Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
electro cute 03.03.2004 u 14:38:06 profil autora
eto, ja sam sa 14 godina počeo slušat muziku zapraf. kupovat kazete i tak. porva je bila urban-žena dijete. druga je bila fred astaire.od stranjskih nirvana, doorsi, hendrix i u2 (achtung baby je prejebena ploča a i druga, nehitoidnija strana joshua tree je odlična).
sad kad smo išli u osijek vlado je reko ja sam sa 16 godina kupio shimpoo pimpoo i na njemu je bilo sve šta je meni trebalo. e, pa ja sam sa 16 kupio automatic for the people i na njemu je bilo sve što je meni trebalo. ah i siamese dream od smashing pumpkinsa. a sa 15 ok computer.
ljudi su različiti. meni bas linija national anthema od radioheada ima više testosterona nego svi metallica albumi zajedno.
i to je dobro. da su ljudi različiti. i oke je da ja vas ne razumijem. i da vi mene ne razumijete. ipak ste vi, jebiga, starci, a ja sam još mali. mali electro cute.

svinjče, hmmmm, a i ti hadžo, otkad je prodaja albuma postala ikakav čimbenik u procijeni kvalitete????

a i predlažem da se ovu rubriku ukine jer se počeo linkin park spominjat u pozitivnom kontekstu. šta ne da je sramota nego je zločin protiv čovječnosti.
zomri 03.03.2004 u 15:44:22 profil autora
"Ima jedna teorija po kojoj je glazba koja te oduševljava s 13 ili 14 godina ona koja će ostati s tobom do kraja. Možda ne važi za sve ljude, ali u mom slučaju to je istina."

i kad ti čovjek kaže da si ostario ti se još buniš. a evo priznao si ono što sam tvrdio na jednom drugom threadu.
Hadzo 03.03.2004 u 18:10:27 profil autora
Ok stari, ali to ne znači da ne pratim što se događa danas. Ti si na onom threadu imputirao kako ja možda ne bih trebao gledati ništa snimljeno nakon 1995. u kontekstu mog pljuvanja po ROTK-u, no ja sam tvrdio kako i danas ima odličnih filmova, samo što ROTK to nije pa da još toliko traje. Slično je i s glazbom. I dan danas će me oduševiti dobar rif kao kad sam imao 16, ali danas je takvih rifova sve manje. I kraće pamtim pjesme, albume, spotove...Dok znam recimo još uvijek napamet cijelog Springsteena ili starije U2. To je kao što sam već rekao negdje drugdje problem s nama "nostalgičarima" jer se sjećamo kako je nekad bilo i uvijek nam je ranije bilo bolje. Pazi što ti kažem, Cute će za 5-6-7 godina govoriti "U jebote, kako su one devedesete fakat bile dobre, a vidi ove dvijetisućite, goli kurac". Kao što će njegov sin jednog dana možda reći "Ej stari, bio sam u muzeju rocka, kako ste mogli slušati ona govna od glazbe?" A valjda to tako mora ići...
electro cute 03.03.2004 u 18:16:12 profil autora
hmmmm...istina...možda...s druge strane poznam ljude koje današnja muzika oduševljava, a koji imaju 45-50 godina...
mislim da ja spadam u ovu drugu grupu ljudi.al možda si u pravu.vidićemo.
zomri 03.03.2004 u 18:56:05 profil autora
hadzo, nisam mislio na LOTR thread, već na jedan prije na Glazbi, ne znam tačno koji. ono na LOTR je bila zajebancija, koju nisi skonto. do mene je.

pa da tako stvari piče odvajkada. voliš stvari koje si volio s osamnes', ne samo film i muziku. poenta je u tome da ne trebaš dizat frku kad ti neko kaže da si ostario već to prihvatati kao zadano. neki kažu da se do 25e formira ukus i da takav ostaje zauvijek. poenta je da ne dozvoliš da ti stariji formiraju ukus barem dok si mlad, a što se meni recimo moglo desiti da nije bilo Nomada u kojem si mogao pročitati ono što si sam skužio al nisi smio naglas reć.

pop-kultura je vazda bila kultura omladine i tako bi trebalo ostat.

