Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
markos 11.03.2004 u 17:42:30 profil autora
a tvoji su, kao, bolji?

Cekaj, hocemo li ozbiljno razgovarati ili se svadjati? Ako moji argumenti nisu osnovani, onda ih se lako da pobiti, zar ne? Ja razgovaram sa dipom i pitam ga najnormalnije da mi potkrijepi svoje tvrdnje i onda se javi kjut i kaze da su dipove tvrdnje tocne. Mislim, wft?! Da je poslao 3 linka ili naziv knjige ili znanstvenog casopisa u kojem je objavljena potvrda dipovih tvrdnji, ok, ali ne, ja bi to trebao uzeti zdravo za gotovo? Mislim, ja i ne sumnjam da to nije tocno, nema covjek razloga da me laze, ali bas zbog frapantnosti tih podataka me zanimaju tocne brojke i znanstvene podaci. OK?
Ili mislis da jednostavno ne smijem dovoditi u pitanje misljenje pojedinaca sa foruma?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
electro cute 11.03.2004 u 17:57:28 profil autora
to nije mišljenje, to su dokazane stvari. na žalost markos, nemam ni linkova, a fakat se ne sjećam gdje sam to pročitao. al negdje jesam.
s druge strane znanstvenici su ljudi. kužiš. znanstvenici griješe. ja im ne vjerujem uopće. samo zato jer su pronašli nekakvu metodu kojom će dokazat svoje argumente. kurac. ali znanost je dokazala je najdebilniji argument ever.
electro cute 11.03.2004 u 18:03:35 profil autora
osim toga ja sam za mesinu...nema mi ništa draže od spečenog leša kakve životinje. mljac. i boli me kurac za krave i piliće i šta ja znam. uzgajamo ih da bi ih žderali. sigurno, trebali bi se malo humanije odnosit prema njima (malo=puno) al ja bum ih žderal dok mi se meso ne zgadi. ak mi se zgadi žderat ću soju. i amen. ova rasprava je tolko glupa da ja nemrem vjerovat! voliš meso=žderi meso! ne voliš meso=ne žderi meso! to je pitanje izbora. nek se djeca jebu kako oće! i amen.
a ak ćemo ić raspravljat o tome jel se mesna industrija bahato odnosi prema kokošima, i jesu li klaonice štetne za okoliš, e to je drugi par postola. to može.

voliš metalicu-slušaj jebenu metallicu. ja je ne volim i neću je slušat. amen. end of diskašn. finito.
arhimed 11.03.2004 u 22:29:04 profil autora
Po meni zaista nema nikakve razlike u tome sto covjek ubije kravu zbog hrane ili kad to isto napravi, ne znam, neki lav.


LOL!

hej, pa lavovi ne ubijaju krave zbog hrane već zebre.
markose, siguran sam da ti je ovdje došlo do lapsusa, ali mene je nasmijala ova tvoja rečenica.

btw, rekao si da te meso fino zasiti. a propos toga, i ja sam primjetio da me meso u kombinaciji s još nečim može najbolje zasititi kad sam (jako) gladan.
arhimed 11.03.2004 u 22:48:58 profil autora
evo nečega što će, nadam se, izazvati zazubice i vegetarijancima i nevegetarijancima.

Tako se u našemu jelovniku osjećao ritam četiriju godišnjih doba i raznih životnih zgoda, nešto slično onome što je simbolički prikazivao četverolist koji su majstori 13. stoljeća urezivali u portale katedrala. Na stolu bi se našao barbun zato jer je trgovkinja jamčila da je svjež, purica, jer je Francoise našla krasan primjerak na tržnici u Roussainville-le-Pinu, artičoke s moždinom, jer ih nikad prije nije bila priredila na takav način, pečeni but, jer se na zraku izgladni, a do večere ima sedam sati, pa ćemo ga udobno probaviti, špinat jer ga dugo nismo jeli, kajsije jer su u ovo doba godine još rijetkost, ribizli, jer ih za petnaest dana neće biti, jagode koje je u našu čast donio g. Swann, trešnje jer su to prve koje se rodile na trešnjevu stablu u našem voćnjaku nakon dvije godine neplodnosti, sir s vrhnjem koji sam nekoć jako volio, kolač od badema, jer ga je jučer naručila, pletenica jer nam je to bila obveza. Nakon svega toga još nešto što je pripremljeno posebno za nas, ali zapravo za moga oca, jer ju je on najviše volio: čokoladna krema, osobna Francoisina inspiracija i kreacija, pjenasta i lagana, kao djelo slučaja, iako je u nju uložila sav svoj talent. Onaj tko bi odbio jesti govoreći: "Ja sam gotov, dosta sam jeo, nisam više gladan" odmah bi se srozao na razinu neotesanca koji u nazočnosti umjetnika što im je upravo darovao jedno od svojih djela gledaju od kakva je materijala to djelo i koliko je teško, a zanemaruju nakanu i potpis. Štoviše: tko bi u tanjuru ostavio samo mrvice, slovio bi kao neuljudan poput koncertnog posjetitelja koji pred nosom skladatelja ustaje sa sjedala prije završetka skladbe.

