Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
TOMO ŠIMEC 18.11.2004 u 20:44:20 profil autora
lepota & otpor
tako je vlado
i ja sam ponekad u kurcu i kaj bi zbog toga
trebao prestati pričati sam sa sobom
svinjče 18.11.2004 u 23:08:45 profil autora
pa nije ti to tak loša ideja t.š.
nego..a kaj je s djetetom majke koja voli i edu i štulića, gspdntć
ma,tak nebitno.
inače, kroz seljački otvorene prozore slušam i depeche mode,baš mi pašu zadnjih mjesec dana, neznam zakaj.
a i inače više volim otvorene prozore.
kao takve
Gospodnetić 19.11.2004 u 08:56:17 profil autora
Svinjče, to je sretno dijete! :-)
Gospodnetić 19.11.2004 u 09:09:11 profil autora
Elektronac,
ma kuzim ja to...i rekoh da je to malo onak...degutantno rečeno jer to je poso i prezivljavanje...no ako bi secirali stvari i pojednostavili maksimalno, ne moze se reci da zapravo i nije tako kao sto Oleg veli.
No kao sto Vladek veli sa parabolom o sebi i Jergoviću na kavi...mislim da je malo ko od nas u poziciji da se bas totalno distancira u zivotu od takvih stvari...a Edo je pod povecalom..jebi ga, javna osoba je, takav mu je posao.
Trebali bi se mozda svak ponaosob pitat: bi li to u njegovoj situaciji isfurali na isti nacin?
Mislim...pitanje je ono tipa ki bi da bi...no ja mislim da ja ne bi. Na svojoj mikrorazini sam to i dokazao, zato sam dobio otkaz...jer jednostavno s tima koji su mi se gadili, nisam nikad isao na kavu da bi imao vecu placu...nisam imao zeludac.
electro cute 19.11.2004 u 16:18:23 profil autora
btw za koga je ono štulić izdavao ploče?
dju 19.11.2004 u 16:54:20 profil autora
kjut, ti koji misliš da si sad postavio silno provokativno i presudno pitanje-dosjetku, slušaj. oleg nije spominjao štulića kao neprodanog, dosljednog partizana nego kao legendarnog, u apsolutnom a ne u tržišnom i dnevno-zabavljačkom smislu. ja sam ga pak spomenula kao neprikosnovenog iliti nenadjebivog, barem u kontekstu u kojem ga se uspoređuje s edom.
zomri 19.11.2004 u 17:04:37 profil autora
dju&gospodnetic - vi očito ne razumijete stvar. toliko ne razumijete da mi je ispod svakog nivoa i objašnjavati vam. osjećao bih se neugodno.
vlado 19.11.2004 u 18:05:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Sama ta činjenica ne umanjuje kakvoću Maaajkiiine glazbe, niti bi njemu imao išta za zamjeriti – nema se para u velikom gradu , pa ajd' ti sad imaj muda odbiti sponzorstvo HT-a?"

Mislim, doista nikom ne želim da potpuno shvati smisao ove rečenice, jer to nosi neka neugodna i zajebana iskustva.
Oleg smrtno griješi kad piše ovo s boldom, ovo je uvreda, smrtni grijeh, ne znam jel pakao postoji, al zbog ovog se ide u njega. Ono, amen, gotovo, ne želim više o ovoj temi.
vlado 19.11.2004 u 18:07:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
No, ipak, he he he...
Dju, ti koja si se uvrijedila na ono "fašist", oprosti, grubo zvuči, ali ja iz tvog stava prema Štuliću, naime, to zaključujem...

Naime, svi jebeni fašisti trebaju - gurue.

THE END
sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 19.11.2004 u 18:07:47
Gospodnetić 19.11.2004 u 19:31:21 profil autora
Zomri, prijatelju, eto oprosti mi sto sam glup i ne shvacam. A i jako sam zalostan sto je moja glupost tolika da je tebi ispod nivoa komunicirati samnom.
Vlado nije rekao bas to, vjerojatno ipak zato sto me poznaje, no po zestini ovih reakcija si je vjerojatno mislio nesto slicno.
Decki, eto oprostite sto nisam na vrijeme prepoznao svu zlobu, pokvarenost i maliciozne tvrdnje autora teksta s pocetka ovog topica.
Vjerojatno zato sto ga ipak povrsno poznajem, pa je to zamaglilo moju moc percepcije, trudit cu se da se to nikad vise ne ponovi.
Ubuduce cu uvijek, obecajem, citati pazljivije.

