Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
arhimed 24.02.2004 u 19:20:10 profil autora
neku večer, kad smo bili kod mene, neko je rekao da se nakon raspada jinxa pokazalo da coco mosquito i nije tako jaka autorska ličnost jer nikakav hit od tada nije objavio, a kamoli album. mislim da je to rekao hadžo, ispravite me ako griješim.

ja mislim da kad jednom počneš pisat dobre songove, teško da se možeš od toga odviknuti i samo sam čekao trenutak kad ću naići na vijest o novom mosquitovom autorskom radu. taj trenutak se dogodio sinoć kad sam na music vipu pročitao slijedeću vijest:

ROVINAN
U ožujku izlazi album Davora Ercega iza kojega velikim djelom stoji Coco Mosquito

Naime, riječ je o prvom "velikom" autorskom albumu Gordana Muratovića poznatog kao Coco Mosquito, nekadašnji vođa i autor većine pjesama grupe Jinx. Coco iza debut albuma Davora Ercega stoji i autorski i produkcijski, a album "Rovinan" se na tržištu očekuje tijekom ožujka.


jedva čekam!
ali ipak sam oprezan, neću pretjerivat s očekivanjima. nadam se da nije podilazio ukusu većeg dijela publike.

p.s. (a propos onoga da c.m. nije jak autor)
malo je poznato da je radio muziku za nekoliko kazališnih predstava, producirao je leut magnetik, a kao što vidimo, napravio je još jedan cijeli album. nije da baš ništa nije stvorio od raspada jinxa. tu je i ona pjesma koju je napisao za ninu badrić, ali to nisam čuo pa ne mogu komentirat.
ja mislim da je on itekako jak autor.
daddy 25.02.2004 u 10:12:18 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
c.m. jest jak autor.
electro cute 25.02.2004 u 15:22:41 profil autora
meni su jinxi super...samo...tekstovi su mu blesasti...i to ne na onaj rani bitlsi i biič bojsi način...nisu mi dobri.
s tim da je khashish jedna od najboljih hr pjesama ever.

a ko producent...hmmm...ne kužim se tolko...al brate oni psihomodo pop su užasni!!!!!! a ni leut magnetik mi po produkciji nisu baš nešto. hmmm...sad je pitanje kakvi su bili materjali koje je dobio na ruke i jel se moglo od toga nešto dobro napravit.

(meni je žao šta u državi nema više bendova kakvi su bili jinxi-da možeš slušat, ne mislit, i ne osjećat se glupo...a i zaplesat, ako ti je gušt)
krampus 25.02.2004 u 15:57:27 profil autora
Imam to već neko vrijeme, i album ima jako malo ili nikakve veze s Jinxima. Ideja je bila, kaže Coco, vratiti riječ "Jadran" u modu, svijetli uzor je bio Burt Bacharach, ali na kraju je ispao Sinatra. Od deset pjesama, ja glasam za pet=sjajno, pet=okej, nula=nevaljalo.

E sad, hoće li vam se to svidjeti ili ne, vrlo je individualno. Ali da će mladi otkidati na nove hitove, neće. Nije to takva muzika, eto.
electro cute 25.02.2004 u 16:57:34 profil autora
pet sjajno, pet okej?
hmmmmmm
pa to je super!!
arhimed 25.02.2004 u 20:23:18 profil autora
krampuse, zavidim ti.

kjut, nisam slušao "debakl" i "b 612" pa ne mogu ništa komentirati po pitanju kvalitete produkcije (a na kraju krajeva, to je stvar ukusa). čuo sam samo nekoliko pjesama.
"med i mliko" je super.

