Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zv 11.03.2004 u 15:04:05 profil autora
to do: svaš
ipak zadnja recenica: po meni ima vise postenih vilkanizera no sto ima postenih knjizevnika. to je jebena razlika. i to ocu da vidim i vidimo svi skupa u jebenom __klubu__...
dju 11.03.2004 u 15:06:39 profil autora
zv, mladiću, polako. ne srljaj.
ako tržište diktira odnos snaga, ondak bi ti klinci sutra čitali arijanu čulinu za lektiru. bujrum, nek čitaju, al se moj mali s tvojim ne bu družil.
država (ili grad, iliti porezni obveznici) subvencionira s manje ili više love milijun predstava (od eurokaza do ovog najnovijeg kazališnog festivala), baroknih opera (u kojima gostuju debeli tenori koji za doručak pojedu tvoj mjesečni meni), filmova (od sedlarove gospe do brešanovih svjedoka), gutača vatre, žonglere, trokute, vlaste delimar i gotovce. država honorira preskupe tv-emisije, kojima je od skupoće veća samo besmislenost, isplaćuje plaće tisućama zaposlenih na hateveu, od kojih mnogi ne rade baš ništa.
država neselektivno baca toliko love u vjetar i prva sam zato da ponešto odvoji za pisce. možda ih u hrvatskoj ima puno po glavi stanovnika, ali lako je (i bez naočala) prepoznati dobre.
dju 11.03.2004 u 15:14:14 profil autora
u krešinoj firmi se šljakeri pobunili da zašto menadžeri imaju tolke plaće. žao im što više nema socijalizma, kad je direktor nekog sektora imo pod sobom 100 ljudi, a 10 -20 posto veću plaću od njih.
elem, čisto sumnjam da jedan dobar menadžer (mrzim tu riječ, al nema zamjene) ne bi mogao raditi solidno posao svog podređenog. a bezrezervno vjerujem da se taj podređeni ne bi snašao na direktorskom mjestu.
nije sve za svakog, a lako se skuži kad je netko negdje zalutao. pisac među vulkanizere ili vulkanizer među pisce.
nemoj bit živčan, dragi zv, odi napravit đir na biciklu, lijep je dan.
zv 11.03.2004 u 15:59:20 profil autora
to do: svaš
kak si sad ti uspela povezati svojeg malog i mojeg (kojeg uopce nema i ne postoji kao takav) sa arijanom culinom?!?!?


ja planiram bit siromasan kroz zivot jer volim romantiku, AL NECU TRAZIT JEBENU SUBVENCIJU!
krampus 11.03.2004 u 16:00:01 profil autora
Tržište je zakon?

Zv, sad se ponavljam, jer vidim da ne čitaš pažljivo. Nema pisca koji kod nas može živjeti od pisanja, ma kako dobro stajao na "tržištu". A pod pisac mislim "književnik" (bože, glupe li riječi), dok je dramopiscima, naprimjer, puno bolje i živi se, nije da se ne živi. Za početak, ne moraš paziti na isplativost i zasićenost "tržišta" u smislu, jedna predstava godišnje - taman. To su oni žongleri o kojima dju priča. Glumce koji godinama kurcem ne mrdnu drže na plaći u "matičnim kazalištima". Hajde mi, onda, molim te objasni logiku po kojoj se isti slučaj ne primjenjuje na pisce, a naročito na one koji itekako rade? Na koju je foru ministarstvo kulture - kulture, dakle, ne vulkanizerstva, jer time se bavi netko drugi, i zato se te stvari ne uspoređuju - procijenilo da je za našku kulturu bolje poticati glumce umjesto pisaca?

Premda, kad sam to ovako napisao, nekako je i logično :)
electro cute 11.03.2004 u 16:06:43 profil autora
zv.
dvije riječi: gordogan i sendvič.
se sjećaš kak si popizdio?
krampus 11.03.2004 u 16:07:36 profil autora
"Nitko ne tjera ljude da od svih poslova na svijetu baš pišu knjige, a u životu ima i gorih stvari nego kad te država ne kuraži u poslu."

