Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
nitko 04.05.2004 u 09:23:52 profil autora
štat ja znam, meni se svidijo. trenutno igra u kinoteci.
svaki čovjek u trenutku smrti izgubi točno 21. gram.
arhimed 04.05.2004 u 19:43:57 profil autora
to da svaki čovjek u trenutku smrti izgubi 21 gram je jedna od zanimljivijih činjenica koje sam u zadnje vrijeme saznao. druga je ona o zlatnom rezu, ali to je već neka druga priča.
enivej, meni nikako nije jasno kako je ta činjenica utvrđena jer, šta ja znam, čini mi se da bi za njeno utvrđivanje bilo potrebno izmjeriti čovjekovu težinu trenutak prije smrti i trenutak poslije smrti, a kako možeš znat koji trenutak je predsmrtni? takvo mjerenje je, pretpostavljam, praktički neizvedivo, ali valjda postoji neka caka.
simon 05.05.2004 u 07:49:36 profil autora
Možda primjena Arhimedovog zakona? :)
Depressed 05.05.2004 u 09:08:22 profil autora
A možda ta činjenica jednostavno nije istina?
arhimed 05.05.2004 u 20:57:30 profil autora
možda, simone, možda... vrag će ga znat ;)

dip, moguće je da je to obična izmišljotina, ali imam filing da je film zanimljiv.
Hadzo 06.05.2004 u 09:05:03 profil autora
Film je sjajan, stari, teška depra od početka do kraja ali izvrsno napravljen, s nikad boljim Pennom i Del Torom. I kad se toj dvojici teškaša pridruži Naomi Watts i ne bude nadjebana onda znaš da imaš posla s glumačkim sjajnim ostvarenjem. Inaurito je ovdje zapravo parafrazirao samoga sebe i film "Pasja ljubav" (također pod rubrikom obavezno pogledati), u smislu jedne automobilske nesreće koja povezuje troje potpuno različitih ljudi, ali bez ulaženja preduboko u srž filma, jer će ti pokvariti doživljaj, tih 21 gram metafora su krhkosti ljudskoga života i koliko je malo zapravo potrebno za izgubiti ga. Nema nikakve filozofske rasprave o samom fenomenu 21 grama. Ne treba je niti biti, 21 gram, koji navodno predstavlja težinu duše, najobičnije je sranje, jeftin pokušaj da se bespogovornoj vjeri pruži neki navodno znanstveno dokazani predznak. Komu to treba? Vjernicima ne, oni ionako vjeruju u sve te dogmatske govnarije, njih ne treba ubjeđivati. Znanstvenicima? Sumnjam, oni se bave konkretnim stvarima, ne dušama. Kad umreš ti si mrtav i tu je jebena točka. Ne vjeruješ? Sačekaj i vidjet ćeš...
Gospodnetić 06.05.2004 u 21:52:10 profil autora
Pa teško da ćeš vidjet ak si mrtav! :-)
tj. 07.05.2004 u 19:38:47 profil autora
pa...gledao sam film i umjesto da piskaram nešto, umetnit ću ovaj Link
Hadzo 10.05.2004 u 16:49:17 profil autora
Pročitao to još davnih dana ali eto, radio 101 i inače ima jako dobre recenzije aktualnih filmova i albuma. Nije uopće bitno slažemo li se oko teme pojedine recenzije (u slučaju 21 grama njihovo i moje mišljenje oprečni su), ali im treba skinuti kapu na načinu na koji prezentiraju svoje stavove.