Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
slowpulse 07.09.2004 u 16:49:56 profil autora
Nisam htio načimat temu dok je još sve u glasinama,
ali evo sad je valjda i službeno: Link

Naravno, mi već imamo tradiciju propadanja koncerata, al ovaj pu ću bit optimističan
Sikamor 07.09.2004 u 17:57:54 profil autora
Možda je bolje otiću Ljubljanu za svaki slučaj, budući da ovi naši otkažu baš u zadnji tren, a ostariš dok dobiješ lovu nazad. Al' dobro, ostaje Beograd dan iza.
Hadzo 07.09.2004 u 22:24:23 profil autora
Fakat bi se moglo otići i u Ljubljanu i u Zagreb. Nego, nadam se da će koncerti upaliti jer ići u tri grada bivše države u istoj turi priličan je rizik. Nadam se da neće doći do rasipanja publike na koncertima u Ljubljani i Zagrebu. Možda je trebalo ići s jednim koncertom koji bi sigurno bio rasprodan. Ovako ćemo vidjeti...Budu li oba, idemo na oba.
slowpulse 07.09.2004 u 23:11:15 profil autora
Ako ne budu, idemo u Beč tri tjedna kasnije.
slowpulse 07.09.2004 u 23:56:44 profil autora
Karta preko fankluba je 27,60Ł
Beogradski je 18.5Ł, Ljubljana 40$, Budimpešta 45$, Beč 48,5€

Cijene će vjerojatno bit ovakve i za generalnu prodaju

Planirajte si troškove
trixy 08.09.2004 u 21:02:17 profil autora
baš me zanima tko će biti predgrupa - bambi molesters ili the strange ;o)
slowpulse 08.09.2004 u 22:22:10 profil autora
Upravo kupio karte za Ljubljanu i Zagreb. Vidimo se tamo
Hadzo 08.09.2004 u 23:42:27 profil autora
Mogli bi biti The Strange, kad je Scott već ovdje mogli bi opet nastupiti u punom sastavu. Nego, isplati se učlaniti u fan club onda?
slowpulse 09.09.2004 u 17:20:30 profil autora
Zapravo ne. Ako kupuješ preko weba, onda te dosta dođe 'shipping & handling'. Ak ti se da registriraj se (Link) i kupuj. Za fanklub članove je bila posebna prodaja (poslali su tijekom ljeta razglednicu s access kodom, a morao si već od ranije bit član), i ta je već završila. S kartama ću dobit i 'wristband' koji će mi ne znam što omogućit - na prošloj turneji je bio prostor ispred pozornice za ograničen broj ljudi gdje su pustili one koji prvi dođu i ekipu s 'wristbandovima', tako da smo uživali u prvim redovima, a bez gužve.
Hadzo 10.09.2004 u 08:55:32 profil autora
Da, tome služi wristband stari. Da se odvoji elita od mase. Respect!

OK, znači ostaje mi kupovina vulgaris. Osim ako se ne snađem nekako. Backstage passovi i slično. To bi bilo guba...
svinjče 04.10.2004 u 22:54:42 profil autora
oojeee.aj lav maj job
bila na rem partiju u jabuci. uvijek mi je ludo kad dojdem gore, jer se mam vratim u srednju školu, baš kao i svi koji se tamo zateknu. a to i nije tako loše, povremeno.
daklem, na tom r.e.m. partijanju se slušal novi album, a ekipa je bila totalno friki. od nine violić i jelene miholjević, preko nenada korkuta, pa do ante perkovića. e, i to bu bilo u petak. znate već di.
ma, jabuka rulz.
a koncerat u siječnju brijem ne bu propal..

all animals are equal
but some animals are more equal than others
arhimed 04.10.2004 u 23:47:24 profil autora
a koncerat u siječnju brijem ne bu propal..


ne slušajte svinjče. i sama tvrdi da ju intuicija uvijek prevari, he he ;)
svinjče 11.10.2004 u 00:48:57 profil autora
slowpulse 18.01.2005 u 17:56:06 profil autora
Sinoć je odrađena Ljubljana. Odlican gig. Fenomenalna setlista (mislim, nisam ni u snu ocekivao da sviraju Turn You Inside-Out i 7 Chinese Bros., a na bisu su odprasili Passenger potpomognuti Kreslinom i Eckmanom).

Nove stvari su 6 puta jače uživo nego na albumu.

