Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
arhimed 07.01.2004 u 23:06:01 profil autora
ima li ovdje poklonika grupe stampedo?
meni su oni baš super, imam albume "tandara mandara" i "pau pau". "romantično ljetovanje za dvije osobe" sam pokušavao nabaviti, ali još uvijek nisam uspio. nabavit ću ga prvom prilikom. inače, taj album je odrađen u stilu francuske šansone.
kod stampeda mi se sviđa to što su stvaralački potentni, kombiniraju različite stilove, nude vrlo zanimljive i šarolike zvučne slike. ko je slušao "tandara mandara", zna o čemu govorim.
"pau pau" može na prvo slušanje zvučati donekle neozbiljno i infantilno, ali je tako zarazan da ti nakon nekoliko slušanja to uopće ne smeta. uostalom, osmislili su ga kao parodiju na disko osamdesetih začinjenu karipskim ritmovima pa i treba zvučati malo neozbiljno (u pjesmi "ko čokolada" ima jedan pripjev koji se referira na "locomotion" kylie minogue. kylie pjeva "come on, baby, do the locomotion", a ivanka pjeva "come on, baby, do the chocomotion", op.a.).
usudio bih se reći da nisu baš imali sreće s izdavačem jer croatia records je sigurno mogla od njih napraviti poznatiji bend. šteta je što pjesme kao što su npr. "samo zvijezde", "jadranska sol", "plaža snova" i "sani" nisu stekle onakvu popularnost kakvu zaslužuju.
no, našli su oni svoju satisfakciju. svi albumi im se prodaju na japanskom tržištu. i to je dobro.

kakva su vaša mišljenja o ovom bendu?

(znam da su cura i dečko iz kimika svirali stampedu kao predgrupa, pa očekujem da barem neko od njih dvoje nešto napiše u ovom topicu )


sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 08.01.2004 u 18:36:37
zumbula 08.01.2004 u 19:30:22 profil autora
..meni se stampedo sviđa..romantično ljetovanje imam kazetu..zabavni su i dobri uživo
lollipop 09.01.2004 u 01:54:48 profil autora
e da....kako mi buraz tamo svira, poprilicno sam 'inside', nesto ko mi ovdje s pipsima, ali jos i vise. pa se naslusam stvarno raznoraznih prica. oni su mi jako dragi bend, koliko je to subjektivno ne znam, moram priznat da sam im prije znala tek par pjesama i vjerojatno im ne bi otisla na koncert, a sad odem skoro na svaki. i odlicni su uzivo, bolji nego da ih doma slusas. ivanka je stvarno draga cura, njoj taj bend uzasno puno znaci, zbog nje si ostali ustvari i daju truda. ona je dusa, ostali su 'sljakeri'. koliko je to dobro za sam bend, nisam sigurna, buducnost im je malo upitna. ovaj zadnji album je meni osobno uzasan, vidi se da je napravljen jer se 'morao napraviti' (ugovor, da ne ulazim u duge price, ne znam niti koliko bas trebam ovdje pisat). ipak, ivanka ga svojim sarmom stvarno izvlaci, pogotovo uzivo. meni je uvijek bilo zao sto oni nisu nikad bas probili onu imaginarnu liniju 'popularnosti' iako su uvijek bili blizu. fali im jedinstva i dobar menader. ako iko sta za taj bend radi to je ivanka. hah, cak je buraz usput predlozio da ja budem menađer, ali ono, pa ja se ne znam osnovno razgovarat s ljudima, a ne nekog u nesto uvjeravat. steta, jer voljela bi. malo zbrckano pisem, htjela sam skroz drugacije. nervozna sam, ne mogu spavat. bolje da se javim u nekom normalnijem stanju.
arhimed, imam ja romanticno ljetovanje, to je sasvim dobar album, sigurno ce ti se svidjeti.
lollipop 09.01.2004 u 01:57:54 profil autora
e da, sivrali su nedavno u francuskoj. bilo im je odlicno i ljudi su ih totalno prihvatili. pa da, po meni je to totalno likeble muzika. prposna i vesela, koketna i nasmijana, ali ne i sund.
svinjče 09.01.2004 u 12:43:43 profil autora
ivanku znam sto godina, iz istog smo grada. sviđa mi se jer ko prvo super pjeva, a ko drugo isto se furala i sa 13 i odkad je postala kakti slavna. kak mi to "slavna" u hrvatskom kontekstu zvuči smiješno.tako da mi je i stampedo drag.ponajviše zbog nje, ostale ni ne primjećujem.
jelena 09.01.2004 u 13:36:26 profil autora
doboj, a?

meni su stampedi simpa. ovaj zadnji album se sve u sesnaest slusa u nasim kolima. i niko se ne zali.
arhimed 10.01.2004 u 02:58:55 profil autora
pa se naslusam stvarno raznoraznih prica.


