Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
trixy 11.10.2004 u 09:17:40 profil autora
jesmo li nadišli klasno društvo u ovih sto godina?


ne samo da nismo nadišli, nego imam osjećaj da se polako vraćamo unatrag. u robovlasničko društvo.
vlado 11.10.2004 u 18:52:56 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dvije su stvari koje bi u sadasnjim okolnostima pomogle nasem sljakeru:
- zakoni
- cjenik

O zakonima se nema sto puno raspravljati: treba odrediti jaku zastitu sljakersku tj. omoguciti kakav-takav sindikat i ici prema kolektivnom ugovoru. Nagrada i sankcija.

Cjenik je nesto sto strahovito fali ovom divljem trzistu. U cjenik ulaze i prekovremeni sati, rad subotom i nedjeljom, naprosto, sve moguce varijante rada treba da se opisu i ocijene kunski, tako da svi znamo za sto se radi...

Treba jednostavno odrediti nagradu i kaznu, sljakerima i managerima.
E sad, tu vec zalazimo u podrucje prava, psihologije i sociologije, nauka na izuzetno niskim granama u domaji.
svinjče 11.10.2004 u 23:03:02 profil autora
karaoke kapitalizam

ajmo svi fino šljakat to kaj znamo najbolje kaj znamo, nemojmo radit za džabe (dapače!) i eto ti ujedinjenih proletera.
ali,avaj,avaj,ali..zar se ovo svinjče šali..

čitav nam je sustav u banani tak da brijem kak jedino kaj funkcionira je stara narodna -uzdaj se u se i svoje kljuse.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
dju 12.10.2004 u 09:21:32 profil autora
glede mrkve i batine menadžerima, ta je metoda odavno uvedena u praksu. dobar menadžer, ako je tako predviđeno u ugovoru, dobiva bonus za uspješno odrađenu godinu, polugodište ili tromjesječje, a s lošim menadžerom se naprosto raskida ugovor ili ga se spusti na nižu poziciju.
ne mogu govoriti općenito, ali znam firme u kojima je šljaker zaštićeniji od menadžera, a bolje plaćen od inženjera. jak sindikat čuda radi. navodno su nam i neka stana ulaganja otkazana upravo zbog skupoće naše radne snage i visoke zaštićenosti radnika.
fuckhead 12.10.2004 u 13:42:19 profil autora
svinjče, zašto na tvoje promišljanje utječu tvoje male cice?
vlado 12.10.2004 u 15:16:38 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gle, seljak!
/rijec "seljak" izgovoriti kao sto ju izgovara Nina pl. Violic, znaci, otprilike, se-ljak/
fuckhead 12.10.2004 u 15:50:11 profil autora
vlado, lane moje mlado
svinjče 12.10.2004 u 22:29:41 profil autora
hmmm..pa saaad..
znam da bi bilo jako sad pametno ne odreagirat i reć kak nadimak govori dovoljno o svemu, no..ajmo.
zašto da ne?
pa bit će nam veselo.
pa ja živim od provokacije.

dakle, odgovor jeboglavcu
-ajmeee, neam pojma-!!??!!



vlado 12.10.2004 u 22:59:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kuis, "lane moje"...
Mozda je to Zeljko Joksimovic?
arhimed 13.10.2004 u 01:15:07 profil autora
ne samo da nismo nadišli, nego imam osjećaj da se polako vraćamo unatrag. u robovlasničko društvo.


