Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
amnesiac 25.12.2003 u 01:02:18 profil autora
Ajde ljudi otvorite srce i dusu, recite sta vas je nasmejalo/nateralo na plac/ostavila bez daha... jednostavno dajte najbolje iz prosle dekade. Bese to dobra dekada, zar ne?

Lost Highway, Trainspotting, Pulp Fiction, and many more... moja lista stize cim pre. Da cujem vas. Ajde olovku u ruke i zvrljate po ekranu da vidim koliko ste mastoviti...

Evo je lista:

The Silence Of The Lambs (Joddie Foster, Anthony Hophinks)
Scent Of A Woman (Al Pacino)
Unforgiven (Clint Eastwood, Gene Hackman)
Schindler’s List (Liam Nelson, Ben Kingsley)
Pulp Fiction (Jonh Travolta, Samuel L. Jackson)
The Shawshank Redemption (Tim Robbins, Morgan Freeman)
Seven (Morgan Freeman, Brad Pitt, Kevin Spacey)
Trainspotting (Ewan McGregor)
Lost Highway (Bill Pullman, Patricia Arquette)
Good Will Hunting (Matt Damon, Robin Williams)
Run Lola Run (Franka Potente)
Fight Club (Ed Norton, Brad Pitt)
Magnolia (Tom Cruise, Julianne Moore)
Traffic (Michael Douglas, Benicio Del Toro)
Donnie Brasco (Al Pacino, Johnny Deep)
Forrest Gump (Tom Hanks)
A Few Good Man (Tom Cruise, Jack Nickolson)
Philadelphia (Tom Hanks, Denzel Washington)
Three Colors: Blue (Juliette Binoche)
A Perfect World (Kevin Costner, Klint Eastwood)
Braveheart (Mel Gibson, Sophie Marceau)
Terminator 2 (Arnold Swarchneger)
Kolya (Zdenek Sverak)
LA Confidential (Russell Crowe, Kevin Spacey)
Gattaca (Ethan Hawke, Jude Law, Uma Thurman)
The Ice Storm (Tobey Maguire, Christina Ricci)
Saving Private Ryan (Tom Hanks, Tom Sizemore)
Eyes Wide Shot (Tom Cruise, Nicole Kidman)
American Beauty (Kevin Spacey, Annette Bening)
The Siege (Denzel Washington, Annette Bening, Bruse Willis)
The Sixth Sense (Bruse Willis, Haley Joel Osment)
Jerry Maguire (Tom Cruise, Rene Zelweger)

sadrzaj je izmijenio/la - amnesiac u 23.04.2004 u 14:53:19
arhimed 25.12.2003 u 03:16:13 profil autora
filmovi srđana dragojevića:

"mi nismo anđeli" - jer je naprosto GENIJALAN. o ovom filmu sam već pisao na jednom drugom topicu (amnesiac, ako te zanima, pogledaj topic AVATARI na pc&vc forum sekciji). svaki jebeni dan kroz glavu mi prolaze neke rečenice iz tog filma.

"lepa sela lepo gore" - jer me natjerao da buljim u kartu bosne i razmišljam o nekim mjestima i krajevima o kojima inače ne bih razmišljao. i što je još zanimljivije - da osjećam snažnu nostalgiju prema boljoj prošlosti tih bosanskih krajeva u kojima nikad u životu nisam bio! prošlosti u kojoj su ljudi različitih nacionalnosti i vjeroispovjesti zajedno išli na piće, družili se, igrali basket. najsnažniji antiratni film koji sam gledao.

"rane" - jer mislim da je realističan, uvjerljiv i autentičan, i jebi ga, zato što je dragojevićev, a dragojević još nije snimio loš film.
trixy 25.12.2003 u 09:48:59 profil autora
ima ih puno.
jedini koji mi je odmah pao na pamet je - boys don't cry - nakon gledanja tog filma, osjećao sam se kao da me je netko toljagom opalio po glavi
ThE ChEdO 18.01.2004 u 01:25:18 profil autora
a zna se...pulp ficton..everybody be cool this is a robbery...niti jedan film nije bolji...cim ga pogledas svhvatis sto znaci DOBAR film!!moes ga kasnije gledat jos mali milijon puta idalje se ufuravas na svaku scenu...eto..maj misljenje...
goldietrickz 01.02.2004 u 13:48:44 profil autora
Evo zadnjeg takvog filma(ne zato manje vaznog)...