umjesto zaključka: "sa 17 možeš sve". (meni za koji dan 23 :)))
goldietrickz 03.03.2004 u 19:10:14 profil autora
ja se odusevljavam svakim danom sve vise novom glazbom...mozda i pretjerano...a za koji dan 31.:) zomri nije valjda 15.?
zomri 03.03.2004 u 19:14:53 profil autora
još gore od 15. - 9. :) malo je falilo da bude ONAJ. huh, za dlaku!
svinjče 04.03.2004 u 11:30:09 profil autora
joooooj, kak me nap***i kad neko ne čita fino po redu.
ma ko kaže da je meni l.park neki kuac ak sam napisala kolko su prodali!? il ona ališa. ma boli me dupe za njih. to je bilo u raspravi oko toga jesu darkness najveće face, jerbo prodali pol milje debi albuma u americi. ne slušam ni prve, ni drugu, ni treće, al respektiram činjenicu da ih tolko ljudi puši.eto. mislim, brojke u slučaju novih faca možda nisu dokaz vrhunske kvalitete, al jesu popularnosti.
e, sad..malo vidi ove hadžine brojkice kod stare ekipe (metallica npr ) i to je dokaz -vječne kvalitete!!!!

ja s 11 godina počela slušat npr. bowiea,queen i tu ekipu, stariji brat naravno...
pa krenula tim putem i zauvijek će mi ostat' srcu dragi.
a slušam raznorazne vrste domaće i strane glazbe, jerbo mi poso takav. pa htjela ja to ili ne, moram bit u toku.
Hadzo 04.03.2004 u 13:10:12 profil autora
Zanimljivo je ovo, kad pogledaš top liste, posebice u Americi, na njima prevladavaju r&b i hip-hop izvođači, ali prošle godine među top 25 turneja s najvećom zaradom bio je samo jedan crni izvođač, 50 Cent, na 21. mjestu. Među prvih 10 bili su od pop izvođača Justin i Aguilera sa zajedničkom turnejom i to je to, sve ostalo je rock glazba, sa izuzetkom Chicksa. Matori dripci možda ne kupuju singlice, ali im nije bed izdvojiti 75-150 $ za vidjeti neku od tih "matorih raga" ili izdvojiti 30$ za dupli "Forty licks". Ja sa svoje strane još kupujem albume, pratim desetak internet stranica vezanih za glazbu ne zbog posla već zbog želje da budem u tijeku, idem često na koncerte u Zagrebu i izvan njega i trudim se pokazati da nisu svi koji pređu tridesetu mrtva puvala, koja se kreću u istom začaranom krugu kuća-posao-kuća. I drago mi je što nas ima još, barem na ovom forumu, ali bojim se da smo mi prije izuzeci nego pravilo. Zomri, ti do tridesete još imaš ohoho, Cute još i više, predlažem da se čujemo za desetak ili petnaestak godina i onda vidimo tko je gdje. Ja ću i dalje biti na koncertima i očajnički su preslagivati namještaj po stanu kako bih udomio hrpu novih cedeova. A vi?
electro cute 04.03.2004 u 15:21:03 profil autora
pazi sad...sasvim je normalno da ono šta čuješ u mladosti tebi do smrti ostane drago. jebiga, psihologija. tako meni od frernda stari obožava slayer.jebiga.
a zašto se starci ko šta su rolling stonesi i metallica prodaju? numero uno-pogledaj naslovnice stranjskih magazina i koji se likovi tu vrte, al ono, čitavo vrijeme...
daklem redom pojavljivanja: the beatles, jimi, rolling stones, john lennon, the who, the eagles, keith richards, mick jagger, elvis...to su likovi koji se na uncutovim i q-ovim stranicama mijenjaju...eventualno upadnu radiohead i oasis i blur, a nekad kurt cobain (posebice oko obljetnice smrti).i kak onda neće jebiga kupovat starce. ja kužim da četrnaestogodišnjaku ono šta sale dragaš napiše petkom u jutarnjem može puno značit...jebiga lik se doima znalac, sugestivno piše i voli ono o čemu piše.
s druge strane "stariji" (hadžo i piggy zaboravljaju da se drug ivaniš približio 40-im a njega nipošto ne možemo smatrati starcem, a kamoli njih dvoje) članovi foruma, a pogami i čitave planete zemlje, rade veoma zahtjevne i dobro plaćene poslove (manje-više) što im omogućuje da prate glazbu, pače, da oni budu ti koji će formirati trendove...jer jebiga, muzika (baš ko i film) danas je borba između umjetnosti i industrije.
al mene ne jebe to što vi volite metallicu, pače, čak mi je to malo i simpa, i to što ste se spremni sa mnom doslovno poklat oko toga je li metallica dobar bend (iako vjerojatno uviđate kolko je ova rasprava glupa, al nisam mogo odolit...šta ću) mene ne jebe to što drugi vole narodnjake, ili ac/dc ili coloniu...
mene jebe to što ne postoji magazin da ga ja u hr mogu kupit a da prati muziku koja mene zanima, da nema birc u zg da pušta mjuzu koju ja volim...e...to mi je u kurcu...
al jewdnog dana ja ću imat dobro plaćen posao (nadam se) a moj sin/kćer (ako ih budem imao) će sjedit doma u depri (to nam je crta u familiji) i pizdit na mene jer neće imat di izać...
Hadzo 07.03.2004 u 01:24:20 profil autora
Jebiga stari, zašto onda kukaš a ne pokreneš vlastiti magazin? Fanzin? Makar vlastitu stranicu na internetu? Ponudi suradnju dopu i ostalim domaćim internet stranicama koje se bave glazbom. Daj ljudima do znanja koja glazba ti se sviđa i traži istomišljenike. To što u zemlji Dembeliji (Hrvatskoj) nema pop časopisa nije ništa čudno. Kad pogledaš kakva nam je glazba, o čemu bi taj časopis pisao ako želi preživjeti na tržištu? O Coloniji, Badrićki, Brkićki i Story Super Nova music luzerima? Smeta ti što nema kafića u kojem se piči glazba po tvom ukusu? Otvori svoj vlastiti i budi svoj gazda.
I meni mnogo toga smeta ali jebiga, navikneš se na to da se planeta Zemlja ne vrti oko tvoje osi i pomiriš se s time. Otići ću u neki kafić gdje puštaju Otvoreni radio jer to mogu preživjeti. Neću otići negdje gdje se pušta turbo folk jer neke granice ipak moraš postaviti...
svinjče 08.03.2004 u 11:26:05 profil autora
slušaj starije&iskusnije
electro cute 08.03.2004 u 14:18:35 profil autora
ja ne idem nigdje.
a imam 20 godina.
tolko o tome.
(o, odem do kseta na koncerte a u birc idem u krovove...inače...hm)
electro cute 08.03.2004 u 14:20:04 profil autora
bdw ne kukam.bdw pišem za magazin.bdw pišem za časopis na faksu.bdw pišem za još jedan glupasti fanzin.bdw ne kukam.već iznosim realno stanje.matori!
Hadzo 08.03.2004 u 14:34:21 profil autora
Ah, tjah, pusti dete, šta dete zna...
zomri 08.03.2004 u 15:21:40 profil autora
"Neću otići negdje gdje se pušta turbo folk jer neke granice ipak moraš postaviti..."