i ja imam taj osjećaj. što je drugo kredit nego moderna inačica odnosa robovlasnik:rob?
mislim da bi ljudi trebali dizat kredit samo kad im taj kredit omogućuje kupnju stana/kuće jer, u svakom slučaju, bolje je 20-30 godina otplaćivat kredit banci nego biti podstanar cijelog života. za sve ostalo, treba se maksimalno izbjegavati dizanje kredita. ne govorim na osnovu svog iskustva, već na osnovu svog promišljanja o tome.
electro cute 13.10.2004 u 18:51:17 profil autora
okej.nadišli.zanimljiva riječ.u ovom slučaju znači jel ono prošlo. osobno ne vidim po čemu je robovlasničko društvo lošije od zapadne demokracije ili pak komunizma. ajd, oke, to što je bilo robova je stvarno u kurcu, al eto, pederi nisu morali izlazit na ulice i protestirat, nego su se fino jebavali i niko ih nije smetao+još mnoge divne stvari.
electro cute 13.10.2004 u 18:52:01 profil autora
a šta se tiče fuckheada - kanalizacija je najljepši izum svih vremena-odvodi govna što dalje od tebe. flush!
daddy 13.10.2004 u 20:07:24 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
avaj, da ne bi bilo nesporazuma; postove sjebanoguglavu i svinjčeta sam izbrisao samo zato kaj mi se celi ekran sjebo jer su se previše hihotali i mimotali. samo nek dalje nastave, al nek to ne utječe na razvlačenje mog monitora koji bi za takvu priliku trebo imat 50 inča.
ajd, budite dobri!
svinjče 13.10.2004 u 22:04:46 profil autora
niš' ne kužim?! nisam zamijetila da mi je neki post zbrisan, al' fala na upozorenju nego,čak i da je, pa valjda se zna da to mene ne bi omelo, baš nimalo
ipak sam ja preživjela i gore na najdržem mi (bdw i jedinom hahaha) forumu.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
svinjče 13.10.2004 u 22:17:41 profil autora
dakle, vratimo se temi. krediti su, vidim, na programu. arhi, super ti je razmišljanje. i ja sam tak prije koju godinicu. and now - reality check.
imamo stambeni i kredit za auto.
nije baš jednostavno kad dobiješ klinca, živiš u novom zagrebu u novom naselju bez autobusa, tramvaja, ičega. bez auta. malo je bed bebača od par mjeseci usred zime nositi na leđima kojih 2 kilometra do prvog tramvaja.
e vidiš. dvije godine docnije u naše je sad već 4 godine staro novo naselje došel bus, uređuju se ulice, možda nam za nekih 5 godina poglavari izgrade i školu. priča se da će i dom zdravlja skoro, a pošta samo kaj nije. jupiii!!

i tak. dakle, uzmi sad sve to (naselje bez busa, tramvaja, doma zdravlja, pošte, banke, apoteke..), malo dijete, radno vrijeme od 10 sati dnevno (prosjek)i -bez auta.
ne, hvala.
radije plaćam kredit.
a znaš kaj je najbolje u svemu - pa još nam ostane love i za živit'!
dakle, ja si kontam kak novci nemaju preveliku vrijednost ako ih staviš u banku da tam čekaju tvoju penziju kak bi mogel počet -uživat u životu-.
mislim, te su mi spike oduvijek bile mračno čudne. osobno mi je draže život živit' svakog dana u svakom trenutku. ionak će penzije izumrijet uskoro (o,daaa), a bolja opcija nekih 150 puta je životno osiguranje. koje opet možeš shvatit kao neku vrstu kredita, jerbo plaćaš mjesečne rate. novčeki su tu da kolaju,kruže,istražuju, a ne da -čuče u ladici.
fuckhead 14.10.2004 u 08:09:16 profil autora
svinjčehihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi
hihihihihihihihihihihihihi

sadrzaj je izmijenio/la - fuckhead u 14.10.2004 u 08:10:12
vlado 14.10.2004 u 18:30:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kredit za auto?
Ne hvala.
Nadjes dobar posao, stedis za auto dvije-tri godine, a dotle se vozis taxijem. Dobro, ajde, nadjes malo bolji posao.
svinjče 15.10.2004 u 00:15:13 profil autora
vladek,podsjetnik. bebača si propustil u čitavoj priči.
al, nema veze. svako radi sa svojom lovom kaj hoće, ne?