dju, znači li rovinan stanovnik grada rovinja ili nešto drugo?
Josh 26.02.2004 u 14:33:46 profil autora
prokleti kralj
mi u Dubrovniku pod "rovinan" smatramo nekoga/nešto što je ozlijeđen/oštećen...
Hadzo 27.02.2004 u 09:02:14 profil autora
Ispravljam te, Arhimed, to je rekao Cute a ne ja. Ja sam čak naglasio kako je "Avantura počinje" bio najbolji album Jinxa do tada, iako sam se složio da su tekstovi ponekad bili na razini Modre laste, ali jebiga, govorimo o pop glazbi, zar ne? Ne želim u njoj slušati o propasti svijeta, egzorcizmu i sličnim pojavama u društvu. Jinx su bili jedan od rijetkih kvalitetnih i komercijalno uspješnih pop bendova u nas, pogotovo gledajući unatrag posljednjih desetak godina. (Stampedo su recimo kvalitetni, ali nisu komercijalno uspješni, dok je masa onih koji su komercijalno uspješni a nisu ni za kurac).
vlado 27.02.2004 u 11:43:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sam Bog zna koliko smo se žena i ja isplesali na Jinxe. A i ovaj zadnji "best of", dobra stvar, idealan rođendanski poklon, dobre pjesme i svi spotovi...
A Coco?
Nisam siguran, frajer ima grif, to je očigledno, ali ja bih ipak sačekao taj album.
electro cute 27.02.2004 u 13:00:41 profil autora
preporuka za hadžu.
dva benda koja imaju izuzetno inteligentne pop tekstove (dakle ljubav, sunce, more, pizdarije) i ne pjevaju o propasti svijeta, iako na momente postanu melankolični...
prvi su indie-pop veterani belle & sebastian, drugi su the decemberists, relativno nov bend na internacionalnoj muzičkoj sceni. feelgood totalni.
a zaboravio sam na the sundayse čije albume niko živ nema, grrrr, koji su se raspali 97. pa sad ti vidi.
trixy 27.02.2004 u 15:22:30 profil autora
sundays? ja imam onaj na kojem je summertime. static & silence.
electro cute 27.02.2004 u 15:31:37 profil autora
trixy!!!!!!!!!!!!!!!!!ti si moj heroj!!!!prži!!!a i reci mi konačno koji su tvoji divixi!
trixy 27.02.2004 u 15:33:28 profil autora
a kaj je to tako teško za zapamtiti - MONTY PYTHON!!!
dju 27.02.2004 u 16:24:56 profil autora
jinxe prvi put uživo slušala davne 1997., mislim, u novinarskom domu.
pa 1998. kupila njihov prvi album, koji mi je i dan danas drag.
slušala ih dva put uživo u lumbardi na korčuli, jednoč na plaži, drugi put u bircu aqua.
okej su mi bili. al me ne dira to što više ne postoje, nisam ih nikad doživljavala ko svoj bend.
vlado 27.02.2004 u 16:51:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Heh, sjecam se kad je puko glas o Jinxima, njihov mi se producent (sta li je bio? radilo se o njihovom demo-albumu, pa im je neko iso u vojsku, ne sjecam se), inace bubnjar bez prstiju, kleo da, citiram, "ta mala pjeva bolje nego Vanna, jebote!!!"
:)
zomri 27.02.2004 u 18:23:12 profil autora
šta?!?!?!? trixy zar još nisi dobio svoje cdove? pa ne mogu da vjerujem! debeli, ti zaboravio kako zomri dere, a? pod hitno prebaci čoeku njegove cdove. NOW!!!

jinxi su jeben bend. priča mi nešto stariji jaran koji je u životu bio eto na tim koncertima i kaže kako su mu jinxi od XU ostali u najprijatnijem sjećanju.
electro cute 27.02.2004 u 19:18:29 profil autora
pa dobro...FILMOVI ILI SERIJE!!!ili sve! jer ima i jednog i drugog...

zomri, srećo, pa kako bi zaboravio, bila je to najvatrenija noć u mom mladom životu.
dju 28.02.2004 u 00:17:35 profil autora
na tom koncertu na plaži u lumbardi bila sam s tadašnjim dečkom (sada vrlo bivšim) i sjećam se kako sam gledala yayu i mislila se:ej, što je zgodna.
a onda mi je bilo loše, jer sam skužila da ako je zgodna meni, kakva je tek njemu.

nije to bio razlog što sam ga ostavila. al neka sam.
jelena 28.02.2004 u 00:40:59 profil autora
meni su jinxi veoma drag bend. veoma. vrlo. i nisu mi tekstovi tako losi. uz muziku, bas. npr. pjesma padobran mi je supersuper. volim ih slusati i sad. mislila sam da ce potrajati jos. ali... valjda su stali kad je bio kraj.
ah da, i ruke su mi super.
i...
i...
jelena 28.02.2004 u 00:43:10 profil autora
nisam ih nikad vidjela uzivo. i to mi je ostala nikad ispunjena zelja.
blago ti se dju. mada, shvatam tu ljubomoru.
electro cute 28.02.2004 u 02:59:46 profil autora
padobran je ZAKOOOOOON!
a i strijele su super...na te dvije su mi čak i tekstovi dobri. i ruke...ruke su super.di je spot sniman? negdi u rumunjskoj, na nekom festivalu?sjećam se samo da je yaya imala crne cvikse i crvenu kosu...
Filip 28.02.2004 u 03:10:38 profil autora
meni je ljeto super stvar. al ne onaj remix.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 28.02.2004 u 15:05:02 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Cute, Jinxi su pobijedili na festivalu XY za bendove iz jugoistocne Europe, pa su se dodjela nagrada i koncert odrzavali u Bukurestu.
Jesu li Jinxi imali sta od toga?
arhimed 29.02.2004 u 20:04:13 profil autora
ako me memorija ne vara, coki je u jednom intervjuu rekao da su imali kontakte s francuskim MTV-jem, ali, jelte, od toga ništa konkretno nije bilo.

