Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
electro cute 21.04.2004 u 02:44:12 profil autora
naime, ponekad se osjećam ko djubre kad si zapržim cede ili daunlodam stvar s neta...mislim, evo k.w. se opet vratio parketarenju, a ja zadnji album skinuo s neta (ne da bi 5 kuna koje bi po cedeu dobio od mene spasile njegovu guzicu, velik problem leži upravo u muzičkoj industriji, koja kao fol osuđuje pirate, a upravo zbog njih artisti gladuju, osim ak nisu zlatne koke ko radiohead, il donose publicitet firmi ko flaming lips). il sad sam skinuo killing joke moora i bollanda (izvrsno! kak mi je žao šta nisam bio na crš-u, bolland je genije!), a u algoritmu košta 70kn (šta je puno za 52 stranice stripa, al ak nešto voliš...)
ne znam. mislim, let's face it, ja fakat nemam para, ono, student sam i ta sranja, al u pičku materinu...
tješim se da ću, kad narastem, pokuvat sve jebene orginale i odužit se ekipi za sve kaj mi je ikad priuštila...osim ak ne otupim i odustanem od svega.
ko onaj zv-ov frend kaj je isto imal našaranu tipkovnicu.
Depressed 21.04.2004 u 09:16:08 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - Depressed u 21.04.2004 u 14:07:00
electro cute 21.04.2004 u 11:17:05 profil autora
albini-producent kojeg se malo osjeti, hehehehhehe.
bdw daunlodao sam novi sonic youth (pa dobro koji je meni kurac! a njih sad ionak producira jim o'rourke) i dobar je.
Depressed 21.04.2004 u 11:31:57 profil autora
Jebe me malo to sa Sonic Youth...Bilo koji album koji mi dodje u ruke...dobar je...a prošlo je već pun kurac albuma koje su snimili, i sve je to "isto". Nisu krenuli baš u neka luda muzička istraživanja, i recimo Pipsi su od boga do rijeka napravili skok koji mladež nije napravila od početka svoje karijere do danas. A opet su mi super. Nije mi to jasno. Zašto mi ih već nije pun kurac?
electro cute 21.04.2004 u 13:29:46 profil autora
možda zato jer su super? a osim toga izjava da se nisu mijenjali nije točna.
arhimed 22.04.2004 u 19:44:24 profil autora
volio bih da mogu imat sve originale u svojoj kolekciji diskova, ali kućni budžet mi to ne dopušta pa onda si odredim koje diskove ću kupit u cd shopu, a koje ću kupit kod pirata ili spržit. prije sam strana izdanja uglavnom nabavljao kod pirata u srbiji, ali zadnji put kad sam bio tamo, u rujnu prošle godine, vidio sam da je došlo do drastičnog smanjenja ponude tako da se više ne sjećam kad sam zadnji put kupio piratski disk.
nemam grižnju savjesti kad nešto skinem s neta ili na bilo koji način povrijedim autorska prava jer nemam toliko novaca da stalno kupujem originale.
svinjče 23.04.2004 u 21:23:45 profil autora
u slučaju da netko slučajno ne zna -ja kupujem originale doduše, šljakam od 19-te, pa se uvijek nađe love. ne osuđujem ljude koji vole mjuzu, al nemaju para, pa prže. al' bome, ak' radiš moreš bar jednom mjesečno kupit original, a da ne bankrotiraš.
trixy 25.04.2004 u 10:42:03 profil autora
ja ne mogu.
probao sam par mjeseci.
daddy 25.04.2004 u 11:50:46 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ljudi, vi ste jednostavno genijalni. vi otvoreno pričate o KRAĐI, koja je, priznajem, legalizirana.
nevjerojatno; zamislite da netko od vas proizvodi kauče. ja nemam para, a jebeno mi treba. habla, abla; žena mi ima skoliozu, samo u jednom položaju može dojit, blah blah...
i s tim argumentima dođem i maznem vaš kauč. (super, a vama kažem da vam je kauč naprosto genijalan i da sam vam jako zahvalan. dapače, reći ću svojem frendu da si ga ak ima para kupi, a ak nema...jebiga, nek si ga mazne.)
i sve kul, jebiga?
i da ne ispadam pederčina - da, i ja pržim! ali to nema nikakvog opravdanja i apsolutno je kriminal.
electro cute 25.04.2004 u 15:14:55 profil autora
jebiga stari.
matea 25.04.2004 u 15:31:10 profil autora
jebiga,
život je limun

heh
@ 25.04.2004 u 17:09:25 profil autora
A kaj kazete na gnu gpl? Free software sharing licence.
Dajete software svima da ga kopiraju, mijenjaju i salju dalje, ukratko.
U daljenjem razvoju misli dolazis do nekih idealnih postavki u smislu idealnog drustva koje se u tom casu cini ostvarivim.
Zivot umjetnika i znanstvenika drasticno bi se u tom slucaju promijenio. Glazbenici bi, npr. svoje radove stavljali na net isto kao i pisci i znanstenici, uglavnom, sve bi bilo dostupno preko neta u tom idealnom svijetu. Besplatni download i przenje.
Glazbenici bi se bodovali od strane korisnika i po tom rejtingu bi primali placu. Malo teze za zamislit. Mozda. Pogotovo ako vam je mozak naviknut na ocekivanje priznanja, zasluga i ostalih kapitalistickih tvorevina. Jednostavno, malo razmislis o tome i otvara se mogucnost svijeta u kojem ne postoje jako bogati ljudi, pohlepa, zvjezdana slava i ostale stvari. Znam, daleko i idealno, ali sto mislite?
I kako doci do toga?
\b{kako}
trinity 26.04.2004 u 09:06:59 profil autora
kriminal je sto cd kosta 135 kuna.
bas me zanima kolko autor zaradi po prodanom cd-u...
daddy 26.04.2004 u 10:15:25 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
kriminal je i to što kauč koji ja hoću košta 5000 kuna. i baš me zanima kolko je dobio stolar...bla bla...
u kapitalizmu ili si možeš priuštiti ili ne.
uopće se ne razgovaramo o "pravednoj" cijeni. to je sve bulšit.
vlado 26.04.2004 u 13:41:23 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
U kapitalizmu se revolucija odvija doma.
electro cute 26.04.2004 u 14:00:45 profil autora
daddy, molim te objasni mi kako je krađa-legalizirana?!
nije li ta izjava apsurdna?
simon 26.04.2004 u 21:11:08 profil autora
Mene svako tolko opere paranoja da ćemo se za 10 godina sa nostalgijom sjećat vremena razuzdanog file-sharinga.
To je krađa za koju postoji pravna praznina veličine šupka većinskog vlasnika Sonyja.