Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
dju 12.03.2004 u 14:52:49 profil autora
sori ako je već nekad bila otvorena ova tema, čak mi se čini da je bila podtema neke druge. nek mi se oprosti. dipov me post o zagađenju koje uzrokuje mesna industrija potaknuo da vas priupitam:
koliko u svojim malim životićima činite za život planeta i zaštitu drugih života te takozvanog okoliša.

ja odvajam sav papir, novine, karton i sl, čak i onu rolicu od toalet papira koja ostane kad se on potroši, plastične boce i staklo. ukratko, sve za što mi je ispred zgrade ponuđen poseban kontejner.

nikad si ne priređujem kupku, samo tuš, a čak i bebea tuširam (osim, iznimno jednom tjedno, kad ga namačem u kadici)

kad imam mogućnost izbora, kupujem proizvode u kartonskoj ambalaži.

plastične vrećice nikad ne bacam, koristim ih po sto puta.

zagađujem pak planet suđericom i veš mašinom (koju palim svaki božiji dan), smećem koje stvaram htjela ne htjela, te gomilom pelena.
to s pelenama me posebno muči, jer prosječna beba u godini dana stvori više od jedne tone pelena, a jednoj peleni treba 400 godina da se potpuno razgradi.

s mog prozora se, osim aerodroma, groblja, novog zagreba, sljemena, medvegrada i katedrale (ovo zadnje dvoje samo ako je vedro) jako dobro vidi i jakuševac. strahujem od dana kad će se s mog prozora od svega vidjet samo jakuševac.
Hadzo 12.03.2004 u 15:31:50 profil autora
Ne razmišljam o tome, moram priznati. Moj civilizacijski domet po ovom pitanju je taj što smeće ne bacam na ulicu već u koševe za smeće. Ja sam samac i ne nakupi se kod mene toliko toga. Hranim se vani, u mojoj vrećici za smeće naći ćeš samo limenke coca cole i jamnicu od pola litre, gaziranu. Tako da mi nema smisla ništa razdvajati. U načelu podržavam sve što se čini za dobrobit ovog planeta, ali iskreno, malo toga i sam radim ne bih li doprinjeo toj dobrobiti. Jebiga, takav mi je horospkop...
Depressed 12.03.2004 u 16:45:03 profil autora
Zanimljivo je da se rijetki ljudi bave promišljanjima o bioetici. Tj. nitko ne razmišlja o posljedicama rasta nataliteta i širenja čovječanstva. Jer, ne može biti beskonačno ljudi na svijetu. Prvi problem je u tome što masa ljudi jednostvano guši sav ostali živi svijet, ali taj problem je iako bliži, manje nezgodan od problema koji nastaje kad uništimo kompletan okoliš i pokrepamo svi zajedno u vlastitom smeću. Mislim da je vrijeme za obiteljsku politiku koju zastupaju kinezi :). Dolje Ante Baković!
svinjče 12.03.2004 u 16:51:23 profil autora
lijepo je to. odvajanje papira od stakla..
ali, dragi moji, to jednostavno nema ama baš nikakvog smisla. sadržaj svih tih kontejnera uđe u jedan veliki, pa sve skupa -neodvojeno -završi na jakuševcu. dakle, to govorim za zagreb.
tak da to nema smisla, osim kajjaznak neakvog unutarnjeg zadovoljstva. e,pa zato ja niš ne odvajam i sve trpam u isti koš.
electro cute 12.03.2004 u 16:55:44 profil autora
kaj ja znam. ne bacam smeće po ulici, ne odvajam ništa jerbo živim studentskim životom, hranim se jedanput dnevno (osim kaj tu i tam požderem snickers) i to u menzi, a meni i cimeru treba mjesec dana da napunimo koš za smeće. onaj mali.
kad sam doma sve trpamo u isti koš, jebaji ga, tu nema ni kontenjera za različite vrste otpadaka. al zato deremo po mašini za robu i mašini za suđe. jebiga ipak nas je petero.
s druge strane uvijek postoji mars.
sadrzaj je izmijenio/la - electro cute u 12.03.2004 u 17:00:01
svinjče 12.03.2004 u 16:56:05 profil autora
a kaj se tiče pelena imaš ekološki prihvatljive, te bio-razgradljive.
samo kaj je jedan problem kod svih tih eko proizvoda. jebeno su skupi, pa samim time masovno neprihvatljivi.
što je naravno-namjerno tako.

osuđeni smo na propast,definitivno
dju 12.03.2004 u 17:25:37 profil autora
pigi, mislim da firma zgo nije uložila toliku lovu u sve te specijalizirane kontejnere samo da bih ja imala unutarnje zadovoljstvo. jebe se njima za moje zadovoljstvo. možda sam kraljica naivnih budala, ali ja iskreno vjerujem da se moj papir, staklo i plastika recikliraju. ne radi mene, nego radi uštede na materijalu.
nego, gdje se mogu kupit te pelene?

