Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
arhimed 27.03.2004 u 23:57:32 profil autora
koje ste albume slušali intenzivno, a onda zaboravili na njih?

ja sam u sezoni 1998/1999 kupio "sex disco kung fu" vinkovačkih kojota i jedno vrijeme ga stalno slušao, a onda sam ga izgustirao i u zadnje 4 i pol godine gotovo da uopće nisam imao želju slušati ga.
slično mi se događa s beogradskim van goghom. veoma ih cijenim jer očito je da su momci odlično ispekli svoj zanat (uzgred budi rečeno, kad sam slušao album "opasan ples", zvučali su mi kao najbolji bend na svijetu). ne znam kako će biti u budućnosti, ali dosad nisam osjetio jak sirenski zov njihovih albuma. znači, jedno vrijeme su mi skroz super i stalno ih slušam, a kad taj period prođe, sjetim ih se tek tu i tamo, pustim koju pjesmu, kažem samom sebi da su baš dobri, a onda ih opet zaboravim dok me neki neuralni krugovi u mozgu ne podsjete na njih.
simon 28.03.2004 u 00:39:54 profil autora
Urban - Žena dijete.
Ta starudija definitivno pripada jednom davnom izubljenom vremenu. Ali ga jedno godinu dana nisam vadio iz diskmena.
electro cute 28.03.2004 u 01:38:36 profil autora
hmmm, ja urbana nisam poslušo već hm...pa dve godine.
al definitivno ga ne bi nazvao starudijom. mislim da je to prejebena ploča, jedna od najboljih ikad na ovim prostorima...
isto mi se događa s fred astairom...ni njega nisam slušal skoro dve godine-jebačka ploča. pogotovo b-strana.

od onih koje sam kupio, sluša dok se nisu izlizale i danas mislim da su bezze, tj. ni ne pomišljam ih ikad više stavit u kazetofon odnosno cd-plejer...
hmmmm...
fakat ne znam.
nema valjda ploče na koju bi se ložio, a da mi je sad bezze.al imam hrpu albuma koju više ne slušam. bdw prodajem orginalnu santana supernatural kazetu za 10 kn. preslušah je dva puta (kupio je samo zbog put yr lights on s everlastom koja mi je i dan danas super pjesma).
electro cute 28.03.2004 u 01:43:39 profil autora
ahhh...krivo sam vidio...dakle ne moraju nužno bit smeće.
ok onda
pcvc-fred astair, dernjava...urban-žena dijete, azra-azra, ravno do dna, filigranski(a još znam 80% stvari napamet)...pivo-džinovski, metallica-metallica, pink floyd-dark side...
ima toga puno.
simon 28.03.2004 u 01:47:28 profil autora
Štajaznam, mislim da je to danas zatarjela ploča, zvuči dosta arhaično. I tad je bila zastarjela (zvukom) al koga je bilo briga. A ovo 'zastarjela' koristim više subjektivno, jer s jedne strane jest prošlo odoka pet godina, al s druge strane, nemam više petnaest.
electro cute 28.03.2004 u 03:42:57 profil autora
zastarjela? devedeset osme?!
pa ja se ne bih baš složio...
simon 28.03.2004 u 15:24:08 profil autora
Ma gle, to je prejebena ploča. To nitko (valjda) ne spori, a najmanje ja. Ti konfekcijske sezone '98./'99. nisi mogao izaći u Rijeci NIGDJE a da ne čuješ Black tattoo ili Odlučio sam...jebemu, ja sam tri mjeseca na tajmeru na liniji za buđenje držao Romeo (intro) i sjebo sam si plejer na liniji namotavajući do skrivene pjesme.
Ali gdje su danas jungle, drum'n'bass i trip-hop? Ili Mala truba i Insekt? Ili grandži Ruke?
Zakopane negdje u '98. na jednom fenomenalnom albumu i par najboljih koncerata koje je Rijeka tih godina vidjela.
Svejedno, danas ne možeš a da ne skužiš kako to pomalo, skoro-pa-arhivski arhaično zvuči (Arhimede, sori ak ti previše eksploatiram korjen nicka).
Za usporedbu trebaš čuti kako neke od pjesama s tog albuma zvuče danas na koncertima (recimo baš spomenuta Ruke ili Odlučio sam...). Mindblowing!
sadrzaj je izmijenio/la - simon u 28.03.2004 u 15:26:14
zumbula 28.03.2004 u 15:58:20 profil autora
meni su laufer 'pustinje' onak bili često u kaziću,ali nisam ih fakat dugo slušala, sad sam na j. birkin mjesecima..čini mi se ko da me nikad nebu prošlo,sumnjam...
dju 28.03.2004 u 16:03:32 profil autora
ja čak ne mogu nijedan album izdvojit koji sam intenzivno slušala a da ga, prije ili kasnije, nisam prepustila prašini.
užasno rijetko si stavljam stare drage albume u player, a i tada uvijek iste. pod "rijetko" mislim jednom-dvaput godišnje.
electro cute 28.03.2004 u 16:04:42 profil autora
ahhh..pa krivo sam te skužio. ona zvuči arhaično danas, al bogami 98me nije zvučala arhaično. nipošto.
i čuo sam kak zvuče te stvari uživo.
baš sam nešto konto...lik nije izdo album već šest godina...a svira svugdi. all over the world.
ZeeK 30.03.2004 u 01:23:40 profil autora
zanimljiva-nostalgicna tema.
u zadnje vrijeme slusam samo ono sto mi je na hardu. tako da masu toga ne slusam cesto, ali jako dobro pamtim :)
sto bi znacilo, da nekad nesto zazelim poslusat, ali jednostavno ne mogu nac, ili mi se neda trazit.

