Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
arhimed 25.01.2004 u 02:31:29 profil autora
u posljednje vrijeme sam počeo pisati nešto o novootkrivenim pićima i slatkišima u topicu "stvari koje želite podijelit...". oni sa slonovskim pamćenjem će se sjetiti da sam onomad preporučio juicy fruits multired, a, evo, prije neki dan sam preporučio i muellerove kreme. danas sam razmišljao da nešto napišem o jaffa keksima, ali onda sam skužio da prehrana zaslužuje svoj very own topic jer je jako bitna komponenta života.
dakle, danas sam se počastio odličnim jafa keksima marke lu i griesson . prvi su poljski, a drugi su švapski. ove poljske možete prepoznati po ambalaži na kojoj je naslikan poprečan presjek jednog jafe s mesnatom želatinom. naravno da su slike na ambalaži često pretjerane, pa tako i ova, ali ipak na lu jafi imaš šta zagrist. ove druge ćete prepoznati po žučkasto-narančastoj kutiji. slatkasti su i fini su. zapravo, meni su svi jafa keksi ukusni bez obzira na to ko ih proizvodi: crvenka , ressana (haj, filipe! ) ili neki proizvođači sa zapada i bez obzira na to čime su punjeni. e, a kad smo već kod punjenja, sjetio sam se štrudli. obično su sa smokvama, mada ih se može naći i s nekim drugim voćem. ljudi, te štrudle su meni zakon! također, nema veze ko ih puni i čim ih puni. uvijek ih s apetitom pojedem.

još bih samo htio reći da ako neko ima opstipaciju, neka si napravi umak od soje te neka ga unese u svoj probavni trakt i riješit će se problema. znate da uz umake idu tjestenine ili riža, ali meni odlično paše i kuhani karfiol.

sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 25.01.2004 u 02:33:54
electro cute 25.01.2004 u 03:49:45 profil autora
evo, kad je arhimed počeo...
naime ja sam prisiljen samim bivstvovanjem na ovom planrtu napisati pangerik o jednoj čokoladici. njeno ime je snickers.to je moja omiljena čokolada. postoji nekoliko razloga za to. jedan od njih je taj da ta čokolada sadrži čokoladu, karamel i kikirikije!to je nešto apsoštrumpfno fantastično. osim toga, meni je potrebno otprilike četrdeset pet minuta da pojedem tu čokoladicu.jao, jao, bolje da je nisu stvorili, jer kad njen omot ugledam, ja iznutra sav se rastopim!eto, čak me i u pjesništvo nagnala svojim bajnim okusom.a i sladoled istog imena je odličan.ahhh, ljubav, ljubav je to bila...kad sam je prvi put okusio...ahhh...u pramaljeće svog života, kad je moje nepce tamnu kožu njenu dotaklo, ja osjetio sam kako trnci mi niz kičmu klize...snickersu moj! ti, što sjajiš poput lune i obasjavaš moj gastronomski put, ti, što kano voda žedna čovjeka pojiš dušu moju, ti, dođi k meni, nek usne mi okuse tvoju čokoladnu put. za kraj dopustite mi da citiram jednog od najvećih umova zapadne civilizacije, čovjeka na čijim misaonim konstrukcijama počiva čitava zapadnjačka filozofija, aristotela, koji je jednom jedinom riječju u svom genijalnom spisu "nikomahova etika" sažeo sve moje osjećaje u jednu jedinu rječcu: "Mljac!" (aristotel, nikomahova etika, politička misao, zagreb 1997, 123str.)
@ 25.01.2004 u 13:04:16 profil autora
Ferrero Rocher. A za prezderavanje tofife.
Htio sam si stavit Ferrero Rocher u kavu to mi je benny reko. al mi se ohladila kava. tak da nis od toga. mislim od ferrero rochera sa kavom. pitam se kaj s onim tvrdim unutra. Jel onak bespomocno stoji u talogu kave na dnu salice ili pluta?
Rafaello. To me proslo. To mi je nekak vise za cure. Pahuljasta svjezina okusa.
benny ocito nije normalan, jelda? mislim i stvarno mislim samo na to da bi stavio u kavu ferrero rocher. Zakaj ja slusam njegove prijedloge? uvijek. od djetinjstva. toy dollsi, igrice za c64... onda serije zivot na sjeveru odjel za umorstva... i sad ferrero rocher u kavu. e pa necu! odbijam. neko mi je opet s ovim e pa necu uletio. al neka dobra dusa.
meni je mars bio dobar, electro cute snickers mi je odvratan odvratan odvratan a tek sladoled. coece pa kakav je to sladoled?
sa kikirikijem
kikiriki i cokolada mi ne idu zajedno.
electro cute> sta ima?
@> pretpostavit cu da je ovo od tebe electro
pa evo, bas sam si sluso ponoci borderline music one of my favourite shows uz cener jer domace je domace i tak
electro cute> ti ces puknut, jelda?
@> pa cuj... necu
electrocute> kaj si htio postat ovdje?
@> pazi ovo. napisao sam kratku reklamu za ht net featuring malehookers i ripper pa mi reci kaj mislis>??

