Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
Filip 28.01.2004 u 03:42:07 profil autora
onda i ja ću pripremiti moju malo veću listu.

- sarma (mamina)
- burek
- baklava (only sa makom)
- najrazličitiji sendviči i slane palačinke u amatti
- pizza
- pastrmajlija
- ledene kocke (hvala što si me podsjetila linda. već dužeg vremena nisam kupio)
- morska salata
- tzatziki salata sa ouzo
- šopska salata sa domaćom žutom rakijom
- ćevapi sa skopsko
- bijelo vino
- cedevita
- taljaneta
- raznorazni sokići
- giros (ali samo u solunu)
- talijanska kuhinja (sve!)
- pomfrit sa sirom
- selsko meso
- turli tava
- pohani luk u sosu od senfa i meda
- gljive na žaru
- kruh sa ajvarom i sirom
- čikenburger
- juhe
- kačamak i kiselo mlijeko (u jednom selu na planini bistra)
...ma ima još puno toga.
a jednom sam jeo u tajvanskom fast food-u u skopje. ma kurac jeo. samo sam naručio. nakon što sam pomirisao jelo.. završilo je u smeće. kako je bilo odvratno. bljak!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 28.01.2004 u 03:42:36
Filip 28.01.2004 u 03:44:02 profil autora
i ja volim snickers!
i m&m's.
odoh ja sad. opet da ratujem sa jebenim zadatcima!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 28.01.2004 u 03:45:09
arhimed 28.01.2004 u 13:23:38 profil autora
snickers, mars, twix i sve ostalo što spada u chocolate bars je izvrsno. jučer sam si kupio twix choco orange limited edition. čim sam ga okusio, misli su mi se razbistrile. mljac.
ha 28.01.2004 u 15:56:17 profil autora
a jel neko probao male milka cokoladice sa marcipanom? meni su za 10.
dulce 28.01.2004 u 16:36:03 profil autora
nisam. al sve s marcipanom je mocno, pa ne sumnjam.
darko 28.01.2004 u 23:23:53 profil autora
Vidim da ste se vec svi izredali. Ne mogu odolijeti...
Dakle:
Nedjeljom je mama doma pa imam pravi dorucak; Inace, vikendom uvijek trebam razlog za ustajanje iz kreveta. Nedjeljom je to mamin dorucak. Nesto od sljedeceg (sve delicije prema bakinom naputku):

Zganci s (domacim) vrhnjem ... 12 points
Bijela juha (iliti po domaci Vrhnjena juha )... 10 points
Krumpir na kocke s povrcem... 8 points
Domace krvavice ... 7 points

Ne mogu izostaviti jelo koje zna samo moja baka...
To se zove "jagli " (iliti kak bi moja baka odmila rekla "jagljeci" (naglasak na E )) i mogu se kladiti da 97% vas to nikad nije jelo. To se jelo radi od kukuruza susenog u krusnoj peci... i tako to.

Pecena raca iz role sva masna i hrskava i... mmmmm...

mamini ili bakini knedli sa sljivama .

ma...

Od artikala id ducana: Snickers je kralj, Milkina cokoladica imenom Leo je prakticna i fina stvar.
Jogobella od kruske , koju nisam vidio vec 2 godine na policama. Ako je netko vidi neka me molim obavijesti.
Jaffa keks . (Na odvikavanju sam vec 5 tjedana ga nisam okusio; tata i ja imamo teoriju da unutra stavljaju odredjenu drogu, ili sredstvo koje izaziva ovisnost.)
Tim tam -cokoladice iz Australije, jedu se na poseban nacin, tako da se odgrizu 2 vrha po dijagonali i onda se kroz cokoladicu, tj njenu dijagonalu sise mlijeko, po mogucnosti cokoladno ili od karamele ili vanilije... i onda ta cokoladica postane mekana i to je jedan od najljepsih kvazigastronomskih osjecaja na svijetu...
Ahh.

I kad su palacinke u pitanju (Kinder/Linolada/Nutella -sve prolazi) pravi sam izjelica. Osobni rekord mi je 23. Prosjek oko 15.

Ne mogu zamisliti dan bez juhe . Nazalost, cesto sam osudjen na onu iz vrecice, ali nema do domace masne juhe s rezancima .

