Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
vlado 05.04.2004 u 18:30:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E pa, dolaze nam tri nova albuma spomenutih.
Sto, i od koga uopce, ocekujete?

Osobno, od Urbana ne ocekujem nista; frajer je voda stajacica.
TBF, hm, hm, treba vidjeti. Koliko je Luky blizu ili daleko; i koliko je to dobro? Nesto definitvno ocekujem. Pitanje je sudbonosno: sto sa kilavim live-izvedbama?
Edo Maajka - sudeci po prvom singlu, imamo hit-album.
electro cute 05.04.2004 u 21:03:46 profil autora
od urbija ne očekujem ništa. kad se pojavila otrovna kiša to je bio daleko najbolji album kojeg su hrvati ikad iznjedrili, a na ženi dijete je lik potvrdio da je muzički genije. samo jebiga, prošlo je šest godina...čist sumnjam.
t.b.f-ovi singlovi zasad rulaju, potvrđuju da su daleko najbolji hip-hop bend u svemiru, a frendica koja je bila i u pauku (kad su bili dobri, al nisu imali ono nešto, po onom kaj ona kaže) kaže da su sad u otv-domu razvalili. a po lukiću možemo srat kolko oćemo, al brate, sve ono što je on dosad napravio je bilo ili genijalno ili vrlo dobro...osim lvky-a naravno.
edin prvi album mi je oke, al ništa više od toga. s tim da je no sikiriki prejebena stvar, a i cover za album mi je užasno simpatičan. bumo videli.

ko živi u nadi umire u govnima
Filip 05.04.2004 u 22:09:49 profil autora
pa.. alles gut i no sikiriki su mi odlični. šareni artikal mi je sasvim okej.
nadam se da će biti dobri. i novi edo i novi tbf.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
svinjče 06.04.2004 u 00:49:42 profil autora
lijepo je to. kaj nam dolaze ti novi albumi,baš me veseli.sve je poprilično učmalo.

od urbana sam načula nešto malo u onom sranju od "večeras s joškom lokasom", moglo bi biti nešto..nadam se pržioni,koliko je ona moguća u hr-okvirima.
kad smo već kod toga, kad će više lajv veržn d&r plus neki bonus singl?!
no,vratimo se temi..

t.b.f,ludi splićani..mrak su mi i od njih uvijek očekujem još više i bolje.

edo maajka. definitivno hit-album. mljac


all animals are equal
but some animals are more equal than others
simon 06.04.2004 u 10:45:14 profil autora
Za Urbana sumnjam da će ikad izdat album. Ja sam saker na njega, al sranja ne mogu trpit, neke nove pjesme što sam čuo mi se ne sviđaju. Opet, neke stare renovirane rokaju.
Tbf...moram priznati da sam skeptičan, više od svega bih volio da naprave nešto najbolje dosad, ali...Šareni artikal mi je malo jeftinjava spika, a opet Alles gut mogao bi biti jedan od rijetkih ljetnih hitića za dva ljeta (prošlo + ovo).
A Edo Maajka me ježi. Kupio je stari nekidan novi Playboy di je neki interviewić s njim i tekst nove pjesme koja se zove 'Rode'.
Prvi stih:
"Ovdje više ne dolaze ni rode..."
arhimed 06.04.2004 u 14:15:20 profil autora
sva tri izvođača su kvalitetna pa shodno tome očekujem i da će njihovi novi dugosvirači biti kvalitetni.
veseli me što će ove godine izaći i novi albumi p.j. harvey, oasis, e-play... obojeni program uskoro odlazi u nizozemsku snimiti nove pjesme koje će biti objavljene ove godine, a upravo sam pročitao na music vipu da će i mayalles uskrsnuti. ovkors, tu je i novi album djece.

nego, zna li neko kad će već jednom svadbas objaviti treći album? svi termini koji su se u medijima pojavili već su davnih dana prošli.
backdrifter 06.04.2004 u 23:35:11 profil autora
omnomnom
Neznam zašto sad odjednom pljujete po Urbanu. Istina i meni ide nakurac što odugovlači sa albumom ali mislim da nema razloga ne vjerovati da će novi album biti prava stvar. Osobno mislim da album neće imati onako jake pjesme kao Žena dijete ali će kao cjelina biti sigurno u rangu ako ne i bolji. Nada umire posljednja, a? Kornjača koju je izveo na onoj debilani sa Lokasom je dobra na prvo slušanje. Nažalost nisam snimio emisiju pa nemogu poslušat ponovo.
Što se tiče TBF-a, nadam se da se varam, ali mislim da bi nas oni mogli razočarati. Mišljenja sam da su TBF-ovci jača klasa od Ede ali vremena se mijenjaju. Inače pjesma No sikiriki mi opasno miriše na TBF (možda samo umišljam ali...)
Svadbas jedva čekam. E to je bend koji nemože razočarat!
A LET3? Šta mislite o njihovom novom albumu?