sadrzaj je izmijenio/la - Gospodnetić u 19.11.2004 u 19:44:03
zomri 20.11.2004 u 08:18:17 profil autora
Zomri, prijatelju, eto oprosti mi sto sam glup i ne shvacam. A i jako sam zalostan sto je moja glupost tolika da je tebi ispod nivoa komunicirati samnom.


nije meni ispod nivoa KOMUNICIRATI s tobom (naprotiv!) već mi je ispod nivoa OBJAŠNJAVATI ti (po meni) očite stvari. tek bih tada mislio da si glup, što inače apsoštrumfno ne mislim, vjeruj mi.

kad je oleg već edu strpao u filmska poređenja, po meni bi onda najeklatantnije u ovom kontekstu bilo uporediti ga sa nekom vrstom Robina Hooda. a to moš bit u jednom ili u sto filmova.
vlado 20.11.2004 u 14:15:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Joj, Sova, daj molim te...
Ne mislim to sto ti mislis da ja mislim.
Naprosto, ja od koncerta u Domu cekam ovakav tekst o Edi. I da ga je napiso bilo ko, reagirao bi psovkama...
Jucer sam prisustvovao istom, ama bas istom ovakvom razgovoru gdje raznorazni "fenomenolozi" raspravljaju o Edi, kuis ono, profesorski, sa katedre... Sutio sam koliko sam mogao i, na opce zaprepastenje, poslao ih u pizdu materinu i ustao od stola.

To pametovanje sam ja oduvijek nazivao "fenomenom rippera".
Zamislimo dakle situaciju: sjedim s frendom i dvije koke. Frend se nabacuje jednoj od njih. Negdje spomenemo muziku, ja obznanim da volim Pipse i da su mi super, koke kimnu potvrdno glavom i eto ti - mog kompanjona:
/lagano digne glavu, povuce dim, pogleda negdje gore i veli/:
"Ma kuis, ono... Pipsi su OK... Ali ide mi na kurac... taj riper... mislim, kog on gnjavi... mislim, il si musko il nisi, kaj cmizdris... mislim, ono, pun mi je kurac narkomana... sad mu je svak kriv... kuis, i ono, nema bend i sad prdi... mislim, volim ja pipse, ono, buraz, oni su meni bili zakletva, pa jel se ti sjecas kak je Kralja prao... al ono, jeote, mislim, kom taj riper sere..."

U cemu je poanta? U KIMANJU GLAVOM potencijalne jebacine! Pa kako biti pametniji od tog klimanja glavom? Pljuvanjem.
Tako i nasi-nazovi-novinari:
"Ko je najjaci? Edo?"
Ok, buraz, ajmo pljuvat.
Jer to je najlaksi nacin da ispadnem pametan.

Ja to mrzim. To je jad i malogradjanstina. Toliko o "Olegu". Najsuvisliji tekst o Edinom "fenomenu" jest onaj daddyjev dnevnik, jebiga.
Naime, na svijetu postoje dva motiva za pisanje teksta: dobar i los.
electro cute 20.11.2004 u 19:33:16 profil autora
dju, upravo to je oleg reko. on nije poredio edu i štulića po tom jel valjaju il ne valjaju, jer mu oba valjaju (johnny malo više od ede), nego po tom što se edo prodo, a johnny nije. ma bogati?! osim toga, ako ti se pruža šansa da zaradiš lovu, a da zato ne trebaš nikom dat guze, budala si ako to ne napraviš. nije super bit siromašan, iako će vas hr rock kritičari uvijek uvjeravati u suprotno.

(možda nije najbolji citat i ne paše skroz uz temu, al mi je došlo da ga stavim)

laugh along with the common people,
laugh along even though they're laughing at you,
and the stupid things that you do.
Because you think that poor is cool.


jarvis cocker
svinjče 20.11.2004 u 19:33:40 profil autora
da,da..najgnjisnije od svega je ta šatro zamagljena spika kak je eto mali edo iz male selendre došel u vel'ki grad pa nije imo para pa eto..mislim,to je stvarno seljački.
nego..ljetos bila promocija (ah spominjana već toliko puta) u akvarijusu, i sad prije ede nastupiše neki klinci iz zaprešića (ludi skroz,a i simpatični) i slušamo mi poslije tako koncerat, pa ih ja pitam, onak' ko "iskusne hip-hop-repere..", kaj vele na njegov novi album. i malci iz prve.."ma, oke je, nije loše,al nije fer jebote."ja reko"kaj nije fer?"
-pa-kaže zaprešićanec-nije fer kaj se mi mučimo 7 godina i niš, a on dođe iz neke bosanske vukojebine i odma mu daju da snimi ploču,kuš tak je lako uspjet'...

