Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
morsky 13.02.2004 u 09:06:08 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
o vukojebino, tmasta li si.


bravo daddy.
Depressed 13.02.2004 u 09:18:38 profil autora
E baš mi se sviđa novi dnevnik. Prekjučer mi je moj basist ispričo zanimljivu pričicu: Kad je on nekad davno svirao gitaru, svirao je u bendu koji se zvao Paradoxal Treatment. I postoji jedna knjiga u kojoj su nabrojani klubovi, i onda piše kakva je muzika u tim klubovima, bla bla, uglavnom - to je knjiga potencijalnih mjesta di se može svirat(u Europi). I onda oni kao potpuno nepoznat bend napraviše par "europskih turneja" koje su im bile jako zabavne, bilo im je jako lijepo u svijetu, i uvijek su se vratili u novčanoj pozitivi. A oni bijahu sasvim nepoznati. I onda, kad se čulo da im dobro ide u Njemačkoj, onda su se i mjesta u vukojebini počela zanimat za njih pa su ih zvali na razna mjesta svirat i kako to već ide. Očito je priča slična i s Rundekom, i s Bambijima, na kraju krajeva - i Lollobrigida je svirala posvuda izvan granica ove zadrtovine (mislim da je ovo novariječ). Tak da ja mislim da je za Pipse fakat pravi trenutak da odu van. Da pjevaju na engleskom, bilo bi im valjda još i lakše, al ovak će im vjerojatno isto biti fantastično. Sretno vam bilo.
sadrzaj je izmijenio/la - Depressed u 13.02.2004 u 09:19:38
zumbula 13.02.2004 u 09:56:31 profil autora
..eto, da baš sam rekla triksiju poslije koncerta 'pa on je bio totalno opušten, ko da mu je svejedno... nervčik se smješka' pa sad, razumijem, mislim i tad sam razumjela..nema čuđenja.. a o tome kak je sve skupa žalosno ne vrijedi više pričat..
jedino kaj je dobro u svemu tome je da se morsky napokon javio...sretno

sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 16.02.2004 u 10:04:15
dju 13.02.2004 u 09:56:39 profil autora
meni se novi dnevnik nimalo ne sviđa. pročitala sam ga jutros oko 4 i potonula.
ne sviđa mi se ništa što me rastužuje. ne sviđa mi se što možda više nikad neću bit na njihovom koncertu. svaka čast nekima, ali meni je u novoj situaciji bilo neizvedivo skoknut i do čakovca, pa kako ću onda u london ili drugdje.
ne sviđa mi se činjenica da se netko istinski trudio desetak godina i zaslužio ostvarit respektabilan status u glazbenim krugovima, a dobio ga je samo kad je napravio diskaru tipa sex u školi ili doveo rundeka da mu otpjeva dva stiha. ne sviđa mi se što jedan bend koji evoluira svakom svojom pločom, u sviračkom, produkcijskom i skladateljskom smislu, na kraju dobije kritičarske komentare tipa "vidi se da osluškuju što se događa na svjetskoj glazbenoj sceni". ili ne dobiju nikakve komentare.
žao mi je. možda ne toliko zbog pipsa, koliko zbog mene i onog što ovom njihovom odlukom gubim. pipsi su vjerojatno odsad na dobitku.

dobro vam more, još bolji ocean!