Vidimo se sutra u Domu Sportova

P.S. Upoznao istinskog REM ludjaka. On i cura idu na 11 koncerata ove turneje, a tip fura minidisk i sve to snima... Super je to kad imas vremena i para...
sadrzaj je izmijenio/la - slowpulse u 18.01.2005 u 17:56:47
trixy 19.01.2005 u 09:09:29 profil autora
pitao kjut u totalno i skroz krivom topicu ko ide danas na gig.
e pa idem ja, ide zumbul, ide hadzo. anybody else?
markos 19.01.2005 u 10:59:03 profil autora
I ja...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Filip 20.01.2005 u 00:39:39 profil autora
i? kako je prošlo? setlista?
inače.. zvao me netko sa nepoznatog broja u vrijeme kad je bio zagrebački koncert (pa pretpostavio sam da me je taj netko zvao sa koncerta). a ja sam zaboravio mobitel doma. fak it. hvala puno onome tko me je zvao.
i da.. i ja ću na rem, al u beograd. 21.01. iskreno, bilo bi mi puno bolje da dođem u zagreb, al ta varijanta je bila mnogu skuplja. jer ono.. autobuski prijevoz do beograd i natrag + karta za koncert = 50 eura.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 20.01.2005 u 01:25:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Poslo Cute SMS da je totalni show.
trixy 20.01.2005 u 09:12:18 profil autora
izvrstan gig!
oduševio me light koji je obavio funkciju scenografije.
još sam mamuran, nešto više malo kasnije.
trixy 20.01.2005 u 09:36:30 profil autora
copyright (c) by hadzo:

Ja sam bio super zadovoljan koncertom. Naravno, stvar s akreditacijom je propala, ali dodem pred blagajnu da kupim ulaznicu i naidem na frenda novinara iz Osijeka koji je imao kartu koju je dobio i pita me koliko bih dao za nju. Nakon malo natezanja ja kažem 200 i on pristane, i još mi kaže da bi mi ju dao i za 150. Jebiga. Ipak je to 100 kuna uštede.

Moja ekipa su bili penzioneri pa sam se solidarizirao s njima i otišao gore na tribine i naravno zažalio zbog toga. Predgrupa su bili Brainstorm, rijec je o bendu koji dolazi iz Latvije i to je otprilike jedino dobro što se za njih može reci. Zvuk im je dosadni melanž vec videnih pop i rock obrazaca umotanih u bezlican FM alternativni rock celofan (sa izraženim klavijaturama). Prvih pola sata sam se nasmrt dosadivao, ali ona zadnja stvar je spasila cijeli nastup. Klavijaturist je izvukao odnekuda harmoniku i kad su poceli svirati, doista su zvucali poput Leningrad Cowboys na nekom lošem tripu. Stvar je bila cisti raspašoj. Mislim da bi im nastup bio mnogo bolji da jer bilo više ovakvih stvari.

I onda pola sata cekanja, dvorana se puni i uskoro je bilo kao u paklu a onda na stage izlaze kraljevi. Da odmah postavimo stvari na svoje mjesto, meni su R.E.M jedan od omiljenih bendova i teško je pisati o njima objektivno iz pozicije obodavatelja, ali koncert je doista bio do jaja. Pocletak je bio furiozan, uz "Finest Worksong", "Turn you inside out", "Animal", a onda su krenuli s predstavljanjem posljednjeg albuma "Around The Sun" i tu su stvari pocele malo škripati. Naime, oni koji su slušali album znaju da je rijec o laganom albumu, punom balada i mid-tempo pjesama, kvalitativno medu slabijim R.E.M albumima, i uvrštavanje cak sedam pjesama s njega na set listu moralo je rezultirati padom u ritmu koncerta. Srednji dio nastupa tako je protekao u izmjenjivanju jedne brže starije i jedne sporije novije pjesme iako se mora priznati kako se bend potrudio aranžirati te novije stvari tako da budu prilagodene izvedbi uživo. U prvom dijelu nastupa odsvirali su ukupno 18 pjesama, ukljucujuci i highlights poput "The Great Beyond", "Everybody Hurts", "The One I Love"...Zatim dolazi bis i tu se stvari postavljaju na svoje mjesto. "What's The Frequency Kenneth?" rastura, a apsolutno najbolji dio nastupa bio je kad su im se na stageu pridružili Chris iz Walkaboutsa i Dalibor iz Bambi Molestersa u izvedbi stare stvari iz 1979. "Permanent Vacation" i nove stvari "I'm Gonna Be DJing". Za kraj naravno "Man On The Moon" i to je to, svjetla se pale, gomila se razilazi, a mi slažemo dojmove u American Donatu uz špeksi i mineralnu (nemaju coca colu jebem ih u Ameriku!).

Sve u svemu, odlican koncert, pun Dom sportova, i da nije bilo tih nekih sitnica koje su mene zasmetale, bilo bi bezgrješno. Treba isto tako reci da je publika bila prilicno suzdržana i da su burno reagirali tek na najvece hitove poput "Losing My Religion". Jaca podrška publike vjerojatno bi imala za posljedicu još bolji koncert, ali i ovako sam prezadovoljan.
matea 20.01.2005 u 19:11:50 profil autora
kmmeeee.
ja bih da sam bila.
nisam.
ne.



mmmmorrre coookiesss.......
Filip 21.01.2005 u 00:22:40 profil autora
polazim u 7 ujutro. juhuuu! what's the frequency, kenneth?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 21.01.2005 u 09:51:49 profil autora
opet by hadzo:

Hm, pokusao sam sloziti set listu u Zagrebu, i imam dva problema: s pjesmom br. 2 i 12 za koje nisam siguran koje su bile. Isto tako nisam siguran ni je li redoslijed bas 100% tocan, ali nadam se da nisam mnogo fulao...