Eto, sad i ja ispadam proturječan, ali molio bih da uđe u zapisnik da je ova rečenica, što je posve jasno kad se pogleda od koga dolazi, duboko ironična. (Ili sam to samo ciničan? Ili sarkastičan? Učilo me sto puta, al neće pa neće u glavu. Ne, to ne znači da sad tražim pojašnjenje. Hvala.) Hvala.
electro cute 11.03.2004 u 16:10:20 profil autora
zoki, aj dođi u krovove večeras...moglo bi bit zanimljivo...
krampus 11.03.2004 u 19:54:45 profil autora
Napio se sinoć (što je očito jer nisam mlada majka, a opet ostavio poruku u 5 ujutro). Drugi put.
dju 14.03.2004 u 14:58:01 profil autora
u popolavi tekstova što su se pojavili kao reakcija na akciju JL-a "dajmo da čitaju", od redom afirmativnih u izdanjima EPH, do pljuvačkih u konkurentskim novinama, konačno se pojavio jedan vrlo suvisao tekst koji trijezno analizira "BOOMberto Ecologiju": autor Dean Duda u Feralu, 12. ožujka.
Topla preporuka.
jelena 15.03.2004 u 00:31:45 profil autora
e, dju! je li istina da su hrvati u pravopis uveli pravilo da se sve negacije pisu odvojeno? pa tako i ne moj, ne cu itd. (to sam cula od jedne poznanice sto studira jezike)
dju 15.03.2004 u 04:09:54 profil autora
negacije se i pišu uvijek odvojeno od glagola, kako u hrvatskom, tako i u bosanskom i srpskom. neću i nemoj su bile iznumke, za koje neki jezikoslovci danas preporučuju odvojeno pisanje. ali to nisu uveli jučer, tako je nekad pisala gomila hrvatskih književnika i to je bio standard. meni je draža spojena varijanta, ali ko što jednoč rekoh - najdraže mi je kad mogu birati.
electro cute 15.03.2004 u 14:43:29 profil autora
meni isto.
al ono s pogriješkom mi je diglo tlak...mislim, pogriješka...koji kurac?!
dju 15.03.2004 u 16:23:36 profil autora
nemojmo i ne mojmo više o jeziku, jopet će nam se zomri nanervirat
zomri 15.03.2004 u 19:40:38 profil autora
baš suprotno dju!
jako mi je drago što se obistinjuje ona moja "da svaka tema ovdje mora na gramatici završit".
jelena 16.03.2004 u 11:21:07 profil autora
svinjče 22.03.2004 u 14:40:17 profil autora
inače, te knjige za široke mase jutarnji košta po komadu 2 kune.
ajmo još malo kunica u pavićev džepić.plonk..plonk..plonk..

all animals are equal
but some animals are more equal than others
vlado 22.03.2004 u 16:00:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E matere ti, Piggy za kog ti radis?
Htjedoh pitat dje ti zivis, al ...
svinjče 27.03.2004 u 21:32:30 profil autora
pa kaj sad,hihi.. svi su oni isti.prokleti kapitalisti! da bar ja znam tak'!

all animals are equal
but some animals are more equal than others
cruzer 16.04.2004 u 00:37:34 profil autora
dakle jutarnji. Prva priznam imam mozda deset knjiga plus 9 na polici. Prvih deset - nije strucno. ostalih 9 - pravo i pravica.i nisam (prvih) svih deset procitala , al bome sam i ne samo jednom, procitala svih ostalih 9 za faks.multipul tajms. i kupila sam jutarnji s ivom andricem jer vec neko vrijeme zelim nesto njegovo procitat.i imam je namjeru ne drzat na polici samo da je tu. al ne mogu jos uskladit toliko ucenje za faks i citanje u slobodno vrijeme.kad ne moram ucit sto je 2 dana na mjesec dana jedva cekam izletit na zrak i da ne moram gledat slova, cak ni novine.kupim si neki inetrior dizajn magazin i gledam slike.... eto, prosjecan hrvat.


p.s. kupila sam popovica na dar. hvala mu sto zaradjuje 3 kn po knjizi. pituful.
sadrzaj je izmijenio/la - cruzer u 16.04.2004 u 00:38:28
arhimed 03.08.2004 u 02:44:43 profil autora
ekipa, jel kupujete vi te knjige?

jedino što sam ja dosad kupio je vladan desnica.

pitam se pitam kako će se sve te silne biblioteke jutarnjeg i večernjeg odraziti na ostale (prave) izdavače? kao što već znate, jutarnji je krenuo s lektirama i popularnim klasicima, a malo sam se iznenadio kad sam danas vidio reklamu za večernjakove krimiće. kad ispucaju te knjige, što je slijedeće? hoćemo li dočekati dan kad će pisci, umjesto izdavačkim kućama, svoje svježe rukopise nositi šefovima u jutarnji i večernji koji će onda odlučivati o tome hoće li se još neobjavljeno djelo prodavati uz novine ili ne?
vlado 06.08.2004 u 16:06:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ja to sve kupujem.
zomri 08.08.2004 u 08:22:45 profil autora
za dvije sedmice nova jergovićeva zbirka priča u Danima po 5KM. yesss!!!