Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5
 
vlado 03.03.2004 u 23:48:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Elem, drugovi, eto nas u Londonu.
Imao sam cast krenuti sa bendom do Graza u kombiju, a krenuli smo oko sedam ujutro, pa smo isli na avion i sletjeli u London oko tri. Ili cetiri, mislim koliko je sati, nemam pojma...
Na aerodromu sam sacekao Lolli,Dipa, Sally i njenog momka, te smo nastavili prema svojim obitavalistima. Smjestili smo se u dvije sobe i cijeli smjestaj nam je izvukao vise para nego sto smo ocekivali, pa smo malo popizdili, pa smo se istusirali, otisli u kupovinu, napravili veceru, i onda su shupci sta? Pozaspali!!!
Ne hoda se njima po Londonu, a u igri su doista bijedne isprike (Pabovi su zatvoreni, daleko je centar ?!? itd.)
Te sam odlucio ipak malo prosetati kvartom i naisao na sto_ Internet caffe koji radi!
Nalazimo se u kvartu koji je tik do Tottenhama, ulice su pune ortodoksnih Zidova, a mi naravno, razmisljamo o odlasku na tekmu, mada...
Zene su im ruzne, ako nisu obojene (ovo nije rasizam, moj posao je estetika), a zene pak tvrde da su zato muskarci zgodni. Super!
London je ogroman, nezamislivo, kako je zivjeti u njemu? Nemam pojma. A i ova kisica koja rominja, covjek bi se lako naviknuo na nju. Ne smeta.
Pipsi su dobro, psiholoski. Glume opustenost, sto nije lose, zajebavaju se... Niko zapravo ne zna sto ocekivati, ali ispod povrsine nazire se frka, oni zele odraditi posao najbolje sto je moguce.
Tin je ponio plisanog medvjedica, a Sinec se boji leta pa je njegov vapaj "Ma da odsviramo, pa da se onda srusimo!" dovoljno govori o zelji... I to je dobro.
Bit ce to zaokrug jednog dugackog perioda, dok hodam Londonom i pusim cigare, razmisljam kako sam sa 17 godina kupio kasetu "Shimpoo Pimpoo" i postao legalni Zagrepcanec. Zivio sam u tom gradu, slusao sam bend iz Zagreba i povjerovao sam dovoljno da kupim kasetu. Mali bosanac sa kraja Dubrave, poceo je zivjeti u tom gradu, barem se moja urbana filozofija na to svela. Bilo je to vrijeme malih stvari koje ce nevolje pojesti i slabo ce se tko sjecati svega, ali utoliko mi je draze, gustati i biti na rubu plemenitog placa, kada prvi put hodam Londonom a sutra idem na koncert Pipsa...
I tako, shupci su ostali spavati (oni su vec bili tu, pa im nije presija, jel), ja mislim na sve vas, pa se i net caffe desio slucajno (da li?) i neka znaju Filip, Cute, Dju, Zomri, Zumbul, Trixy, Goldie, ZV, Morsky, ma svi, istice mi vrijeme, ovi zatvaraju, pa ne mogu sve navesti, al znajte> mislit cu sutra na sve vas i znam da cu opet zaboraviti pljeskati, dok me neko ne spusti na zemlju.
Bit ce sutra super. Javicu se cim stignem.
zomri 04.03.2004 u 00:28:14 profil autora
legendo.
electro cute 04.03.2004 u 00:28:17 profil autora
legendo!
jebemti!
opet si me natjero suze u oči!
Filip 04.03.2004 u 00:45:36 profil autora
legendo!
eto mi smo na hub-u. i komentiramo tvoj post. i da. rasplakali smo se. plačipičke. jebiga.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
zv 04.03.2004 u 00:53:18 profil autora
to do: svaš
daj, vlado, jebote pogledaj jel ima u londonu kupit Mjere?

