Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 12.10.2004 u 01:53:23 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
To su neke cudne, povlastene pjesme... Cujemo ih sto puta, ja recimo, znam jos uvijek otpjevati "Hej Slaveni" dvoglasno (ne istovremeno, normalno) i uvijek kad krene poljska himna se trznem, naime, pocetak je potpuno isti.
"Lijepa nasa" mi je zapravo lijepa melodija, nije agresivna, ima neku dizalicu u sredini...
Molim vas, nemojte mi politizirat sad ovdje da vam ide na kurac ovo, ono... BOlje shutite.
Recimo, Svedska, Kanada i Venezuela imaju izvrsne himne... Upale su mi u uho odmah cim sam ih cuo.
Brazilska je divna, francuska i talijanska imaju ono nesto...
Koje su vama dobre himne i sto mislite o "svojim" himnama, molim Bosance i Makedonce da se izraze. Anegdote dobrodosle.
I na kakvom SP-u, kad pustaju himne, uvijek se stresem, recimo, igraju Peru i Svedska, veze s vezom nemaju, dva stila, dva kontinenta, dvije muzike...

I da, jedino sto mrzim vise od pustanja reklama preko himni na TV-u, jest to da neko zvizdi tudjoj himni. Fuj!
zomri 12.10.2004 u 14:49:57 profil autora
dovla, i sam dobro znaš da ono što mi u bosni imamo uopšte se ne može zvat himnom ni pod razno. bar ne dok ne bude imala teksta i dok ju svaki građanin bih ne bude u srcu osjećao svojom.
gargamel 12.10.2004 u 15:07:15 profil autora
Koja je uopće bosanska himna? Meni su skore sve himne dobre. Više volim one agresivnije, npr. francuska.
electro cute 13.10.2004 u 18:34:37 profil autora
meni su himne manje više dosadne. al marseljeza mi je fakat super. bdw napravio sam glitch verziju liepe naše, bilo mi je super zabavno 20 minuta se zajebavat u frutiju. a dok sam našo tempo i pročito note prošlo je dva sata. moja nastavnica iz glazbenog bi me ubila.
Filip 13.10.2004 u 18:37:02 profil autora
joooj.. zviždanje na tuđe himne mi fakat ide na kurac!!! mislim to je dokaz nedostatka osnovnog kućnog odgoja.
što se tiče naše himne, ona je meni sasvim okej. inače zanimljivo je da je tekst himne napisao djeda jednog mog frenda (vlado malevski). nakon drugog svjetskog rata "denes nad makedonija" je postala himna tadašnje sr makedonije, a nakon 1991 ostala i himna makedonije.
btw, evo i jedne anegdote oko bosanske himne. 2002 sam bio na jednom seminaru u bugarskoj. i sad svi učesnici seminara trebaju održati prezentaciju svoje zemlje. tjekom seminara netko od organizatora je došo do ideje da na kraju prezentacije svatko treba otpjevat svoju himnu.
kaže meni moj drag prijatelj elmir: joj super, mi ti nemamo teksta u himni.
bugari koji su organizirali seminar nisu im vjerovali. mislili su da bosanci bojkotiraju ovu njihovu ideju.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...