Marcel Proust "Combray"
electro cute 12.03.2004 u 00:15:18 profil autora
proust je jedan od rijetkih ljudi koje ne mogu al ne mogu čitat...ono... ne mogu da ga jebeš! uzmem, pročitam tri rečenice i jebiga...nemrem...
Depressed 12.03.2004 u 12:57:12 profil autora
Odgovor markosu:
Nema beda, potkrijepit cu ovo sto sam napisao po sjecanju:

Dobro, ne bas, ali dobro, dobar dio zaista je. No ja kao dijete sa sela sretno vezan za djevojku sa sela uredno konzumiram domaci dalmatinski prsut/janjetinu/teletinu i slavonski kulen/kobasice/svinjetinu. Nema te salate koja moze to nadomjestiti, bar meni


I ja sam dijete sa sela, meso sa sela se proizvodi za sebe i susjede. Ako nemas srece da si sa sela ili si "susjed", onda definitivno nemas dobrog mesa osim u nekim ekscesnim prilikama.

To nisam znao i nekako mi se cini malo nategnuto. Imas li neke sluzbene podatke, studije ili slicno? Sumnjam da jedna klaonica (koliko god one ogavne bile, vidio sam jednu) moze zagaditi okolis vise od rafinerije nafte npr.

I mene je zapanjilo to sto se dogadja pri proizvodnji mesa. Stvar je u tome da se proizvodi katastrofalno puno staklenickih plinova, ali jos gore, kolicina gnojne tekucine je prevelika da ju se vrati zemlji i mora se skladistiti. Vecina kiselih kisa je uzrokovana upravo isparenjima iz gnojnih tekucina. U njemackoj, koliko znam postoji posebno uskladisteno par tisuca litara gnojnicine po osobi. To je otrovni otpad koji ne gnoji zemlju nego je koncentrirani otrov. E, sad propisi pred industriju tipa "Pliva" ili netko drugi postavljaju standarde o odvodjenju otpada, skladistenju i prociscavanju. Ti standardi nisu uopce strogi za uzgajivace mesa. Svako malo se doogađaju mini pomori ribe u potocima i rjecicama u blizini farmi, jasno je zasto. Ali manje je poznato da je zivot u polovici meksickog zaljeva u potpunosti unisten zato jer se tamo koncentrira otpad sa americkih stocnih farmi koji je donesen mississipijem. Pola meksickog zaljeva je jebeno velika povrsina. Zatim, da bi uzgojio zivotinju, ocito ti treba velika povrsina obradive zemlje, koju se bezocno otima od raznih suma i prasuma. Sume su naravno vazne za ekolosku stabilnost, a dodaj tome i kisele kise koje jos dodatno devastiraju sume...toliko o zagadjivanju, vjerojatno se mogu sjetiti jos primjera. Nafta je gadna, ali nijedan tanker nije pocistio dobar dio meksickog zaljeva od vrha do dna!

Hm. Ne znam. Ja inace puno jedem i konstantno sam gladan. Bojim se da bi bez jednog mesnog obroka dnevno, na neko duze vrijeme, bio u komi. ali opet, moguce je da je zaista sve stvar navike, ne znam. Nije mi jasan ovaj dio o potrosnji biljne hrane pri proizvodnji mesa? Tu govoris o biljnoj hrani kojom se uzgajaju zivotinje?

