Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
nitko 09.03.2004 u 10:47:25 profil autora
hm, što vi mislite?!
trixy 09.03.2004 u 11:25:09 profil autora
nemam ništa protiv, ali moj je stav da se ni u čemu ne smije pretjerivati.
dapače, trebali bi jesti sve, ali u umjerenim količinama.
Hadzo 09.03.2004 u 11:47:23 profil autora
To je pravo svakog čovjeka da sam odluči hoće li jesti meso ili neće. I ne osuđujem vegetarijance zbog toga što su odabrali ovo potonje. Neki od ljudi koje znam ne jedu meso iz ovih ili onih razloga i to je fine. Ali mrzim, i to potcrtavam, MRZIM kada neki od takvih meni počnu popovati o štetnosti mesa, skraćivanju života i slično s pozicije neke prosvijetlene moralne vertikale koja se obraća nama poganim mesožderima koji živimo u kamenom dobu. Odjebite stoko! Ja vas puštam na miru pa pustite i vi mene. Ima mjesta na ovoj lijepoj planeti Zemlji za sve nas.
zomri 09.03.2004 u 12:16:19 profil autora
nema do bureka, ćevapa i miješanog mesa!
ja sam bosanac i meni nije dozvoljeno da iz jelovnika izbacim meso. ma šta ko o tome mislio.
dju 09.03.2004 u 13:12:46 profil autora
pošto sam nekarakterna povodljiva i neam svoje ja, kad sam se prije desetak godina zaljubila a ondak i počela hodat s jednim igorom koji je bio vegetarijanac, mam sam i ja preuzela tu njegovu prehrambenu filozofiju. dobro sam se držala, jela alge, sojine kuglice, okruglice, odreske i nareske, sav taj bezukusni drek.
on je brijao na sai babu i tvrdio da mu je taj čupavi indijski filozof pri jednom njihovom susretu prišapnuo da sam ja žena za njega. a ja sai babu nikad ni vidla ni čula. pa ni čitala. pa se vi sad mislite.
kad smo prekinuli, još sam neko vrijeme po inerciji ignorirala meso. sve dok mi nije došlo iz dupeta u glavu da pripadam vrsti koja je mesožder i da ne treba ić uzvodno. barem kad je trbuh u pitanju.
vlado 09.03.2004 u 14:43:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sjecam se povorke homoseksualaca Zagrebom kad je jedna bakica, naspram opce konsternacije dobacila: "A zakaj ne puste decu da se jebeju kak hoceju?!"
electro cute 09.03.2004 u 16:18:12 profil autora
to baba!!!
zomri 09.03.2004 u 17:13:52 profil autora
jea, baba kicks ass!
trinity 09.03.2004 u 17:54:18 profil autora
zakon baba :)
electro cute 09.03.2004 u 18:04:06 profil autora
babu za precjednika!!!!
zumbula 09.03.2004 u 22:24:54 profil autora
babu na forum
darko 09.03.2004 u 22:41:32 profil autora
<cut>
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 10.03.2004 u 10:37:02
dulce 10.03.2004 u 10:26:07 profil autora
hej zomri, ja bosanka, pa opet vise volim sataras od cevapa. mani mi generalizacije. kod mene moze i bez mesa, ali ga se jos nisam skroz odrekla. uglavnom, u potpunosti razumijem ljude koji jednog dana jednostavno prestanu konzumirati meso.
nitko 10.03.2004 u 10:36:08 profil autora
kada bi zidovi klaonica bili od stakla, svi bi ljudi bili vegetarijanci
nitko 10.03.2004 u 10:36:38 profil autora
nepotrebnu patnju treba izbjegavati.
markos 10.03.2004 u 11:14:58 profil autora
"kada bi zidovi klaonica bili od stakla, svi bi ljudi bili vegetarijanci "

Ma daj ne seri. U cemu je razlika kad covjek ubije svinju, a lav antilopu? Odjebite s tim sranjima.
A pogotovo s tom "svi bi ljudi" logikom. Kad bi svi ljudi pogledali Schindlerovu listu nikad vise ne bi bilo rata. How yes no.



Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
svinjče 10.03.2004 u 12:14:08 profil autora
mislim da nick govori sam za sebe

da su svemirci htjeli vegetarijance genetski bi nam kod bil' malo drugačiji. vegetarijanstvo je silovanje vlastitog DNK. misli,kome više pašu alge ili GM soja namjesto bifteka nek' mu je sa srećom.
electro cute 10.03.2004 u 13:27:39 profil autora
mislim da je nakon babe ova rasprava trebala bit zaključena...
Depressed 10.03.2004 u 14:13:17 profil autora
Ja ne jedem meso, i cisto mi je fino, ionak nikad nisam bio neki ljubitelj mesa. Jedem jaja pijem mlijeko, jedem zitarice i mahunarke, proteina imam kolko treba i dobro se osjecam. I nikom ne popujem zato sto jede meso...nek jedu ljudi ono kaj hoce. Nismo svi borci za spas planeta zemlje bla bla. Al mi ide na kurac kad me ljudi pocnu beskrajno ispitivati zasto ja ovo, zasto ja ono...Pa onda pitanja tipa: "Koje je tvoje misljenje u vezi (tu ubaci neko eticko/ekolosko pitanje)?". To mi tolko ide na zivce da obicno onda pozelim popovati svim ljudima na svijetu zasto ne bi trebali jesti meso. Svi misle da su vegeterijanci popovi, ali nije, nego onak, cijela tvoja okolina ti popuje i ti pocnes popovati. Ja jos nisam poceo s popovanjem. Al mozda jednog dana pocnem.
markos 10.03.2004 u 15:22:39 profil autora
Ma to je ok stav. Ono, zivi svoj zivot kako hoces i to je super sve dok meni ne pokusavas nametnuti svoja mjerila i svjetonazor. Mene medjutim zanima zbog cega ne jedes meso? Naime, ako je to samo zato sto si protivnik ubijanja zivotinja, to mi je glupo. Ako mislis da je meso nezdravo ili ga ne volis ili ti se gadi, to mi vec nekako ima smisla, ali ne jesti meso u znak protesta protiv ubijanja zivotinja mi je apsurdno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
zomri 10.03.2004 u 16:09:09 profil autora
dulce, ono je bilo ironično
dulce 11.03.2004 u 10:02:57 profil autora
yeah, yeah.
jelena 11.03.2004 u 10:52:20 profil autora
ja ne bih mogla zivjeti bez mesa. ako neko moze, neka mu.
nego, citala sam pomalo o tom kako je izvjesni ciko otkrio vezu izmedju ishrane i krvnih grupa. valjda su oni B grupe biljojedi, a O mesojedi, manje vise. ima tu i cijelo tumacenje, napisao je i knjigu i tako. to sam samo nacula tako da ne mogu nista sire objasnit.
Hadzo 11.03.2004 u 12:44:03 profil autora
Ja uvijek stavim na jednu stranu vage miješano meso, ćevape, kobase, ražnjiće, kotlet, a na drugu miješane alge, trave, soju...Jasno je što preteže. To se vidi i na mojoj liniji ali jebiga. Samo jednom se živi.
svinjče 11.03.2004 u 13:10:49 profil autora
moja krvca je B+ i nisam biljojed.
Depressed 11.03.2004 u 13:19:54 profil autora
Ne jedem meso jer mi kao prvo vecina mesa nije fina, kao drugo, vecina mesa na trzistu je smece, ali najvaznije je to da je proizvodnja mesa uzasno zagadjivacka industrija koja unistava sume i mora i vodu i zrak vise od bilo koje termoelektrane a nitko ih ne pita koji je utjecaj na okolis. Onda je tu i cinjenica da je bahato jesti goleme kolicine proteina iz mesa. Jer dovoljno je jedan puta tjedno jesti mesni obrok...nista nam ne bi falilo. Proizvodnja jednog mesnog obroka je neefikasna tj. kolicina biljne hrane koja se potrosi na proizvodnju jednog mesnog obroka je jednaka 10 biljnih obroka, sto znaci da je to deset obroka koje su mogli pojesti siromasni i gladni...Mislim da je postupanje sa zivotinjama u industriji ispod svakog ljudskog dostojanstva. Hrpa bolesti se krije u mesu, a dodatno, meso je cesto puno antibiotika pa jos stvaramo i rezistentne bakterije. Malo mi se sve to skupa zgadilo...s obzirom da ne volim meso bilo mi je lako odreci ga se u korist mojeg malog privatnog protesta. Ja znam da ne cinim razliku, da i dalje imam neke kozne odjevne predmete itd...ali se osjecam bolje.
markos 11.03.2004 u 14:59:32 profil autora
kao drugo, vecina mesa na trzistu je smece