REKLAMA ZA HT NET INTERNET: (pazi ovo)

TIP IZ MALEHOOKERSA: (pijan ko majka pala mu je casa nije je uspio uhvatit) Imam sve. Ja imam sve. Imam internet. Oh! On mi pruza nevjerovatno mnogo mogucnosti.
Kako sam samo glup! Sto nisam nabavio internet prije dvadeset godina?! Sada moram kaskati za ostalom populacijom.
RIPPER IZ PIPSA>Hello stranger. Pa ja imam internet malo duze. Ti si looser totalni, ti si ga nabavio prije dvije godine, ja ga imam duze od tebe! (onako lijepa zurka, obrijan, pristojan)
Ne brini, bit ce sve u redu. Hajde, podi sa mnom, bit ce sve u redu. I odvodi ga u postu da si ispuni aplikaciju.
TIP IZ MALEHOOKERSA: Dudo, daj ti ispuni umijesto mene, nemrem drzat olovku.
RIPPER IZ PIPSA> kE IMATE DSL?
ZENA ZA SALTEROM: ZVAT cu policiju.
ripper> cek, pa ne pljackamo postu, ispunjavamo aplikaciju.
zena za salterom> ne znam ja ne znam ne ne da da
treca scena> uletavaju nindze , dudo i tip iz malehookersa na podu, tjeraju ekipu iz poste i kruga od 150 metara od poste
electro cute 25.01.2004 u 14:43:09 profil autora
ne znam...
...sam se pitam...
...kog je od nas dva...
...kad smo bili mali...
...krava pukla nogom u glavu dok smo čistili đubar pod njom?
@ 25.01.2004 u 16:16:34 profil autora
Kad smo bili mali...
mene.
ja sam taj dubar i
jeo.
electro cute 25.01.2004 u 16:38:42 profil autora
jooooooj!pa da!sad se sjećam...
i nešto si mrmljao "ferero rocher, ferero rocher" dok si trpao izmet u usta...joj, kak si bil slatki kad si bil dete a pogleč se sad...
vrijeme radi čuda
@ 25.01.2004 u 16:48:57 profil autora
he he mrmljao
nisam uopce mrmljao.
uzivao sam u tom izmetu u potpunosti polako zvacuci svaki zalogaj i uzivajuci u punini okusa koji daje
zomri 25.01.2004 u 20:12:26 profil autora
ma bravo, biće nešto od tebe, majmune...
simon 25.01.2004 u 22:29:04 profil autora
Snickers sladoled kicks ass!!!
'Dove' čokolada je aristokracija među čokoladama.
Dove: "Čokolada, to sam ja."
Druga po redu bila bi Nestle.
arhimed 25.01.2004 u 23:07:03 profil autora
kjut, svaka ti čast na panegiriku snickersu.
@ 26.01.2004 u 01:32:40 profil autora
mislim da sam skuzio.
meni je neStLde isto mrak.
a i MilkaM obicna. Pojeo sam jednom pet milki od jednom. U bulji mi se odma pojavile opcije.

