Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
arhimed 10.08.2004 u 20:28:24 profil autora
hadžo, prava si enciklopedija. mislim, kad se radi o pop muzici.
arhimed 10.08.2004 u 20:48:57 profil autora
btw, poslao sam ti mejl na ovu adresu iz tvog profila.
Hadzo 10.08.2004 u 22:48:48 profil autora
Primio sam ga i snimit ću ti što si tražio. Problem je u tome što ne znam kad ću ići do Osijeka jerbo je sada sezona odlazaka na more, ali valjda ću se ukazati do konca kolovoza. Ali moram te ukoriti jer Trixyev dvd je kod mene u stanu, moja sestra se brine o njemu i čeka da joj se javiš a ti ne reagiraš. Fakat ti ga je Trixy mogao poštom poslati...
electro cute 11.08.2004 u 19:45:50 profil autora
pa mislim, sad kad se sve zbroji, da je većina problema izbila zbog jedne nejasnoće u daddyevom dnevniku: šta je to uzlazna, progresivna putanja? e.

inače, mislim da je užasno teško istraživat pop muziku unutar pop forme, da se treba izać van i istraživat, kako bi se kasnije produkti uklopili unutar, uistinu savršene, forme. mislim da je ljudi najviše vole jer vole zatvorenost. granice. one pomažu, bar mislim. ultimativna sloboda odnosno anarhija odnosno kaos je nešto što ljudima definitivno ne paše.
electro cute 11.08.2004 u 19:49:52 profil autora
ah.pa to i jesu iznimke. mislim, ako je tekst bio napisan kako bi se ustvrdilo je li pravilo da si pet godina u zenitu a onda sve u kurac, onda je tekst uzaludan budući da je to vidljivo golim okom.
valjda.

bdw, daddy, a bogami i ostali, ne čini li vam se da je vip.music malo diletantski?
ono, jebote, bmg i sony oni objave s 4 dana zakašnjenja!
electro cute 11.08.2004 u 19:55:02 profil autora
jel iko od vas ima fiziološku reakciju na muziku? ono, da mu se STVARNO želudac podigne i počne mu se povraćat?