oke..na to ja flipnem i počnem držat moralku kak nije edo baš sam tak ispal iz neke vukojebine i kak nije jučer počel s mjuzom, pa jesu l' oni čuli za fm jam, pa jel znaju oni za šljaku po dojčlandu, pa ovo,pa ono..

i tak, nakon što sam obrisala pjenu s usta, klinjo kaže..-ma,oke,ono,kul.al nije fer,jebemti.pa mi smo ipak iz zagreba-

oke, tu ja odem.

daklem, jadno je sve to.
inače, ti "jadni" klinci su jedno 3-4 puta , udruženi s jednim etabliranim imenom te scene, izlazili na šmrk,dva. pa sad, od kud ti pare mamlazu, mamica plaća bijelo,kaj????

ma.edo je car. a rambo svjetski mega car.a štulić je neusporediv.

arhimed 21.11.2004 u 01:22:58 profil autora
meni su ti ljudi koji misle da su superiorni samo zato što žive i što su odrasli u nekom većem gradu (ne mora to biti zagreb), najblaže rečeno, smješni.
evo, uzmimo npr. ovakvu situaciju: sretnu se snob iz zagreba i seljak iz piškorevaca i sad ovaj prvi misli da je ljepši i pametniji od ovog drugog samo zato što je iz grada. onda se taj prvi sretne s nekim iz new yorka, naspram kojeg je zagreb selo - i kako će se osjećat? vjerojatno inferiorno (a zapravo nema razloga da se tako osjeća) jer je samom sebi utuvio u glavu da su ljudi koji dolaze iz većeg grada po defaultu bolji i pametniji od onih koji dolaze iz manje sredine.

što se tiče ede, ne smeta mi što se prodao t-comu. ravnodušan sam spram tog. možda bi mi smetalo da sam njegov fan, ali nisam (iako imam respekta prema njemu i njegovom radu) pa me to ne tangira.
johnnykola 23.11.2004 u 10:52:01 profil autora
sta je bilo!? reci!
sve dok nisam procitao nomad s onom nacrtanom kekom na naslovnici, a cija je glavna tema bio punk (btw. kupio sam ga zato sto sam negdje na dnu naslovnice vidio naslov koji se ticao pipsa i njihove turneje fenomenalan dan) ja sam kontao da su offspring i green day jedini pravi punk bandovi u povijesti glazbe. da sam bio glup uvjerio me je taj isti nomad. nikad nisam slusao johnnyja, nikad nisam slusao bijelo dugme (jednostavno, nisu mi lezali), tek sad uz pomoc najvise zomrija otkrivam stariju glazbu. no, iskreno, jebo to!!! kakvi ba alternativni dani i skupljanja po jabukama i slogama. za mene je alternativan dan kad mi zomri pusti pjesmu nakog banda za koji nikada u zivotu nisam cuo, a ja se sjebem kako je to DOBRO. super je zivjeti ovdje i sada. odrastao sam uz pipse. negdje sam usput roknuo rippera kao svog idola. sad odem do ade i u soundforge-u i fruitty loops-u snimim pokoju pjesmu kao special guest star za mp3 kolekciju banda bulldose (jazavaca na albanskom:))) i dronsonja. ismijem se ziv. odem do zomrija i istu vece cujem gegaja i interpol.:))) ma, to je beton. muzike na sve strane. neka slusa k'o sta hoce, ali neka se i mijenja, jer to je super!!! novac ce doci i otici. dio ga ce se slijevnuti edi u padze zato sto je on to zasluzio. no, rijetki su oni koji ce sebi u zivotu znati stvoriti nove senzacije i uvijek znati uociti isti kod u svim senzacijama koje su ih zapljusnule. kao na primjer onaj iz kod amidze idriza i do you realize?:

svega ce biti, samo nece biti nas

do you realize - that everyone you know
someday will die
vlado 23.11.2004 u 14:59:26 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Deda, gasi topic.
Johnny je sve rekao.
Amen.