ljetooo//// i pet milkim u sebe!
@ 26.01.2004 u 12:22:08 profil autora
Ah, yes. Inace sam pojeo 20 nestli i 15 milki. I popio oko pola litre caja.
Stavio sam u te pola litre caja jedno sest lajni secera.

:)
Hadzo 26.01.2004 u 12:43:25 profil autora
Ja volim razne vrste čokolade, nisu mi nepcu odbojni ni Snickers ni Mars ni Ferro Rocher, ali priznajem da kao pripadnik puka ipak najviše uživam u običnoj mliječnoj Kinder čokoladi. I Milka s whole nuts mi je pri vrhu. To si uzmem kad idem na relaciju Zg-Osi, izađem na autobahn, kamen na gas i kombiniram Milku i coca colu. Zapravo, ja sve kombiniram s coca colom ali tješim se da ionako nisam normalan pa to i nije neki veliki grijeh.
dju 26.01.2004 u 13:26:39 profil autora
kolumbo (kad god mogu, kupujem hrvatsko, ne mogu si pomoć)
čokolino
vitalis mueslli
pelinkovac
zlatan plavac, dingač (peljašac)
pire (koji sama pravim)
turska kava, s mlijekom, bez šećera
jabuke
svježe i suhe smokve
marelice
pekmez od šipka
bioaktiv
voda
brancini ili orade (kad ih k. ispeče)
jakobove kapice
rižoto s plodovima mora (kad ja napravim)
mamine juhe i pečena teletina i janjetina s krumpirićima koji se kupaju u ulju - super nezdravo i neodoljivo
vlado 26.01.2004 u 13:48:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa stvarno si gladna, Dju...
electro cute 26.01.2004 u 14:45:26 profil autora
e, ja mrzim hrvatsko...
ono, fakat mi je sve jedno pet zvjezdica ispod strane ponude.znate onaj spot hgk-a da li kad kupujete mislite samo na cijenu i kvalitetu. jebogapas da!
život je predug da ga ispunjam sranjima.dorina je sranje-osim keks i supermilk-i ja je neću kupovat.kupiću si milku ili snickers, i boli me kurac. kupit ću si kikiriki od dajvisa a ne od franka jer je franckov smeće.nek se potrude napravit nešto šta valja.
kupim vegetu za moju majku, kupim hrvatsku sol i hrvatski šećer-jerbo tu razliku nemrem skužit, kupujem paštete od gavrilovića jer su odlične, kupujem jebenu cedevitu jer je najbolja, kupujem pipse i the beat fleet, kupujem hrvatski kruh (kad nema švedskog sa sirupom , zašto naši ne rade kruh s jebenim sirupom) i to je sve.
cijena i kvaliteta.
p.s. janjetina mi je nekad ogavna, a nekad je zakon, od ribe je najbolja škarpina na žaru, a zakon su i žablji krakovi.
mljac!
pps-škampe!!!!!!
Filip 26.01.2004 u 15:14:22 profil autora
hehe. arhi, upravo sam kupio jedan paketić ressane.
btw, od slatkiša najviše volim bijele čokolade i one sa jogurtom od jagoda. bilo da je nestle ili milka.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
dulce 26.01.2004 u 15:46:03 profil autora
vec sam danas otipkala odgovor i onda me odlogiralo. tad sam vec morala dalje u radne pobjede. grrr. evo sad opet, dakle ne volim kombinaciju cokolade i kikirikija, cak stavise ona mi je odvratna. zato volim sve cokolade od lindta! pogotovo, karamel i nugat!
obozavam sve proizvode od storcka: campino bonbone, werther's original, toffifee, riesen, merci....
mrzim sarmu osim tetkine, ne volim burek (mislim na pitu s mesom), obozavam krompirusu (ovo jos jednom da potvrdim stereotipe o bosancima), obozavam japansku kuhinju, sve iz wok-a, u kineskoj sam vrlo probirljiva, stavljaju previse masti u sve zivo (i mrtvo), ljubitelj sam talijanske i ona mi je najlaksa za spravit, sve vrste pasti sa ekspresnim sosovima, volim eksperimentirati sa salatama, najdraze jelo mi je sataras, ah volim i kebab, mljac, najbolji se ne jede u istanbulu vec u berlinu, volim maslenjak, travnicki i vlasicki sir, onda one zute sireve koji se mogu kupiti u gorskom kotaru a nemam pojma kako se zovu, domace pogace, musaku, pizzu quatro formaggi, janjetinu ne podnosim osim s raznja u jablanici, prednost dajem peradi u odnosu na papkare ako vec jedem meso, al uglavnom zivim od trava (sto bi rekli moji prijatelji). ah da, gljive! volim vrganje i sampinjone! one znaju biti supi dupi u nekom dobrom ustom sosu. i na kraju moze i vlahov ili pelinkovac. dju, tako me nadje s ovim pelinkovcem. jägermaister je malo dijete spram njega. vise volim crna od bijelih vina. jaaaako volim crnogorski vranac a ni plavac mi nije mrzak. mmmm. sad sam fakat gladna. idem po doping. al se nekad dobro jelo. bas.
vlado 26.01.2004 u 18:04:48 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ajde, vidim da vam je krenulo.

