Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
> Ostalo > simo
 
zumbula 10.01.2004 u 00:58:44 profil autora
..iako me dju uputila na konstantina koji me oduševio ove su pjesme..oprostite, profesore..ali ovo su pjesme..dragi građani...
@ 10.01.2004 u 11:07:37 profil autora
Dobro, Zumbul, daj artikuliraj molim te. iz ovog tvoj3g posta fakat nista ne kuzim. kakav profesor? tko je profesor, tko je konstantin?

moje je misljenje da su ovo tipicne napusene instant pjesme kakvih sam ja dosta nastancao samo su moje bile nakemijane... al ih dudo nije stavio nit mi je odgovorio dal su lose ili dobre pa su pretpostavaljam u njegovim mjerilima losije od ovih...
ja takve pjesme zovem instant pjesme jer nastaju jebeno jebeno brzo. tok misli ispresjecan tockama tipa>
ustao sam.
iz kreveta.
danas uz pomoc.
svoje majke.
jebiga. \
malo sam strgan od sinocnjeg/
sablasnog (spooky)
pijancevanja
vlado 10.01.2004 u 14:41:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
A moj je tata jači od tvog.
svinjče 10.01.2004 u 23:13:45 profil autora
je, kužiš.al to je simo mraović

all animals are equal
but some animals are more equal than others
sally 11.01.2004 u 16:22:11 profil autora
ma daj. simo je super.

duhovit/
a i pametan/
u isto vrijeme
@ 03.02.2004 u 14:09:22 profil autora
Zapravo, sally, imas pravo. Zavisi sto citas trenutno i u kakvom si raspolozenju pa usporedujes s tim... kao los kriticar, naravno. (mislim na sebe by the way)
uglavnom, pjesme od mraovica su mi mnogo bolje od pjesama Pavla Perkovica kojeg ste mogli snimiti da se pojavio valjda u novoj ediciji rubrike almost famous.
od tih novih dobre su mi: Vesna Petrovickey, Petak uvecer i Obicna.
Bas se nadam da ce i moje instant coffee songs osvanuti ovdje pa da prokomentarisemo.

What do you think?
dju 03.02.2004 u 14:31:56 profil autora
možda daddy misli da su tvoje genijalne.
gušta u njima sam, ne želi dijelit s nama.
ostaje ti opcija da ih postaš u Waiterovu pjesmaricu (topic POEZIJA u sekciji OSTALO)
živio!
electro cute 03.02.2004 u 16:45:18 profil autora
a kad smo kod spaljenih pjesnika i sve to meni je užasno žao što sam čuo jednu stvar
naime gospodin raos večeras, ako je vjerovati mom frendu, koji je inače veoma pozdan, i jedna mala digresija, on živi u karlovcu i baš nedavno pretukkkla su ga tri tipa, to vam je tak s tim kavgadžijama, ali uglkavnom i enivej raos gusli na duslama večeras u gjuri II pa jebemu, kažu mi da je i na malnaru bio i da su ljudi umirali od smeha...
@ 03.02.2004 u 19:25:06 profil autora
Electrocute kaj si ti tak bolestan da gledas televiziju?

electro cute 04.02.2004 u 01:49:47 profil autora
@ ti baš i ne znaš čitat?! KAŽU MI da je bio na malnaru.
preporučam da se doškoluješ...
zumbula 04.02.2004 u 10:40:46 profil autora
Stankec je rekao da to nije televizija nego otv.
@ 08.04.2004 u 18:17:06 profil autora
moje je misljenje da su ovo tipicne napusene instant pjesme kakvih sam ja dosta nastancao samo su moje bile nakemijane...


