Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 09.07.2004 u 07:39:21 profil autora
došao je vikend za more.. za par sati idem da se malo rashladim od ovih skopskih vrućina. jedva čekam. nadam se da ću naći koji internet kafe da se javim iz grčke. tačnije iz jednog malog mjesta na poluotoku halkidiki koje se zove hanioti.
baš me zanima kako idu pripreme za olimpijadu. a još više me zanima kako su grci doživili i kako žive nakon osvajanja europskog prvenstva. nadam se da će to zanimati još koga..
p.s. jučer sam bio na koncertu mojih omiljenih d.n.o. prejebeno!!! i najavili su da će uskoro izaći njihov album (makedonska i engleska verzija). napokon! predgrupa - neki playground. odličan bend. nabaviću ja sve to. pa tko voli..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 09.07.2004 u 12:21:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Piši, šefe!!!
trixy 09.07.2004 u 14:35:54 profil autora
normalno da nas zanima!!!
electro cute 09.07.2004 u 16:35:58 profil autora
piši, piši mi, još ove jeseni...jel ide tako?
šteta što ne dolaziš u hr ovaj put, al ko zna...
darko 09.07.2004 u 23:56:37 profil autora
Ma doći će Fila, imam taj filin'.
Piši, maestro!
(private: otišel mi icq...)
dju 10.07.2004 u 16:40:14 profil autora
evo, dok čekamo filin raport, baš da vam ispričam kako su ti nijemci isto kompleksaši ko i mi. naime, bijah u nemčiji
kad su grci osvojili prvenstvo. te se noći slavilo i u moenchengladbachu (ko ne zna gdje je to, nek pogleda kartu, a za lijene - kod duesseldorfa). ima nešto grka u tom gradu. malo ih je, al su glasni.
u danima što su uslijedili, svi su njemački tv programi uglavnom pokazivali otta. i prenosili njegove izjave. ono, stalno. reko bi čovjek da je on bio grčka repka.
baš sam si misla, pa to je tako tipično hrvatski. i nekako mi bi lakše što su i nijemci isto budale.
eto, to sam hotla podijelit s vama.
Filip 10.07.2004 u 21:29:35 profil autora
dobra vecher! jedan sat interneta koshta faking 5 eura. mozhda vama to i ne izgleda tako puno, al meni izgleda. jer jebiga, kod nas u internet kafeu jedan sat je 0,6 eura.
al enough od tome. pozdrav iz haniotija ili kako bih ja rekao ohrid na moru. chovjeche! na cesti koja prolazi pored kuce u kojoj je nash apartman su parkirana 11 (i slovima: jedanaest!) auta sa skopskim tablicama, dvije sa tetovskim i jedna sa ohridskim. dobro, ima i jednu sa beogradskim, dvije tamo neke cheshke i par grchkih. i ono to je tako smjeshno. jebote! pa ja u skopju naletim na vishe stranaca nego tu! recimo u istoj kuci u kojoj smo mi, je i jedna moja profesorica iz srednje shkole.
osim siromashnijih europljana kojih sam vec nabrojao ima i puno engleza. chak i previshe! lako ih prepoznajesh. svi furaju dresove repke ili neke majice sa engleskom zastavom. jucher sam shetao sa majicom glasgow rangers i su me chudno gledali. neznam zashto? ;)
a grci? grci znaju kako sve to da iskoriste i unovche. otvoreni su pun kurac sport barova na kojim su okachene engleske zastave i natpisi da imaju na teveu skysports. pa cijeli dan piche pripremne utakmice nekih engleskih timova, a ochito u ovim barovima su se gledale i tekme sa europskog prvenstva. kroz hanioti josh stoje plakati: tonight england-portugal!!! netko uz to nudi jednu gratis pivu na dvije naruchene, netko daje majicu nakon chetvrtog piva. i tako to. izaberesh shto ti najvishe pashe.
pravo iznenadjenje za mene.. fufo, lik koji ima lanac restorana u skopju, otvorio je jedan i ovdje. svaka chast!
nogometna euforija ochito nije previshe zarazila ovo turistichko mjesto. okej, svaka trgovina ima poster repke, al to nije to. btw, novi slogan adidasa (njihov sponzor za sportsku opremu) je: impossible is nothing i iznad toga slika slavlja grchke reprezentacije. genijalno!!!
vlasnici apartmana su nam prichali kako je autobus sa igrachima putovao 5 sati od aerodroma do stadiona gdje su ih chekali 60.000 navijacha. mozhete zamisliti shto se deshavalo po cestama.
pitate me neshto o ovoj olimpijadi? obichan ruchnik - 5 eura, isti taj ruchnik sa amblemom olimpijade - 10 eura. obichna majica - 15 eura, sa amblemom olimpijade - 25 eura. sve je to jedan velik biznis. naravno ceste se josh popravljaju i josh uvijek se gradi na veliko. 24 sata na dan. eh moj balkane. josh samo mjesec dana do olimpijade. siguran sam da bi sve bilo razlichito kad bi shef organizacijskog komiteta bio njemac, hihihi.