Ja volim, s objasnjenjem:
- cokolino, ovaj novi sa bobicama nekakvim (a ne ko Dju koja voli vulgaris chokolino, bljak)
- sarmu strine Goge (to je taj zajeb, zaletis se, pa de jos jednu, pa maznes cetiri-pet, male su, slasne, i zajebes se. Potrebna taktika.)
- pitu (s godinama sam zavolio sve vrste. Ipak, mama slaze s mesom i malo krompira i - to je to! Od official verzija najbolja je kod Makedonca na Dolcu.)
- cevape (molim ne mijesati sarajevski i banjalucki. Radi se o dva svijeta, dva univerzuma.)
- kebab (budimo realni, pravi kebab je bolji od cevapa. Ma dajte, bosanci, smirite se. Onaj saft je - nenadjebiv)
- baklavu (favorit je opet iz mamine kuhinje: izmedju kora, na jednom mjestu nalazi se mali sloj cokolade. Tzv. baklava upgrade. Nikad nisam jeo baklavu u slasticarni.)
- tulumbe (pomalo zaboravljen vjestina u odumiranju. Potrebna akcija na relaciji mama-zena.)
- piroge (to su vam ukrajinske piroske. Skuhaju se, pa se prepeku da porumene, zaliju se przenim lukom i vrhnjem... nirvana.)
- janjetina (meso)
- chupavac a la punica (fora je u debljini sloja sa cokoladom i kokosom, slasno, ali ne i predebelo)
- "reforum" torta (bakin specijalitet. Nazalost, baka je umrla prosle godine i tajnu jos jedino ja znam. Ubaci se malo eurokrema u kremu. Sad se andjeli gore dave kriskama bakinog "reforuma", znam)
- zenina kineska kuhinja (bez objasnjenja. Samo gledam, cudim se i jedem. Piletina s kikirikijem, svinjetina s orasima, pa svinjetina sa porilukom uz pohane banane. Fora je sto je zena pronasla ZAMJENU za kineske sastojke. Soja-sos, ipak, obavezna)
- kruh i mlijeko (malo ostarjeli otvrdnuli kruh prelijete vrelim mlijekom. Dodate secera po volji. Voila.)
- palacinke s nuttelom i kriskama banane (sjetila se zena)
- mezu kod Dju
- Vinidijine pudinge (posebno od vanilije)