"Men with guns",Johna Saylesa,jedan od najboljih filmova uopce,ikad...
Ko nije gledao nek mu bude jako,jako zao...

"Men with guns",Johna Saylesa,koji sam sinoc pogledao na svedskoj jedinici,a za koji prije nisam cuo,sigurno je jedan od najboljih filmova koje sam ikad gledao.
Film je.iako u potpunosti produkcijski americki,skoro cijeli na spanjolskom jeziku(uz par replika americkih turista na engleskom.how aproppriate...),snimljen u meksiku,medju "native" meksikancima,indijancima.
U svojoj osnovi,film je to o besmislu rata(u ovom filmu i "regularna vojska" i "gerila" sastavljena je od indijanaca,a svi skupa od civila,isto tako indijanaca, nazvani su jednostavno "men with guns"),autizmu(glavni junak doktor pred mirovinom,iako skolovan i nacitan,pojma nema sto se ustvari dogadja u njegovoj zemlji),ostavstini kao najbitnijoj stvari u zivotu(doktor je zivio ubjedjen da je ostavio nesto veliko i vrijedno svojoj zemlji)...
Negdje od polovice film strasno podsjeca i na "Ko to tamo peva" i na "road movie",dok su doktor i mali indijanac kojeg putem upoznaje,u potrazi za ostacima onoga sto je doktor mislio da je ostavio svijetu,pridruzuju im se svecenik sa griznjom savjesti,dezerter iz "regularne vojske",indijanka koja je silovana od strane "ljudi sa oruzjem"...svi u potrazi za gradom,u kojom vlada stoljetni mir...
vecina taj mir na kraju filma i nalazi...
cudo od filma...
sadrzaj je izmijenio/la - goldietrickz u 01.02.2004 u 14:09:59
Hadzo 03.02.2004 u 09:26:03 profil autora
The Usual Suspects...Možda jedan od najvećih filmova prošloga desetljeća. Pulp Fiction i Reservoir Dogs, RD je bolji čisto filmski gledano, ali PF je legenda. Nepomirljivi Clint Eastwooda, možda i ponajbolji western u posljednjih 20 godina, a i uopće jedan od najboljih, uz Fordove Tragače i Peckinpachovu Divlju hordu. Fight Club, naravno, kult film par excellance. The Ice Storm Ang Leeja, teška i sumorna priča iz američkih predgrađa. Ma ima ih na stotine, ovo je samo vrh ledenoga brijega...
electro cute 03.02.2004 u 16:56:15 profil autora
cccccccccc
ice storm pod broj jedan
nije teška i sumorna priča
i pod broj dva
nije iz američkih predgrađa
i pod broj tri kristina riči je mljac!
Hadzo 05.02.2004 u 09:29:56 profil autora
Pod jedan, težak je i sumoran, satiričan i duhovit na mjestima, ali u osnovi je riječ o ozbiljnoj drami o ljudskim odnosima. Barem ga ja tako doživljavam. Ako ti to smatraš komedijom ili burleskom onda si vjerojatno gledao drugi film istog naslova.
Pod dva, radnja filma se događa u bogatom yuppie predgrađu grada New Canaan u američkoj državi Connecticut. Pogledaj zemljopisnu kartu. Ili, još bolje, pogledaj film još jednom. Ili dvaput.
Pod tri, za C. Riči se slažem. Mljac mljac. (Eto, uvijek se može naći neka zajednička točka, zar ne?)
electro cute 05.02.2004 u 13:38:54 profil autora
jako je teško govorit o yuppie predgrađu u sedamdesetima kad se yuppie subkultura tek počela formirat...
za new canaan znam di je al nisam skužio da se odvija radnja tamo?mislio da je to u nekom gradiću u konetikutu.sori...
film nije sumoran uopće.meni je lijep.onak...teme su sumorne, ali film je lijep.prekrasno je snimljen, ni fincher nema takvu kameru.al s druge strane ja emocionalne drame gutam ko vodu...baš fin film...i ima puno puno humora u njemu, što eksplicitnog što implicitnog.
pogledaću ja taj film opet, samo di...?kad se zaposlim kupujem kućno kino.
super mi je ang lee.sad moram još eat drink man woman pogledat.joooj, jedva čekam.
simon 05.02.2004 u 13:58:42 profil autora
Fak Kristina Riči.
Kejti Holms rulz!!!!
simon 05.02.2004 u 14:06:24 profil autora
E, i ne znam koliko su yuppieji subkultura.
Imam osjećaj da se taj termin debelo preširoko shvaća.
svinjče 05.02.2004 u 14:10:59 profil autora
gospodar prstenova -sva tri, pulp fiction, r.dogs,peti element,from hell,finding nemo (ajd dobro -sve kaj radi pixar),spirited away,klub boraca (ajd dobro-svi filmovi s brad pittom, buahahaha)...........ima faking tu mač dobrih filmova.ovo je na prvu loptu.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
electro cute 05.02.2004 u 16:36:42 profil autora
u konkretnom filmu japiji jesu subkultura.a uopče je teško govorit o subkulturama iz današnje pozicije.postmoderna, identiteti i tak to...
i slažem se
fak kristina riči.fak, fak, fak...
Hadzo 05.02.2004 u 16:47:00 profil autora
Slažem se, to je polovica sedamdesetih godina, vrijeme kada ni japiji još nisu znali da su japiji, he he he. Ali, sve u svemu, divan film. I naravno treba staviti velikog velikog Billa Murraya na popis najboljih filmova devedesetih s dva filma: Groundhog day (1992) i Rushmore (1997). Bill rules!
vlado 06.02.2004 u 17:54:02 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kad smo vec kod Murraya, nemojte zaboraviti i 'Space Jam'.
sick boy 06.02.2004 u 20:05:45 profil autora
ne, vlado, bolji je 'Kazaam!' s O'Nealom. Filmčina,čoeče..
amnesiac 23.04.2004 u 14:48:04 profil autora
M O V I E S of 90’s