Toliko o icu. Pice?
Cedevita , Orangina , i voda , da voda. Jana od limuna, obicna Jana, Studena, ali pogotovo voda iz zdenca na selu kod bake i dede ...


sadrzaj je izmijenio/la - darko u 28.01.2004 u 23:30:51
electro cute 29.01.2004 u 00:10:25 profil autora
knedle s pekmezom ili šljivama rulaju!!!
mogu pojest dvije-tri, i onda umrem...
jelena 29.01.2004 u 00:29:45 profil autora
vlado, reforum torta. izvrsno. izvrsno.
lollipop 29.01.2004 u 01:23:49 profil autora
slatkisi!
(ma, svasta ste se vi raspricali uzduz i poprijeko foruma. al ko bi to sad sve, a ko zna will tomorrow exist........
Gospodnetić 29.01.2004 u 12:04:18 profil autora
Ja volim ZLEVANKU ILITI BAZLAMAČU!
Dju, mozda smo nekad davno dok se jos nismo znali, u isto vrijeme mlatili ćevape u Sportu!
Jesi skuzila kak se terasa prosirila i ostaklila? Sad i Rubelj i ona birtija do imaju staklenu terasu...jebote.
A volim i šiškrle. Kladim se da Darko zna kaj su zlevanka i šiškrli! :-)
E da...obavijest svim ljubiteljima ćevapa,posebno Vladi-dole na početku Horvaćanske, ona nova bijela poslovna zgrada di je Bascciera-Čujić grill-sarajevski specijaliteti. Fakat najjači ćevap u gradu trenutno! :-)
E, a bio sam neki dan prvi put u zivotu u kineskom restoranu. Uglavnom, sve je manje vise fino i preobilno, no kad su mi donesli kiselu juhu koja curi sa žlice onak ko želatina..ko da sam gurnul žlicu u žabokrečinu...skoro sam se zbljuval.
sadrzaj je izmijenio/la - Gospodnetić u 29.01.2004 u 12:05:23
darko 29.01.2004 u 18:13:40 profil autora
kad su mi donesli kiselu juhu koja curi sa žlice onak ko želatina


Da se ta juha mozda ne zove laksa ? - onak, fina, sa spagetima i plodovima mora

Kladim se da Darko zna kaj su zlevanka i šiškrli!


Znam kaj je zlevanka (nisam nikad cul za izraz bazlamaca), ali ju nisam (nazalost) nikad jel

Ali šiškrli ... Mmmm... Dobro da si me podsetil, to nisam vec duuugo jel, sad bum isel mamu malo obraditi po tom pitanju. Mi to zovemo jos pemski knedli .

Sanjaš da si zvuk...
vlado 30.01.2004 u 13:17:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E Gospodnetic, opzderavam se Cujicem vec odavno. Odlicni cevapi. Mozda najbolji u ZG.
Nazalost, Rubelj se probahatio i sve je losiji.
I tako to u zivotu ide.
dju 30.01.2004 u 16:35:16 profil autora
nisam bila kod tog novog ćevabdžije, ali probat ću
gospodnetić, prošle sam zime zadnji put bila u sportu, da, da, imaju taj glupi staklenik, ali nema veze, krešo i ja smo obično vrebali stol pokraj tevea, pa guštali u ćevapima, kajmaku, luku i pokretnim slikama. a u ofu klokoće ona preružna fontanica, pećica nakurena da ti se obrazi zažare, ma milina.
dulce 03.02.2004 u 00:16:44 profil autora
ja bih da prijavim: jela danas baklavu! domacu! nema baklave do bajramske.
andrijana 03.02.2004 u 00:41:20 profil autora
mislim si
svi vi koji ne volite kikirikije u kombinaciji s čokoladom ste najobičniji PAPCI!!!!!idijoti!!!!neznalice!!!!

kjut i mi tebe volimo
hvala
andrijana 03.02.2004 u 00:44:52 profil autora
vlado, reforum torta

sto ti hje dijalektizam , moja mama zove tu tortu reform torta
vlado 03.02.2004 u 01:45:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Bila su gadna vremena... Bolje reforum nego reform.
vlado 03.02.2004 u 01:47:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Tek sad citam da Piggy voli strukle u Esplanadi.
MASHALA!!!
electro cute 03.02.2004 u 01:54:48 profil autora
molim andrijana.