meni su svi albumi jinxa odlični u svakom pogledu - dakle, i muzika, i tekstovi, i aranžmani, i produkcija - sve mi je odlično. cokijevo songrajterstvo je vrhunsko.

dju, čini mi se da si se malo zeznula. napisala si da si njihov debi album kupila negdje krajem devedesetih. po svemu sudeći, misliš na "second hand", zar ne? no, međutim, "second hand" je njihov drugi album. prvi je "sextaszy". originalno je objavljen 1995. godine, a reizdan je pet godina kasnije. preporučujem ti taj nepravedno zapostavljeni dragulj. kažem nepravedno zapostavljeni zato što su ga mediji tretirali kao nekakvu nultu ploču, nešto beznačajno. dobro, nije da baš nikad nije bio spomenut, ali premalo puta je spomenut. čudi me što nijedna pjesma sa "saxtaszya" nije uvrštena na best of. jesu li oni uopće svirali pjesme s tog albuma na live nastupima? (mislim na nastupe koje su imali od izdavanja "second hand" pa sve do kraja.)
dju 01.03.2004 u 00:38:11 profil autora
arhi, imaš pravo. ali ja taj "nulti" nisam nikad preslušala.
sadrzaj je izmijenio/la - dju u 01.03.2004 u 00:38:36
Hadzo 01.03.2004 u 12:15:03 profil autora
Belle & Sebastian su sjajni, ali oni su stara priča, tvoja preporuka je malo zakasnila. Za one druge tipove moram priznati da nisam čuo, ali ću vidjeti što se da iskopati na netu. Sundays imam na jednoj kaseti, oni su na A strani a na B strani je Metallica i njihov crni album. Baš sam pogodio, ha? Inače, riječ je o njihovom prvom i meni najdražem albumu, "Reading Writing & Arithmetics". Sjajan album. Tražio sam ga po dućanima kod nas, međutim nisam ga mogao naći, ali možda bi se nešto dalo iskopati na amazonu ili nekom od siteova na kojima nude rabljene cedeove...
Hadzo 01.03.2004 u 12:24:21 profil autora
Arhimed, jedina stvar sa "Sextazya" koju su Jinx pod stare dane svirali redovno uživo bila je "Silver Surfer". Stvarno odlična stvar uživo. Taj nulti album je bio kompletno napravljen na engleskom, možda je to bio razlog što ga nisu više predstavljali uživo.
svinjče 01.03.2004 u 14:39:02 profil autora
meni su jinxi i dan danas vrhunski bend.bilo je stvarno tužno kaj su se raspali, al eto.sjećam se da mi je pradavnih dana u ruke došla demo kazeta, odma' sam se zakačila na "čuvar močvara i trava". ko kaže da nemaju dobre tekstove? tekstovi su vrhunski. Inače, nagrada koju su onomad osvojili je The 1998 Radio France Internationale Eastern Discovery. eto. i taman ih "otkrili", a oni pa-pa.
bed.
arhimed 01.03.2004 u 23:43:32 profil autora
"čuvar močvara i trava" je apsolutno predivna pjesma.

sundayse imate na amazonu. ja sam neki dan pretraživao i našao sam 3 albuma. dakle, cute, ako imaš kreditnu karticu koja prolazi na amazonu, baci se na shopping :)
electro cute 01.03.2004 u 23:46:27 profil autora
ja kažem...

moj arhi...ne daj meni u ruke karticu...jučer sam gledao od wilca majice...5 bi ih bio naručio da san imal para.
fakat nemrem dočekat da postanem finansijski neovisan.
Hadzo 02.03.2004 u 08:53:54 profil autora
Našao, mislim da ću u sljedećoj turi devedeova naručiti i "Reading...". Druga dva ću preskočiti. Zasad.