The Silence Of The Lambs (Joddie Foster, Anthony Hophinks)
Scent Of A Woman (Al Pacino)
Unforgiven (Clint Eastwood, Gene Hackman)
Schindler’s List (Liam Nelson, Ben Kingsley)
Pulp Fiction (Jonh Travolta, Samuel L. Jackson)
The Shawshank Redemption (Tim Robbins, Morgan Freeman)
Seven (Morgan Freeman, Brad Pitt, Kevin Spacey)
Trainspotting (Ewan McGregor)
Lost Highway (Bill Pullman, Patricia Arquette)
Good Will Hunting (Matt Damon, Robin Williams)
Run Lola Run (Franka Potente)
Fight Club (Ed Norton, Brad Pitt)
Magnolia (Tom Cruise, Julianne Moore)
Traffic (Michael Douglas, Benicio Del Toro)
Donnie Brasco (Al Pacino, Johnny Deep)
Forrest Gump (Tom Hanks)
A Few Good Man (Tom Cruise, Jack Nickolson)
Philadelphia (Tom Hanks, Denzel Washington)
Three Colors: Blue (Juliette Binoche)
A Perfect World (Kevin Costner, Klint Eastwood)
Braveheart (Mel Gibson, Sophie Marceau)
Terminator 2 (Arnold Swarchneger)
Kolya (Zdenek Sverak)
LA Confidential (Russell Crowe, Kevin Spacey)
Gattaca (Ethan Hawke, Jude Law, Uma Thurman)
The Ice Storm (Tobey Maguire, Christina Ricci)
Saving Private Ryan (Tom Hanks, Tom Sizemore)
Eyes Wide Shot (Tom Cruise, Nicole Kidman)
American Beauty (Kevin Spacey, Annette Bening)
The Siege (Denzel Washington, Annette Bening, Bruse Willis)
The Sixth Sense (Bruse Willis, Haley Joel Osment)
Jerry Maguire (Tom Cruise, Rene Zelweger)