e ovak, za sad i ubuduće, i za vjeke vjekova i meni se ovo ne da ponavljat...
ja se zajebavam 95% vremena.jako je malo postova u kojima sam ozbiljan...
i...
ma jebemu mater, imam posla s idiotima...šta sad tu imam objašnjavat

p.s. i ja vas volim
(više-manje)
electro cute 03.02.2004 u 01:55:56 profil autora
zakaj si promenila nik andrijana?

sadrzaj je izmijenio/la - electro cute u 03.02.2004 u 02:04:55
Filip 03.02.2004 u 03:27:15 profil autora
al opet.. svi vi koji ne vole kikirikije u kombinaciji s čokoladom...

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 03.02.2004 u 03:37:56
vlado 03.02.2004 u 14:33:17 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kikiriki je dozvoljiv jedino solo. Onaj maslac s kikirikijem je nesto najodvratnije sta sam probo u zivotu. Fuj!
electro cute 03.02.2004 u 16:57:22 profil autora
maslac rulz!!!
neznalice idijo...
ne bum više...aj promis
vlado 03.02.2004 u 16:59:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E jeboga ti, ovo je DEFINITIVNO stvar ukusa.
cruzer 05.02.2004 u 12:26:46 profil autora
dakle, kad sam bila u londonu htjela sam se malo javit na forum.a tamo mi se password ne upise sam nego sam ga ja trebala upisivat. a pasword ne znam koji mi je,ni dan danas. zamolila sam zv-a da mi posalje na mejl al nije.
i neki dan mi se doma dogodilo da mi komp nije sam upisao password i eto opet sam bila moj alter ego.
zv 05.02.2004 u 12:32:44 profil autora
to do: svaš
ne ne ne... nisam ja dobio nikakav mail tvoj.
jedino ako si bila izrazito nedefinirana. naime, super su meni pipsi, ali mi nisu SVE. tak ako dobijem mail od neke nepoznate osobe tipa "e, ajd mi posalji moj password" ja stvarno ne mogu znat na kakav tip passworda mislis (mail, ftp, web, blabla), ne mogu znat na koje se racunalo to odnosi i konacno na kojeg usera.
sorry, ali mislim da nisam od tebe cak ni takav mail dobio.

hm, ovo sad izgleda kao neki blueprint prirucnika za slanje maila webmasteru.
Depressed 05.02.2004 u 12:58:51 profil autora
Na dan koncerta, ja sam otkrio fantastično i veličanstveno jelo, diptih okusa kakav ne bi smislio ni pakleni kuhar iz debele patke koji od juhe pravi hladetinu...
Dakle to veličanstveno jelo zove se "Kikiriki s kiselim zeljem". To poetsko ime bi vas doduše moglo navesti da istresete vrećicu franck kikirikija u zdjelu svježe izvađenog kiselog zelja, ali ne jede se tako, nego morat uzeti prstohvat GRANDI kikirikija iz getroa, poluprožvakati u ustima, i u usta stavite zelje. Tu čovjek više ne zna gdje završava kikiriki i počinje zelje, pretapaju se okusi i.....ne mogu više...nemam riječi...samo sjećanje na taj veličanstveni gastronomski užitak mi izaziva vrtoglavicu....Ahhhhhh
electro cute 05.02.2004 u 13:41:52 profil autora
ne ukusa nego okusa, moj vladimire...
arhimed 05.02.2004 u 19:05:09 profil autora
neki dan sam si nakon ne znam koliko mjeseci kupio 7 days kroasane i odlučio sam da to više neću činiti jer tijesto im je suho i samim tim užitak se smanjuje. btw, malčice sam se iznenadio kad sam na ambalaži pročitao da se proizvode u bugarskoj jer ta ista ambalaža mi djeluje nekako zapadnoeuropski. vjerojatno je posrijedi licenca.
dju 05.02.2004 u 19:57:43 profil autora
vjerojatnije je posrijedi prepisivačina.
osim toga, uće bugari prije nas u uniju, pa će postat zapadna evropa.
ko nam kriv...
za utjehu: podravka ima okej ambalažu