Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 07.12.2004 u 22:47:49 profil autora
od 20.12.2004. novi singl, 5. s drveca i rijeka (porculan, mrgud,gorostas i tat, kfs, 2x2) su susjedi.

spot režira antonio nuic.

i to je dobro
electro cute 10.12.2004 u 15:17:42 profil autora
weee ha!
Gospodnetić 12.12.2004 u 15:41:58 profil autora
Baš me zanima!
Nisam gledo Seks piće i krvoproliće, viš to bi mogli žicat Zvoneta da nam da da pustimo u Krovovima, al svi koji su gledali vele da je Nujićeva priča remek djelo!
sadrzaj je izmijenio/la - Gospodnetić u 12.12.2004 u 15:42:25
oak 3 20.12.2004 u 17:03:17 profil autora
mrzim najaviti nešto što se na koncu ne realizira.

antonio je jedan simpa momak, jako me iznenadio, pozitivno, kad na drugi dogovor došao s dvije strane teksta i disketom.

u međuvremenu mi se nije javio, osim jednom nakon moga ne znam kojeg nazivanja i sms-a. tražio je producenta, na kraju ga je našao. taj mi je producent rekao da nuić ipak ne može raditi spot, a spot bi nas trebao koštati jedno 5 puta više nego sam to dogovorio s nuićem.
horor.

sad je i producentu žao, nuić ne zove. valjda mu je neugodno, što li?!

spot ćemo imati, ne znam koji dan, ne znam tko će ga režirati. ne znam priču.

kako bi bar malo imali feeling o čemu se trebalo raditi u spotu, prema scenariju koji mi je donio nuić, prilažem integralnu verziju njegovog teksta.

u međuvremnu sam započeo razgovore s jednim dobro znanim, više puta nagrađivanim autorom spotova, dosta je u prošlosti radio i s nama. dok ne bude jasno radi li on susjede ili ne, ne želim ići s njegovim imenom i likom van.

do tada, kako je spot vidio antonio nuić (ekskluzivno, ovo je valjda premijera, svjetska novost, da se na sajtu benda objavljuje nikadsnimljeniscenarijvideospota.







"SUSJEDI


Pale se neonska svijetla. Bolnička prostorija u kojoj su zaključani ormarići s lijekovima. BOLNIČAR 1 prilazi jednom ormariću. Osvrće se oko sebe. Iz džepa vadi svežanj ključeva. S jednim otvara ormarić i vadi ampulicu. Odlazi do vrata i provjerava jesu li zaključana. Iz džepa vadi špricu i iglu. Otpakirava ih. Priprema si injekciju s tekućinom iz ampulice i ubrizgava si je u venu.

BOLNIČAR 2 sjedi u kolima hitne pomoći i čeka. BOLNIČAR 1 dolazi i sjeda na suvozačko mjesto. Oko vrata mu je stetoskop. Zavali se u sjedalo i sklapa oči. BOLNIČAR 2 ga gleda. Pali kola i kreću.

Noć je. Voze se ulicama grada s upaljenim rotacijskim svjetlom. BOLNIČAR 1 jedva drži otvorene oči. Parkiraju se ispred neke zgrade u centru grada.

Penju se stubištem. Dolaze do poluotvorenih vrata. Ulaze u stan. Gledaju oko sebe. Dolaze do prostorije u kojoj na krevetu leži velik iznimno debel čovjek. Ispred kreveta sjedi pas. BOLNIČARI krenu prema krevetu ali pas ustaje i reži na njih te se oni povlače.BOLNIČAR 1 se povlači iza leđa BOLNIČARA 2. Čovjek na krevetu pokušava držati oči otvorene ali mu ne ide baš. Teško diše. Evidentno je na umoru. BOLNIČAR 2 sam polako prilazi psu. Pas miruje. Čim se BOLNIČAR 2 približi pas počne režati. BOLNIČAR 2 se brzo povlači. On i BOLNIČAR 1 se gledaju.

Dolaze u kuhinju i otvaraju frižider. Frižider je pun mesa. Uglavnom iznutrica.

BOLNIČAR 2 drži komad mesa u ruci i vabi psa. BOLNIČAR 1 stoji iza njega. Pas se niti ne pomakne. Čovjek na krevetu drži sklopljene oči i teško diše.

