Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 01.06.2004 u 17:19:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jedan od dva najbolja domaca spotova koje sam gledao u posljednje vrijeme. U plavoj sepiji, medju krovovima, pjevac i Ante Perkovic igraju sah. Da bude bolje, spot ima i pricu, a stvar uopce nije losa, dapace.

Sto znamo o Ramirezu, drugovi i drugovice?
daddy 01.06.2004 u 19:49:35 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
znamo da ljudi koji poznaju materijal smatraju da je izbor singla u najmanju ruku neočekivan. naime, album vrvi singlovima. znamo i to da je njihov bubnjar trebao trajno zamjeniti tina (tin ga je i pozvao). bio na 2 probe i nestao. znamo da ih producira denyken. znamo da je u toj grupi svirao i mladi arlović. više ne svira. i to je dobro.
znamo da je to najperspektivniji band u zadnjih....u jebote...od pipsa!
arhimed 01.06.2004 u 20:58:42 profil autora
aljoša šerić, frontmen ramireza, svojevremeno je pisao za nomad. prije nekoliko godina glazba.monitor.hr je ponudio na download nekoliko njihovih pjesama, možda ih još uvijek drže negdje u arhivi rubrike u kojoj su predstavljali demo bendove. ja sam si to bio skinuo. "nebo" je jedna predivna balada, a ostale stvari me se baš i nisu dojmile. btw, redatelj spota je rekao da je šah koji igraju pjevač i perković (koji u spotu glumi smrt) referenca na neki film ingmara bergmana koji počinje tako što na obali mora čovjek i smrt igraju šah. točno se sjećam te scene, taj film je prije nekoliko godina bio na telki, ali ne sjećam mu se naslova.
electro cute 01.06.2004 u 22:09:56 profil autora
film je bio pred neke 4 godine na teveu, u sasvim razumno vreme-4 ujutro. zove se sedmi pečat, iz 1957 godine, viteza glumi max von sydow a smrt bengt ekrot.
Hadzo 02.06.2004 u 09:12:50 profil autora
Sjećam se da su Ramirez bili na Brilijantinu i njihovoj demo top listi prije 3-4 godine, u isto vrijeme kad su na njoj bili Edo Maajka ili Ivana Kindl. Ovi potonji su se u međuvremenu probili (o Ivaninoj kvaliteti tj. nedostatku iste nećemo ovdje), Ramirez su još u čekaonici. Mislim da sam ih gledao i tijekom Inkubator festivala prije par godina, hm gledao, ako se ispijanje litara coca cole uz šank i komentiranje pičkica može nazvati gledanjem onda sam ih gledao. Pjesma "Iste cipele" nalazi se na Denykenovoj kompilaciji i predstavlja najsvježiji snimak na njoj. Stvar mi je fenomenalna. Dečki navodno imaju gotov cjelokupan materijal za debi album i sad traže izdavača. Iskreno, na Jarunu ću ih fakat otići poslušati, ono pošteno. Znam da hype češće donese štete nego koristi, bar na ovim prostorima, ali možda se ovaj put doista imamo čemu radovati.
Hadzo 02.06.2004 u 09:15:12 profil autora
Apropos Bergmana, zar nije prije par godina bio ciklus njegovih filmova na HTV-u pa je između ostalih prikazan i Sedmi pečat? Nije bilo u 4 ujutro već onaj termin poslije ponoći, znam jer sam film gledao. A mi radni ljudi ne gledamo filmove u 4 ujutro...
Depressed 02.06.2004 u 09:24:45 profil autora
Ja sam slušao neke njihove snimke od ranije, zvučali su jako svježe i zanimljivo, to me nabrijalo da ih idem slušat kad su bili oni college radio programi, i onda sam se fakat razočarao, jer su svirali najobičnije pop pjesme. Mislim, odlične pop pjesme, ali nisu mi pasale, baš me zanima kakvi će mi bit na jarunu.
electro cute 02.06.2004 u 13:13:35 profil autora
apropos bergmana (od ramireza sam čuo jednu stvar, bila mi je oke) ciklus je bio poslje ponoći, oko 1 ili 2, al su sedmi pečat pomakli na 4 zato jer je bilo neko sranje, ne sjećam se više šta.
arhimed 02.06.2004 u 20:46:56 profil autora
drago mi je što su osim ramireza još neki demo bendovi, koji su više godina prisutni na sceni i koji su za to vrijeme uspjeli steći nekakvu reputaciju, napokon objavili debi albume. mislim na yammat koji je valjda prekjučer objavio svoj "plan b" pod etiketom aquariusa i na beogradski bend lira vega koji je nedavno za pgp-rts izdao svoj prvi nosač zvuka.
Hadzo 03.06.2004 u 09:22:37 profil autora
Uf, pgp-rts, zar to još postoji pod tim imenom? Odmah me preplave sjećanja, vinili i kasete s onim legendarnim logom...Kad nabaviš dotične lirske vege, javi, volio bih baciti uho...
matea 09.10.2004 u 23:55:04 profil autora
danas je bila kao nekakva premijera, što li već, spota za -sve je ok- na teveju.
stari i ja smo gledali. starom su se kolko tolko svidjeli. nazvao ih je urbanim.
spot me baš i nije nešto oduševio, valjda nisam shvatila o čemu se radi. svidjelo mi se ono s osmrtnicama.