pikanterije su uvijek zanimljive

ona je dusa, ostali su 'sljakeri'.


znači li to da čak i javor jeić, glavni autor, ne drži baš puno do benda?
rade li možda neke nove pjesme?

malo zbrckano pisem, htjela sam skroz drugacije.


ma nema frke. pročitaj još jednom moj uvodni post koji je nasumce nabacana nakupina natuknica i utješit ćeš se.

arhimed, imam ja romanticno ljetovanje, to je sasvim dobar album, sigurno ce ti se svidjeti.


ova dva albuma koja imam su originali pa bih volio imati original i od romantičnog ljetovanja. stoga ću ga još malo tražiti po cd shopovima pa ako moja potraga ne urodi plodom, javit ću ti se da mi ga, što kažu, spržiš. u svakom slučaju, hvala ti.

sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 10.01.2004 u 03:12:41
svinjče 10.01.2004 u 23:09:12 profil autora
ma ne doboj gorica.još k tome velika. nisam rekla da sam iz njenog rodnog grada
svinjče 10.01.2004 u 23:11:16 profil autora
too arhi! kupovat originale. treba cijenit autore.
zumbula 11.01.2004 u 14:32:44 profil autora
..da fakat..kad god kupim neki original gledaju me u čudu...
Hadzo 14.01.2004 u 15:57:04 profil autora
Meni su Stampedo uvijek bili super zabavan bend ali ništa više od toga. Ivanka je super ženska, mislim, cijela ekipa je dobra, ali slažem se da ni oni sami to ne shvaćaju preozbiljno. Osim toga problem je Stampeda njihova eklektičnost o kojoj Arhimed govori, ljudi vole izvođače trpati u ladice a oni jadni ne pripadaju nigdje. Mislim da je u slučaju Pau pau zakazala medijska promidžba i to gadno, što je krivnja prvenstveno izdavača ali i samog benda. Nedostatak menadžera naravno komplicira stvari. Jednom rječju, ima tu sto stavri zbog kojih bend nije dosegao razinu popularnosti i prihvaćenosti koju su mogli i koju zaslužuju. Ne vjerujem da Stampedo ima neku budućnost kao bend, pogotovo kad se prostor za predstavljanje urbane scene na hrvatskoj televiziji i radiju sve više sužava, ali Ivanka kao poznato lice uvijek ima mogućnost solo rada, uz onu dječju emisiju na televiziji.
Tonci 14.01.2004 u 16:48:18 profil autora
Ljubav u mehiku = jebeno esencijalno, jedna od najboljih cro pjesama ikada

ostatak Ljetovanja za 2 osobe = manje esencijalan, ali svejedno jako simpa i zabavno

Tandara Mandara = bezveze

Pau Pau = UZAS!!!! nesto najiritantnije ikada
Filip 14.01.2004 u 19:50:32 profil autora
imam romantično ljetovanje za 2 osobe. i baš mi je dobar taj album.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
arhimed 15.01.2004 u 01:13:44 profil autora
"pau pau" jest specifičan album koji ti je ili grozan ili odličan. eto, meni je odličan. imam utisak da su se jako zabavljali stvarajući ga. osjeti se takva vibra u muzici.

volio bih da stampedo ne posustane i ne poklekne pred sudbom kletom koja ih je zadesila. tu prvenstveno mislim na ono što je već apostrofirano - neadakvatan izdavač i nedovoljna prisutnost u medijima. meni zapravo nije jasno kako se moglo dogoditi da potpišu ugovor s croatia recordsom jer je očito da stilski odskaču od svega što je pod tom etiketom. daj bože da u budućnosti upregnu snage i iznjedre još dobrih albuma koji će ih napokon dovesti do onog statusa kojeg zaslužuju, i da nađu diskografa i menadžera koji će voditi brigu o njima. na osnovu onog što je lollipop napisala, ova moja želja djeluje kao utopija.
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 15.01.2004 u 01:14:46
Hadzo 15.01.2004 u 09:44:28 profil autora
Pa ja imam romantično ljetovanje za 2 osobe, potpuno sam zaboravio na to. Ako ne uspiješ nabaviti original, uvijek se možemo dogovoriti oko posudbe i prženja...
arhimed 16.01.2004 u 00:19:00 profil autora
tenks.
lollipop 16.01.2004 u 23:35:48 profil autora
jeic je vjerojatno davno odustao od tog benda, ne bi im ovakve pjesme inace napisao :), ugovor ga je vezao. on sad hoce pisat pjesme svima, ne samo stampedu, drugim rjecima, ak oces pjesmu, plati. rade neke nove stvari, moglo bi to biti jako dobro, kad bi funkcioniralo. too complicated.....