dip, pa i red je da kinezi malo stanu na loptu. a nas je tako malo da se nemamo šta suzdržavat.
electro cute 12.03.2004 u 17:46:58 profil autora
dolje anto baković!
electro cute 12.03.2004 u 17:51:16 profil autora
inače ja smatram da na planeti ima negdje 3 milijarde ljudi previše (4 ipo miljuna hrvata upada u tu jebenu brojku) al jebiga, sad kad ih se tolko nakotilo nemremo ih baš postreljat, ne?
vlado 12.03.2004 u 18:47:50 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Mislim da cemo se udavit u vlastitom smecu, i da je proces nezaustavljiv.
svinjče 12.03.2004 u 18:58:05 profil autora
nažalost,tako je draga moja dju.mislim,znam iz prve ruke.novinarka i tak..a za pelene ti javim.
arhimed 13.03.2004 u 01:32:14 profil autora
smatram se ekološki osvještenom osobom, mada, kad malo bolje razmislim, ima ljudi koji su osvješteniji od mene, ali bogami ima i onih čija se ekološka osvještenost ne može mjerit s mojom. ne bacam smeće po ulici, po parkovima, po šumama i gorama... papir bacam u kontejner koji je za to predviđen, a kad primjetim da mi je pred kuću neko bacio kutiju cigareta, praznu kesicu bombona ili nešto slično, izađem van, pokupim to i bacim u kantu. radujem se kad na ulici vidim čistače, zgadim se kad na ulici ugledam veću količinu smeća. naravno, bilo bi jako dobro kad na ulicama uopće ne bi bilo otpada, ali danas je to gotovo neostvarivo. eto, mislim da zadovoljavam kriterije elementarne eko osvještenosti.
arhimed 13.03.2004 u 01:34:51 profil autora
imam utisak da sam nešto zaboravio napisat, ali ne mogu se sjetit šta.
Hadzo 14.03.2004 u 16:44:31 profil autora
Možda da si dobar izviđač i da uvijek pomogneš bakici ili sljepcu prijeći cestu?
electro cute 14.03.2004 u 17:40:59 profil autora
ja trenutačno radim raketu koja će se zabit u sunce. onda će sunce eksplodirat i svi ljudi na zemlji će umrit. mwahahhahahahhahahahahahahahhahahahahhahahahahha!
pokušaj me zaustaviti supermene!!!
jelena 15.03.2004 u 00:27:30 profil autora
ja ne smijem puno razmisljati o ovakvim temama. odmah dobijem aritmiju.
goldietrickz 15.03.2004 u 11:57:45 profil autora
nema toga kod nas,naravno...iako...ja sam vidio one kontejnere za odvajanje raznih vrsta stakla i plastike,u zg.

u svedskoj kao sto znate postoji kontejneri za sve.kod nase zgrade ima ja mislim 10 raznih kontejnercica i kanti,za razne vrste smeca.mozete pokusati baciti recimo staklo,u kontejner za mijesano smece.poslije dodju tzv. "Miljo vaktarna"(cuvari okolisa),provrpaju po kontejneru i ukoliko pronadju nesto od vasih racuna ili bilo cega sa vasim imenom prijavljuju organima reda.kazne za pogresno bacanje smeca su ogromne i nema manje od 500 svedskih kruna.
imali smo prije u zgradi u hodniku na svakom katu jednu rupu u koju smo trebali ubacivati sortirano smece.nismo to radili pa su nam Svedi zatvorili tu rupu.treba li napominjati da u mojoj zgradi nema ni jednog stanara koji je pravi Sved?!:)
electro cute 15.03.2004 u 14:45:00 profil autora
forza goldijeva zgrada!
sally 15.03.2004 u 18:37:27 profil autora
ovo sa smecem.. mislim, iz makarske sam, ove zime sam setnjom gradom riskirala neciju staru tipkovnicu ili posrane pelene u glavu (naime puhala je ekstra jaka bura a smece je veselo haralo po nebu, zemlji, cestama i glavama..)pa se moram nadovezat, jel de..
reko meni bivsi cimer norvezanin kako oni to fino rijesavaju. ovisno o broju osoba u kucanstvu, imaju jedan odredjeni tjedni tot. kolicine smeca koje mogu bacit. sve preko toga se debelo placa. tako da vec u samim kucanstvima pocinju mislit o reciklazi i eventualnoj re-uporabi necega mrtvog.
moja baka, iako nije u norveskoj, tetrapake mlijeka i sokova lijepo pretvori u prirucne kantice za smece i drzi ih kraj sudopera, vani kraj gradela i tak. baka entuzijast. super.
ja isto ne bacam puno toga. od plasticnih boca ((i jos gomile drugog smeca, naravno) zivim sa smecem, kopam po smecu, a moj brat kaze da smece i pravim. eto mi ga na.)pravim lampe, nakit (operem dobro prije stavljanja na vrat ;)) i slicne pizdarije.
recycle my way through life!
Gospodnetić 16.03.2004 u 14:13:25 profil autora
Nekako bih uništio tanki sloj ozona,
a zamlju zaštitio kesom od najlona.
Kiselinom ja bi zemlju navodnjavo', (0va zadnja dva stiha su naj jača!! :-) )
a 'đecu bi svakog dana rentgenom slikavo'!!!

beton beton...
electro cute 16.03.2004 u 15:36:52 profil autora
gospodnetić is back!