Sto ne znaci da su lose a danas mi je zao sto sam zvucao emocionalno grubo (nezrelo). Zasto sam tako zvucao?
Saznajte u slijedecem nastavku bolesnog nezabavnika. Ne.
zomri 04.10.2004 u 15:11:07 profil autora
kopirano sa Bilandinog bloga (volimkrevet.blogspot.com):

"4.10.04
"Ostali smo sami Dido i ja. Onda mene Dido pita.
- Jel' znaš koji narod najviše na cijelom svijetu mrzim, osim Srba, naravno, jer njih mrzim najviše.
Pripalio sam cigaretu, jedva sam uspravno sjedio, bio sam pijan, bio sam gladan, bila mi je sila pišati, malo mi se i povraćalo, a Dido me pita koga on to još mrzi, i sada šuti i pilji u mene i očekuje odgovor. Kontam, prebirem po glavi, jebote, koga ovaj još mrzi, razmišljam analogno, aproksimativno i intuicijski. Jebiga ako mrzi Srbe, recimo da su oni pravoslavci, bahati su i piju žesticu, onda valjda mrzi i Ruse.
Slavodobitno se uspravim, uperim prst u njega i raspalim na sav glas - mrziš Ruse!
Dido se uhvati za srce, a na licu mu se ukaže bolna grimasa.
- Kakve Ruse, jebote ćuk, to su ljudine. Vidiš Konstantine ovdje iz srca ovog starog, bolesnog i ranjenog osim Srba, najviše na svijetu mrzim Hrvate. Mrzim Hrvate iz dna duše jer su lažovi, prodane duše i izdajice. Takve gamadi tu ima da bi je trebalo po kratkom postupku. Ali da se razumijemo, Srbe mrzim još više.
- Stvarno interesantno - dodao sam, ni sam ne znam zašto, nešto sam valjda morao reći.
- Mali - rekao je Dido držeći me za ruku - ne idi nikako u našu vojsku jer će te naši skratit za glavu u prvom šumarku. Ne znaju oni da si ti dobar pripadnik manjinskog naroda. "

"Konstantin Bogobojazni", Simo Mraović

Simo Mraović je, ako možda još niste znali:

a) pjesnik (češće) i prozaist (rjeđe - nažalost)
b) jebač i Don Juan po profesiji
c) propali student ruskog i hrvatskog jezika
d) duhovit čovjek na pragu četvrte dekade života
e) pljunuti moj ujak Ljuban

I sve je to točno, manje-više. Ali Simo Mraović je prvenstveno SRBIN! He he he.
Ha ha ha. Hi hi hi. Sjećate se Srba? Dijelili smo nekoć s njima bratstvo i jedinstvo, slogu i karanfile. Danas s tim narodom Čije Lubanje Su Šiljatije Od Naših (iliti Čunjoglavcima) opet dijelimo dosta toga, ali prvenstveno jednu debelu, masnu, čvrstu granicu, i nekima je to drago a nekima baš i ne. Eto, šta ćete. Takva su vremena. Bilo pa prošlo.
Al' neki zaboravljaju brže, a neki sporije. Neki do onih koji sporije zaboravljaju, a usput su obdareni literarnim talentom, obično imaju potrebu predati taj teret na čvršća leđa, a di ćeš čvršćeg oslonca od lijepe, debele, lakirane police za knjige.
Pametni su to ljudi, mislim si ja. Ja, koja sam svoj predpubertetski osječki ratni dnevnik bacila u smeće, misleći da će smeće progutati sjećanja. Koja TUKA! No, ako ništa drugo, i dalje imam sjećanja za izbaciti, a rat je uvijek omiljena tema u našem narodu, pa ono...kajanje je možda sasvim nepotrebno. Ali...
Ja nemam dobru/zanimljivu perspektivu za pisanje o ratu. Kao prvo, bila sam premlada. Kao drugo, nisam Hrvat. A kao treće, nisam ni Srbin! Ja sam....uh....miješana! S jedne strane Hrvatina Ban. A s druge Srbenda s Korduna, baš kao i čika Simo!
Kao čardak ni na nebu ni na zemlji, kao srpska salata (ah, gorke li ironije), vječno lebdim negdje između, poput kakve utvare. Nitko me neće!:(
No, da se ne pretvori ovo u moj šou, vratimo se našem Simi. Ili bolje rečeno, "Konstantinu Bogobojaznom". Tako mu se zove jedini roman u siromašnoj karijeri. Pa, možete mi prigovoriti da sam prezahtjevna, ali par tanjušnih zbirki pjesama (koje me ionako dosta slabo zanimaju, ali možda jednom pokušam) i jedan jedini romančić (premda neobičan, "manjinski"; a "premda" je tako super riječ al