javit cu se i drugi put kad mi se vise da pisat.
samo cu rec da u zadnje vrijeme slusam van gogh-a (nabavio sam mp3 sa skoro svim albumima). dok sam '99 ili '00 dobio na dar od rodice iz bg-a originalan 'opasan ples' posluso dvije pjesme, i reko nesto u stilu, jebes ti ove ekv wannabeje sa pretvrdim srpskim naglaskom i zaboravio. '03., posto sam se uvjerio u njihovu veliku popularnost u RSCiG i BiH, pomislio sam, mozda ima nesto u njima, i odlucio im dat drugu sansu. koju su iskoristili.


evo za kraj, recimo majke ne slusam zadnje 3-4 godine. samo 'hajde da se drogiramo' :)
vlado 30.03.2004 u 01:49:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Urban - Zena dijete (nesto tu ne valja, imas pravo Simone)
Nick Cave - Boatman calling (neam pojma zasto)
Bare i Placenici - 7 (zali boze para)
Cinkusi - Zeleni kader (sluso sam ga non-stop, a onda sam ga dao Filipu. Jel se racuna i ovo? ;))
Zabranjeno pusenje - Fildzan viska (trebalo mi je malo vise da skontam)
electro cute 30.03.2004 u 02:30:45 profil autora
žena dijete - ma sve tu valja, brate, al nemreš je više slušat. dosadila. al još uvijek znam sve tekstove napamet (bdw bolja mi je od svega šta su laufer napravili)
i nije boatmans calling nego boatman's call. prejeben album kojeg nisam sluša već godinu dana. al sutra ispravljamo nepravdu. ak bude kiše. i darku sam ga spržijo.
Filip 31.03.2004 u 00:36:27 profil autora
Cinkusi - Zeleni kader (sluso sam ga non-stop, a onda sam ga dao Filipu. Jel se racuna i ovo? ;))

i ja slušao puno. i onda mama rekla da joj je to super. pa sad ona sluša zeleni kader.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
@ 01.04.2004 u 19:26:03 profil autora
Dernjavu. Onda ElectroShockBlues od Eelsa, Souljacker, DaisiesOfTheGalaxies i BEautifulFreak od istih. SMashingPUmkinsa MachinesOFGod, Wall Od Floyda.. Phhh.. Kaj jos.. Clash TheSIngles (sluso neki dan), SexPistols EarlyDaze.. DivineMadness (RiseAndFAll), Bog od PIpsa isto, FunLovinCriminals (100%Columbian i ComeFindYourself), onda od Dandy Warholsa bijeli album, Laufer (BestOf), kaj sam onda jos stalno sluso.. Hendrixa konstantno, nisam vec dugo.. Jos neke albume od Bundeva kaj mi je frendica snimila.. vjerovatno prva dva.. onda neke sessione kaj sam imo uopce ih vise ne slusam.. VelvetUnderground zutu bananu (kak to nije niko spomenuo?).. Zeppeline nisam sluso pun kurac a prije sam ih znao.. isto i stonese da ne pricam beatlese.. AcDc godinama stoljecima coece.. Da ne spominjem Psihomodopop Godinu zmaja, sexy magazin, srebrne svinje, unpljugd, pa i debakl. Da, sve sam to konstantno sluso. Onda recimo obojeni program (album di je stipaljka neki sam ga tjedan iso slusat).. onda npr. Radiohead PabloHoney nisam sluso godinama a takoder i OKComputer.
Ima tog dosta coece. Azru nisam sluso pun kurac. Ono nekad na radiju naleti komad pjesme ili cak cijela pa se sjetim al bas da bi sluso cijeli album nema sanse.
Ali nasrecu, ima na svijetu toliko muzike da jednostavno se ne mozes zasitit. :)
Daj reci.. ne znam ko je spomenuo. CInkusi? Kaeto? Sori, jesu to likovi sa tamburicama ili sam pobrko?
vlado 01.04.2004 u 19:54:15 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa, recimo... S tamburicama, uvjetno rečeno.
@ 01.04.2004 u 20:15:29 profil autora
Ha ha, Vlado. Kak mislis: uvjetno receno?
electro cute 01.04.2004 u 21:11:13 profil autora
pod uvjetom da ti je iq veći od broja prstiju na rukama nećeš to nazvat tamburaškom muzikom. al je, imaju tamburice.
cinkuši su super.
electro cute 01.04.2004 u 21:13:15 profil autora
a ok comp i bananu poslušam svaki mesec bar jedanput. electro schock blues nešto rjeđe al opet...
@ 01.04.2004 u 21:34:09 profil autora
Elektro ne kuzim te ovo za cinkuse. Likovi imaju tamburice. Ok da te pitam. Jel imaju i onaj bas (bajs)?
vlado 01.04.2004 u 22:46:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Imaju. Šešire nemaju.
electro cute 01.04.2004 u 23:11:53 profil autora
ni trobojnice
vlado 01.04.2004 u 23:40:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E al sad im je ona pjevačica ćelava.
@ sigurno misli da ga zajebavamo.
electro cute 01.04.2004 u 23:44:30 profil autora
jebiga, prvi je april...
@ 02.04.2004 u 00:22:42 profil autora
:)

Idem spavat umoran sam.
svinjče 02.04.2004 u 11:32:18 profil autora
ja uvijek sve slušam. nikad me ne prođe
@ 02.04.2004 u 12:50:35 profil autora
Svinjce ti si mlada? Odojak, zapravo. He he
svinjče 04.04.2004 u 15:01:15 profil autora
ah... mladost je stanje duha, govorila meni moja pokojna bakuta,a ja joj vjerujem i danas.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
electro cute 06.04.2004 u 17:24:04 profil autora
arhi me podsjetio...oasis-what's the story morning glory