Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
nitko 13.10.2004 u 12:22:38 profil autora
bijah prošli vikend u slatini, rodnom mjestu gore navedenog hrvatskog kompozitora. činjenica je da pola slatine ne zna tko je on, iako je on osnivač biennala koji će sljedeće godine biti ujedno i svjetski dani glazbe.
čovjek je jedan od uistinu najpriznatijih skladatelja u svijetu, a da je hrvat.
zanima me koliko je vas čulo za nj?
gargamel 14.10.2004 u 07:32:53 profil autora
Nisam čuo
Depressed 14.10.2004 u 09:20:09 profil autora
Nisam ga imao prilike čuti, a htio sam, posuđivao sam u knjižnici neke moderne kompozitore, npr. Steve Reich je skoro pa pop, neke stvari mu zvuče kao tortoise. Dok je Stockhasen vrlo uzbudljiv za slušanje, i za promišljanje. Npr on je negdje oko 1945. god. puštao zvuk iz nekoliko zvučnika koristeći nekoliko generatora zvuka (ne znam da li gramofona ili jednostavno oscilatora ili traka...). Što bi se reklo, prvi DJ na svijetu, i to onaj koji miksa u surroundu :).
Ono što znam je da je Kelemen otprilike vršnjak Stockhausena, i čini mi se da se njihovi radovi ne preklapaju previše, i jednom je u nekom intervjuu koji sam čitao rekao da ga u modernoj pop glazbi najviše smeta konstantno ponavljanje jednog te istog ritma i činjenica da to nikome nije dosadilo :). Ono što hoću reć je da ako želite čuti istinski eksperimentalnu glazbu, slušajte suvremene kompozitore ozbiljne glazbe :)
gargamel 14.10.2004 u 09:25:43 profil autora
Tu vrstu eksperimentalne glazbe sam čuo samo kada je buraz vježbao za koncert na kojem je morao svirati i neke moderne stvari. (konpozitor je valjda bio nešto kao sponzor koncerta ili sl.) Meni je to zvučalo katastrofalno glupo. Na momente toliko glupo da te tjera na smijeh. U svakom slučaju i ja buraz smo se smijali.
gargamel 14.10.2004 u 09:28:37 profil autora
sad sam se sjetio, zvali smo to tociljanje
sadrzaj je izmijenio/la - gargamel u 14.10.2004 u 09:28:47
nitko 14.10.2004 u 11:33:32 profil autora
daklen, milko kelemen, kao jedan od najsuvremenijih kompozitora ozbiljne glazbe, ove je godine proslavio 80 godina. čitam njegovu knjigu Pisma pateru Kolbu i upravo je nevjerojatno koliko je čovjek nagrada dobio diljem svijeta. slažem se da neke njegove skladbe zaista zvuče ponekad čak i mučno, ali veliki dio je gotovo bih se usudio reći genijalan. bio sam prošle godine na biennalama na gotovo svemu ponuđenom i moram reći da sam zaista ostao oduševljen.
bilo je tu stvari koje nisam bio sposoban probaviti, ali i onih nakon kojih ostaje samo šutnja širom otvorenih očiju.



daddy 14.10.2004 u 20:43:28 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
čovjek je erotoman. svijet i muziku svodi na interakciju pičke i kurca. i to je sasvim udure.
inače, lud je ko praćka. i to je udure.
i fakat je cijenjen u svijetu.
darko 05.11.2004 u 00:31:52 profil autora
za sve milkofile.

iduci petak, 12.11. u 20:00 VEČER MILKA KELEMENA u povodu 80 godina života; u izvedbi zagrebačkih solista, u HGZ-u.