mmmmorrre coookiesss.......
darko 17.10.2004 u 20:11:48 profil autora
Ramiirez je od sutra na policama!

Isto tako sutra u 18:00 u multimedijalnom centru Profil International susret grupe s medijima i fanovima, na pressici otvorenog tipa, kada će kupci albuma biti darovani raznim iznenađenjima i čuti premijerno grupu u unplugged, akustičnom izdanju.
svinjče 17.10.2004 u 23:00:23 profil autora
jap.baš me zanima. a ako ne stignete do bogovićeve, znate di bute gledali u utorak..hehehe..nego, malo popravljamo situaciju s tv signalom, a uskoro će nas cijeli svijet gledat..
matea 17.10.2004 u 23:07:01 profil autora
ja cu ic sutra, bas me zanima

mmmmorrre coookiesss.......
darko 17.10.2004 u 23:56:50 profil autora
C U there
Gospodnetić 18.10.2004 u 11:12:04 profil autora
Neki dan u autu sam pogriješio i slušao Radio 101, neka top lista čini mi se, i pustili su taj Ramirez napokon...i ono..meni to fakat ne valja.
Inače, ima nekih ljudi i emisija koje još uvijek cijenim na tom radiju, no skuzio sam da Zrinku Vrabec, Silvija Vrbanca i Sanju Pleše nemrem smislit...jer ne podnosim bahatost. ..odvratni su mi.
krampus 19.10.2004 u 12:24:13 profil autora
Dajte, ljudi, jel vama dobro? Umijte se, popijte aspirin, votever. Ramirez je toliko smeće da se to vidi s mjeseca. Manje je bitno što su okasnili deset godina (jer i da nisu, i tada bi bili zadnje smeće), bitnije je što su tipičan primjer antiinteligencije koja mrcvari svoje uzore s potpunim, seljoberskim nerazumijevanjem. Ima takvih vječitih demo mladića posvuda, i ne znam čemu pravit frku baš oko ovih. Da su urnebesno trash smiješni barem, pa okej (dobro, ja sam se smijao kad sam čuo ovaj novi singl, al bio sam u veselom društvu, inače bi garant zaplakao). Ali meni nije jasno kako netko kome je Radiohead i na sekundu bio drag može naći lijepog slova za ove niškoristi. Lako se smijat Burnaću kad ide u specijalnu, al ajde budi faca pa prepoznaj debila u vlastitom razredu.
vlado 19.10.2004 u 13:27:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Istina.
matea 19.10.2004 u 19:05:49 profil autora
bljah

mmmmorrre coookiesss.......
Tonci 20.10.2004 u 03:27:17 profil autora
i ja sam se kidao od smijeha dok sam slušao ovaj singl s prijateljem. pošto ne volim Radiohead, kao ni općenito ovakvu vrst glazbe, nisam baš kompetentan komentirat (osim u slučaju da postanu stvarno popularni i budem ih morao slušat na Narodnom u busu od ZD do ZG - u tom slučaju ću gaziti po njima kad god i čim god stignem!!!) (dok se god zadržavaju u domeni Otvorenog i 101ce jebe mi se, ionako ne slušam ta smeća od radio stanica)...