BOLNIČAR 1 sjedi na kauču u dnevnoj sobi. BOLNIČAR 2 telefonira. Iz njegovih gesti vidimo da objašnjava nekom da treba požuriti.Spušta slušalicu. BOLNIČAR 1 uključi televizor. Nezainteresirano vrti programe. U jednom trenutku zastane. Na TV-u vidimo crno bijeli kadar karkterističan za kamere za nadzor. Žena u spavaćoj sobi sjedi na krevetu i plače. BOLNIČAR 2 začuđeno gleda. BOLNIČAR 1 vrti programe dalje i vidimo gotovo iste kadrove nečijih stanova. BOLNIČAR 2 odlazi u susjednu prostoriju kojoj su odškrinuta vrata. Tamo nalazi magnetoskop koji snima. Stavlja slušalice na uši.Okreće se prema TV-u gdje vidi onu ženu koja plače. Rukama prima slušalice kao da ih želi stisnuti uz u&#
kredenca 21.12.2004 u 19:07:49 profil autora
meni se cini ok prica!!!!
nego, evo nedavno sam cuo da ce let 3 imati neku net akciju u kojoj ce fanovi moci oblikovati album. Muzikom i rijecima, na neke njihove piseve muzike..
Zasto se i ovdje tako nesto ne pokusa..!!??
dju 21.12.2004 u 22:04:18 profil autora
ja nikad ne bih dala pipsima da mi oblikuju predavanje, pa analogno tome ne vidim zašto bi oni meni dali da se pačam u njihov posao. nek svako radi ono što zna.

a možemo se i jedni drugima uvlačit u dupe, tako kao let tri s fanovima.
vlado 21.12.2004 u 22:31:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sta ti je Dju, pa ljudi se zajebavaju.
trixy 22.12.2004 u 09:44:52 profil autora
dju, ja te jaaako volim, ali...
let 3 ne možeš uspoređivati ni s kime. i kad se zajebavaju, genijalni su.
kredenca 23.12.2004 u 15:48:36 profil autora
Ja sam nekako mislio da se na primjer na ovom sajtu napiše scenarij za neki spot, jer mislim da bi ljudi sa ovog sajta mogli to bolje napraviti nego jedan covjek...
to ne bi bilo nikakvo petljanje u muziku...
vlado 23.12.2004 u 22:55:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Odlicna ideja, samo poznavajuci forum, to bi se nakon 7 postova pretvorilo u bananu.
Ali, majke mi, kad sam procitao Nuicev scenarij, htio sam ovdje spustit svoj, al nemam vremena...
Ali budem.

Uglavnom, ideja se bazira na pretpostavci da su susjedi u glavi i da sve sto "pevac" vidi - vidi oko sebe, na sebi, u sebi. U jednoj, jedinoj sobi. Ni makac.
Btw, ja ne kuzim to "citanje" scenarija, bar ovako pismeno... Naime, sto se dogodi na silnim brejkovima. Recimo na "SAM GODZILA". Sto se dogodi u spotu?

Spot za pjesmu trebao bi biti napisan kao akordi za gitaru.
Npr.

/......./
25 SEKUNDI UVODA (halo, znamo li koliko je 25 sekundi, jaaaaako puno)
/......./ /......./ /......./
STO AKO SU NASI SUSJEDI LJUDOZDERI
/......./ /......./
STO IM TO PLUTA U CASI
/......./ /......./
STO SADRZE FRIZIDERI

U /....../ ubaciti kadrove po volji.
vlado 06.01.2005 u 14:43:09 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pazljivo pogledaj svoju desnu saku. Tamo je, komsija.
trixy 19.01.2005 u 09:12:01 profil autora
music.vip.hr kaže:
Spot (...Ramirez...) će režirati mladi redatelj Andrej Korovljev koji je nakon sjajne realizacije spota "Pržiii" Ede Maajke postao sve traženiji i nametnuo se kao jedan od najnadarenijih nadolazećih imena hrvatske videospotovske scene. Nakon realizacije spota Ramireza nema pauze jer odmah kreće snimanje novog spota Pips Chips & Videoclips za pjesmu "Susjedi".

ima li istine u tome?
oak 3 19.01.2005 u 09:32:31 profil autora
istina.
i to je dobro
monkey 27.06.2005 u 09:16:21 profil autora
kaj se tice skripta. odlicno. najozbiljnije: Odlicno.

kaj se desava sa spotom?

dju nemoj po LET-u. ili daj. boli me k***c.