24.03.2007 u 03:11:54 profil autora
ja sam uvijek govorio bicikla.....
ova bicikla...
valjda cure govore ovaj bicikl a dečki ova bicikla...
a meni je užasno kad netko kaže ovo auto...
uvijek se začudim....


Prodadji grešku...

Bio sam ucitelj…skijanja…
Ja sam to radio od jedno 16 godina, I vec sam bio uhodan…
Uvijek pokusavam decu nauciti sto vise ali da to sto vise bude kroz zajebanciju…
Jer kroz nju se najvise I nauci, kroz igru…
Te godine sam imao grupicu od jedno 7 klinaca od 8 pa do 10 godina…
Svaki poseban na svoj nacin, ali na zalost uvijek ima dece koja su vam draza I koja su fakat posebnija…
Tako je bila I ona…preslatka curica od jedno 10 godina…Pricala bi mi na zicari kako ima mladju sestru I kako joj jako fali, I kako se zna rasplakat sama od sebe, (I fakat bi se rasplakala), I kako voli samo likovni I tjelesni I da misli kako je to sasvim dovoljno…
Naravno uz sve te vrline imala je I manu da je bila totalni antitalent za skijanje, vjerovatno I za vecinu drugih sportova…
Bila je najlosija u grupi, al to ionako nema bas previse veze osim kada taj najlosiji jako koci grupu…
Ona je kocila ali malo…
Bio je predzadnji dan I ja sam odlucio se malo saliti, jelte…
Rekao bi nekom iz grupe da je sad on/ona ucitelj/ca I da sad svi njega/nju slusamo I da ga/je mi moramo slusati…
Naravno I ja bi ga/je morao slusati…
Tek tada vidite kako I mali ljudi vole moc, autoritet…
Klinac, svaki posebno bi odigrao ulogu ucitelja…
Neki fakincici bi pokazivali kako se pada, pa bi svi mi morali padati I onda bi on ocjenjivao kako smo pali…
Neki bi nas vodili preko hupsera, u sumu…
Neki su bili ozbiljni, pravi ucitelji I sasvim ok pokazali vjezbu, objasnili I ocjenjivali…
Dosao je red na Nju! Bilo je taman jako strmo I rekla je da nece…posto je moja zadnja, ja sam stao u grupu I ona je bila glavna!!! Znala je da ne moze lijepo pokazati vjezbu, nego da se eventualno moze samo spustiti I to jedva, bila je u panici…Morala je nesto poduzeti… I odjednom klikkkk!!!! Okrene se prema prvoj curi u vrsti I kaze: “ajde sad ti pokazi 3 zavoja I cekaj dolje”!!!!
Mojem odusevljenju nije bilo kraja…



teller 24.03.2007 u 03:15:53 profil autora
nije nego se kaže bejs...
...dram end bejs.....
krampus 24.03.2007 u 09:33:51 profil autora
Ja sam htio popizdit svaki put kad bi u Dylan Dogu, dok ga je izdavala "Slobodna Dalmacija" napisali "vani" umjesto "van" i "auto" u srednjem rodu. Bave se, kao, književnim jezikom, prevoditelji, a jadni, jednostavno imaju kulturološki uvjetovanu blokadu na mozgu i ne mogu skužit da ne idemo vani, nego van.
vlado 24.03.2007 u 10:00:35 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"24.03.2007, subota

Noćas spavamo sat vremena duže

Noćas počinje ljetno računanje vremena. Vrijeme u 2 sata pomaknut će se jedan sat unaprijed, dakle računat će se kao 3 sata."

monitor.hr
puki 24.03.2007 u 10:12:09 profil autora
Old rabbits die hard
hm..vlado, jel to jos jedan "pronadji gresku"?



-----------
smiješni mali ljudi igraju se svjetala na stropu
sve je dobro..
vlado 24.03.2007 u 10:31:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne, to je "izbaci uljeza".
:)
electro cute 24.03.2007 u 12:21:59 profil autora
možda mi je to cura napisala. ahahahahha!
goldietrickz 24.03.2007 u 13:22:10 profil autora
Ja sam negdje u sedmom razredu išao prodavati bicikl na pijacu u Slavonskom Brodu i onda se govorilo, ako je suditi po natpisima kod konkurentskih prodavača, i bicikli i biciklo a bogami i baciklo.


i beciklo. to je cak i najcesce danas. i opet je u modi. nekakva retroposavska verzija hrvackog.
recimo... ja na svom blogu imam odjeljak "beciklo diaries".
"bicikla" sam veoma cesto cuo u dalmaciji.
u sl.brodu jos se moze cuti i "paciklo". to je valda nekava nova palatalizacija.
electro cute 24.03.2007 u 22:30:35 profil autora
kaže se bas.
ovaj bas.

ahahahahhaahaha


bas je autobus, bajs je kontabas, bajk je bicikla (u dalmaciji se govorila bicikla odvajkada i govorit će se!) aaaargh!
puki 24.03.2007 u 22:39:43 profil autora
Old rabbits die hard
e,da, zaboravio sam na bajk.
to je vec 5.



