Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Gospodnetić 18.10.2004 u 14:41:39 profil autora
Jutros mi je Domo poslao mail slijedećeg sadržaja...baš fino.

Napokon nam se posrećilo. U petak 03.12. Broken Social Scene sviraju u faking Grazu!
Mjesto se zove Arcadium.
Ja naravno idem a nadam se da će i ostali.

Gospodnetić 12.11.2004 u 18:41:33 profil autora
Hm..nema interesenata za BSS.
Ima mozda za Kings of Leon??
Munchen, utorak 16.11.2004 Eleserhalle.
Link
Danas mi pade na pamet da bi se to mozda moglo u magazinu jednom mjesecno popratit...zamiljivi koncerti u Europi u slijedećem mjesecu.

Mercury rev inače svira kao support Nick Caveu na Europskoj turneji.
Normalno, Hrvatske nigdje. Niste se valjda ponadali!? :-)
26.11.2004 u Munchenu, gdje drugdje!? :-)
TO je petak...fakat zvuci interesantno. Jos od blizih destinacija je Milano. Na Dan Republike u Alcatrazu! :-)
Zvuči jebeno! :-)



Link

sadrzaj je izmijenio/la - Gospodnetić u 12.11.2004 u 18:43:30
electro cute 13.11.2004 u 21:54:21 profil autora
ja bi išo na bss al nemam para. mercury rev?!?!?!
Gospodnetić 14.11.2004 u 02:14:37 profil autora
Ma na ovom linku se, sigurno si skužio, svako malo osvježavaju datumi.
Nisu izašli još datumi samostalnih gigova van otoka, al budu...barem se nadamo...pretprošle godine su svirali u Njemačkoj.
Baš je Domo komentiro kak su ponekad čudne kombinacije bandova...npr High Llamasi su bili pregrupa Super Fury animalsima na američkoj turneji.
Ummmljjj...ono sline cure.

Filip 15.11.2004 u 02:41:14 profil autora
Gospodnetić, moj frend i imenjak koji studira u beču javlja:
7.12. delgados u beču.
ako oćeš mogu te povezati s njim.

btw, 20.11. franz ferdinand u ateni, a 5.12. nick cave u solunu. nažalost mercury rev nisu support band i na ovom koncertu.
al također i para nikad manje.
grrr..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 15.11.2004 u 21:07:05 profil autora
a da se zaposliš?
Filip 19.11.2004 u 03:24:33 profil autora
a da se zaposliš?