Opcenito volim sva jela koje je siromasni puk isfuro kroz stotine godina. Ovaj spisak vam je uglavnom to. Pepsi twist je apsolutni zakon (koja fucking Coca-cola?!). Cokolade? Ne znam, pomalo ih nadrastam, iako - Mikado je zakon (slikao sam se pored tramvaja). Tjestenine su zakon kod kuce (npr. s tunom i lukom). Inace, zena je ekspert eksperimentiranja. Volim Spiranecov sendvic od piletine (jebiga, znam, delikates, ali ipak sam ja konzervativan pomalo). Valja zamijetiti fenomen Cedevite. Zamijenila je legendarne sirupe, jer dobro je imat Cedevitu u kuci, radi gostiju. Sto bi reko nas narod: zahvalna je.

I jedno pitanje: kad cemo dobiti pravi domaci CRNI CAJ? Recimo, Earl Grey...
cruzer 26.01.2004 u 20:43:40 profil autora
svi ima da se odfurate, vlado ipak jedini kvalitetno voli hranu. evo odmah sam i ja gladna.

-mamina pita - nekakva seljacka. o boze
-mamina pita- sa sirom
-mamina pita- krompiruša
-čobanac- 1. uvijek i ostaje
-bijela pita(kolac), a odnedavno i prekmurska gibanica
-noodles(jedva čekam da naucim takve stvari pravit) i pohane banane sa medom
-dinstane mahune sa pečenim paprikama i karfiolom i pečenim jajima
-knedle (sa šljivama)
-svi kolaci koje znam pravit
-grah , doduše samo mamin
-salata bilo kakva
-kelj na mlijeku
-gljive
-manč melou
-i volim baklavu al onu s makom, GENIJALNO mi je sve s makom
-i naravno , obožavam palačinke

sadrzaj je izmijenio/la - cruzer u 26.01.2004 u 20:45:49
vlado 26.01.2004 u 21:04:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nemoj tako, Cruzerice...

Evo citam vase postove:
- travnicki (jel mu drugo ime Vlasicki?) sir.
Sjecam se, putovali smo iz Sarajeva sa koncerta U2 ("Ma vidim da je u dva, ali ko?") i normalno, izletili u Travniku da kupimo par kila, sto i ucinismo. Jednu kilu izvadili za po putu, a ostalo u torbu. Za clanove obitelji. Kad, puko sir za petnest minuta. Zalili s par gutljaja domace rakije. To je to! Gledamo se, jeli bi jos, al ostalo je vozac kupio za cijelu rodbinu. I polako, da gazda vozila ne primijeti, pojeli smo sav sir do granice, otkidajuci iz torbe komadice... Dosli u Zagreb, sofer poludio ("Zajebali su nas u Travniku!!!"), prvo se htio vracat po sir, pa je otkrio urotu ("Sta cu sad?! Sta cu sad???!!!"), pa nas je htio izbacit van, al se nismo dali ("Zbog par kila jebenog sira, ti bi zajebo prijatelje!"). Sofer je odjurio put kuci smisljajuci ispriku za svoje, a mi smo produzili na cevape. Jebiga, otvorili apetit...

