Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
vlado 17.05.2004 u 23:16:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Zabranili na Radiju Nova Gradiska emitiranje Ede Maajke, nakon emisije "Tabula rasa". Gradonacelnik nazvo urednicu i tako...
Mater im jebem.
vlado 17.05.2004 u 23:26:10 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kakav sam licemjer, jebote?! Na trenutak zaboravih...
Mater NJIMA i NAMA jebem...
electro cute 18.05.2004 u 01:05:59 profil autora
jebo vladu.
vlado 18.05.2004 u 01:45:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
i Vladu, isto.
;)
Hadzo 18.05.2004 u 09:22:59 profil autora
Toliko o neovisnosti medija. Zapravo, baš me zanima hoće li ijedna radio postaja u Rvata osim stojedinice pustiti Edinu pjesmu Jebem vam mater, ili On je mlađi. Teško...
svinjče 18.05.2004 u 19:15:47 profil autora
mislim i ja isto. teško. al da ja imam radio...eeee...al nemam. tak da niš.
arhimed 18.05.2004 u 19:33:30 profil autora
možeš kao gilles peterson piratski emitirati svoj program, ali... vjerojatno ćeš kad-tad dobit po tamburi od države kao što je dobio onaj momak iz slavonije koji je jedno vrijeme imao svoju piratsku radio stanicu koja je navodno privukla brojno slušateljstvo, a onda mu je jednog dana došla policija i raspičkala mu sve.
arhimed 18.05.2004 u 19:48:03 profil autora
Davora Ercega će mi spržiti frendica


na omotu "rovinana" piše: u ovaj cd je ugrađena tehnologija za zaštitu od kopiranja .

a kad smo kod omota "rovinana", moram reći da sam razočaran jer nema ni knjižice, ni lijepih slika i djeluje mi totalno nemaštovito i amaterski. ne znam, možda je za njegovu izradu bio potreban vrhunski stručnjak i kreativac (baš me zanima što vlado misli o ovome kao osoba koja se kuži u te stvari), ali meni je to najgori omot koji sam ikada vidio.
electro cute 18.05.2004 u 20:16:46 profil autora
tehnologija za zaštitu od kopiranja je goli kurac. moja pržilica premošćuje 98 % zaštite od kopiranja. fascinantno je kolko love troše na ta sranja, a nemaju gotovo nikakve rezultate.
vlado 18.05.2004 u 20:40:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kad smo kod zastite, i "Rovinan" i Edo imaju nekakvu zastitu koja sljaka na PC-ijima (ja ih na Macu uopce ne vidim)... I tako, moglo bi vas zajebavat. Al u ovoj zemlji se sve moze hakerirat. pa i to...
Cuj, Arhimede, omot "Rovinana" mi je OK, iako stoji cinjenica da nismo znali ni ko je ni kako izgleda Davor Erceg. Stoga i zelja za slicicama glavnih junaka. Mogao je tu ulogu odigrati i omot, al odigrat ce spotovi i intervjui.
trixy 19.05.2004 u 09:11:02 profil autora
arhimed se dotaknuo meni jednog vrlo važnog dijela percipiranja glazbe.
jako dugo sam odbijao bilo kakvo prženje cedeova i skidanje s interneta, jer mi je strašno važna ona knjižica. omot ne, već informacije o ljudima koji su radili/svirali/komponirali/pjevali/producirali/tehnicirali na albumu. pa čak i poneke patetične zahvale mogu biti jako informativne.
i smatram uvredom ako netko na "omot" stavi samo popis pjesama i eventualno minutažu.
koliko god sam jedva čekao da nabavim cd player i riješim se vinila, onaj format ima ono nešto - kad se primi ploča u ruke i gleda, i gleda... na cedeu, ma kako dobro omot bio napravljen, nije to to.
simon 19.05.2004 u 09:29:22 profil autora
Slažem se s Trixyjem. Omot je nezamjenjiv.
vlado 20.05.2004 u 12:09:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Eh da...
Problem je što je filozofija omota, pogotovo u nas, pratila onu filozofiju sa ploče, tj. iako je izlazilo na manjem formatu, onom na CD-u, zadržavala se struktura sa omota ploče, što je sasvim nešto deseto.
Na omot ploče ne stane toliko informacija al je zato format ogroman, pa stvarno čovjek može buljiti u nju dugo...
A omot CD-a je zapravo veći opsegom - tamo možete staviti svašta, ali stvar mora biti prilagođena - formatu, jebiga...
I zato kad napišem da je omot za "Drveće i rijeke" majka svih omota znam zašto to pišem, jer Ferlin ide na multilevel, pa onda imaš i full informaciju, al bogme je i možeš listati i buljiti...
Omot "Rovinana", npr, ima strukturu omota LP-a, u tome je problem. To sve stane na ploču a bolje bi se i vidilo. I tako...
Naravno Simone, slažem se s tobom, omot je nezamjenjiv...
Neki dan gledam white album od Beatlesa na cd-u... Jebiga, nije to to... Sjećam se ploče, jebote bjelina, sve bijelo, a slova isto bijela, samo su malo podignuta, pa je prije primijetiš prstima nego očima... Ma...
Kladim se da bi Ferlin ploču "Boga" zadržao bijelom, a pustinja bi išla vjerojatno unutra kao kakav dodatni omot za ploču... Slurp.
arhimed 20.05.2004 u 23:42:01 profil autora
kad razmišljam o lijepim omotima, uvijek se sjetim prva tri albuma oasis. pogotovo "definitely maybe". taj omot mi se jako sviđa jer u svim tim slikama osjećam duh velike britanije u kojoj, doduše, do sad nikad nisam bio, ali takav osjećaj se u meni javlja kad gledam sve te fotografije na omotu.
"tragic kingdom" (no doubt) isto ima lijep omot. sviđa mi se odabir boja i to što ima slika benda. volim kad se na omotu pojavljuje i bend.
još neki krasni omoti koji mi u ovom trenutku padaju na pamet su "big calm" (morcheeba), "murray street" (sonic youth; ona djeca ispod plave mreže - jebeni zakon!), "drveće i rijeke", "ok computer" je zanimljiv, "everest" (eva braun; zaljubljeni parovi kojima su izbrisana lica, predivne boje).

