Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
lollipop 06.02.2004 u 14:12:37 profil autora
dakle, jucer smo otisli u SC na girls night. trebale su svirati drvena marija koje su otkazale jer su tugovale za zgaženom mačkom (svojom valjda) i lollobrigida, a Ivanka iz stampeda pustala je muziku. na moje čuđenje, stvarno se cetvrtkom tamo okupi masu ljudi, ali jucer je stvarno bila guzvetina. o lollobrigida nisam znala ama bas nista. otisla sam ih malo pogledat, tek tolko, i ostala razjapljenih ustiju. ja sljedeci tjedan nejdem tamo svirat. je bio moj zakljucak. dvije cure, obucene u roza slutty odjecu pjevuse svoje pjesmice dok im muzika ide s laptopa. tu i tamo uzmu bas (jedna ili obje) ili mali presmijesni crveni yamaha sint ala 80te i sviraju. ali meni je to totalni zakon. rijeci pjesama (na koje sam totalno ljubomorna) su uz crteze bile projicirane iza njih, a na stopu je takoder bila neka projekcija crtića, ali to je malo ko skuzio. ne znam koliko ste iz ovog opisa mogli skuzit, ali to sve izgleda prilicno zivahno i zarazno i curke totalno animiraju. sprdacina na pop 80ih, ali i ranih 90ih na kraju izgleda sasvim uvjerljivo da sam poslje dosla do cure i rekla da hocu njihov cd. jer ja to moram doma slusat. all in all, nemojte propustit njihov sljedeci koncert, a sve mane su meni bile toliko neprimjetne da se uopce nisam obazirala na dipove i burazove komentare da bi trebalo jos ovo i ono. ma fak of, dej rok! (mislim, i njima se super svidjelo, ali su imali sta za prigovorit)
ps. heh, vlado, pa eto mi ideje, mogla bi ti za magazin o njima stori pripremit. Ko bi reko da cu i ja dobti poriv da nesto napisem?
pps. srela sam i zvovu sestru, bas bi bilo dobro da ona komentar napise, kak je to sve njoj izgledalo.
arhimed 06.02.2004 u 15:08:37 profil autora
kakvu mjuzu je puštala ivanka? kako ocjenjuješ njezino didžejiranje?

ovaj lollipopin post me podsjetio na jedan zagrebački ženski bend koji se zove schizoid wikler's (mislim da su se raspale, op.a.). jednom su na HTV-u pustili spot njihove pjesme "tratinčica" koja mi se svidjela pa sam si pokušao nabavit njihov cd. budući da nikad nisu izdale album koji bi se mogao kupiti u cd shopu, morao sam si tražiti vezu u zagrebu preko koje bih ga nabavio. no, i pored toga što sam si našao vezu, nikad nisam uspio doći do njihove glazbe jer ta moja veza je morala molit neku svoju vezu pa to baš i nije funkcioniralo. viša sila, jebi ga. enivej, želim pitati je li ih neko slušao i kakvo mišljenje ima o njima.
Hadzo 06.02.2004 u 15:33:49 profil autora
Sjećam se prvih brojeva Nomada u kojima su Šizoidne bile pošteno hvaljene gotovo iz broja u broj. Priznajem kako sam i sam čekao da od toga nešto ispadne, no na kraju se to pokazalo kao interna spika redakcije. Ali bolji si od mene, jer si čuo jednu njihovu pjesmu, ja sam ih čuo slovom i brojkom nula (0).
trixy 06.02.2004 u 15:36:02 profil autora
shizoic wiklers sam vidio na nekim kompilacijskim izdanjima dallas records. ne znam jesu li još skupa, ali cd nisu snimile. čuo sam samo 'punka' i pjesma mi je baš kewl
sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 06.02.2004 u 15:50:48
arhimed 06.02.2004 u 15:53:59 profil autora
hadžo, ako si ikada gledao "parlaonicu", onda si čuo isječak iz njihove pjesme "televizor". ide ovako: "kad narastem bit ću televizor, kad narastem bit ću TV". mislim da tu pjesmu imam na jednom od diskova s mp3-ima u izvedbi schmrtz teatra.

trixy, koliko su stare te kompilacije?

lollipop, u prvi mah sam pomislio da si otplovila u vode solo karijere kad sam ugledao da si otvorila topic s naslovom Lollo brigida (ignoriraj razmak). reko', ovo joj je umjetničko ime

sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 06.02.2004 u 16:03:06
trixy 06.02.2004 u 16:03:51 profil autora
otprilike od 1997.
zovu se dallas special, a mislim da su čak bile umetane i u O.K. magazin
Tonci 08.02.2004 u 20:53:54 profil autora
To što su Schizoid Wiklers ostale internom spikom redakcije nije naš problem - cure su bile u prilici potpisati ugovor s Dallasom, ali su ga sjebale.