-----------
smiješni mali ljudi igraju se svjetala na stropu
sve je dobro..
trixy 25.03.2007 u 14:12:52 profil autora
mi zagrepčanci smo govorili bic.
electro cute 25.03.2007 u 22:05:28 profil autora
a kak je bandić, ko rođeni zagrepčanin, govorio? aj ga pitaj ;)
TOMO ŠIMEC 25.03.2007 u 22:52:08 profil autora
lepota & otpor

U Stubičkoj Slatini se veli beciklin.
teller 27.04.2007 u 01:31:36 profil autora
Sjedim na terasi gradskog birca na stolici a piva mi na stolu. oko mene 4 poznate face. pored nas zatvor. prozori od zatvora gledaju na tu terasu i njenu okolicu.
Ispred mene, u daljini, na 40-tak metara, jedan cura, sama stoji i speluje slova okrenuta prema zatvoru.
i tako, već meni druga piva na stolu a cura i dalje tamo, speluje gluhu brajlicu....
teller 03.05.2007 u 10:19:56 profil autora
Zakazani rok za ispit bio je 19.04. u četvrtak.
Bilo nas je petoro na pismenom ispitu u 14 sati. Gospodja profesorica si je za ispravak tih 5 pismenih radova uzela 4 dana ako ne računamo taj dan i sljedeći utorak ujutro. Za ispravak tih 5 radova koliko se meni čini, onako od oka treba jedno 15 minuta, puno sam i rekao...
Onda smo u četvrtak pisali 26.04 pisali "usmeni" dio ispita nas jedno 20-tak. za ispraviti te ispite treba, onako od oka jedno sat vremena, plafon. I tako je ona nama rekla da će rezultati biti danas, 3.05. u 9 sati ujutro. Nisam spavao dobro, probudio sam se u 7 ujutro, išao pješke na fax da bi nas dočekala obavijest da će rezultati biti sutra. Nije imala vremena, nije stigla. 7 dana je imala, 7 jebenih dana, ali ne, nije stigla...
Usput budi rečeno, gospodja profesor u 21 stoljeću ne koristi nikakve blagodati modernih tehnologija poput interneta. na njezinoj stranici od fakulteta nema ništa. Većina, ako ne i svi profesori objavljuju rezultate ispita na netu i ispred kabineta. ona ne. Valjda ne stigne nekom asistentu ili demonstratoru dati papir da odnese web masteru da to stavi na net.
nakon što smo zatekli obavijest na vratima, pokucali smo joj na vrata i upitali šta je s ispitima. Gospodja se nije ni ispričala, samo je rekla da nije stigla i da sutra ne moramo dolaziti jer da će ona pustiti rezultate tamo nekom u centrali pa da možemo i telefonski provjeriti rezultate!
Nakon što smo otišli, ja kažem kolegi da je to najobičniji bezobrazluk. A on mi odgovori da šta na ovom faxu nije bezobrazluk!
sadrzaj je izmijenio/la - teller u 03.05.2007 u 10:21:34
gogolj 03.05.2007 u 11:39:51 profil autora
znaš što...ja ću si morat uzet knjigu ivana gennara gattusa..rekao je sušec da je gennaro napisao knjigu. haaaha, car.
taj čovjek, kaže moj stric, jede ljude.
vlado 03.05.2007 u 23:12:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa je, Sušec je ljudožder.
teller 04.05.2007 u 11:46:27 profil autora
Eto i to smo dočekali. Profesorica je objavila rezultate tako da je dala listu sa imenima i ocjenama na centralu fakulteta gdje se može telefonski provjeriti ocjena. Naravno nije stigla istu takvu listu zakačiti ispred kabineta, tako da na primjer poslije 14 sati, nakon što centrala prestane raditi vi više ne možete provjeriti ocjenu...Nije stigla još jedan papir zakačiti ispred kabineta kao svi profesori...
jednostavno ne mogu vjerovati...