jer vama bedaki fakat fali mjere malo, a?!? koji kurac s tim plakanjem, jel to neki đir?!? ono daj se malo skulirajte...

ajd da se plače zbog precjednika, ili zbog gojaznosti... al na vladu?!?!? smirite se malo!
dju 04.03.2004 u 03:44:41 profil autora
fakat ste cmizdravci. ko da ste fanovi celine dion!
evo ja se super držim. ma ni knedla da mi zapne. samo mi drago da smo poslali vladu, mam se potrudio javit, eto što ti je prijatelj.
Hadzo 04.03.2004 u 09:21:31 profil autora
I meni su suze u očima...Od smijeha. Celine Dion? Ha ha ha...Vlado, majstore, lijepo se ti zabavljaj u Londri a mi obični smrtnici nastavljamo se zajebavati s običnim poslovima u našim običnim životima...
dulce 04.03.2004 u 09:48:19 profil autora
svaki happyend je za neki dobar end ili pocetak?!

puno pozdrava...
zumbula 04.03.2004 u 10:09:38 profil autora
vlado, kaj ti radiš ljudima..fanovi celine dion he,he baš dobro..nisam ni sumnjala da ćeš se javiti, ma, iako smo ovdje u Londonu smo, to znate..
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 04.03.2004 u 10:10:22
trixy 04.03.2004 u 10:42:50 profil autora
nisam nimalo sumnjao da će se Vlado javiti. ili barem oak.
hoću još!!!
goldietrickz 04.03.2004 u 11:22:01 profil autora
Pipschips&videoclips


@ London Spitz,
Thu 4th Mar, 2004
31 available
£10.00

@ London Spitz,
Fri 5th Mar, 2004
30 available
£10.00




to pise na siteu kluba "Spitz".znaci ima jos 31 karta za danasnji koncert a za sutrasnji jos 30 karata...ako je vjerovati podacima na siteu Link
naravno podaci su samo za karte koje se prodaju online...
veliki pozdrav pipsima i vladi legendi...ko je igro juce?:)
goldietrickz 04.03.2004 u 11:48:05 profil autora
PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS are a unique phenomenon on the Croatian music scene. Thematically provocative, visually attractive, always on the edge of things: they are the personification of a modern pop band. They burst into the public eye in 1992 with the anthemic I Love Dinamo (a clever take on ‘You’ll Never Walk Alone’), a pop hymn of sorts that broke all records and became unbeatable No.1 hit of the year: one of the most memorable Croatian songs of the past decade. In 1993 their first album Shimpoo Pimpoo, left them a solid legacy for the future. Drawing from extremely varied materials, from cabaret pop to heavy punk, it surprised and confused many people. But they never tried to hide their wide- ranging influences, nor their unique and poetic lyrical style.

Shimpoo Pimpoo was followed in December 1995, with a second album Dernjava. An exceptionally mature work of high quality this, by all criteria, was an even better record than the first. As such, it easily won the music award Porin – which is the Croatian equivalent of the Grammys – for Best Alternative Album. Several glorious concerts during the spring and summer of 1996 signified the definite arrival of PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS at the very top of Croatian rock scene.

Dernjava set high standards for their next project, but the challenge was readily accepted. Fred Astaire, recorded in spring of 1997, was highly anticipated by both fans and critics. Modern production techniques, aggressive music, pure street language and, without any doubt, the highest level of sophisticated political involvement on the Croatian scene together resulted in massive media coverage.

Bog (God), their fourth album was released in November '99, a real salute to the passing millennium, and, according to general opinion of the Croatian critics, one of the crucial records of nineties. Then, in the spring of 2003 a fourth album Drvece i rijeke (Trees and Rivers) was born. Drvece & rijeke is by far their most mature work, a showcase of the strength of their talent, and unique vision of their charismatic singer Dubravko Ivanis. It was mixed by one Dave Fridmann (Flaming Lips, Mercury Rev, Mogwai), in his Tarbox Road Studio in the USA in January 2003.

PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS have remained over the years one of the most original and most exciting bands on the Croatian and indeed the World music scene. Fans know it, the media knows it. Now it’s time for the World to find out: starting with these two unmissable dates at London’s coolest venue, The Spitz.


press release o pipsima na "Spitz" siteu...
"Spitz":
Link
vlado 04.03.2004 u 18:15:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
OK, jebu nas u hostelu za pare. Frajer nas ocigledno mulja, pa cemo sad sredit malo stvari, ono buraz, ima da da sve osobne podatke, cjenik sluzbeni s pecatom, adresu shefa, sve picka li mu materina, e danas ce bit frke, kad izvucem pressicu. Recenicu zavrsavam> "...or mejbi ju vona kol polis?!"
Btw, danas smo se zaletili do - muzeja.
Naravno, Tate je bio prvi. Nakon sata hodanja po besplatnim forama meni su noge otpale, a sljepocnice bridjele. Jebote, Cezanne, Matisse, Dali, ovaj, onaj, te fore i fazoni... Zamislite, frajer je snimio voce na pladnju kako se raspada (ubrzano), pa je to fino izlozeno kao platno, stanes i pogledas...Traje tri minute.
Gnjil si bio, u gnjilez ces se pretvoriti!
Lolli i Dip odlaze hodati po svom, a Sally, Vele i ja smo otisli u Design Musem.
A tamo... izlozba suludog, nepotrebnog i kich dizajna.
Cerekanje non/stop, ne mogu se uopce sjetiti pojedinosti, ali radi se o suludim stvarima koje ne mozete zamisliti. Eh da, obicaj je u Kineza da kad spaljuju mrtve da ostave neke poklone uz mrtvace koje ce ovi, valjda, ponijeti sa sobom. Te stvari su obicno od papira. E sad, ima i modernih KIneza, te se mogu nabaviti tranzistori, cd-playeri, dvd-ovi, sva ziva tehnika od - papira.
Ma strasno. Kalupi za cipele od cokolade. Ismijali smo se. Prosetali smo po design-shopu a ja jednostavno nisam htio mucit samog sebe, jer nisam pri lovi, pa sam pobjegao na gornji kat.
A tamo - stare konzole i kompjuteri!!! Sjecate li se nedavne rasprave na forumu? U cast Kjutu Vele i ja smo odigrali partiju Ponga. Dobio sam 15:8.
Malo smo klopali, vozali se, a sad smo svratili u Subway da klopnemo po sendvic i da se prikopcamo na net...
Reko da se javim.
Zasto placem? Et zato, bas mi je drago.
Koliko god sam znao interne price, ljude, odnose, koliko god bio inseider (sve stvari su nakraju ljudske) nikad nisam dopustio da utjecu na moj dozivljaj umjetnosti, tj. glazbe utjece na mene.
Kad Pipsi krenu, buraz, ja se topim. Vrlo jednostavno.
Kao sto danas u Tate-u ne gledam plocice s imenima umjetnika. One dvije koje sam pogledao, jer sam bash zelio, bile su Matisse i Cezanne. Hm, zanimljivo.
Eto, tako stvari stoje.
Ovdje su svi jako ljubazni, koga god nesto pitas, on ti vrlo simpaticno veli sto ti treba. Na aerodromu sam vidio sluzbeno osoblje koje se, vozeci stare invalide, utrkuju na veliku radosta starkelja. Jedan je cak gurao dvojicu. Ma svi su jako fini. Posljedica standarda.
Kupili smo i novina, pa gledamo malo dogadjanja u gradu. I tako, koncerata hrpa, klubova gomila, sta oces, kako hoces i kad hoces. Jebote, danas smo se zezali da idemo na jedan koncert Pipsa a drugi dan da odemo negdje drugo. Salili smo se, naravno.
A ovo veceras?
Ovo ce biti tocka na i cijelog jednog razdoblja.
London je jedini grad.
electro cute 04.03.2004 u 22:50:28 profil autora
ovi naši sad praše...a londonžani padaju na guzicu...
aaaargh!!!!!!!!!! zašto nisam tamo!!!!
zumbula 04.03.2004 u 23:15:26 profil autora
zato jer ti si onaj kojeg nema cute, sumnjam, ima tebe tamo kao i nas dvadesetak što smo ostali ovđeka..šmrc da ali vlado je taaaaaaaaamo, jebo te kaj misliš da sam ja,
informacije bi curile na kapaljku..ako? sindrom celine dion trese, lupa, udara..
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 04.03.2004 u 23:16:32
electro cute 04.03.2004 u 23:37:32 profil autora
sad sviraju dan, mrak...zvala me sally...
znam zumbulica, svi smo tamo...jebiga...
ZeeK 05.03.2004 u 01:06:09 profil autora
ocu sutra live streaming!!!
sis 05.03.2004 u 13:21:06 profil autora
još možeš popraviti sve
Ima li preživjelih? Budnih? Kako je bilo? Nemrem više izdržat!
electro cute 05.03.2004 u 17:32:55 profil autora
evo vam link da vidite šta naš dragi sanjin kaže o špicu