Sto se tice mesnih obroka, moji roditelji su svojedobno jeli meso jednom tjedno jer ga vise niti nije bilo, meso se pocelo koristiti u velikoj mjeri tek nakon II svj. rata. Mladost su proveli zdravi i snazni, mislim ipak da je to stvar navike. Kod potrosnje biljne hrane mislim na biljke kojima se hrane zivotinje pri uzgoju.

S ovim se slazem, ali opet, davno smo ucili biologiju i znacenje prehrambenog lanca. Po meni zaista nema nikakve razlike u tome sto covjek ubije kravu zbog hrane ili kad to isto napravi, ne znam, neki lav. Hoces reci da lav ubija zrtvu dostojanstvenije i "ljepse"?

Nadalje, znam nasu stecenu poziciju u hranidbenom lancu, i nemam problema s ubijanjem zivotinja, ali imam sa njihovim transportom, i uvjetima uzgoja.

To vrijedi za "industrijsko" meso, a ne i za domace

Sto se tice bolesti u mesu, nazalost kod domaceg mesa je u hrvatskoj jako slaba kontrola pa mozes ocekivati svasta, uostalom svako toliko buu novi slucajevi trihinele od domaceg mesa. S druge strane veci postotak mesa na trzistu je industrijski i intenzivno uzgojeno i za to meso zbilja vrijedi da je katastrofalno.

Sorry, ali meni je ovo pomalo licemjerno. Nije ok ubijati zivotinje zbog prehrane, ali je ok ubijati ih zbog obuce, kozmetike i slicnih pozdarija?

Jos jednom zelim reci da nisam prootiv ubijanja zivotin
dju 12.03.2004 u 14:37:39 profil autora
Stvar je u tome da se proizvodi katastrofalno puno staklenickih plinova, ali jos gore, kolicina gnojne tekucine je prevelika da ju se vrati zemlji i mora se skladistiti. Vecina kiselih kisa je uzrokovana upravo isparenjima iz gnojnih tekucina. U njemackoj, koliko znam postoji posebno uskladisteno par tisuca litara gnojnicine po osobi. To je otrovni otpad koji ne gnoji zemlju nego je koncentrirani otrov

ej, jebote, a mene grizlo što za svoju bebu koristim pampersice a ne platnene pelene.
čak sam razmišljala preć na platnene, kao da spasim planet.
ja da ga spasim!
trixy 13.03.2004 u 11:37:19 profil autora
Ili mislis da jednostavno ne smijem dovoditi u pitanje misljenje pojedinaca sa foruma?