A najbolji kolac koji sam u zivotu jeo bila je medjimurska "velicanstvena" gibanica na nekoj svadbi u Cakovcu. Jebote, ultimativni kolac. Ima sve. Ponjeli smo cetiri komada doma. Nismo nikog nista pitali.
Sve svoje nade polagao sam u bratica koji se zabavljao sa nekom curom iz Medjimurja. Familija je izdala naredjenje da se svadba odrzi u Cakovcu, zbog klope. Al kurac, prekinuo bratic, doveo neku novu curu, tu iz Zagreba, a njegova stara (moja strina, jelte, Goga, sifra: sarma) ju pita: "Jel znas pravit gibanicu?". Cijela familija se valja po podu, a jadna cura gleda i konta gdje je dosla...
linda 27.01.2004 u 00:14:22 profil autora
ja baš kao i filip obožavam bijelu čokoladu i one s jogurtom i jagodom. nema bolje od tog. san snova:)
takodjer volim jako:
- toblerone (ipak je švicarska čokolada najjača)
- milke skoro sve vrste
- rafaelo (i sve što ima kokos općenito)
- ledene kocke
- mađaricu
- palačinke s nutellom
- knedle s pekmezom od šljiva (domaći obavezno)
- mamina juha
- sve živo od sira i sa sirom
- masline (pogotovo s bademima)
- burek
- ćevapi
- punjeni pileći file iz sc-a
- montana sendviči
- francuska salata (mamina)
- mamina torta od povrća
- kombinacija domaći špek & češnjak
....uh i još jako jako puno tog, al ovo je ono NAJ, NAJ
@ 27.01.2004 u 11:20:46 profil autora
Bas jedem Leo cokoladicu za dorucak. Ne prija mi. Inace tesko doruckujem. U najboljim trenucima napravim si tost sa margom i marmeladom od sljiva. Kako sam pusac, obicavam ipak nesto malo pojest da ne dobijem cir od pusenja na empty zeludac.
Al ipak mi je za dorucak najjace uzet nesto frisko iz pekare. Slanac ili nesto. Pa i za lunch time mi je pekara najjaca pa uzet recimo lisnato s makom (to zna bit jako dobro).
A ubijanje u rostilju? Kaj nije ipak najjace ubit se u rostilju ponekad? Dobrom, socnom rostilju s ekipom.
Skampe. Nisam ih jeo sto godina. na buzaru , naravno, mrak/.
hamburgeri. obozavao sam hamburgere. najjaci su mi u mark ronaldsu, onda u ham hamu, pa u burger kingu. najjaci hamburger koji sam ikad jeo je bio u Wimpiju ali u engleskoj. pravi, originalni engleski wimpy gdje dobijes hamburger na tanjuru i ogroman je a ne ono sranje iz plasticne kutije ko u mcdonalsu. al ak odes u wimpy negdje vani tipa u spanjolskoj dobit ces ga u toj kutiji plasticnoj i to je grozno razocaranje. ak idete u englesku, svakako otidite u wimpy. najjaci restac u kojem sam bio.
uzmite quarterpounder with cheese i krumpirice. e da, dragi moji, ako narucite milk shake dobijete ga u dugackoj staklenoj casi.
i jedan tip> u wimpyu se placa nakon sto se najedete, tako da mozete kao sto smo mi obicavali, vas jedno pet uletite unutra i narucite kaj god hocete. onda iskoristite guzvu i izlazite van a da ne platite. sretno i dobar tek!
zumbula 27.01.2004 u 11:42:49 profil autora
..da odmah počnem s tim da slatko ne ljubim previše,
ali...
bučnica, daaa

pizza koju napravi moja teta i pizza iz corsa koji su zatvorili
lazanje koje radi teta
pijani šaran(u pećnici cijeli sa krumpirima) onako kako ga radi mama
pečena hobotnica restoran 'Korčula' u zgu, ali preskupo za moj džep
paaa i njihovo fenomenalno crno vino rekli su babić pa valjda je babić, ali božanstveni babić
inaće više volim bijelo,gemišt
pelinkovac, aha
giros u najskromnijim birtijama u Ateni, i neko bijelo vino retzina ima okus po borovim grančicama, ali očito se mora piti tamo jednom sam ga kupila za po doma i bilo je odvratno
doručak koji napravi Iva( moja sestrična) zato jer uvijek ima hrpu toga a i jedemo svi skupa pa je nekak fino