misliš da ja ne bih htio? grrr..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
dulce 19.11.2004 u 10:42:42 profil autora
ovaj vikend su u bologni.
Gospodnetić 19.11.2004 u 13:15:53 profil autora
Ajde dulce pa se malo osvrni i kaži nam kak je bilo...da znam kaj me čeka u Grazu! :-)
Please?
Gospodnetić 01.12.2004 u 16:57:12 profil autora
Petak se bliži a dulce nikaj ne govori kakav je bio koncert...
Inače, Mercury rev je izbacio 4 datuma za Njemacku...nadam se da je to samo pocetak, da ce biti jos europskih datuma...
A FLaming lips i Wilco sviraju u New yorku u Medison square gardenu 31.12.2004.
Jebote...koji doček Nove godine...
Brrrr
electro cute 01.12.2004 u 17:04:28 profil autora
a to nije ništa s obzirom da na božićnom koncertu kojeg održava kroq radio postaja nastupaju: modest mouse, interpol, the shins i franz ferdinand.
pa se ti misli.
Gospodnetić 01.12.2004 u 18:21:34 profil autora
Pa ok...ali iskreno, nemam si kaj mislit.
Radije bi u Madison....nemjerljivo.
Ne tolko zbog lipsa kolko zbog Wilco-a.
Mama mia
Gospodnetić 04.12.2004 u 15:30:06 profil autora
EH...šta reći...da sam literarno nadaren ko Električar, napiso bi 5 kartica teksta o jučerašnjem koncertu.
Broken social scene je predobar band...jebeno dobar...jebenofantastičan...superzakon....presimpatičan...ma ono...koncert je bio u top 3 od svih na kojima sam bio.
Imam za primjetiti nekoliko stvari:
1. Oni su od onih bandova koji zvuče tristo svjetlosnih godina bolje na koncertu nego na albumu, a daleko od toga da na albumu zvuće loše...no ovo je glasnije,žešće,saftnije,veselije,plesno razigrano..ma mislim...totalno ludilo.
2. Uvijek me ponovno oduševi svaki odlazak na koncert van Hrvatske. Opustenost. Normalni ljudi. Ni trunke nikakve paranoje. Pazite ovo...Broken social scene je jučer svirao u najmanjem klubu koji sam ikada vidio. Klub nema šanse da primi više od 200 ljudi, a uistinu je prelijep, ima dva kata, to vam je jedan predivan dvoetažni stan preuređen u klub. Nema teoretske šanse da je jučer tamo bilo više od 100-150 ljudi..dakle..poluprazan najmanji klub koji sam ikad vidio. Stajali smo u prvom redu i dovikivali se s njima i namigivali. Kad ti se pripiša, odeš na wc i bez guranja se fino vratiš u prvi red i metneš si pivu na stage ispred sebe. Inače, koncert nije bio nigdje najavljen, nisam nigdje vidio nijedan plakat osim na vratima kluba neki A4 isprintan crno bijelo.
Nakon koncerta su jednostavno pospremili stage i sišli k nama upoznati se. Nisu mogli vjerovat da neko iz Hrvatske ide u Graz na njihov koncert...zahvalili su nam se, mi njima još i više, super friendli i opuštena grupa ljudi, za nagradu kaj smo došli su nam poklonili cd, popili s nama pivu i rekli da će probat doć u Zagreb, te najavili svakako ponovni dolazak u Graz za godinu dana.
Nagovarali smo ih da dodju k nama, zvucali su zaista zainteresirano, no normalno...tesko je objektivno sad procijenit je li to samo kurtoazija ili stvarno misle ozbiljno. Bit će da je i jedno i drugo. U svakom slučaju , ako i ne dođu, nemojte propustit taj koncert kad dodju ponovo u Graz. Upad je 12 eura, voznja do Graza kraća nego npr. do Osijeka.
Još jedna stvar me fascinirala, kad promislim o tome fakat ne znam kaj da si mislim o nekim nasim bandovima a pogotovo vlasnicima klubova. Naime...u tako malenom klubu sa stvarno malim stageom, Broken social scene je nastupio u postavi od desetak ljudi. Nisam tocno brojao pošto su stvarno izuzetni muzičari i gotovo svi sviraju sve, no imali su na stageu 12 raznih gitara, 2 basa, bubanj, kljavu i efekte te tri puhača...a kako je to samo zvučalo...predobro. Izbalansirano savršeno, kad prže onda prže, kad je tiho onda je fakat tiho i nježno, kad pjevaju pjevaju svi i sve je jednom rječju savršeno.
Bilo mi je smiješno kojom su brzinom nakon koncerta počistili stage...tu fakat dobro dođe tako brojna postava! :-)
I kolko sam skužio...sve je njihovo...jer stage je nakon njih doslovno bio izglancan, čist i potpuno prazan.
Njima takvi pomalo smiješni uvjeti nisu bili ni najmanja prepreka da zvuče savršeno i da daju apsolutno sve od sebe.
Zaljubio sam se u Broken social scene, a kad malo sredim dojmove i razmjenim indormacije s drustvom kojih se sad ne mogu sjetiti, dat cu vam i listu kanadskih bandova koje su nam preporučili.
Eto...ovaj koncert je definitivno bio PUN POGODAK!!!
Filip 06.12.2004 u 17:01:29 profil autora
Gospodnetić, baš mi je drago da si se tako lijepo proveo. a sve ovo što si prepričao o koncertu, o bendu, o klubu.. zvuči kao bajka. sanjaš da si zvuk..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Gospodnetić 06.12.2004 u 18:31:12 profil autora
Hvala ti Filipe :-)
Uistinu je bilo nesto posebno...ako ikad dodju blizu tebe, ne propusti ih nikako! :-)
Depressed 09.12.2004 u 14:33:48 profil autora
Ja sam čuo samo dve njihove stvari i super su mi bile, tak me jebe zapravo kaj nisam išo do graca...sad kad si ovo ispričao...dugo već nisam bio na dobrom koncertu.
dulce 09.12.2004 u 17:44:15 profil autora
a meni zaooooooooo. sorry gospodnetic, nisam pisala, jer nisam na kraju mogla otici na koncert. al evo vidim da je tebi bilo super. isli su neki moji s faxa na koncert i rekli su isto da je bilo odlicno.
u bologni ima jedan club, zove se 'covo' koji je fakat cool. imaju dobre svirke skoro svaki vikend. sutra definitivno idem gledat skote 'delgados'.
electro cute 10.12.2004 u 15:26:46 profil autora
delgados!!!!!
(a sline mu cure na usta)
Gospodnetić 12.12.2004 u 16:09:24 profil autora
Mmm....Dalgados!
Dulce pricaj please!!!
Btw, produbljuje se problem Broken social scene-a...naime...ostalo je samo par stvari koje i sa cd-a zvuče super...live je jednostavno pomeo i zasjenio sve ostalo.
Ja idem na Friends of Dean Martinez...pridružujem se Electricharevim preporukama!
Joj...bilo bi super ak je ovo zapravo najava da bu i ova godina bila bogata sličnim koncertima...
Btw, troje prijatelja mi je bilo na Kings of conveniance u Kolnu...i kažu da je bilo neopisivo dobro. Da ovaj drugi tip zapravo pjeva večinu stvari, samo ih je dvojica, dvije akustične gitare i neki mali klavirić, i ubijaju!
Btw, na ovim meni dostupnim satelitima, stvarno ponekad zabriljiraju s muzikom, ponajprije preporučam Alternative nation, neki dan: Kings of Conveniance, Eelsi(Cancer for the cure), Orb(Fluffy clouds), Bjork...ma nemrem se sad ni sjetit, al sve sam bandove znao i sve mi je bilo super!
Također i Chillout zone i Flipside....masa dobrih spotova.
E sad...imam dvd Songbook, 21 spot od Super fury animalsa i dokumantarac o njihovoj američkoj turneiji, nema titla al na engleskom je! Ima zainteresirasnih da to pustimo u Klubu??

electro cute 12.12.2004 u 16:29:55 profil autora
pržiiiiii!