Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zomri 20.12.2003 u 01:14:45 profil autora
Ev ja sad iz Sloge. Kako je bilo? On odozdo, on odozgo, on odozdo, on odozgo...Pazi ga GORE! Lijevo, eno ga dole, desno, GLEDAJ! Stade. Kanaderi: izlazte, izlazte, izlazte...Svi! Dijeli sapuniće, njima. Kaže meni upo u nos! Što nis vako...

Ma da se okanemo mi zajebancije, ovo je bio koncert za pamćenje!!! Za deset!!!!!
Nagovorio sam bar deset prijatelja da dođu, govorio im kako daddy neće bit nadrkan, kako neće gledat u plafon, kako će saund bit odličan, kako će svirat rositu i ostale življe stvari sa starijih albuma, molio, kumio, rizikovao da me za života ne shvataju ozbiljno i konačno - nagovorio. I znate šta, zahvalni su mi do jaja. Kako i neće kad su prisustvovali odličnom koncertu kakav se u Sarajevu desi jednom ili nijednom godišnje!
Bio je ovo najbolji koncert Pipsa u Sarajevu do sad. Jednom se, eto, i to dogodilo: da se ovom bendu jednom stvari poslože na svoje mjesto. Ono, ne da nije bilo nedostataka - bilo ih je (na momente problemi sa soundom) - ali je ukupna slika koncerta dobila jako veliku ocjenu uprkos.
Da počnemo od publike koja je bila koliko šokirana dobrim zvukom i pozitivnom aurom koju bend širi toliko i izabranim repertoarom odlično ga prihvatajući (daddyjevih two thumbs up na kraju publici možda nekome puno govori). Ne znam je li više bila iznenađena publika dobrim koncertom ili bend dobrom publikom.
Repertoar je bio sličan onom u aquariusu koliko se sjećam s tim da su odsvirali i onu novu stvar (Čovjek kojeg nema) koja mi se btw pravo svidjela.
Ma šta još da vam kažem sem da me noge bole (joooj, izvrno sam danas sve četiri na ledu; al nije ni to, nego mi se još i raja pukla smijat:)). I da idem spavat. A više o koncertu narednih dana.
Dulce vidimo se u Tuzli!



vlado 20.12.2003 u 01:32:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ocemo jos!
zomri 20.12.2003 u 01:41:48 profil autora
Hoćeš još? Evo.
Taman završi Dan,Mrak i počinje sledeća stvar kad tip do mene s pivom u ruci odmahnu rukama: "e jebiga oni nikad dvije dobre sastavit". Par momenata poslije isti frajer šalje poljupce Dudi. Pogađate, "sledeća stvar" bio je samo uvod za Narko. He he...
Ili još, kad su razvalili Nacionalni park neko iz mase se prodera "RAFO, LEGENDO!!!". Nećemo mu otkrivati identitet ;)
Šaran iz Skroza bio odmah ispred bine i aplaudirao poslije svake jebene stvari hvatajući se za glavu. Garant mu je stoput kroz vuglu prošlo "kad ću ja vako"...
Hoćeš još?
vlado 20.12.2003 u 02:38:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Naravno.
Filip 20.12.2003 u 12:47:10 profil autora
ja sam se u zadnjem trenutku sjetio prijatelja iz sarajeva kog sam upoznao na jednom seminaru. poslao sam mu sms da pipsi imaju koncert.
on mi se zahvalio uz odgovor da su mu financije slabija strana, al da se nada da će otići.
nadam se da nije propustio koncert.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 20.12.2003 u 12:48:19
johnnykola 20.12.2003 u 18:00:37 profil autora
sta je bilo!? reci!
koncert fakat bijase savrsen!!!! rafo razvaljiva.:) krivo mi sto ne pozdravih daddyja. i nova stvarka je dobra. mario je konacno postao slobodni umjetnik. ili je to stara informacija? sve najbolje pipsima, odoste vi medju zvijezde. SVAKA CAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
p.s. ado mi rece da napisem i sokiram fuleta s: i like scat. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, njami, njami..........................
dulce 20.12.2003 u 20:17:33 profil autora
vrijedi. ja sam vec tu i pripremam teren. jutros sam nekada u sitnim satima stigla u tz. i dok me stari vozio kuci kroz moje naselje, sa jedne zgrade mi se osmjehnulo drvece i rijeke. fakat dobar docek.
zomri, javim ti se sutra smsom, pa se dogovorimo kad da se vidimo. imate jedan slani pozdrav.
sadrzaj je izmijenio/la - dulce u 20.12.2003 u 20:19:22
dulce 20.12.2003 u 20:18:52 profil autora
btw bio mi je jedan prijatelj sinoc na sa koncertu, rekao je da su bili fantasticni. a njemu fakat nije lako ugoditi.
vlado 20.12.2003 u 20:18:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Naravno, ocekujemo bogate dojmove. Blago vam se.
vlado 20.12.2003 u 20:28:15 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Eh da, da dodam:
jucer oko 23 i nesto stize mi Zomrijev SMS koji glasi:
"joooj..."