ćevapi- jela sam kod Ferhatovića tak da više nemrem biti u zabludi da je najbolja lepinja na trešnjevačkom placu ali ima nekaj nostalgično,može čujić
može beherovka ak mi ju neko dofura iz češke mmmm
vrganji na bilo koji način i bilo kad
ma ima toga
Hadzo 27.01.2004 u 12:49:10 profil autora
Vidim da smo prešli na ozbiljnije stvari pa evo moj skroman doprinos: MESO! Pri tome ne mislim na ribu, morske specijalitete i slične pizdarije nego na vratinu, čevape, pljeske, onako u pacu nakon što su odstajale dan-dva, pa na štiljro. I onda u posudu sa sitno nasjeckanim lukom. Nenedjebiv zakon! Dva su razloga zašto nisam nikad u Zagrebu vikendima između 1. 6. i 1. 10.: ili pičim na more ili pičim kući u provinciju gdje se obžderavam u roštilju. Naravno, bitna je i ekipa. Cuga se podrazumijeva. Mi pučani uglavnom mesinu zalijevamo pivom, tj. ja coca colom. (Da mi netko donese Pepsi na roštilj letio bi van istog trena.)
electro cute 27.01.2004 u 16:27:09 profil autora
vidim da smo prešli na tešku kategoriju
okej
mamine lazanje!!!
plus
mamina baklava!!!
budin (šta oće reć rožata) od tete
jebiga opet ja po slatkom ali
dolska hrapaćuša-jedan od najebenijih kolača koji valja isključivo ako je iz dola!+kad smo kod regionalnih specijaliteta pučiške fritule-pogotovo one od tete cvite-tajna je u rakiji koja se u njih stavlja.
sitija san se jednog genijalnog hr slatkiša-kraševe griotte.
inače obožavam vse z višnjom.
zakon su mi neretvanski specijaliteti-jegulje, žabe, liske...mljac
i kad teta Dina iz amerike sprema kinesku spizu kad dođe doma na odmor.mljac.
od mesine su super mamini zagrebački!prejebeno.
sad sam se sjetio jedne stvari. kad sam išo u sedmi i osmi razred do nas se doselila obitelj prognanika iz tuzle-mama, tata, dvi sestre i tri brata. jedna cura, zvala se danijela, išla z menom u školu. al to nije bitno. kak oni nisu imali telefon onda bi dolazili kod nas telefonirat, il bi ih zvali ljudi na naš telefon. i onda bi oni nas zvali na pitu! isuse blaženi kriste mislim da sam u te dvije godine nabacio bar deset-15 kila.i onda su se otselili u australiju.i tak ja gledam olimpijadu u sidniju i likovi odu u hr centar da naprave reportažu i na teveu poznata faca-ja sam danijela tuka, živjela sam na braču dvije godine, a rodom sam iz tuzle. evo mi tu u centru...
kak mi je bilo onak...jebote...
jebeš pite, jebeš telefone, al ljude je strašno izgubit.
dju 27.01.2004 u 16:48:02 profil autora
ah, vi se raspojasali...
da se ne lažemo, nisam gurman, al i ja volim tu i tamo nešto pojest
volim tzv smeće: ćevape u "Sportu" na utrinskoj tržnici, jeli smo ih četvrtcima, nakon njegovog nogometa i mog jogginga.
Peciva razna: Klarino kukuruzno pecivo sa sirom, lisnato sa sirom, te s jabukama u pekarnici Vjesnik na Savskoj, lisnato s orasima u pekarnici u Radićevoj, te bio-kiflice sa sirom u istoj, krafne u svim dućanima u Korčuli na Korčuli (mislim da se sve peku na jednom mjestu).
od pita uglavnom ne volim nijednu. moja je mama pite naučila pravit tek u ratu (ovom zadnjem) i ja se nisam stigla "navuć".
teletina ispod peke, najbolju je radio tetak Mladen, na vikendici u Tarčinu pokraj Sarajeva. Neloša kopija takve teletine može se pojest u restoranu Turk u Buzinu
buredžike kod strine Ruže u Livnu (ajmo, ko zna šta su buredžike?)
pohane tikvice i biskupov kolač pokojne teta Micike iz Ljubljane
mamine juneće šnicle "na lovački" (a i ja ih znam pravit)
moj grah
moja tjestenina s tartufima
juhe Krešine i moje mame
inozemne kuhinje, za razliku od Dulce, ne šljivim, japansku nikad probala, kineska, talijanska, poljska, meksička, francuska... sve su mi sou-sou, a švapsku i englesku uopće ne priznajem.
zumbulice, kad spomenu riblje restorane... u boljim danima k. i ja se obžderavamo u "Hipodromu", oni spremaju najbolje jakobove kapice.
electro cute 27.01.2004 u 19:30:02 profil autora
evo baš jedem snickers kojeg sam dobio za rođendan od jedne drage osobe (koju tu neću imenovati) i mislim si
svi vi koji ne volite kikirikije u kombinaciji s čokoladom ste najobičniji PAPCI!!!!!idijoti!!!!neznalice!!!!
snickers rulz!!!!!!!
muahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!