U svakom slučaju, nakon par godina, opet dolazimo u razdoblje kada izlazi gomila jedva dočekanih albuma omiljenih nam izvođača. Neznam za vas ali ja jedva čekam da počnem preslušavati svu tu glazbu. :)
zumbula 07.04.2004 u 10:36:42 profil autora
ne mislim da urbanov novi album ne može biti bolji od prethodnog zato kaj mi je 'otrovna kiša' puno bolji album od 'žena dijete' i tak. let 3 me zanima jako, jako, pa i tbf, edo je ok. al' me ne interesira previše.
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 07.04.2004 u 10:37:50
arhimed 08.04.2004 u 22:43:09 profil autora
sjetio sam se da bi ove godine nove albume trebali objaviti i pun kufer, i stampedo... nešto se šuškalo i oko novih albuma eve braun i velikog prezira. ko zna šta nas još čeka. izgleda da će ostatak godine biti vrlo zanimljiv.
simon 09.04.2004 u 00:17:58 profil autora
U biti sad sam skužio zašto sam skeptičan prema novom tbf-u. Bojim se da se ne pretvore u parodiju samih sebe, jerbo to nije sigurno ono zbog čega su danas tako visoko. Bojim se da ne ostanu isti.
krampus 09.04.2004 u 09:30:49 profil autora
Urban je u kurcu, strašno mi je dosadna ta nova pjesma, i onaj zadnji spot, i ti tekstovi... Mislim, nemam 17 godina i ni uz najbolju volju ne mogu više slušati kako mali Damir promišlja svijet, život i bitak (odgovor: tako da niže neke riječi koje mu dobro zvuče skupa, mada znače jedno veliko ćelavo ništa). Jebeš mene ako nisam odavno pametniji od toga. Takvim pizdarijama mogu se u najboljem slučaju nasmijati.