ali bih samo rekao kako im NIKAD neću oprostiti što su ukrali ime od italo-techno legende ranih devedesetih, i ukaljali ga svojim cmoljo-rock glupostima!!!!!

inače, Krampuse, sjetio sam se - ta nisu li ono tebi oni bili dobri kad si ih gledao na Inkubatoru? hehehe, možda me sjećanje izdaje, al čini mi se da su tada više bacali na Muse. iako, fala bogu, nema šanse da Ramirez ikada naprave tako dobru stvar kao "Hysteria" (a ni Radiohead bogami, ako želite iskreno autsajdersko mišljenje).

Vatra, Djeca, Pun kufer, Ramirez - najbesmislenija i najnjonjavija "scena" ikada u povijesti hrvatskih glazbenih scena!

svi oni kao da prave pjesme za koje žele da ih osjećajni rockeri sviraju na ljetovanju kad se dohvate gitare na plaži, ali kao da pritom zaboravljaju kako su "Budi moja voda" i "Jedina moja" ipak imale lijepe PAMTLJIVE MELODIJE koje ne uđu na jedno uho i izađu na drugo, te su ih pjevali ljudi koji ipak ZNAJU PJEVAT.
krampus 20.10.2004 u 09:27:35 profil autora
Nisu mi bili dobri. Sjećanje te izdaje. Leut Magnetik su bili jedini dobri tamo, al dok su stigli do albuma, i oni su se pokvarili.
lollipop 20.10.2004 u 11:03:50 profil autora
s obzirom na vase reference, vi nemate pojma.
zivjela njonjavost!
njonjavost za precjednika!
no ipak se moram slozit, od navedenih bendova nevalja nijedan, iako sam cula tek po jednu-dvje njihove stvari (i nakon toga nemam nikakvu zelju cuti ostatak), osim od punog kufera od kojeg (jos uvijek dip, c'mon, be a bizi bii) nisam cula nista, a s obzirom na diskusije na ovom forumu very sam enkšs da ih cujem.
darko 20.10.2004 u 20:00:32 profil autora
Mame i bebe su, IMHO najbolje što se dogodilo u hrvatskoj diskografiji 2004.
Molim ne stavljati Pun kufer u kontekst Djece, pogotovo Vatre. Jebovas.

Ramirez mi nikako ne sjeda. Čak sam ga stavio na mp3 player uz Pun kufer i Interpol, ali nekako mi pjesme (osim njih 3-4 od 12) upravo izlaze na drugo uho van nakon što na jedno uđu. Forsirat ću ih još 5-6 dana, možda legnu.

zv 21.10.2004 u 01:10:21 profil autora
to do: svaš
ja bas steo popljuvat, a vidim to vec ucinjeno...
iju, kako mi je mjesto na ovom svijetu sve manje i manje opravdano. nadalje ne postojim opet.
svinjče 22.10.2004 u 22:06:50 profil autora
gledala ih na tv,kod lokasa. mislim, ne bi ja, al muž tv-ovisnik-kad stigne.a onda ne pušta daljinac..dakle, meni su bezze ti ramirezi. jako dosadno.
electro cute 23.10.2004 u 16:00:59 profil autora
ramirez - bezze.
Depressed 26.10.2004 u 13:05:58 profil autora
Hmmmm, slušam one isječke na vip music...na osnovu toga Ramirez je dobar bend, samo ne znam zašto su najgore pjesme kao "iste cipele" i "sve je ok" postale singlovi. Ak izdrže još jedan ili dva albuma, oni će biti mjerilo svega ostalog.
electro cute 26.10.2004 u 15:18:29 profil autora
zašto u hrvatskoj bendovi sviraju mjuzu koja je bila moderna prije deset godina? taj ramirez zvuči ko the bends, samo što nema ni jednog jedinog interesantnog momenta, niti jedne dobre pjesme...dosadno.