(kad vlado već spominje bon jovija...)
Hadzo 12.08.2004 u 08:52:45 profil autora
Spomenuo sam na drugome threadu suze biserne u mom oku kad čujem zavijanje iz kuće Huljić. Laka meta, znam, ali jebiga. Napad bijesa me obuzme i kad vidim Thompsona. Začudo nema reakcije kad je na telki Škoro. Samo se lagano pritisne druga tipka na daljinskome.
vlado 12.08.2004 u 15:43:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nikad nisam skužio zašto, al kad čujem il vidim Morrisona il Doorse, ono, muka mi je. Fuj!
arhimed 12.08.2004 u 22:51:07 profil autora
nikad nisam imao mučninu zbog nekog izvođača, ali jednom, kad sam otrovan ribom u čili sosu ležao na krevetu, previjao se i zlopatio zbog mučnine i jakih bolova u želudcu, silom prilika morao sam slušat zz top (kojeg inače ne slušam, ali, igrom slučaja, imam nešto od njih u mp3 formatu) jer sam obećao poznaniku da ću mu ih presnimit na kasetu. a od tog zz topa, mučnina mi je bila još intenzivnija.
Hadzo 13.08.2004 u 09:12:32 profil autora
Hm, trovanje ribom, mislim da bi ti to ogadilo bilo kojeg izvođača, stari. Ali postoji i lijek protiv trovanja ribom: ne jedite istu, he he he! Živjeli plodovi kopna!
gargamel 13.08.2004 u 18:39:59 profil autora
Kao fizičku reakciju mogu navesti iskustvo sa trance muzikom. Zamolio sam frenda koji to sluša da mi sastavi kompilaciju-možda mi se svidi. Tu kazetu sam pustio dok sam vozio auto Zagrebom. Odjednom sam primjetio da vozim prebrzo. Kad sam izbacio trance iz kasetofona opet sam vozio normalno.
electro cute 13.08.2004 u 19:09:29 profil autora
trance je užas. skoro užas ko rege.
trixy 13.08.2004 u 19:23:34 profil autora
a tek lenny kravitz u reggae verziji ;o)
Gospodnetić 15.08.2004 u 16:51:36 profil autora
Električni,
ok je kaj ti se rege ne svidja, to je sasvim legitimno.
No kaj ti znas o regeu? Ovo nije retoričko ili provokativno pitanje koje podrazumijeva da nemaš poima, pitam baš zato da vidim kaj znaš i koliko si i kojeg regea slušao, pošto je očito da voliš mjuzu i uistinu puno o njoj znaš.
Nisam ni ja neki veliki ekspert što se tiče rege glazbe, no imao sam tu sreću da mi u život uđe čovjek (Ariel, već više puta spominjani dragi prijatelj iz Londona) koji obožava rege i o regeu zna više nego svi hrvatski glazbeni kritičari zajedno, ujedno je i vlasnik doslovno stotina, možda čak i tisuća rege albuma(ploča ili cd-ova) većinu kojih je sakupio zajedno s bratom koji svira violinu u rege bandu i bavi se produkcijom u Londonu.
Bez obzira sviđao se nekom rege ili ne, činjenica je da kao muzički pravac ima ogroman utjecaj na to kako glazba zvuči danas, pogotovo u žanrovima koji koketiraju sa elektronikom. Pojam dj-a kreirali su rege muzičari, od osnovnih danas prisutnih muzičkih pravaca iz regea su izrasli hip hop i rap...no debelo bi pogriješili ako bi govoreći o utjecaju regea na glazbu tu stali...ja bi još tu svakako dodao širok pojam ambijentalne glazbe.
Rege se širokoj publici počeo predstavljati u formi dj-eva koji su imali svoje performanse na ulici. Njih nekoliko su puštali samplove koje su pethodno snimili, ponekad svirajuci uživo trubu na te matrice koje su se vrtile s ploča, i pjevali o svemu i svačemu, rastafarijanskoj vjeri, marihuani, i ono što je najsmiješnije od svega, vrijeđali jedan drugog! Smiješna su mi i njihova umjetnička imena, to su sve uglavnom neki prinčevi i kraljevi! :-)
King Ubu, Princ Far I, Prince Francis, I Roy, Prince Jazzbo i ostali velikani častili su jedan drugog najrazličitijim uvredama uglavnom provučenima kroz meni jako lijepe lagane ritmove i prekrasne samplove najčešće truba, no bilo je tu svakakvih instrumenata i zvukova, i prirodnih i elektronskih nastalih u njihovim malim muzičkim radionicama.
To sa vrijeđanjem je nevjerojatno smiješno! Jedan od najlegendarnijih stihova mi je odgovor Prince Jazzbo-a na uvredu koju mu je u jednom svom performanceu uputio I Roy rekavši mu da je ružan! :-)
Veli prince Jazzbo: If I ain't ugly you wouldn't have the oportunity to call my name in your songs to get the promotion!! :-) Kakva replika...jebote, ovog nema ni u saboru kod nas, a moglo bi se upotrijebiti u najrazličitijim prepucavanjima ovih naših ljigavaca od političara! :-)
Da se razmemo, ovdje govorimo o počecima regea u šezdesetima kad su tzw. West Indies kako ih u Londonu zovu, došli u London i počeli svoje performanse.
Tadašnji rege muzičari su uistinu bili inovatori, i masa najosnovnijih efekata i elektroničkih sklopova koji su im omogućavali da stvaraju te efekte i soundove su doslovno njihove inovacije! A to je i dan danas osnova svake produkcije i modernog glazbenog izričaja.
Prosječni poznavaoc glazbe često poistovječuje rege s Marleyem (što možda i jest najbolje isproducirani rege svih vremena a i kvaliteta pjesama i Marleyeva karizma i politički utjecaj zasluženo su ga promovirali u legendu) i možda sa još ponekim planetarno poznatim rege bandom, no realno gledajući to ja doslovno kap u moru svega onog što je nastalo u regeu. Ne očekujete valjda da će te ikad u Hrvatskoj u nekoj radijskoj ili tv emisiji saznati i čuti nešto drugo??
Ni ne znam točno nabrojiti sve one pravce i podpravce kojih ima mali milion, ali kad govorim o regeu mislim na sve to skupa. Kao i na dub naprimjer. Clash je, mislim, prvi veliki bijeli band koji je dodatno dopri