Edo je valjda pošten mladić, ali isto... to je za djecu. Već mi je bilo malo neugodno slušat "Burek" od TBF-a, a on na toj fori izgleda radi karijeru. A što se TBF-a tiče, jebiga, ja mislim da je Saša Antić nešto kao genijalac i ne mogu si pomoći. I naravno da se neće ništa promijeniti, nema šanse. Mislim, kako bi oni uopće mogli zvučati kad bi se išta mijenjali? Kao TBF sigurno ne.
simon 09.04.2004 u 14:04:10 profil autora
Uh, pa meni su baš prvi i drugi album tbf-a totalno različiti! Mislim da ne bi škodilo kad bi se još dalje apdejtirali . Evo, na zadnjem koncertu na kojem sam bio, nakon Manipulacija je krenula spika to vam je sjebalo naš grad split ... i to. Iste stvari su pričali i prije šest godina. Sad, o ovome bi se dalo dalje raspravljati, ali više od svega bih volio da opet iznenade (a to mogu).
Slažem se da je Saša genije i čudo prirode i najveći podmetač liričkih spoken-word bombi na ovim prostorima. Osim toga, bio to hip hop/rap ili ne, sva trojica tbf-ovaca meni imaju genijalan flow. Mislim da Saša radi čudo od jezika i fantastično kanalizira što je htio reći.
Bolesnu Braću, recimo, mogu poslušati par puta i to je to, tu više nema puno iznenađenja, ali kad Saša kaže "borove iglice" ja osjetim miris borovih iglica, točno si mogu vizualizirati sve.
Eto, volio bih da opet prvo sruše vrata, a da kasnije pokucaju.
vlado 09.04.2004 u 14:35:57 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vi naravno znate da nam je Alex/Saša u AF-u...
svinjče 10.04.2004 u 22:21:07 profil autora
paaa, ne bi sad baš rekla da su tbf-u dva spomenuta albuma totalno različiti..nikako.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
vlado 12.04.2004 u 22:43:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gore je neko (Krampus, vidim) napisao da je Edo Maajka za djecu!?
Ljudi moji, ma nije!
Mozda sam ja bosanac, pa to mene dira, al ja sam se tako isplako poslije par pjesama sa prvog albuma da je to stvarno bilo... Al dobro.
"Prikaze" definitivno nisu slika albuma, al stoji da onaj BOM! BOM! sva djeca znaju...
Al nije za djecu.
electro cute 13.04.2004 u 00:19:11 profil autora
vidio sad spot za zlatnu dolinu od maajke (koji i meni nije baš wooo-hooo) i super mi je. timbalandski neki ritam, ludilo brale...
bdw otrovna kiša od urbana ide u top 10 hr albuma ever, ma kurac! ide i u top pet, a the beat fleet su najbolji hip hop bend u svemiru.
@ 13.04.2004 u 11:19:22 profil autora
Electrocute, ne bih se slozio za tbf da su uopce hip hop band.Mislim, menisu oni zakon al to mi je vise progressive rock nego hip hop.
Meni je osobno najbolji hip hop bend u hrvatskoj Elemental.
Juzni (split, sibenik, zadar) hip hop ak si sluso zvuci malo drugacije nego zagrebacki (gdje je hip hop u hrvatskoj i nastao) i svasta se gura pod njega. Hip hop bi recimo bio One too many iz sibenika.. npr. a nikako tbf ili leut magnetic.
Urban uopce nije za djecu.. krampus mozda si slusao previse hard cora pa ti tekstovi od urbana zvuce premekano kad ih sad slusas.
Edo majka od samog pocetka s druge strane ima na svojoj strani uzasno dobru produkciju a ne bih rekao da mu je hip hop nesto narocito. Radi se o tome da je razvikan preko radija uzasno to je sve,.
mali citat od hiphoperra sa salate (tata tigar feat. spica magellano):
"gledam rap sada , cista propaganda
ne zelim bit pijun samo da snimim album.."
goldietrickz 13.04.2004 u 11:28:08 profil autora
al ja sam se tako isplako poslije par pjesama sa prvog albuma da je to stvarno bilo... Al dobro.


