Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
gargamel 29.08.2004 u 02:55:58 profil autora
Riječ je o bendovima koji vam imaju smo jednu dobru stvar, a sve ostale su im bezze.

Ja se sad ne mogu sjetiti ni jednog, ali bi volio čuti šta kažu drugi. Stručniji drugi.
zv 29.08.2004 u 11:53:51 profil autora
to do: svaš
scorpionsi - wind of change

inace to mi je jako ogavna grupa. i pjesma je ogavna.
skoro ko hotel california!
slowpulse 29.08.2004 u 13:15:14 profil autora
urge overkill - girl, you'll be a woman

mada, da nije bilo pulp fictiona, niko ne bi primjetio ni ovu
zomri 29.08.2004 u 13:51:07 profil autora
the connels - 74-75

Hadzo 29.08.2004 u 23:05:58 profil autora
Edwyn Collins i A girl like you. A imam čak i jedan njegov cd kod kuće. Koji je totalno bezveze.

Btw,Trixy,imam jednu pošiljku za tebe, dofurala mi sisterica dio cedeova s onog popisa koji si mi dao. Kako sam malo u gužvi s vremenom, ipak ću morati tebe zamoliti da si ih sam spržiš. Ostatak dobiješ kad budem išao do Osijeka...A kad će to biti vrag će ga znati.
Gospodnetić 30.08.2004 u 11:58:26 profil autora
Hej Hadziluk!

Imam i ja jedan cd od Edwina doma, i točak original!?!?
nemrem se sad sjetit kak se zove...ali na njemu je ona predivna pjesma No one says godbye!
Inače, zvonimir Jurić ju je koristio u jednom od svojih dokumentaraca i super je sjela...na odlasku iz Osijeka.
Hadzo 30.08.2004 u 13:02:12 profil autora
Onda govorimo o istom albumu. Zove se "I'm not following you", izdan je 1997. godine i na njemu se kao četvrta po redu nalazi laganica "No one waved goodbye". Sigurno na nju misliš. Da, vidiš, to je lijep pjesmičuljak. Možda bih trebao ponovo preslušati CD pa promijenim mišljenje o njemu.
markos 30.08.2004 u 13:20:27 profil autora
Crash Test Dummies "Mmmmmmm...."
Ten Sharp "You" :-)

Hadzo 30.08.2004 u 16:08:35 profil autora
Hm, ima tu dosta kandidata: 4 Non Blondes i "What's up", The Divinyls i "I touch myself", Black Box i "Ride on time" (OK, oni su imali nekoliko hitića i kasnije ali ovo je bio daleko najveći), The Rembrandts i "I'll be there for you" (ista stvar) itd. itd.

Nego, da malo istestiramo jedan drugi aspekt one hit wondera. Prava definicija one hit wondera je izvođač koji je imao jedan hit i nikada, ali baš NIKADA kasnije nije ništa drugo izdao. A takvih nema baš mnogo. Zato se pod one hit wondere svsrstavaju i izvođači koji su možda imali i po nekoliko hitova ali jedan od njih toliko odskače svojom popularnošću da zasjenjuje sve ostale. To je slučaj sa svima koje ste gore naveli.

Elem, možete li se sjetiti one hit wondera koji su doista bili baš to: imali su samo jedan singl, čak ni album, i netragom nestali sa scene. Evo dva primjera: jesen 1987. godine kada je objavljen singl "Pump up the volume" projekta M/A/R/R/S. Pjesma je bila broj 1 u Velikoj Britaniji i diljem svijeta, i dan danas jedna od meni najdražih plesnih stvari. Međutim singl nasljednik nikada se nije pojavio i planovi za izdavanje albuma obustavljeni su uslijed nekih financijskih problema. Idemo dalje. 1992. je godina i TV serija koja je bila popularna u Americi, "The Heights", izrodila je bend koji je specijalno za tu prigodu snimio naslovnu temu "How do you talk to an angel" pod imenom serije. Pjesma je došetala do prvog mjesta američke top liste (U Europi je bila mali hitić no ništa više) ali bend se nakon toga raspao i više nikada nije imao niti jednu drugu stvar na top listama.

Naravno, tu su i Los Del Rio i jedna od najgorih pjesama od kada je svijeta i vijeka, "Macarena", ali ona je bila hit 1996. godine i u oriđiđi verziji i u Bayside Boys remix verziji, plus Los Del Rio su bili zvijezde na matičnom tržištu na kome su imali još hrpu hitova, pa ovo uzimam sa zadrškom. Bili su one hit wonderi ali samo na širem svjetskom tržištu. Isto vrijedi i za Mory Kantea i "Yeke yeke" i Ofru Hazu i "Im nin' alu" (obje iz 1988. godine).