I sad ja, izbezumljen, kontam - sta je sad?
Pa nije valjda...
Al, nije...

Srce mi je bilo odavde do Bosne.
Filip 23.12.2003 u 02:14:29 profil autora
i moj prijatelj je bio zadovoljan koncertom.
nego, dulce i zomri, jeste bili u tuzli? kako je bilo?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 23.12.2003 u 02:15:22
zomri 23.12.2003 u 14:33:42 profil autora
tuzla:
bend bio više nego odličan, publika također. pričalo se čitavo vrijeme koncerta. nije ni do benda ni do raje. do bosne je.

ko nije skonto: bolje ozvucenje i tehniku ja imam u sobi nego oni u klubu.

daddy mi prije koncerta na upit kako je bilo u travniku samo sklopi prste u buket i cmoknu ih. JEBEM TIIIIIIII...ufffff!!! daj dodjite ponovo u travnik ako ikako možete. ubrzo.
zomri 24.12.2003 u 00:06:29 profil autora
ima dnevnik o sarajevu i travniku.

daddy zaboravi napomenuti da su pipsi s nikakvom reklamom i poljuljanim ugledom poslije Urban festivala kada su ih darkvudovci sjebali okupe 200tinjak ljudi. Znate, to pod datim okolnostima i s obzirom da se nigdje, apsolutno NIGDJE ne može čut išta sa Drveca na radio stanicama predstavlja svjetski rekord.
U takvim uslovima otpraše koncert za 9 od 10. Pa mislim STVARNO, momci svaka čast. Naklon. Šahovi, kraljevi, carevi...

još jedna anegdota kojih uvijek u sarajevu ima:
daddy skače po sceni, zajebava se na račun publike, super mu. tip u društvancetu koje je stajalo do mene kaže (autoritativno) "koji je njemu sad kurac? ka'em vam ja, drogira se on, majkemi...". drugi mu odgovara (to je onaj s pivom što je tvrdio da nisu dvije dobre uvezali): "ma, jarane, garant ga nisu vodili na ćevape. ja kad jedem ćevape, vazda sam nadrkan, a divi njega", pokazuje rukom na daddyja.

fakat živa istina.
zadnjijeprvi 24.12.2003 u 10:54:14 profil autora
ljudi super ste...
zomri, dulce - puno vam hvala na svemu. veliki smo vam duznici.

vidim da vam je bilo dobro. nama je bilo preludo. moram vam priznati da niste smjeli propustiti travnik. sve sto je daddy napisao je istina. ljudi su predivni, prostor je genijalan, spasili su nam dva koncerta. ono sto travnik ima nema u 95% hrvatske. definitivno cemo se vratiti...

bend je funkcionirao besprijekorno. mozda smo zaradili za jednu gumu od auta, ali iskustvo i team building su neprocjenjivi
vlado 24.12.2003 u 15:00:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Mislim, fina smo raja, ozbiljni, posveceni umjetnosti i visim ciljevima i tako, nadasve ne bih banalizirao postojecu temu, a posebno ne bih dezavuirao ovakvo prikladno raspolozenje, al buduci da u bendu postoje ljudi u tim i takvim godinama, te jos k tome i akademski gradjani, sto ce rec studenti, pa bih, jelte, khm, truc-bla, da pitam:

Jesul pale kakve bosanke putem?
(il sto bi reko jaran: Jeste li popravili krvnu sliku, he he)
bluefaith 25.12.2003 u 02:32:32 profil autora
Posto sam u "godinama" a samim tim u velikim obavezama (supruga, klinac, a i administrator sa m na jednom siteu )nadam se da nije problem sto se tek sad javljam u vezi koncerta u Slozi.
Prvo jedna anegdota (citaj provala). Posto smo se supruga i ja bojali da se karte za koncert ne prodaju, ja sam prvo u cetvrtak, a zatim i u petak ujutro isao kupiti iste. Ulaznice sam kupio pred sam koncert ne cekajuci ni minute. Ulazak u Slogu i .... Dvorana je bila "bezobrazno" prazna. Nakon prvog shoka pokusavamo naci opravdan razlog za polupraznu salu. Na srecu nalazimo dva poprilicno kvalitetna. Prvo Pipsi su ljetos vec svirali u Gradu i drugi sto u historiji koncerata u Sarajevu (mozda malo pretjerujem) nikada nije losije medijski odradjen neki dogadjaj. Sutra sam prelistao sve novine i casopise i nigdje nisam nasao ni slova o odrzavanju koncerta najboljeg benda sa prostora bivse Drzave. Osim par plakata , NISTA vise. Cak par prijatelja koje sam sutradan zvao nisu imali pojma da su Pipsi uopce svirali iako su i njima medju drazim bendovima. Iskoristio bih priliku da demantiram jedan od navoda u ovom topicu. Naime, do prije par mjeseci u Sarajevu je postojala radio stanica " radio Grad" gdje su Pipsi bili najzastupljeniji bend sa ovih podrucja. Supruga i ja smo se cesto salili da nam je klinac odrastao uz Pipse jer je prvu godinu dana spavao uz upaljen radio prijemnik JTakodjer se ne bih slozio da je ovo do sada najbolji kocert Benda u Sarajevu. Moj favorit je je koncert u CDA prije par godina. Datuma i godine se ne sjecam samo pamtim da je to vece Dinamo izgubilo od Hajduka 1:0. Koncert je bio super. Zbog slabe posjete, sa 37 svojih godina, stajao sam u prvom redu pa sam imao specijalni feeling." Samo meeeni svira bend, u Sloziiiiiii" . Svirka je bila super. Malo pauze izmedju pjesama su bile nepotrebno duge. Izbor pjesama je cijelom koncertu dao "kontinuitet", takoda je djelovalo kao da se radi o samo jednoj, malo duzoj, kompoziciji. Kuci smo otisli vise nego zadovoljni. Ja sam "ispucao" masu fotki tako ako neko zeli mogu mu ih proslijediti.
Toliko za ovaj put pozdrav iz Sarajeva(Grada a ne kluba:))
zomri 29.12.2003 u 01:36:31 profil autora
INTERVIEW S DUBRAVKOM IVANIŠEM
FRONTMANOM SASTAVA PIPSCHIPS & VIDEOCLIPS
PRIJE SAMOG NASTUPA U TUZLI 21.12.2003.




Došao sam u Live Music Club Plus negdje oko 18 sati i 30 minuta. Momci iz benda su već bili na bini i "štimali" zvuk. Upoznao sam s menadžerom benda, Sanjinom Đukićem, koji mi je već odmah u startu spustio tenzije s pričom kako Ripper (Dudo, op. ur.) nije tu i da ima problema s grlom, pa mi se činilo kako sam bez veze došao, te da od intervjua nema ništa. Stvarno, poslije nekog vremena pojavio se i Dubravko u Clubu Plus i nisam htio ništa potencirati, nego sam mirno čekao. Dubravko Ivaniš - Ripper, sada ga zovu Dudo, valjda zbog tog što je postao otac, zreo je i ozbiljan čovjek koji je uspio napraviti zreo album "Drveče i rijeke" i stvoriti jedan poseban ambijent na polju hrvatske muzičke scene. Nisam htio navaljivati za intervju jer odmah, čim je ušao u klub, njegove uši su se posvetile zvuku koji su tonski tehničar i njegove kolege muzičari s kojima izvodi svoju muziku, štimali do perfekcije, pazeći kao i obično, na svaki mogući detalj tona što se mogao naslutiti u zvučnim kutijama. Klimao je glavom i šutno pokazivao rukom koga treba pojačati, koga smanjiti i da li je sve u redu. Nisam bio nestrpljiv nego mi se sve to činilo zanimljivim za pratiti što tako jedan veliki bend od sedam muzičara radi, i pomislio sam kako sam jedan od malobrojnika ovdje u Clubu Plus koji su u prilici pratiti što se sve dešava prije samog koncerta. To je neka vrsta intime grupe kojoj se ne može tek tako prisustvovati. Nakon nekog vremena čekanja došao je i red na intervju.

P: Drveče i rijeke se čini najzrelijim albumom Pipsa do sada. Zašto, zbog čega i otkud da s vama surađuje renomirani producent Dave Friedmann koji je radio s svjetski poznatim bendovima poput Janne's Addiction, Flaming Lips...?