mene je De-za-vu skoro dotukla...dobar je edo pjesnik.meni mjuza malo steka na dulje staze...postane dosadno...
tbf sam poceo opet slusat.urban je zakon.a kad ce ti albumi?zna li se otprilike?
simon 13.04.2004 u 14:01:56 profil autora
@, smiješan si ti čoek.
Tvoj post me podsjeća na neka stara pisma u Nomadu na koja sam plakao od smijeha.
zv 13.04.2004 u 14:04:08 profil autora
to do: svaš
ja se nebi mesal s triasom u raspravu o hiphopu... valjda on zna nekaj kaj ja ne znam pa mi je pametnije suteti.
i ne slagati se s njegovim misljenjem.
svinjče 13.04.2004 u 14:12:36 profil autora
ajmeeee, tbf nije hip hop. ne..progressive rock????!!! alo,alo Zemlja zove. morti su onda i yammatovci hip hop, jebate!?!neću se raspravljat. glupo je.
tbf jesu hip hop i zakon su, meni mrvicu bolji od ede, koji isto rulz.
kakvo isfuravanje ede preko radija, ma daj, kad bi znao pola od onog kaj ja znam oko ede i radio-stanica kao takvih jošte bi se više začudio njegovom uspjehu.
čista cenzura na djelu. al' nemreš cenzurirat ono kaj ljudi traže, hehe..
čovjek je jednostavno iskren, baš ko i najdraži mi splićani, a to ljudi osjete. zato su im i tekstovi zakon, a kaj je hip hop bez dobrog teksta?
a uz dužno poštovanje jebeš ti svu perfektnu produkciju ako je iza nje sranje od tekstova i mjuze.
simon 13.04.2004 u 14:25:33 profil autora
I, stvarno, Krampuse, okani se tog hard kora više, stop voršiping taj drugi album Belle and Sebastian, tog old skul hc-a iz Sacramenta!
electro cute 13.04.2004 u 15:14:30 profil autora
je @ i meni tbf isti king crimson i gentle giant...skroz.
ma daj molin te. to šta imaju drukčije podloge nego ostali, to ne znači da nisu hip-hop, nego da su orginalni i inovativni.
krampus 14.04.2004 u 01:08:11 profil autora
Mekano je to, buraz, pravo kažeš. Ne mogu ja to. Žena, dijete, Bambi, cvijeće... Jebena ćelava pudlica, nek se upiše na kačkanje, kaj mene tu jebe? Klanje ljudi! Abortusom i atomskom bombom!
ZeeK 14.04.2004 u 02:01:16 profil autora
kakvi urban, tbf i edo. 'klanje ljudi' rulz :)
electro cute 17.04.2004 u 03:32:11 profil autora
e da, ovo šta vi pričate o tome da tbf peru isto...
jel znate koja je razlika između splita sad i splita prije nekih sedam osam godina. ne? pipsi tamo više ne sviraju.
grad je u tolkom kurcu da je to za ne vjerovat. tamo buraz raste samo divlja loza, probaj ti uzgojit fikus...no way!
jedini bend koji išta valja su tbf, ostalo je sve goli kurac. scene nema (nije da je ikad scene i bilo), gradom haraju narodnjaci, a one oaze urbanog su uspili uništit i pozatvarat. žalite se na zagreb? zagreb je njujork za ono doli. pustinja nad pustinjama.
šta me užasno žalosti, jerbo to je grad u kojem sam rođen, i u kojem sam proživio prekrasne trenutke...ne znan.
nisam pametan.
pa sam nervozan i prazan
stari splitski spazam
markos 19.04.2004 u 12:04:19 profil autora
Split je definitivno otisa u kurac. Apatija i depresija na svakom koraku... Pomalo se osjecam strancem kad se vratin doli svako toliko, to više nije onaj grad u kojem sam ja odrasta...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Hadzo 13.05.2004 u 16:13:59 profil autora
Dakle, Edo se konačno pojavio i album je stvarno jak. Jedino se pitam kamo će sad jer mi se čini da je lagano istrošio teme, ali imat će vremena razmišljati o tome do sljedećeg albuma. Još sam nabavio Gustafe i The gust of (kompilacija manje poznatih stvari s njihovih prethodnih albuma) koji se isplati imati samo zbog sjajne pjesme Žrtve plesa koju su snimili davne 1985. kao Gustaph i njegovi dobri duhovi u produkciji Milana Mladenovića. So fuckin' 80s, pogotovo oni sintisajzeri, uopće ne liči na Gustafe danas. Davora Ercega će mi spržiti frendica, ono što sam čuo mi niti smrdi niti miriše, i to je to što se ovogodišnjih izdanja do sada tiče. Osobno najviše iščekujem Let 3 i "Bombardiranje Srbije i Čačka" ali ću se načekati do kraja godine. TBF zvuče jako krasno na prva dva singla što je dobra najava za album a od Urbana sam odavno digao ruke. Ako izađe dobro. Ako ne izađe opet dobro. Niti jedan album ne vrijedi šest godina čekanja i točka. Hladno Pivo će objaviti do kraja godine DVD uživo s nastupa u Domu sportova, što naravno moram imati. Pun Kufer? Njihova Normabel mi je prekrasna, prekrasna stvar, trenutno moj domaći No. 1. Možda konačno naprave i širi komercijalniji proboj. Novi Elemental dolazi, debi novim valom inspiriranih Inserta, Lidija Bajuk, navodno će izaći i debi album Erotic Biljana & His Hereticsa koji su mi strava dobra garaža i jedan od boljih bendova iz demo produkcije. Nova Vatra? Please. Zabranjeno Pušenje? Please please. Gužva u 16-ercu? Ma nemojte me zajebavati...
svinjče 13.05.2004 u 19:15:37 profil autora
e, kupila i ja konačno edu maajku. fakat je mali zakon. odlični tekstovi, dobra mjuza. nije mi žao ni jedne kune. i nemoj tamo da čujem kako neko prži! sram vas bilo
zv 13.05.2004 u 20:19:41 profil autora
to do: svaš
pun kufer i komercijalni proboj... hi hi hi...
pa prije bus dozivel da pipsi budu popularni nego pun kufer.

za urbana me isto ko i tebe boli...

piggy, JA SAM SI SPRŽIO edu.
i to z guštom!
matea 13.05.2004 u 20:45:06 profil autora
ja sam isto spržila edu (ja to priznam i nije mi bed)
i super mi je
i jedva čekam da onaj frenki nešt objavi pa da si i to spržim