koji su vaši favoriti?
arhimed 22.05.2004 u 00:42:23 profil autora
tek sam večeras otkrio da "rovinan" ima hidden track. 4-5 minuta poslije zadnje pjesme opet ide "koke".
vlado 22.05.2004 u 01:38:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Tih 4-5 minuta ti je zapravo zastita. Na PC-ijima, he.
arhimed 24.05.2004 u 23:20:33 profil autora
koja ti je pjesma najbolja na "rovinanu"?
meni ja na prvo slušanje najbolja bila naslovna pjesma, odvrtio sam ju jedno tri-četiri puta za redom. sad mi je "koke", pogotovo ona skrivena verzija jer na njoj je vokal izražajniji, a čini mi se da će mi uskoro "boje" postati favorit.
vlado 25.05.2004 u 00:48:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"More pojma nema" mi je najbolja. Daleko.
Hadzo 25.05.2004 u 09:26:27 profil autora
Preslušao album. Izgleda da ipak neću otići do cd shopa. Ovo je fin, ugodan albumčić, ali jebešga, čovjek nema glas za ovakve stvari. Mislim, on nije Sinatra, ali pokušava biti. Šteta, jer ove pjesme zaslužuju nekoga tko će ih bolje interpretirati. Mislim da bi album mogao biti rado slušan kada dođe ljeto jer je unatoč svemu pitak i lako probavljiv, no isto tako i brzo zaboravljiv. Ali More pojma nema je strava dobra stvar. Apropos skrivene stvari, na mojoj sprženoj verziji je nema, izgleda da se mojoj frendici nije dalo čekati 5 minuta nakon posljednje pjesme.
electro cute 03.07.2004 u 12:30:51 profil autora
evo na music.vip.hr. možete (u verziji užasne tonske kvalitete) možete čut novi singl tbf-a, uv zrake. zarazno!
darko 03.07.2004 u 18:50:24 profil autora
Još samo 9 dana do Maxon Universala...
Moj prvi original album nakon D&R.
Hadzo 05.07.2004 u 08:57:14 profil autora
I mene isto zanima na što će to ličiti, pogotovo što će se ove godine izravno sudariti s Edom. Pa da vidimo čija baba crni lanac oko vrata nosi...
darko 11.07.2004 u 19:59:00 profil autora
evo na music.vip.hr. možete (u verziji užasne tonske kvalitete) možete čut novi singl tbf-a, uv zrake. zarazno!


A sada na www.menart.hr možete skinut istu u mp3 formatu.
darko 13.07.2004 u 01:39:43 profil autora
T.B.F. izlazi 19.7. Pomaknuli su za još tjedan dana...

27.7. TBF u Pirovcu.
goldietrickz 17.07.2004 u 12:53:04 profil autora
kao sto vec rekoh,"Nostalgicna" sa "Maxon Universal" RASTURA!!!Cuo sam vecinu stvari na promociji albuma 2.7. na Bacvicama,i izgleda TBF imaju jos jedan dobar album.Iako...Ubacili jesu vise gitara,ali te gitare nekako tiho i mekano zvuce.Barem uzivo.Nadam se da ce na albumu sve to zvucati malo zesce...
darko 23.07.2004 u 13:18:01 profil autora
Link

Ovo gore je link. Na VIP.music mogu se poslušati Guzice&Sise, Nostalgična i Esej. I UV zrake, ofkors.