O: Normalno da je najzrelija ploča čovjeka koji je sada najzreliji. Ljudi u bendu su odrasli u zadnjih dvanaest godina. Friedmann je naš odabir u trenutku kada u Hrvatskoj, ili zemljama bivše Jugoslavije, ne nalazimo adekvatnog producenta za ono što mislimo napraviti. Jedan od članova benda koji je zadužen za takve svinjarije, a to su otprilike sanjarije, piše e-mail Friedmannu, na što se ja grohotom smijem. Njegov menadžer odgovara da šaljemo demo snimke. To je bio ogroman uspjeh da je uopće itko odgovorio na taj e-mail. Friedmann je poslušao snimke i stvar po stvar nas je recenzirao što je ekvivalent za mene 48 Porina u jednom danu. Ono, da mi je jedan takav frajer posluša demo i praktički ne mogu vjerovati što je napisao, hvali ploču i tako dalje. Inače, Dave nas nije producirao, a to želim reći ako nas jedan Dave Friedmann bude producirao, to će biti daljni korak naprijed. Dave nas je "samo" izmiksao, a producirali su je Jura i Pavle (Jure Ferina i Pavle Miholjević - op. a.) i Svadbas. Oni su producenti. Kad nam u budučnosti neko bude producirao ploču, netko poput takvih fakera, onda će reći: "Pa, što, nije to ništa, već ih je producirao." To je velika razlika. Produkcija je kad gradiš kuću od temelja do krova, a mi smo sada u krovnom dijelu bili kod Friedmanna.

P: Kritičari su za vaše prve albume rekli da si ti muziku vidio kao neki "poligon za isfuravanje", a sada ste kao "svjetski bend koji pjeva na hrvatskom jeziku". Možeš li to malo prokomentirati?

O: Ja kritičare, a pogotovo ovo što si sad citirao, teško mogu generalizirati. Kritika je rekla, ne, kritika nije rekla, neki od njih su rekli. Neki od njih su svašta govorili, i to ba&
dulce 29.12.2003 u 13:49:37 profil autora
evo znam, dugujem izvinjenje za tako dugo nejavljanje, ali imala sam bar dobrih razloga. ova prosla sedmica mi je prosla kao u transu. jbg, kad sma kuci, vremena nikad dosta. e sad sam u sa, i to sjedim sa zomrijem u internet cafeu. bas smo skontali kako je forum super stvar, jer sretnes tako puno super ljudi.

pipsi u tz. sta da vam kazem, bilo je to fenomemalno vece. bojala sam se da nece biti jako puno ljudi, jer dosta raje ipak nije znalo za koncert. u pravu je daddy kad kaze za promociju, al ne samo u sa, mislim da je se i tz trebalo biti glasnije. ipak je bilo oko 180 ljudi, tako nesto. sam koncert je bio genijalan. bilo je neke pozitivne vibre u zraku do ludila. ja sam srela neke ljude koje nisam vidjela sto godina. tu vecer je na koncertu bila jedna prijeteljica koju nisam vidjela sedam godina. zivi u londonu. dovela je troje britanaca na koncert, posto u tz slave ng. bili su odusevljeni muzikom iako nisu razumjeli ni rijeci. malo me je nerviralo sto se raja nije micala dok sam ja otkidala, ali su svi zadovoljno klimali glavama, cupkali u mjesti i fakat - uzivali. dobra je ekipa bila. pipsi su morali izaci na dva bisa, a trazio im se i treci ali se naravno nisu dali. daddy je bio iznimno srdacan i dobro raspolozen, sto mislim da su svi primjetili. cak nas je napomenuo da mislimo na nama dragu osobu dok je na prvi bis pjevao porculan. naravno, zadnja je bila na putu prema dole. meni je bio narocit merak i zadovoljstvo sto sam poslije imala priliku i popricati s njim. fakat sam s kezom otisla kuci. uljepsao mi je par narednih dana. ono, normalan razgovor. nekako se tome nisam nadala. za vijenu bih voljela napraviti nesto i dat cu sve od sebe. pa budemo vidjeli.

idemo se sad naci s johnijem, vec se radujem. \\veliki pozdrav iz otapljajuceg sarajeva.
bluefaith 30.12.2003 u 00:40:26 profil autora
Evo par fotki iz Sloge
http://www.themaniacs.org/strijelac/stvarcice/1.JPG
http://www.themaniacs.org/strijelac/stvarcice/2.JPG
http://www.themaniacs.org/strijelac/stvarcice/3.JPG