Depressed 13.02.2004 u 10:35:03 profil autora
Zbog pipsa ti ne treba bit žao jer sam siguran da će oni vani konačno moći normalno raditi. Što se tiče koncerat u nas, siguran sam da će se vratiti. Postoje dva scenarija, Ljudi će ih actually počet zvat na koncerte, a pipsi će ih sve odjebat pa dok konačno netko ne ponudi normalne njima primjerene uvjete, pa će se pipsi zapitati - "Zašto ne? Ako smo plaćeni OK, unaprijed tri tjedna, s osiguranom tehničkom i svakom drugom podrškom". A ima i drugi scenarij da će se iz samilosti nad nama spustit koji put do Kseta ili do svoje rupe, i za nas 10 odsvirat par pjesama. Neće nam biti baš puno drukčije, nije ni sad situacija takva da ih mogu vidjeti prečesto. Osim toga, za par godina će nam broadband internet omogućit da svi online iz svojih soba posjetimo njihov koncert koji se streama direktno iz njihove nove "rupe". Živi bili pa vidjeli.
@ 13.02.2004 u 13:30:13 profil autora
Meni se svida ovaj dnevnik. Bas je realan. Opalio sam se smijat' na zgodu iz tramvaja. Jebiga... ovo je jednostavno premalo trziste da bi ti od muzike mogao zaraditi neku lovu a da se ne odredujes prema ukusu publike nego prema vlastitom nahodenju. to je svima odavno poznato. Vecina kulturnjaka (a pipsi jesu kutlurnjaci) je u istim problemima. Npr. glumci, privatna kazalista... gomila nepoznatih slikara i kipara i statijaznam. da ne pricam o piscima koji ne mogu zivjeti od pisanja. nikako. To su sve divni ljudi koji zive na kruhu i majonezi i znaju cijeniti prave vrijednosti. Ja sam uvjeren u to.
Kad sam prije par godina spray paintao znao sam potrositi svu lovu za tekuci mjesec na sprejeve, kisteve i boju... i onda bih zivio na kruhu i majonezi i zicao pare u prollazu kod trga. Uvijek kad bi mi zakrulilo u zelucu otisao bih pogledati svoj mural. Kasnije sam shvatio da mi uvijek bolje izgleda u danima kad nemam novaca za pohani sir i pljuge nego u onima kad imam.
Znam, znam... ba bio sam klinac. I ne mozes zivjeti ko klosar i imati obitelj, to jednostavno je nespojivo... kasnije se ipak zelis iskulirati, imati zdrastveno, mirovinsko i ostale pizdarije tipa ne samo jedne hlace i ne pobogu jos uvijek te jedne jedine rasturene marte.
I doista, ne zaboli te kad shvatis da ljude boli kurac za tvoje murale i za tvoju muziku nego kad ti sam pocnes biti flegma prema svojem umjetnicko /intelektualnom djelovanju koje ne donosi profit.
Onda je naravno vrijeme za kompromise, razne izlaze, za cinjenje onoga sto prije ne bi a sada ti treba para. Da, da, potpuno razumijem Dubravka. Kruh i majoneza, coece.
I tak jedno 4 tjedna. Vrhunac je kad ti netko od frendova donese sira i taj dogadaj poprati rijecima: Coece, pa neces stalno jest majonezu.
Izlaz iz situacije? Grozno zvuci ali jedini izlaz je: nadi posao = nadi pare. Ako se u tom slucaju jos uvijek budes bavio onime cime si se bavio, mozes biti sretan.
Vjerujem u Pipse... bit ce njima dobro.
Kaj se tice odlaska van> pa ovdje su vec zapravo pokupili sve kaj se moglo pokupit pa se ukolektivnoj svijesti stvorilo neko misljenje o njima koje je malo suzilo krug slusatelja. ono kao kak se ripper skulirao odjednom, pa kakav je to album (Ono kao nema dernjave) i sl.kuzis nema provokacije vise kao recimo na Fredu pa i na bogu i svim ostalim albumima. .nema provokacije. nema vise onoga: E, coece, si vidio kak im je Ripper spustio.
Avantura. Treba napravit avanturu (mislim kao igru na kompu) sa pipsima ono od pocetaka i kak se probijaju i jebu sa svime i onda odu van.
nitko 13.02.2004 u 14:54:32 profil autora
svijet je ipak još uvijek malo selo i nema tog nedostupnog mjesta koje volja ne može doseć.
Filip 13.02.2004 u 17:08:58 profil autora
moram priznati da i mene je rastužio ovaj zadnji dnevnik. sjebano je to kad pomisliš da više nećeš imati mogućnost pogledati koncert svog najdražeg benda. ko što reče dju, london ipak nije zagreb.
s druge strane zadnji daddyjev dnevnik je sasvim logičan razvoj događaja. i uopće nisam iznenađen.
nadam se da će se jedan od dipovih scenarija ostvariti.
sretno pipsi!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 13.02.2004 u 17:09:48
vlado 13.02.2004 u 18:04:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Tako je to. Idemo dalje.
svinjče 13.02.2004 u 22:21:04 profil autora
aj falabogu,il' kak si ko hoće nazvat' nadam se samo da je odluka čvrsta i konačna. treba imat' muda za takvu odluku,al' može im biti samo bolje. brijem da gore ne može zamislite tek' "povratnički" koncert.e,to će bit' rasturanje. šteta kaj je osijek baš u srijedu.radim jako dugo i nema šanse.hoće li to biti zadnji,farewell party?
arhimed 14.02.2004 u 01:25:13 profil autora
što se tiče daljnje karijere pipsa, ja sam optimističan. možda će im u ovom, da se tako izrazim, novom početku biti i teško i svakako, ali smatram da im dosadno bit neće, a kasnije, kad se uhodaju, stvari će doći na svoje mjesto. zamišljam ih kao respektabilan bend u međunarodnim okvirima. sretno!