dju 15.10.2004 u 09:12:08 profil autora
a kredit za stan?
čemu? živite u hotelu dok si na malo boljem poslu ne zaradite za stan.
ma daj vlado nemoj zajebavat.
sadrzaj je izmijenio/la - dju u 15.10.2004 u 09:13:19
vlado 15.10.2004 u 12:57:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Piggy, OK, zaboravio sam bebaca.
Dju, ne kenjaj majke ti, pa koliki je kredit za stan a koliki za auto?
Gledam ljude oko sebe, i vidim da za svaki kurac vade kredit, kupuju skutere, kupuju TV, sve na kredit, vade novi kredit da otplacuju stari kredit i uvaljuju se u govna, pa se poslije zale kak je tesko.
Ma nemoj!
Vidla zaba kravu pa se nadula, u picku materinu!!!
Ajmo svi vozat BMW!!!

Ljudi moji, apeliram na savjest, sjebu te lako u zivotu, ovo je financijski surov period, prije su ljudi popizdili od ideologije, sad od love.
Kome treba puno, najebo je.
trinity 15.10.2004 u 13:03:30 profil autora
ja ne poznam nikog tko vozi bmw i ne poznam nikog tko se vozi s taksijem. a znam puno njih koji imaju, zamisli koji luksuz!, kredite za stan i auto.. mozda se druzim s krivim ljudima?
vlado 15.10.2004 u 13:58:21 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
C. Otkud ja znam jel se druzis s krivim ljudima? Mozda su oni pravi, mozda si ti krivi/a? Ne kuzim pitanje.
Ali SIGURAN sam da su ti se prijatelji zalili na posao, na sefa, kako ih jebe, jebote, cijela drzava se samo zali...
Pogotovo u mom fahu /mediji/.
Kad ih pitas zasto ne daju otkaz, odgovor je jasan! Zbog kredita!
E, pa onda suti i radi i otplacuj kredite.
Vidis, ja NEMAM kredita, tak da se mogu ustati i poslat sve u picku materinu kad pozelim na poslu. Shvatimo ovo figurativno, nisam budala, nisam punker nikad ni bio, praktican sam, al jebiga, meni to sve smrdi na licemjerstvo.
Jebiga, al zato bi svi zivjeli u Skandinaviji!!!
Odgovornost? Nula.
Ova drzava, ovi ljudi su - nepodojeni balavci.
Svi bi zivjeli bolje nego sto mogu.
vlado 15.10.2004 u 14:02:07 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I jos nesto.
Mozete vi svi meni govoriti ovo, ono, al ja vam velim:
JA NEMAM KREDITA, USPUT I RODITELJE SUFINANCIRAM, UKLJUCUJUCI I SESTRU KOJA JE KRENULA NA FAKS. NEMAM NIKAKVO ZALEDJE, NIKO U FAMILIJI MI NIJE BOGAT, NEMAM NIJEDNU VEZU, NISTA. ZNACI, MOZE SE BEZ KREDITA, MOZE.
AL, JEEEEEEEBIGA...
Treba dupe derat.
electro cute 15.10.2004 u 16:30:04 profil autora
vlado. pričaš pizdarije.
vlado 15.10.2004 u 18:45:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Možda.
sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 15.10.2004 u 18:50:01
Filip 15.10.2004 u 19:37:23 profil autora
ja ne mislim da priča pizdarije.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
gargamel 16.10.2004 u 01:28:37 profil autora
Svi se žale, ne?
Ja isto mislim da se ljudi prave blesavi i uzimaju kredite bez pokrića. Makar, i ne vjerujem da svatko može isto postići. Neki su prisiljeni na kredite. U to ne spada krediti za auto.
sadrzaj je izmijenio/la - gargamel u 16.10.2004 u 01:30:21
darko 16.10.2004 u 01:33:27 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - darko u 16.10.2004 u 01:49:03
Gospodnetić 16.10.2004 u 08:07:05 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - Gospodnetić u 16.10.2004 u 08:28:12
electro cute 16.10.2004 u 15:06:29 profil autora
da. enivejs, moji starci plus nas troje smo živili u sobi od 15 kvadrata do moje 14 godine života. onda se digo kredit. i sad imamo kuću. neki krediti su debilizam, neki baš i nisu.