čitam li ja to da ti ovdje postavljaš granice čisto granica radi? ako je tako zašto baš na turbo-folku da se kola slome? zašto recimo, kad se jel mora već negdje granica postavit, nisi to uradio, postavio granu jelte, na pipse. ili na rem. ili na bon jovija.

ako je gornja rečenica stečena nekakvim iskustvom dabogda ja nikad ne bio iskusan (bar što se tiče muzike).

(i samo da napomenem da nisam nimalo oduševljen time što ti u današnje vrijeme daješ toliku lovu na albume. s jedne strane imaš internet pa skini šta ti volja, a s druge strane albumi su zastarjela kategorija. ja poslušam 1-2 albuma i hrpu odličnih singlova.)
svinjče 08.03.2004 u 16:51:20 profil autora
zomri, treba fino kupovat cd-ove original, jer inače spadaš u kategoriju "pirati".
to ja prevodim kao kategoriju koja mažnjava autorima njihove kunice (dolare, eure,funte), a 90 posto glazbenika krvavo dođe do toga. nije u redu.

molim, kupovati original cd-ove.

napominjem, naglasak na -molim -
electro cute 08.03.2004 u 17:13:54 profil autora
hahhahahahahahahahha

oke

ono votever

reality check svinjče, reality check
zomri 08.03.2004 u 18:08:43 profil autora
joj dobar ti je ovaj piggy, gdje si ga čula? evo ne mogu sebi doć od smijeha.