http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2001001&idnews=37499
sadrzaj je izmijenio/la - electro cute u 05.03.2004 u 17:39:43
oak 3 05.03.2004 u 19:34:46 profil autora
koncert je bio izvrstan.
onaj kojeg nema - hit.
a dva puta dva - zakon.
i to je dobro
electro cute 05.03.2004 u 20:38:11 profil autora
držimo fige za večeras
Filip 06.03.2004 u 00:28:23 profil autora
...djeeecaaa se igraju poraza i pobjedeee...
hvala puno!
ajmo sad razvaliti i spilsby!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
oak 3 06.03.2004 u 02:23:25 profil autora
subota
koncert je bio izvrstan, za antologiju.
klub je bio pun, pola domaćih ljudi, a pola iz naših krajeva. bend izuzetno raspoložen, set lista promjenjena od
jučer; unutra sebastijan, van vjetar.
na drugom bisu bajka, a nema pjevača.

i posebno iznenađenje glavom pod vodu u pola koncerta, točnije u dvije petine večeri, umjesto susjeda.

nakon svake pjesme veliko odobravanje publike, uzvici i pljesak. tin u velikoj formi. i svi drugi. kardinal s mikrofonom, više kao povremeni konferansije, ali i povremeni back vocal. šinec se zanio i toliko raštimao gitaru da je na drugom dodatku svirao denijevu. mario džomba, pravi ratni veteran. đana dobila veliki aplauz, deni precizan, a zde koncentriran i konkretan. dudo je dao zadnje iz sebe, plesao je, smijao se, koordinirao, skakao na isusu na synth, kao i na bajci. velika dinamika svirača, a performans je vrlo zahtjevan, različite atmosfere i konteksti.

cd-a se prodalo u dva dana vrlo pristojan broj, bili su i novinari mtv-a, timeouta i diskografskih kuća poput bmg, ali i neke manje i realnije za nas.


bifel je složio carski zvuk. vlado je kontrolirao lijevo krilo, sredinu sam držao ja, a na desnoj strani je stolovao stanoviti lik koji je inzistirao na dinamu. malo je inzistirao, ali je sve bilo u redu.

najbolje izvedbe su bile 2x2 (bez premca), onaj kojeg nema, narko, sebastijan i dobro.
ma sve je bilo super. bend i publika.