upravo tako
buahahahahahahahahaaa
(*smajli s malim prstom u kutu usana)
svinjče 14.03.2004 u 21:00:36 profil autora
oke.jedem meso. al ono kaj nikak nemrem shvatit je ubijanje životinja zbog faking bunde.to mi je vrhunska bolesnoća.
electro cute 14.03.2004 u 21:46:19 profil autora
ja sam promijenio mišljenje.
mislim...kome trebaju jebene životinje. šta sad...
ne znaju pisat ni čitat, ne znaju matematiku, jebote, ne drže se nikakvih civilizacijskih normi i vrijednosti (čak su i hipiji po tom pitanju napredniji od životinja, jer oni bar seru na zato predviđana mjesta. dobro, ne svi, al dobar dio).
šta te životinje seru...samo se šetaju po tim jebenim šumama i izgledaju slatko. moj kurac slatko! samo te oće namamit pa da ti zabiju očnjake u vrat. hohštapleri!
uglavnom, treba posjeć tropske šume i tamo napravit veliko parkiralište, a životinje pobit i šibnit ih sve na grenland-the world biggest freezer.
eh da završio bi jednom porukom koja se pojavila u simpsonima jedanput: nuke the whales!
electro cute 16.03.2004 u 15:37:39 profil autora
for every animal you don't eat, i will eat 3.
Depressed 16.03.2004 u 16:20:07 profil autora
Tako je! Ako pobijemo sve zivotinje, svi cemo postati vegeterijanci.
electro cute 16.03.2004 u 16:30:44 profil autora
i biljke su živa bića.
jedite ljude.
arhimed 17.03.2004 u 00:04:24 profil autora
electro cute, podsjetio si me na nešto.
jednom se negdje dogodila avionska nesreća. avion je pao daleko od naseljenih područja, nije bilo nikoga ko bi nastradalim ljudima pomogao, spasilačka služba nije stizala, hrane niotkuda i u takvim okolnostima ljudi su bili prisiljeni jesti jedni druge. na kraju su ostala dvojica - jedan brazilac i jedan englez. nekako su se dogovorili da će brazilac prvi odsjeći svoju ruku, a onda će englez svoju. ne sjećam se je li ta ruka bila namjenjena samo englezu ili obojici. ubrzo nakon toga stigli su spasioci i ispalo je da je brazilac džaba rezao ruku. nakon šest mjeseci stigla mu je pošiljka od ovog engleza, a u njoj je bila amputirana ruka.
ovo je istinit događaj, možda ste negdje čuli ovu priču. navodno je i film snimljen.
electro cute 17.03.2004 u 00:26:23 profil autora
taj englez je ili velika budala ili radi u mrtvačnici
markos 17.03.2004 u 16:41:19 profil autora
Dip, sorry sto ti nisam stigao odgovoriti, pun sam posla i idem na put ujutro, odgovorit cu kad stignem. U svakom slucaju hvala na podacima i pojasnjenju. kako je moja ljepsa polovica kemicarka ona je potvrdila i pojasnile neke stvari vezane za organski otpad i gnojiva...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
marsovac 17.03.2004 u 17:24:17 profil autora
Mislim da svakako je dobar izbor za onoga ko si to može priuštiti. Hoću reći da je danas sve više ljudi koji se odlučuju za takav vid prehrane .
Ako Mavrović koji je rasni borac odustane od mesa onda tu ima nešto.
ja jedem meso, sad je li to iz navike ili nečeg drugog neznam, no volim dobro i fino pojest a meso mi još uvijek fino miriši. Valjda zato i imam devedesetak kilograma.
dulce 18.03.2004 u 15:56:56 profil autora
blizi se meatout world day, ili? mislim da je 20.3. ...
nitko 23.03.2004 u 09:12:01 profil autora
mislim da bi svaki čovjek, unatoč svojim izrazito dogmatskim stavovima, morao pričitati Oslobođenje životinja od Petera Singera.
Tamo je, uz prikaz uobičajenog i dozvoljenog načina tretairanja prema strojevima, prikazan i znastveni stav prema pokusima nad životinjama.
u toj se knjizi radi samo o činjenicama koje su izvedene iz medicinskih priručnika ili priručnika za farmere.
electro cute 23.03.2004 u 19:35:13 profil autora
http://maddox.xmission.com/grill.html

zanimljiv članak o vegetarijancima...
nipper 22.04.2004 u 20:28:16 profil autora
mislim da je vegeterijanstvo samouvjeravanje da je meso nezdravo...glupo, ali uzasno glupo!

neki ljudi ne znaju da meso sadrzi esencijalne bjelancevine koje se ne mogu naci u vegeterijanskim namirnicama

ne jedem meso savaki dan ali jedanput tjedno se sigurno nalazi na jelovniku!
electro cute 23.04.2004 u 02:46:22 profil autora
esencijalne aminokiseline, majfrend, postoje u soji.
vegetarijanstvo nije uvjeravanje da je meso nezdravo.
zv 23.04.2004 u 12:26:04 profil autora
to do: svaš
je rajt, ko da kjut zna sto je soja i kak mirisi!
i kak se da vidit najmanje jedinica prehrane mu je stado!
:)
lollipop 23.04.2004 u 17:19:51 profil autora
hihi
nego, znaci opet sam zakasnila.
htjedoh samo prokomentirat onaj post dva unazad - nevjerojatna kolicina besmislica u tako malo rijeci. bravo.
svinjče 23.04.2004 u 21:19:43 profil autora
čini mi se da je mavrović rasni borac -bio. a dok je bio jeo je meso.
electro cute 24.04.2004 u 00:28:41 profil autora
mavrović je, fyi, zadnju svoju boksačku sezonu odradio na makrobiotičkim pizdarijama. on je presto bit rasni borac kad je obolio.