1.Finest Worksong
2. ?
3. Turn You Inside Out
4. Animal
5. Boy in the Well
6. The Great Beyond
7. High Speed Train
8. Everybody Hurts
9. Electron Blue
10. Electrolite
11. Leaving New York
12. ? (Departure)
13. I Wanted To Be Wrong
14. Final Straw
15. Imitation of Life
16. The One I Love
17. Walk Unafraid
18. Losing My Religion

Bis:

19. What's the Frequency, Kenneth?
20. Bad Day
21. Permanent Vacation
22. I'm Gonna DJ
23. I've Been High
24. Man on the Moon
trinity 21.01.2005 u 17:11:44 profil autora
vi stvarno pamtite redoslijed pjesama na koncertima?
vlado 21.01.2005 u 17:18:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I ne samo to!
Znamo ih napisati gramaticki potpuno ispravno!
electro cute 21.01.2005 u 18:02:25 profil autora
dvanajsta jest departure, a za drugu ni ja nisam sure...bdw meni su stvari s nove ploče zvučale super. inače, bio sam u prvom redu...hehehe i tu je bio krš i lom! stipe dva metra od tebe (posle se spustio dole i dotako sam ga! dotako sam ga! hahahahahahah isuse, koji bitlsi)
super show, super gig, prejeben bend, obožavam ih. u 18 sam bio ispred doma, kući sam išao pješke po bljuzgi...majice su prodavali po jebenih 190 kuna tak da nisam kupio, ko ih jebe, mater im kapitalističku, naručit ću prek neta...ah, u svakom slučaju nezaboravno.
electro cute 21.01.2005 u 18:03:27 profil autora
i da se zna da je meni i wanted to be wrong prekrasna pjesma. i electron blue. i leaving new york. ma nije taj novi album tolko loš...otprilike ko tbf...
johnnykola 21.01.2005 u 18:29:01 profil autora
sta je bilo!? reci!
samo da napisem da i po meni electron blue totalno razara.:)
marinko 22.01.2005 u 04:04:20 profil autora
Bilo je zaista zaista (iz mojeg koncertno neobrazovanog gledista) genijalno.
Pogotovo bis. Bis je legendaran.
Nije mi zao sto sam iso ;).
Nimalo.
Sve ostalo je vec receno.

----------------------------------
pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing
circus carny guarding
the gates of heaven
like stuck in limbo abduction
wormed our way through
distant earth
slowpulse 22.01.2005 u 13:42:18 profil autora
druga je bila So fast, so numb,

a i've been high je bila poslije bad day
sadrzaj je izmijenio/la - slowpulse u 22.01.2005 u 23:22:27
Filip 22.01.2005 u 19:52:43 profil autora
joj!!! bio sam na koncert rem-a!!! gledao jedan od najboljih svjetskih bendova uživo!!!
u skopje stigao sam jutros i odmah skočio u krevet.
i sad.. kad sam se probudio.. imao sam utisak da sam cijeli koncert otsanjao. tako je sve to bilo predivno, što je teško vjerovati da je bilo istina. al bilo je istina.
mislim ono.. teško je sa pisanjem.. jer riječi ne mogu doloviti ono što se je dešavalo u prvoj hali beogradskog sajma. hala puna. po mojoj slobodnoj procijeni oko 12000 ljudi.
scenografija minimalistička, al jako uvijerljiva. odlična.
jedino me je smetao onaj brainstorm, al jebiga.
počeli su sa "finest worksong". nakon nje "the wake-up bomb".
htio bih reći da potpisujem izjavu kjuta. nakon što sam preslušao nove stvari uživo zvuče mi puno bolje! sa novog albuma su otsvirali: "boy in the well", "the outsiders" (super mi je onaj dio: i'm not afraid, i'm not afraid), "leaving new york", "i wanted to be wrong" (super, super!), "final straw" (now i don't believe and i never did/that two wrongs make a right) i "high speed train".
kasnije pokušat ću da spustim setlistu, a sad još ću reći da mi je i "animal" zvučala super. i "orange crush". i "imitation of life". i sve!!!
al, ako je koncert bio genijalan, onda bis je bio genijalan na kvadrat! počeo sa "what's the frequency, kenneth?", pa "electrolite". i nakon njih: "nightswimming" i "radio free europe"!!!!! zaaakooooon!!!!
i još "i'm gonna dj" (music will provide the light you cannot resist, mljac). i za kraj "man on the moon".
ahhh... odoh ja. u sljedećem periodu od par dana nekako ne osjećam potrebu za slušat glazbu. kao da je jučer bilo otsvirano sve što trebam.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...