e, što me podsetilo na jedan davni događaj iz djetinjstva kad sam, i prije neg što sam bio svjestan kvalitete čokolada, jer mi je svaka čokolada bila čokolada, stavljao oljuštene kikirikije (daklem one koje sam oljuštiš) u nutellu (il neki taki namaz) pa jebote!!!!!
da nisu izmislili snickers ja bi se do sad obogatijo.
gamad!!!!!!!!
svinjče 27.01.2004 u 19:39:28 profil autora
uglavnom, sve dolje navedeno,haha..a od onog kaj nije..

neskafe,s mlijekom ili bez svejedno

irska kava,dobra mi je u tolkinovoj kući na gornjem gradu, al nije loša ni instant

štrudla od jabuke, mamina

štrudla od trešanja,mamina -to nisam jela valjda godinama,otkad su poradi preuređenja okućnice posjekli jadnu trešnju,mama zasad odbija radit s "tuđim" trešnjama

štrukli, hotel esplanade-nema boljih

krvavice,al mora bit hrskava korica

makovnjača,svekrva-slatka je baš kolko treba bit i ima maka za dvije(mislim makovnjača)

hobotnica ispod peke,mamina-friška s krka (tam mi mama živi),močena u mlijeku,sa nekim čudnim travama ubranim u obližnjem polju, ma mogla bi cijelu sam smazat

ima toga još tonu,pa cu postepeno..

kaj se cuge tice-cedevita kak veli vlado fakat nema zamjene, moraš je imat, to ti dođe ko osnovna namirnica. pelin, podsjeća me na srednju školu, a sad mi se najviše sviđa jeger s nečim (ovisno o trenutnoj inspiraciji) i bakardi u maloj flašici već zmiksan sa sokom.ima to i neki naziv, al nemrem se baš sad sjetit'!


dulce 27.01.2004 u 20:37:08 profil autora
PAPCI!!!!!idijoti!!!!neznalice!!!!


ma znas sta papak! uf... ma sad bih ti ja nesto rekla al necu posto ti je rodjendan, uglavnom zderi taj kikiriki posto ga nitko drugi s dobrim okusom ni ne zeli. a sto se invencija tice, jos uvijek nitko nije strpao stapice u nutellu sto je jedna vrlo zanimljiva kombinacija.

a vlado. koliko ja znam, travnicki je onaj bijeli cvrsti sir, ovciji, koji se komada, i jako je slan. a vlasicki je gusci, zuci i maze se. poput kajmaka samo puno kompaktniji. e sad ovaj travnicki je garant isto s vlasica, al koliko ja znam tako se ove. nek me netko ispravi ako grijesim.
electro cute 27.01.2004 u 23:26:51 profil autora
jebe mi se za ono šta vi mislite da je dobar ukus
samo mi daj čokolade i kikirikija....mljac!