Ako netko zna za još kojeg full one hit wondera, neka to stavi ovdje. Znači, uvjet je da dotični nije imao nijedan drugi singl. Tough, ha?
electro cute 31.08.2004 u 00:20:54 profil autora
mr president - coco yumbo
the rednecks - cotton eye joe

obe su užasne i obe su totalni zakon. kad ih čujem, plešem.
Hadzo 31.08.2004 u 09:07:24 profil autora
Ja kad ih čujem vrištim. A što je najgore na svakoj kompilaciji The best of 90s bit će i njih dvije i Macarena i Scooter i gomila drugih užasa.

Evo još jednog zaboravljenog asa: Haddaway i "What is love" (lady don't hurt me oh no). Prestrašno!
vlado 31.08.2004 u 16:04:31 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
U domenu trasha treba izdvojiti i Vanillu Icea, kojeg je samo mjesto rodjenja sprijecilo da se ne nadje u nasoj anketi i njegov velebni hit: "Ice, ice, baby" zbog koje je kakav naivan mladac cak i kupio kasetu...

Od dobrih stvari sjecam se one pjesme nekog izvodjaca sa izvrsnim refrenom. Naziv pjesme i izvodjaca (btw. iz Australije) sam zaboravio (jesam li ga ikada znao?), ali ako vam kazem da se u pjesmi spominju "rain in africa" i "land of love", dobit cu i odgovor, od nekog starijeg ili Cutea. Dakle?
darko 31.08.2004 u 16:38:04 profil autora
sa izvrsnim refrenom. Naziv pjesme i izvodjaca (btw. iz Australije) sam zaboravio (jesam li ga ikada znao?


men at work: "down under"?

ta pjesma je u australiji toliko popularna da je velik dio australaca smatra de facto neslužbenom australskom himnom.
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 31.08.2004 u 16:39:46
Hadzo 31.08.2004 u 17:00:17 profil autora
U pjesmi "Down under" ne spominje se niti rain in Africa niti land of love. Znači, zaboravi. Darkec vjerojatno misli na stih "land of plenty" iz te pjesme.

Pada mi na pamet grupa Toto koja je imala ogroman hit 1982. godine s pjesmom "Africa" s albuma Toto IV čiji refren ide otprilike "I blessed the rains down in Africa" iako se ni u toj pjesmi ne spominje land of love. Međutim oni nisu Australci. Vođa benda bio je Steve Lukather, rođeni Američanin. Još neki hints Vlado?
vlado 31.08.2004 u 19:11:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pazi sad ovo:
ti si pogodio pjesmu o kojoj sam pisao, ALI Darkec je pogodio pjesmu na koju sam mislio. Ha!

Zivio forum!
zomri 31.08.2004 u 19:12:26 profil autora
chris rea - road to hell

nemojte mi samo još reć kako je imo još jedan hit jer ću nekog zaklat. ova stvar je zločin nad zločinima. ko i dire straitsi.
vlado 31.08.2004 u 19:38:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Girl in sport car" je OK. Zomri, zao mi je.
Hadzo 01.09.2004 u 09:19:35 profil autora
Chris je imao par lijepih stvari na prvim albumima, zaboravite ovo grozomorno MOR smeće s kraja osamdesetih. Meni je najljepša od svih "Ace of hearts" a tu je i "Fool if you think it's over", "Josephine"... Imam kasetu "New lights through old windows", kao neki presjek karijere do 1987. godine, i ima tu par finih stvari.

Što se hitova tiče, "The road to hell" je najveći ali bili su tu i "Auberge", "Let's dance", "Julia"...No, čovjek nikada nije bio singles-artist već albums-artist. I dugo je bio popularan. Predugo ako mene pitate.
Gospodnetić 01.09.2004 u 10:20:26 profil autora
Da Hadzo...mislimo na isto.
Jebote..kad citam svoju poruku izgleda ko da sam pobego s dopunske u Suvagu...
Nemojte dirat Chris Reu jer bu vas pigi potamanila! :-)
Što se tiče pjesme od Man at work, meni je to jako draga pjesma i totalno mi je jasno zašto je tako popularna u Australiji.
Normalno, dok nisam upoznao engleza nisam mogao skuziti cijeli tekst. Jedan od zanimljivijih stihova mi je bio:
He just smiles and gives me a vegemite sandwich.
Kaj je vegemite pitao sam se...
Onda je Ariel jednom iz Londona dofurao vegemite, tradicionalni Australski...začin/jelo..nemam poima kaj je to, uglavnom, oni to zderu sa svime...solo na kruh, kao dio raznih sandwicha itd.
Nemojte se nikad dat nagovorit da to probate...to je stiglo u bocici, crne je boje i zapravo podsjeca na zgusnutu skorenu naftu u koju je neko utrpo bronhije kojima je isteklo vrijeme trajanja....preogavno..al ko voli jake okuse, mentol i sve što nije normalno za jesti, sigurno bi se odusevio...ja sam se skoro zbljuvo.
lollipop 01.09.2004 u 11:44:11 profil autora
ah, vegemite, uspomena li...
nedajte se zavarat, postoji australski i engleski vegemite iako je to izvorno australska zamisao. i sve sto je gosp. rekao je istina, osim sto engleski glasi za malo probabljiviji (ako se ta rijec s ovom namirnicom uopce moze staviti u istu recenicu), a ako me sjecanje ne vara, australski je smedi, kao pinat bater (i sva slicnost ostaje tek na boji). australci ne odlaze iz australije bez par tegli u djepu, inace ubijaju.
nego, ovaj topic mi nije bas najjasniji - jel se radi opcenito o propalim bendovima koji su imali svetcki poznatu pjesmu, ili o grupama koje su nam inace smece, al ipak ima jedna pjesma koja nam se iz neobjasnjivog razloga bas svidja?
dju 01.09.2004 u 12:35:32 profil autora
užasno mi je neugodno, ali meni se dugo sviđala jedna stvar od jasona donovana, onog ljigavog plavušana što su ga tabloidi prije jedno petnaest godina spajali s kaylie minogue. sigurno znate tu stvar, zove se "sealed wit a kiss":
Tho we gotta say goodbye for the summer
Darling I promise you this
I'll send you all my love every day in a letter
Sealed with a kiss...

