Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zomri 30.09.2004 u 15:50:01 profil autora
tek sutra izlazi raspored filmova, ali nije zgoreg da si ovdje preporučujemo šta ići gledati.

moja najtoplija preporuka od već ponuđenog je da se ode pogledati koncert Saša Lošić Film Orkestra kao i Žalicin novi film "Kod Amidže Idriza" (nemojte mnogo očekivati od njega, tek gledljivost).
Filip 04.10.2004 u 01:26:18 profil autora
prije par dana sam pogledao novi makedonski film "kako ubiv svetec". nažalost. vidim da je i u programu zagrebačkog festivala. obavezno preskočiti taj film. meni je bio užasan! jedva sam dočekao kraj filma!
a od ovog što je ponuđeno u programu, moja preporuka je "osama".

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
zumbula 14.10.2004 u 11:59:27 profil autora
osama..pitam se da li je taj život u kabulu i gori nego što je prikazan u filmu..ježim se od pomisli da je...žalica je planuo preko noći..iako bojim se da je to ista spika kao s maajkom,..in out
trixy 14.10.2004 u 20:15:02 profil autora
pogledao sam osamu sinoć.
izvrstan film o užasnom životu
svinjče 15.10.2004 u 00:11:57 profil autora
ako uleti baka-servis mislim da bum gledala..
..sutra u 19,00 "Lora-svjedočanstva", 21,00 h "Sve pet". produkcija Factum.
zumbula 15.10.2004 u 01:47:35 profil autora
ha, tenks 'sve pet'me zanima, ali nisam znala u koliko je sati,nisam pronašla..kaj je upad besplatan?
Saša Lošić Film Orkestra je jedan fini koncertić, izvrsni glazbenici, sad kome se sviđa to kaj on radi, sumnjam da ih ima baš...zomri?

sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 15.10.2004 u 01:51:33
oak 3 16.10.2004 u 10:55:54 profil autora
novi film pjera zalice je izvrstan.
ne znam kako postavljamo kriterije; gledljiv, solidan, vrlo dobar, odlican, izvrstan, fenomenalan, stratosfera, ali filmu bi dao ocijenu 8.5, a to znaci da mi je vrlo dojmljiv, da me drzao 97 minuta prikovanog uz tvrdi stolac sc-a, da ima nevjerovatno spor ritam, a da sam bio itekako budan. rezija je ta koja radi razliku i koja s dvoje hrvatskih glumaca (senka sokolovic bertok i mustafa nadarevic) + senad basic i nekoliko izvrsnih epizoda (gdja zalica i frajer koji glumi njenog muza u filmu, sorry ne zapamtih mu ime - mislim da je lik iz audicije) napravi ogromnu razliku, dijaloge, karaktere koju su stvarni, zivotni, a ne kao u velikoj velikoj vecini hrvatskih filmova; glumatavi, pateticni i plasticni. u bosni su ljudi to sto jesu, jednostavni, neoptereceni, pricaju viceve o sebi samima i osjeti se to.

u svemu tome najmanje mi je dobrodosao izvoz na liniji kusturica (koji se kasnije odmetnuo) - bregovic - losic i sl. to jest prodajmo bosnu po svijetu. meni je ovaj film vrlo intimisticki, nema onih tipicnih na prvu loptu bosanskih fora i fazona, ima samo jedna obiteljska prica, tuzna, posljeratna (o ratu prvi put cujemo nakon sat vremena filma), odnosi svakodnevni, vrlocesti medju ljudima, odnosi komplicirani i kozmos koji je velik i mali u isto vrijeme.

bravo zalica
zomri 18.10.2004 u 10:11:16 profil autora
oak, potpisujem. to je film o bosni za kakvu se malo zna, o ljudima i obicajima koji su skoro zamrli modernizacijom. žalica maestralno čini da mahala dobije sasvim drugo značenje - krajnje pozitivno, za razliku od uobičajenog.

nisam htio praviti hajp oko filma jer se onda garant nikome ne bi svidjeo. zato sam preporučivao da se film gleda bez specijalnih očekivanja. tada je najbolji.

zumbul, ja sam taj koncert gledao samo na tvu i činilo mi se kao da sam nešto važno propustio. meni je ono sasvim ok. o loši nemam neko posebno mišljenje, al o halidu brate imam - legenda. sto uzvičnika iza.
trixy 18.10.2004 u 10:26:29 profil autora
gđa žalica je izvrsna. pa i baš zbog toga što inzistira da nije pjevačica, nego samo glumica koja glumi da je pjevačica.
kićo slabinac mi nikako nije sjeo na tom koncertu. osim što je gotovo rasturio razglas jačinom svog glasa.
zumbula 18.10.2004 u 13:23:37 profil autora
točno. lako za lošu. da mu vjerujem, pa i ne, ali eto jasni žalici vjerujem sviđa mi se taj glas i išla sam samo zbog nje i zato kaj je ta stvar(tešanj) nešto što me vraća na prošlogodišnji sff i zbog bake itd.
no, dogodilo se da mi se koncert svidio..tu je loša nebitan kaj se mene tiče,pa i ne eksponira se previše..sad da li je to zbog toga kaj i dalje više ili manje uspješno glumi samozatajnog, plahog dječaka i na tome gubi (ili dobiva) bodove kod raje svejedno mi je, ali je ok. zamišljeno. glazbenici i izvođači su bili stvarno jako dobri.
film nisam gledala zato kaj su karte odmah planule
krampus 19.10.2004 u 12:34:53 profil autora
Nevjerojatno šta vi pišete, pa ljudi koji nisu bili tamo steći će dojam da se radilo o nekom pristojnom kocertu. Evo detalja koje dokazuju suprotno. Pojavi se Kićo, pjeva "Te tri slatke riječi ja te volim", a raja "KI-ĆO! KI-ĆO!", umiru svi. A Kićo legenda, naš slavonski Elvis, veli: "Ja s vama mladima nikad ne znam jel vi to ozbiljno il se zafrkavate!". Pa Manjifiko kad se pojavio - ako ne znate, brkati Cigo, razdrljena šulja, kilo zlata, mlati po Italiji sa svojim, valjda, italodiscom - pa to su se utrobe isprosipale od smijeha. A kad se na kraju Halid pojavio, nije se ni pojavio, već ukazao. Sva publika zapanjena ko panj, "jel to Halid", "vid Halid, jebote" i tako. Sve u svemu, super sprdačina, osim što ova pjesma "Iznad Tešnja sunce sija" nije sprdačina već zakon. Eto.
zumbula 19.10.2004 u 13:20:54 profil autora
ta pjesma mi je jedina i bitna u cijeloj priči..