p.s.
neću se začuditi ako neki novinari koji danas pljuju po bendu, sutra počnu pisati kako je prava šteta što jedan takav bend kao što je pc&vc neće više svirati u hrvatskoj.
Hadzo 15.02.2004 u 12:06:05 profil autora
Polako ljudi, možda je to bila samo žuta minuta, svatko od nas nađe se u situaciji kad ne vidi svjetlo na kraju tunela pa mu svakakve ideje padaju na um. Ne bih uzeo ono što piše u dnevniku kao sveto pismo. Uopće ne sumnjam u to da ćemo još imati prilike vidjeti Pipse uživo, čak i kod nas.
@ 15.02.2004 u 12:46:16 profil autora
Sumnjam, Hadzo da je bila zuta minuta.Zvuci poprilicno ozbiljno a i Ripperove zute minute ne izgledaju bas ovak nevino.
backdrifter 16.02.2004 u 11:08:52 profil autora
omnomnom
Kad razmišljam o odlasku Pipsa van i njihovom nesviranju u lijepoj našoj kifli samo se sjetim stranice od Tarbox studia - pa čovječe slika Drveća i rijeka uz bok Mogwai-jevih i sličnih stranih albuma izgleda tako prirodno!!

Pipsi želim vam sve naj i uopće ne sumljam u vaš uspjeh.
linda 16.02.2004 u 23:35:01 profil autora
priznajem, i ja sam bila jako, jako tuzna kad sam procitala dnevnik i cijeli dan mi se vrtila kroz glavu misao kako ih necu cut skoro live. i to ce mi jako faliti. sad nakon gavelle sam bas pricala s deckom o tome kako ziher sad duze vremena nece svirat u zg-u jer u vrlo kratkom razdoblju svirali su u aq pa gavella i onda procitam ovo - stvarno duuuugo nece svirat ne samo u zg nego ni u citavoj nam lijepoj nasoj.
zaista sam tuzna jer kako kaze dju necemo svi moc do londona i slicnih gradica.
ipak, kuzim daddya - ova odluka je logican sljed dogadjaja. jedino sto mogu je duboko u najljepsa sjecanja urezat sve gigove pipsa na kojima sam bila a nadam se da cu si moc priustit bar neki gig kad/ako budu u blizini.
zelim vam svu srecu, znanje imate:). sigurna sam da ce te napravit dobar posao.
sretno!
silvestar13 28.01.2010 u 07:01:30 profil autora
E baš mi se sviđa novi dnevnik. Prekjučer mi je moj basist ispričo zanimljivu pričicu: Kad je on nekad davno svirao gitaru, svirao je u bendu koji se zvao Paradoxal Treatment. I postoji jedna knjiga u kojoj su nabrojani klubovi, i onda piše kakva je muzika u tim klubovima, bla bla, uglavnom - to je knjiga potencijalnih mjesta di se može svirat(u Europi). I onda oni kao potpuno nepoznat bend napraviše par "europskih turneja" koje su im bile jako zabavne, bilo im je jako lijepo u svijetu, i uvijek su se vratili u novčanoj pozitivi. A oni bijahu sasvim nepoznati. I onda, kad se čulo da im dobro ide u Njemačkoj, onda su se i mjesta u vukojebini počela zanimat za njih pa su ih zvali na razna mjesta svirat i kako to već ide. Očito je priča slična i s Rundekom, i s Bambijima, na kraju krajeva - i Lollobrigida je svirala posvuda izvan granica ove zadrtovine (mislim da je ovo novariječ). Tak da ja mislim da je za Pipse fakat pravi trenutak da odu van. Da pjevaju na engleskom, bilo bi im valjda još i lakše, al ovak će im vjerojatno isto biti fantastično. Sretno vam bilo.
<font id=comment color=silver>sadrzaj je izmijenio/la - Depressed u <b>13.02.2004</b> u <b>09:19:38</b></font>