Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
goldietrickz 20.01.2004 u 20:48:46 profil autora
a jel bi mogao netko vise o tome napisati...ako ste u engleskoj u ozujku mozda bi se mogla odraditi i svedska ili svabija?tamo ima dosta nasih ljudi(necete vjerovati cak i onih koji ne slusaju samo thompsona),ima dosta ljudi otvorenih pogleda i tak...
zanima me samo.mozda bih pokusao nesto dogovoriti(ili barem pitati) upravu jednog kluba u malmou,svedska(jedan od gazda je nas covjek) koji je zbog svoje pozicije i zbog oko 20000 ljudi porijeklom sa nasih prostora(valjda ih ima 200 koji bi dosli na gig?),a i zbog uredjivacke politike(zadnji su bili Arab Strap,The Mars Volta...),savrsen.
kako vi to zamisljate i sto bi trebalo uciniti da se pokriju troskovi?ne znam puno o organizaciji koncerata pa zato i pitam.
jesu li ovi gigovi u engleskoj promotivni ili se ide i na neku(makar malu) zaradu?
eto.
oak 3 21.01.2004 u 08:39:13 profil autora
u englesku (zemlju proletersku) se ide na komrecijalnoj osnovi, što znači;

spavanje i 3 obroka - pokriveni od strane organizatora
putovanje (avion + kombi) - vjerujemo u pokroviteljstvo
honorar - izgleda da je vrlo pristojan, dapače

ovo je uk formula. naravno da ima hrpu nepoznanica, koja će se većinom prevaliti na bend; najam opreme(bubanj, rhodes,pojačala,..), vize, prijevoz između prostora u kojima se svira,...

u švedsku, u njemačku i druge zemlje ovaj bend će ići rado.
bitno je da u ovoj fazi ne gubi, a to znači neka kombinacija uk formule; spavanje i hrana, te ne preveliki honorar, uz ogradu da bi bilo jako lijepo da računamo da najam (bar dijela) opreme snosi organizator. ostaje put kod kojeg smo otvoreni za razne kombinacije. znači s nama se može itekako razgovarati.

sanjin djukić je prava adresa i ako ga kontaktiraš na sanjin.djukic@atlantic.hr ili ++385 (0)91 2380965, on će stupiti u kontakt s klubovima, agentima, promotorima,...

ako možemo u svibnju u švedsku i u njemačku, našoj sreći nema kraja

i to je dobro
goldietrickz 21.01.2004 u 15:30:24 profil autora
Za spavanje i 3 obroka,ne znam,ali cu prvo pitati pa javiti Sanjinu...

Mislis na pokroviteljstvo hrvatske firme?ili?
Postoji i Ryan Air(ima direkt let iz Londona i Frankfurta za Malmo,a to automatski znaci i Kopenhagen)...mora se stedjeti...

Koliko znam u Svedskoj(bar u ovom klubu na koji ja referiram) honorari su isto tako pristojni,catering i tehnicka pomoc ukljucena...bez obzira o kojem se izvodjacu radilo...i uopce ne kuzim kako taj klub opstaje,s obzirom da je prosjek posjete oko 200,a ulaznice su u prosjeku 120 kuna.valda im i drzava pomaze...?!

U ovom klubu oprema se moze i iznajmiti,vize nisu potrebne,za prijevoz ne znam...

Spavanje...hmmm...neam pojma ali mislim da svi bandovi koji dodju spavaju u nekom hotelu(ili hostelu za koji ovdje kazu "vandrarhem").Kakvi su aranzmani i ko to ustvari financira ne znam...

U Njemackoj je,po mome,situacija za Pipse jos povoljnija.u Munchenu postoji nekoliko nasih(uvjetno receno) klubova u kojima bi se moglo svirati,ako to ne odudara od koncepcije Pipsa?!...ne znam...pod tim mislim,ako ne smeta to sto su u tim klubovima znali svirati i Magazin i Skloniste i Kazaliste?!!Znam situaciju i u Berlinu donekle.
Ima i nesto underground klubova u koje su znali zalutati i nasi bandovi(bar je bilo prije godinu dana kada sam ja zadnji put tamo bio).
Sto se tice Svedske...moglo bi se svirati ili u Malmou ili u Lundu ili u Kopenhagenu (juzni dio skandinavije) ili u Goteborgu(gdje ima povelika skupina nasih ljudi.ako je to uopce bitno,a ja mislim da je.)

I to je nesto o cem sigurno razmisljate.ja cu se raspitati pa poslati Sanjinu sve podatke do kojih mognem doci.Ako nista,barem emailove ljudi koji su za koncerte u tim klubovima zaduzeni...



sadrzaj je izmijenio/la - goldietrickz u 21.01.2004 u 20:11:29
ha 21.01.2004 u 15:50:05 profil autora
svirat nasim ljudima? da, nasim ljudima sa nase planete zemlje. mislim. london i idemo dalje...


biraj!
Filip 22.01.2004 u 00:26:15 profil autora
po meni i grčki klub mylos (Link) u solunu je okej mjesto. u zadnjih nekoliko mjeseca su svirali cardigans, interpol, mogwai.. ako se dobro sjećam tamo su svirali i air.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
zadnjijeprvi 27.01.2004 u 21:07:19 profil autora
Goldie - hvala na postu. Javljam ti se na mail...