Dobro, ne bas, ali dobro, dobar dio zaista je. No ja kao dijete sa sela sretno vezan za djevojku sa sela uredno konzumiram domaci dalmatinski prsut/janjetinu/teletinu i slavonski kulen/kobasice/svinjetinu. Nema te salate koja moze to nadomjestiti, bar meni

ali najvaznije je to da je proizvodnja mesa uzasno zagadjivacka industrija koja unistava sume i mora i vodu i zrak vise od bilo koje termoelektrane a nitko ih ne pita koji je utjecaj na okolis.

To nisam znao i nekako mi se cini malo nategnuto. Imas li neke sluzbene podatke, studije ili slicno? Sumnjam da jedna klaonica (koliko god one ogavne bile, vidio sam jednu) moze zagaditi okolis vise od rafinerije nafte npr.


Onda je tu i cinjenica da je bahato jesti goleme kolicine proteina iz mesa. Jer dovoljno je jedan puta tjedno jesti mesni obrok...nista nam ne bi falilo. Proizvodnja jednog mesnog obroka je neefikasna tj. kolicina biljne hrane koja se potrosi na proizvodnju jednog mesnog obroka je jednaka 10 biljnih obroka, sto znaci da je to deset obroka koje su mogli pojesti siromasni i gladni...


Hm. Ne znam. Ja inace puno jedem i konstantno sam gladan. Bojim se da bi bez jednog mesnog obroka dnevno, na neko duze vrijeme, bio u komi. ali opet, moguce je da je zaista sve stvar navike, ne znam. Nije mi jasan ovaj dio o potrosnji biljne hrane pri proizvodnji mesa? Tu govoris o biljnoj hrani kojom se uzgajaju zivotinje?

Mislim da je postupanje sa zivotinjama u industriji ispod svakog ljudskog dostojanstva.


S ovim se slazem, ali opet, davno smo ucili biologiju i znacenje prehrambenog lanca. Po meni zaista nema nikakve razlike u tome sto covjek ubije kravu zbog hrane ili kad to isto napravi, ne znam, neki lav. Hoces reci da lav ubija zrtvu dostojanstvenije i "ljepse"?

Hrpa bolesti se krije u mesu, a dodatno, meso je cesto puno antibiotika pa jos stvaramo i rezistentne bakterije. Malo mi se sve to skupa zgadilo...s obzirom da ne volim meso bilo mi je lako odreci ga se u korist mojeg malog privatnog protesta.


To vrijedi za "industrijsko" meso, a ne i za domace.

Ja znam da ne cinim razliku, da i dalje imam neke kozne odjevne predmete itd...ali se osjecam bolje.


Sorry, ali meni je ovo pomalo licemjerno. Nije ok ubijati zivotinje zbog prehrane, ali je ok ubijati ih zbog obuce, kozmetike i slicnih pozdarija?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
electro cute 11.03.2004 u 16:13:11 profil autora
većina podataka koje je dip iznio su točni.
markos 11.03.2004 u 16:30:40 profil autora
većina podataka koje je dip iznio su točni.

Super su ti argumenti

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
trixy 11.03.2004 u 16:38:21 profil autora
a tvoji su, kao, bolji?
Filip 11.03.2004 u 17:33:48 profil autora
htio bih i ja nešto dodati. kad sam spavao kod lolli i dip, jeli smo vegetarijanska jela. ima takvih divnih jela, da mi meso uopće nije falilo. čak, dobro mi je došao taj odmor od mesa.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 11.03.2004 u 17:34:23