Lollobridgu sam gledao u KSET-u prošle godine i bile su mi grozne. Ako koga zanima kako ja mislim da bi Lollobridga trebale zvučati u idealnom svijetu, neka na slsk potraži "Naked, Drunk & Horny" Yellow Note vs Pukka.
Hadzo 08.02.2004 u 21:54:05 profil autora
Parlaonicu ne gledam jer subota je dan kada mi zaposleni ljudi idemo u prijepodnevni shopping koji slijedi podnevna cuga i produciranje naših podbulih trbušina centrom grada. Tako da mi je dotična stvar promakla. Možda su je Šmrcovci i svirali na jednom njihovom koncertu koji sam gledao, ali pošto sam većinu koncerta proveo čvrsto zašankiran, opet ništa od toga.
Nego, Tonči, sad kad si već tu, što misliš pod tim da su "sjebale stvar"? Čista znatiželja...
sadrzaj je izmijenio/la - Hadzo u 08.02.2004 u 21:54:49
daddy 09.02.2004 u 10:01:53 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
duo "lolobridgida" bi nam trebao biti support u osijeku.
zomri 09.02.2004 u 16:55:07 profil autora
(Hadzo, mozda ce te interesovati sta Tonci misli o Gospodaru Prstenova. Provjeri na njegovom blogu (http://tamtam.mi2.hr/ruralna.gorila/))
vlado 09.02.2004 u 17:08:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Lolli, daj Lollu za magacin.
Hadzo 10.02.2004 u 09:55:16 profil autora
Tko bi rekao kako ćemo Tonči i ja imati isto mišljenje o nečemu. Pa dobro, moralo se zalomiti prije ili kasnije. Odem međutim malo niže i pogledam njegov popis stvari koje ga trenutno oduševljavaju i tu nema ništa za mene. Baš ništa. Dva svijeta, odvojena Tihim oceanom. Meni paše. A ne vjerujem ni da se on buni.
Tonci 10.02.2004 u 18:39:51 profil autora
"Nego, Tonči, sad kad si već tu, što misliš pod tim da su "sjebale stvar"?"

ne sjecam se vise tocno detalja oko cijele price, ali su cure bile pocele zavlaciti potpisivanje ugovora jer su im izvjesni prijatelji "angazirani" punkeri napunili glave pricama tipa komercijala-zlo, ne smijete se prodati i sl. i onda je to sve dopizdilo Dallasu, i adio mare.

(Mario Kovac je o tome pisao u jednom Popdorianu u Nomadu, mislim da je naslov teksta bio 'Ratnici podzemlja')
vlado 10.02.2004 u 18:59:17 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Iz prve ruke:
Shizoide nikad nisu htjele objavljivati album. Potpuno su, citiram, "neorganizirane, neodgovorne i otpocetka se znalo da albumi, angazmani, odgovornosti ili zahtjevi moguceg diskografa ne dolaze u obzir. Mi, u principu, ne znamo svirati i ko bi to, zaboga, doma slusao?"

Posteno. Shizoidama ne pakovati.
One su pametne, vrijedne i postene cure i meni je njihova odluka iskrena. Reci da je Shizoidama neko punio glavu, znaci - ne znati ih. Btw, osobno mislim da ce arhitektura od ex-shizoide Vide, moje prijateljice, dobit puno vise nego glazba.
arhimed 10.02.2004 u 22:14:19 profil autora
vlado, možeš li mi iskemijati neki cd schizoida?
bio bih ti veoma zahvalan. novce bih ti poslao poštom.
hajde, molim te, vidi pa mi javi.

(Mario Kovac je o tome pisao u jednom Popdorianu u Nomadu, mislim da je naslov teksta bio 'Ratnici podzemlja')


hadžo, imam ja taj nomad. ako te zanima kovačev tekst, fotokopirat ću ga i uručit ću ti ga kad se sljedeći put vidimo.
vlado 10.02.2004 u 22:39:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pitat cu.
Hadzo 11.02.2004 u 09:14:53 profil autora
I ja imam sve Nomade (mozda mi 1 ili 2 fale), samo mi reci koji je broj u pitanju i potražit ću ga. Pretpostavljam da je u pitanju jedno od ranijih izdanja.
arhimed 11.02.2004 u 13:34:35 profil autora
lipanj 1999. na naslovnici je bret anderson iz suede.
Hadzo 12.02.2004 u 09:16:10 profil autora
Pazi što ti kažem, sad će početi djelovati Murphyjey zakon i ispostavit će se kako je jedan od Nomada koji nemam upravo taj. Tako to obično biva.
arhimed 13.02.2004 u 01:18:33 profil autora
no problem, ja ću ti fotokopirat.