Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 29.08.2004 u 02:57:24 profil autora
u zadnje vreme uglavnom skidam neke starije dobre filmove, pa ih još jednom pogledam i tako to.. eto, danas sam gledao meni fenomenalan "to kill a mockingbird". i onda sam listao neke sajtove.. jer me je zanimalo kako je prošao ovaj film kod kritike. i skužio sam da postoji i rimejk ovog filma.
ne znam što vi mislite o rimejkovima, al mene strašno nervira što u zadnjih par godina je snimljeno tako puno rimejkova.
jebote, zar su redatelji potrošili sve ideje?
po meni.. raditi rimejk hitchcockovog psycho-a je pravi kriminal! ili solaris tarkovskog? ma daj..
jedini rimejk kojem još uvijek dajem šansu je nolanova insomnia. al sve to dok ne pogledam i skjoldbjergovu verziju.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 29.08.2004 u 02:58:58
electro cute 29.08.2004 u 14:34:31 profil autora
meni je super rimejk planete majmuna. oke, priznam, gad sam ga gledo prvi put bio mi je užas, al tim burton je napravio film o američkoj politici čija je glavna poruka: bejbi, ukolko ovako nastavimo, nad nama će uskoro vladat majmuni. e kad ga pogledaš u takvom svjetlu, onda je zakon.
Hadzo 29.08.2004 u 23:20:17 profil autora
Nažalost da bi došao do točke kada razgovaraš o metaforičkoj razini filma moraš proći one banalne stvari poput očajne glume, zbrkane režije, pretrpanosti specijalnim efektima te u konačnici činjenice kako je rimejk Planete majmuna totalno majmunska ideja. Ali Burton radi što Burton vidi (copywright: Jappa), a vidio je da su rimejkovi tržišno isplativi.

Slažem se da je Gus Van Santov Psiho bio izdrkavanje nad lešinom velikog Hitchcocka ali mi nova verzija Solarisa nije bila loša. OK, Clooney glumi poput mjesečara i uglavnom paradira u filmu ali nova verzija je ipak uspjela zadržati dio atmosfere originala.

U načelu sam protiv rimejkova pogotovo kada ih rade holivudski studiji koji za njima očigledno posežu u nedostatku svježih ideja.
electro cute 29.08.2004 u 23:39:13 profil autora
ne bih se složio hadžo. meni je gluma tako tako (čitaj 10000000000000000 svjetlosnih godina bolja od bilo kojeg hr filma kojeg vidih), režija je oke. a osim toga ovo nije bio remake. zajebo sam temu. sorry.
Filip 30.08.2004 u 19:29:20 profil autora
fakat, nemam pojma koja je definicija rimejka, al planet of apes valjda nije rimejk. to su samo dva filma rađena prema istoj noveli.
meni je ipak ona schaffnerova verzija bolja. jebiga.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 30.08.2004 u 19:39:55 profil autora
i još jedna stvar koja me strašno nervira.. nakon što namlate milijune na rimejk, onda pokušavaju snimiti i produžetak.
recimo nakon što je snimljen rimejk ocean's eleven-a (sorry clooney, al sinatra je sinatra) sad se snima i ocean's twelve. bljak.


On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 30.08.2004 u 19:55:25
krampus 30.08.2004 u 21:08:52 profil autora
Ispravka netočnog navoda.

Prvi "Ocean's 11" je bezveze filmić u kojem se rat pack dobro zabavlja, i to je to. Soderberghov je najbolji heist movie ikada, Soderbergh je ozbiljan autor i zakon, i nema razloga da ne snimi super nastavak. A sad, to što ti preferiraš najdosadniji film od Tarkovskog naspram lijepe verzije po mjeri čovjeka, tvoj problem. Al šta si mi se toliko nakačio na Soderbergha, majku ti...

Rat je počeo :)
Filip 30.08.2004 u 21:37:57 profil autora
hehe. vidiš.. tek sam sad skontao da sam se baš tako nakačio na soderbergha.
a nije da ga mrzim. čak mi je njegov traffic sasvim okej film. a puno očekivam i od che-a.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
zomri 30.08.2004 u 23:29:00 profil autora
primjena rockizma na filmove: rimejk nikad nije bolji od originala ma kako isti taj original bio zapravo loš.
electro cute 31.08.2004 u 00:29:18 profil autora
sex laži i videovrpce buraz. to je sve kaj ja imam za reč. i samo da je to snimio - dosta.
bdw prvi rambo rula. i happines isto. prvi put kad sam ga gledo tri puta sam prekido od muke. danas sam urlao od smijeha. urnebes jebote. s tim da ona otac - sin scena pri kraju još uvijek ubija.
bdw seymour hoffman je bog.
Hadzo 31.08.2004 u 09:12:29 profil autora
Ocean's 11 je drek od filma. Original isto ali ipak je original. Bio je prije izvjesnog vremena na televiziji i skoro sam zasp'o gledajući ga. Skoro sam zasp'o gledajući i rimejk. Jedino Andy Garcia izvlači film, ostatak ekipe je degutantan, čak i Clooney koji mi je inače simpatičan. Pitta organski ne podnosim a Robertsovu još manje. Njih dvoje u istom filmu i to je katastrofa biblijskih razmjera.