krampus 01.09.2004 u 13:55:21 profil autora
Da te utješim, "Sealed With A Kiss" je ionako obrada. Bobby Vinton, rekao bih. A ja imao čak dva albuma Jasona Donovana, heh. Pakao šestog razreda.
Hadzo 01.09.2004 u 14:21:21 profil autora
Original je izvodio Brian Hyland negdje šezdesetih godina, Bobby Vinton je imao verziju te pjesme negdje u vrijeme moga rodjenja, jesen 1971. Jason Donovan, koja to ružna sjećanja izvlači na svjetlo dana. Stock Aitken & Waterman...Brrr! Djeco, imajte obzira prema nama slabijeg srca!

Evo par nedavnih one hit wondera: Spiller i "Groovejet" i Modjo i "Lady". Sjajne dance pjesmice, pogotovo ova prva, bez obzira na nepotrebne remix ekoji su ju ogadili do vječnosti. Ali i jedno i drugo su zapravo producenti, ne, mislim, oni snimaju još pod hrpom drugih pseudonima. A i Sophie Elis Baxter je napravila karijeru koja čini mi se ne ide nikamo, no dobro...
slowpulse 01.09.2004 u 15:27:36 profil autora
Snow - Informer

mislim da je to bio i jedini singl tog lika. Ili, ako je i objavio jos neki, niko ga nije primjetio.
svinjče 01.09.2004 u 17:22:33 profil autora
vidi, vidi..
dobro zbori gspdnetić ne bum vas baš zadavila, al..ima gosn chris više negoli jednu dobru stvar, tak da dalje ne bi.
zomri 01.09.2004 u 21:40:20 profil autora
je, al mu je ovo jedini hit, a ovo je topic o one-hit-wonderima.
gargamel 02.09.2004 u 00:14:44 profil autora
O čemu je topic to je topiceva stvar. (To mi je sad jasno-dovoljno sam tu)
Ja nisam mislio na One-hit-wondere nego baš na drugu opciju: Bendove, Solo izvođače i sl. koji su vam u devedeset posto slučajeva u najmanju ruku loši, ali u jednoj ili dvije tri pjesme super.
krampus 02.09.2004 u 13:34:10 profil autora
Coldplay su meni katastrofa i dan-danas se gorko kajem što sam kupio onaj "Rush Of Blood" kad sam prodao portabl-televizor. Ne dogodi mi se tako često da mi nešto što sam svojevoljno platio tako digne živac. A to sam napravio zbog one divne pjesme "In My Place". Mada je tekst kretenski, ona tema je stvarno jedna od ljepših muzika uopće.
Tonci 02.09.2004 u 20:50:48 profil autora
ja bih se zadrzao izvorne teme ovog topika!

joss stone - fell in love with a boy
santana - smooth
the white stripes - seven nation army
hali gali halid - hajde da se drogiramo (naravno, u ovom slucaju "slijepa kokos" je bare!)
cunninlynguists - seasons
markos 03.09.2004 u 14:18:53 profil autora
Pa tesko da je Santana one hit wonder...
Meni je pao na pamet i onaj "Don't worry be happy" lik, ne da mi se guglati sad tko je i sto je...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Hadzo 03.09.2004 u 15:36:07 profil autora
Čovjek se zove Bobby McFerrin i da, krasan primjer one hit wondera. On je i dan danas nazočan na jazz i specijaliziranim top listama ali ne komercijalne top liste nikada nakon toga nije primirisao.

Tonći je htio reći kako mu se od Sotone sviđa jedino "Smooth", dok mu je ostalo bezze. To je u skladu s Gargamelovom izvornom namjenog ovog posta dok on kao i obično nije skrenuo u neki od mnogobrojnih rukavaca...

Evo još jedan jak one hit wonder, Baltimora i "Tarzan boy". Pjesma koja je obilježila 1985. i od koje nisi mogao pobjeći niti da si htio...