mogao bi danima o koncertima.
i to je dobro
electro cute 06.03.2004 u 02:40:09 profil autora
logiram se i vidim...oak 3....
svaka čast emile!!!
joooj, kako mi je drago...sad će bit lakše zaspat.
ZeeK 06.03.2004 u 03:49:22 profil autora
cudan osjecaj ponosa, srece i zadovoljstva kod svih nas :)



enivej nema spavanja, pocinju kvalifikacije!!!
dju 06.03.2004 u 05:42:51 profil autora
evo već pet puta započinjem post, pa ga brišem.
ne znam kako bih rekla. a zapravo se radi o tome da je meni
baš baš drago zbog tih koncerata. iskreno. i nesebično (što je korak naprijed, s obzirom da mi je silno krivo što nisam tamo bila)
eto, samo to.

sadrzaj je izmijenio/la - dju u 06.03.2004 u 05:43:55
matea 06.03.2004 u 09:27:29 profil autora
stvarno sam odličan
vlado 06.03.2004 u 11:48:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma evo, nisam izdrzao, dok ovi lagano ustaju, morao sam vam doci reci da je bilo GENIJALNO.
Ovo je vjerojanto najbolji koncert Pipsa u ovoj postavi. Sound, feeling, druk, zelja - sve je bilo tu.
Jedan Englez je plakao na putu prema dole.
Meni se jaja jos uvijek vuku po podu, a srce mi izviruje ispod dzempera.
Ljudi su izvrsno reagirali. Znaci, ljudi koji ne kuze tekst. I bilo im je dobro. Pipsi nisu samo nama interesantni.
Covjece, najvise sam se bojao KFS-a, no ekipa se odusevila, a taj Englez koji je potpuno odusevljen, izrekao je sugestiju da bi barem promjena boje ili kakva slika puno pomogla da mu barem malo priblizi temu pjesme. No, frajer je pricajuci o pjevacu naglasavo rijec "passion", i tako...
Svi smo bili zadovoljni poslije koncerta. Ah da, set-lista je bila malo izmijenjena u odnosu na dan prije.
Bajka je bila pun pogodak. Ljudi su se rasplesali na tom dijelu. Ne znam, stvarno, mislim da su Pipsi najbolji plesaci tek kad su na rubu provalije. Magija, drugovi. Pure magic.
Sad mozemo doma.
Napravili smo pun kua fotki, pa cu odmah srocit nekakav dnevnik ovog Londona i ovaj tjedan cemo ga staviti kao specijalno izdanje magazina.
Ono, zapravo vam nista nismo uspjeli reci.
Npr, izadjemo prekjucer ispred kluba, a kombiju probusene - tri gume. ???
Sad mozmeo doma. Al prvo na buvljak.
electro cute 06.03.2004 u 14:51:54 profil autora
reci sally da se slučajno ne bi vratila bez majice! slučajno!!!!

joj kak mi je drago...a s druge strane mi je žao...ideš na desetak gigova i onda propustiš najbolji...grrrrrrrr....
goldietrickz 06.03.2004 u 15:11:39 profil autora
suuuper...:) ne znam sto bih drugo rekao...
sad treba na sve ove ljetne festivale.prvo bih preporucio Hultsfred u Svedskoj i Roskilde u Danskoj...na oba se lista izvodjaca dopunjuje negdje do travnja.
idemo...
darko 06.03.2004 u 22:06:36 profil autora
amigos, muchos grazios fur dieses london callings!
danas sam prvi danos na netos nakon 3 duga danos i...
zelim samo reci da sam pravo sretan zbog Vas.
Sad sve ima smisla.
Sreca hoda u stap.
Sanjam da sam zvuk.
Nadam se da cu jednog dana biti velik i jak.
Mrzim.

Eto, ja sam si doma napravio koncert prema setlisti Gavelle + Porculan. Upravo svira Onaj kojeg nema.
Mene nema u Spilsbyu ali slusajuci "koncert" doma iz fotelje (uglavnom) zatvorenih ociju, osjecam trenutnu ogromnu povezanost sa onima koji su sad u Spilsbyu.

Sanjaš da si zvuk...