more je pretoplo, ne izlazim iz vode. kad je happy hour kokteli se serviraju u chashama od pola litre. kad je nebo vedro iz haniotija (koji je na prvom kraku poluotoka halkidiki) vide se najvishe planine sa treceg kraka.
eto sad idem malo proshetati i po neshto pojesti. u ponedeljak ujutro idem za solun, a uvecher sam opet doma. chujemo se tad. pozdrav!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 10.07.2004 u 21:48:22 profil autora
darko, hehe. ma ona virovitica mi izgleda tako privlachno.. i josh par dana na moru. mmm..
(private: reinstaliraj icq.)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 11.07.2004 u 20:51:27 profil autora
i tako.. dok chekamo ja i buraz za er hokej, nabaci cu josh koji red.
danas plazha je bila poluprazna. pitamo gazdaricu u chemu je problem. ona kazhe da je ova sezona uzhasna. i da se veci broj gostiju mogao uochiti tek ovaj vikend. kazhe da ove godine uopce nema skandinavaca. malo je njemaca. al nada se da ce biti bolje. ochito svi se plashe da su cijene puno vec zbog olimpijade. nije da ne su povecane, al opet su podnosljive.
danas listam neke nashe novine i chitam da su novinari iz redakcije u skopju sprzhili jaje na cesti (valjda ga nisu pojeli ). mozhete zamisliti koja je ta vrucina. srecom najavljuje se da ce temperature pasti od utorka.
i bash kad smo komentirali to, skuzhili smo kako mi, ljudi, postajemo sve vishe i vishe zavisni od klimatizacije.
necu u auto ako nema klima uredjaj, pa jebote to je vec standardna oprema u autima. onda doma morash imati klimu. evo sad i u apartmanu klima. moj tata kazhe: postajemo kao ameri.
njima je najveci problem ako im se pokvari klima uredjaj. ne mogu zhiviti bez toga.
btw vardar proshao belgijski gent. pa u sledecem kolu igramo sa njemachkim schalke04. zna se tko ide dalje, al vardar dobija puno love iz televizijskih prava. a i bice super vidjeti te njemachke super zvijezde. eto, chujemo se sutra. zove me brat da malo poigramo.
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 11.07.2004 u 20:55:15
dulce 12.07.2004 u 15:12:03 profil autora
tako ti zavidim! ja bukvalno jos uvijek ne znam da je ljeto pocelo. imas pozdrav iz vijene s tricavih cetrnaest celzijusica u pola jula. uzivaj.
electro cute 12.07.2004 u 15:44:07 profil autora
šta je to er hokej? hokej s ekipom iz er-a? huh?
Filip 12.07.2004 u 23:21:22 profil autora
eto mene nakon malo produženog vikenda u grčkoj. danas je bio naporan dan za mene, al prije nego odem u krevet napisaću koju riječ i o današnjem danu.
probudili smo se u 6 ujutro (7 po grčkom) i pravac solun. naletio sam na neke jeftine majice i tako. temperatura? ne pitajte. nije mi jasno kako sam uspio preživjeti na tom suncu.
al ništo od tog nije bilo tako zanimljivo kao...
par kilometara nakon graničnog prijelaza u blizini gradića gevgelija, nalazi se jedno selo koje se zove mrzenci. to je bilo jedno od najpoznatijih sela u zemlji, a ja eto nisam imao pojma. a zašto je poznato? pa naravno zbog kavane.
sve to mi je bilo sumnjivo dok nismo stigli. ispred kavane auta iz cijele zemlje, pa čak i jedan auto sa zagrebačkim tablicama (?).
ne vjeruješ da se nalaziš u nekoj vukojebini koja je na kraju svijeta. jebote, pa televizor u kavani ima jasniju sliku na grčkim teve kanalima, nego na makedonskim.
e, a roštilj? mnjam mnjam. to se mora kušati, jednostavno ne može se pričati o tome. samo ću reći da tako dobar roštilj do sad nisam jeo. vrijedi doći tamo iz skopja samo za ručak. definitivno.
pa tko ima namjeru doći dolje ima ručak u selu mrzenci na mom računu. vladek?
btw.. siguran sam da nikad ne biste pogodili ime kavane. javor džoko !!!
za kjuta: Link, Link, Link

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 12.07.2004 u 23:23:38
Filip 12.07.2004 u 23:24:51 profil autora
e dulce, al ni ove tropske temperature nisu normalne..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 12.07.2004 u 23:25:03 profil autora
aha!
hehehehhehehe! najgore je kad te stresne struja....