(gore od trošenja love na desetak originalnih albuma mjesečno je trošenje vremena na njihovo slušanje/konzumiranje.)
electro cute 08.03.2004 u 18:31:36 profil autora
ja isto slušam albume...ti si zomri jedna velika b, ovaj, bosanc..ovaj...da...

ja se smijal piggy radi nečeg drugog....
i evo opet
hahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
zomri 08.03.2004 u 19:49:35 profil autora
a otkud ti brački poltronu znaš čemu sam se ja smijo, a?

što se mene tiče slobodno slušaj i dalje albume ako ti se da. tja, baš me briga.
sadrzaj je izmijenio/la - zomri u 08.03.2004 u 19:52:21
Hadzo 09.03.2004 u 00:27:31 profil autora
Originale uglavnom uzimam domaće, zašto, vrag će ga znati, kao, pomažem domaću diskografiju, kurac pomažem jer Pipsi ionako neće vidjeti neku lovu od tih 130 kunića koliko sam dao za cd, no whatever. Strane uglavnom uzimam od pirata, mislim da Metallica (o njima je riječ u ovom threadu) neće propasti zbog toga, plus još sam ljut na njih zbog Napstera. Apropos interneta, file sharing programi su zgodna stvar za skinuti pet-šest pjesama nekog izvođača, poslušati o čemu se tu radi i onda odlučiti nazvati li pirata ili ne. Zajebah se za Aliciu Keys, skinuo sam 4 dobre stvari s novog albuma, nabavio ga i otkrio da sam skinuo manje više sve što valja. Ali, jebiga, na greškama se uči.
Naravno, Zomri ne bi bio Zomri kad opet ne bi krenuo sa svojim ofucanim štosevima kako su cedeovi zastarjeli, sad se sve sluša preko kompa, to radi moderna ekipa, je li? (Ono, kad ne sluša Cecu ili Draganu u nekoj zadimljenoj špelunci). Gluposti. Cool je uzeti neki cd koji ti se sviđa, staviti ga u cd player i guštati. Cool je uzeti dvd i gledati ga na kućnom kinu, na pravom televizoru, ne na ovim 15-inčnim monitorima. Ali dobro, tako je to valjda kad netko otkrije računalo a s njim i smisao svog života. Mi koji mislimo da postoji život i izvan kompjutera...Pa mi smo zastarjeli, naravno. Što ste drugo pomislili?
vlado 09.03.2004 u 00:32:43 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Khm, raja, nisam bio tu, bio sam u Londonu, he he he, pa sam vas htio pitat jel se vi to ozbiljno svadjate il se zajebavate, jer ako se to samarate zaozbilj, onda cu mamica da vam se najebem...
Samo pitam.
A?
electro cute 09.03.2004 u 00:34:22 profil autora
ozbiljno
smrtno ozbiljno

a ja tebi moram reć par riječi apropos magacina
vlado 09.03.2004 u 00:39:31 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vi ste ozbiljni?
Pa jestel vi normalni?
Sta vam je?
Slabo jebete?
Starci ne salju para?
Uhvatila vas depresija?
Jebu vas guzve na salterima?
Pravite se pametni?

Ljudi, nemojte se glupirat, zaboga, nismo se ovoliko druzili da se sad popickaramo oko pizdarija.

Za Magazin - otvorit cu sad temu na forumu pod magazin, slutim kritiku, pa samo daj.
electro cute 09.03.2004 u 00:57:24 profil autora
hmmm....krivo smo se skužili...
očito
ne svađamo se, nego raspravljamo. to je ono što radiš sa ženom vlado..znaš...a ljudima može izgledat ko svađa.
vlado 09.03.2004 u 01:07:09 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne svadjam se sa zenom pred ljudima.
electro cute 09.03.2004 u 01:18:01 profil autora
ovo nije svadja....ovo je rasprava!!!
Hadzo 09.03.2004 u 08:28:40 profil autora
Ma ne beri brigu Vlado, to samo Kjut potpaljuje vatru.
electro cute 09.03.2004 u 16:10:48 profil autora
i nije istina da se ne svađas sa ženom pred ljudima. dvije riječi: rambo amadeus. :P