Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zomri 08.12.2003 u 11:09:29 profil autora
Ovo ipak zaslužuje poseban topic. Simone bravo! Oćemo još!!!
simon 11.12.2003 u 17:23:38 profil autora
Fala. Biće!
vlado 12.12.2003 u 17:51:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...

sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 12.12.2003 u 17:52:18
arhimed 12.12.2003 u 18:25:19 profil autora
bilo bi još zanimljivije da je i ozren milat intervjuiran, ali nemam nikakvih zamjerki. odlično, simone.
zomri 12.12.2003 u 18:56:10 profil autora
mene nekako interesuje gdje su i šta rade ti ljudi danas. za neke od njih se zna (recimo za sanjina :)), ali recimo gdje su viskovic, raic, tarabaric, pavlov...
goldietrickz 12.12.2003 u 19:55:07 profil autora
pa viskovic snima neki film kako sam cuo...:)
e bila je tu i tamara viskovic koliko se sjecam.ona sad u feralu.
fabian pl.tartaglia ne znamo di je.
zadnjijeprvi 15.12.2003 u 13:25:41 profil autora
pavlov je ili snimio ili snima hip hop album sa velimirom.
teo pise u playboyu (mozda i negdje drugdje).
raica nisam dugo vidio, kao ni viskovica.
intervju sa ozrenom? ha ha ha... zabavno. sto bi ga pitali?
arhimed 15.12.2003 u 19:14:17 profil autora
ozren je isto bio jedan od urednika nomada, baš kao tonći, velimir i zoran, pa sam pomislio da bi se možda i njegove misli fino uklopile u simonov tekst. a što bi ga pitali? pa nije valjda tuto muto koji ne zna sročiti nekoliko suvislih rečenica.
electro cute 16.12.2003 u 11:38:02 profil autora
sem toga milat je bio najbolji i najpismeniji filmski kritičar otkad je hrvatske države.
simone, saka čast.
zomri 16.12.2003 u 14:10:27 profil autora
meni je viskovic najbolji filmski kriticar kojeg sam citao. ikada.
vlado 16.12.2003 u 14:12:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Evo ih, Simone, sta sam ti reko...
Trebo si ovo, trebo si ono...
Cute bi pod hitno trebo na svjez zrak.
arhimed 16.12.2003 u 22:48:10 profil autora
sem toga milat je bio najbolji i najpismeniji filmski kritičar otkad je hrvatske države.


a odlično je pisao i ostale kritike (cd-i, knjige).

vlado, oprosti, ali ja mislim da nisi u pravu kad kažeš da svi napadamo simona. smatram (a definitivno nisam jedini) da je on odlično obavio svoj posao, a ono što sam rekao u vezi ozrena milata, rekao sam usput. bez ikakve namjere da mu solim pamet. uostalom, pohvala magazinu, a i primjedbi na magazin bit će uvijek. mislim da u tome nema ništa loše.
vlado 16.12.2003 u 22:51:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Naravno Arhi, naravno, to ja samo zajebavam Cutea.
Sve su primjedbe dobrodosle, pogotovo prijedlozi.
Vjeruj mi, svaki me post o magazinu razveseli.
simon 17.12.2003 u 08:24:58 profil autora
A tek mene!!!!!!!
dinar 17.12.2003 u 09:45:34 profil autora
fali mi bontona da pohvalim odlicni magazin na vrijeme. Citam, super mi je, a ne komentiram. Vlado, svaka cast na energiji. Magazin je stvarno izvor puno dobrih informacija, jedino ne stignem drzati korak sa knjigama...
Simone, fini tekst, zaista...
simon 11.02.2004 u 19:54:22 profil autora
Premda je moj najbolji glazbeni novinar jedan od trojke iz dosjea, jedino Ozrenove txtove još dan danas rado čitam. And that's gotta count for something. Jedino se s njegovim txtovima mogu potpuno poistovjetiti i jedini se on brine da najbolje iz svojih txtova što bolje sakrije. Tek usputno spomene.
Meni je neizmjerno žao što on više ne piše o glazbi.
Možda jednog dana...
sadrzaj je izmijenio/la - simon u 11.02.2004 u 19:55:25
arhimed 11.02.2004 u 19:59:04 profil autora
je li on uopće negdje piše danas?
goldietrickz 12.02.2004 u 10:45:24 profil autora
ajmeee...milat...:) njegovi tekstovi o glazbi jos su se nekako mogli i citati,ali tirade o filmovima...kao kad uzmete danila kisa,james joycea i acu dragasa i promuckate.gubio sam nit vec tamo negdje na pocetku druge kartice svakog njegovog teksta.mozd je bilo do mene?ne kazem da cova nije bio elokventan i nacitan i da nije imao neki svoj stil.
meni je bio viskovic super,i tarabaric,i lazic.sve to meni bilo super.tada.

inace...citam magazin redovno i svaki sljedeci broj cekam ko nekad nomad i svet kompjutera.


zomri 12.02.2004 u 11:19:32 profil autora
da bas tako goldie: milat je previse srao u tekstovima pa se i sam poslije gubio u njima.

sto se tice filmskih recenzija najbolje tekstove ikada procitao sam upravo u nomadu i to od mr. Viskovica. zivo me interesuje sta taj covjek sada radi (neki rekose da snima neki film ali se bojim da su ga pomijesali sa Ramljakom), steta bi bila da ne pise filmske recenzije.

Simone, u tvome pisanju se osjeti utjecaj stila obojice - i Milata i "jednog od trojice", tako da nije tesko prepoznati o kome se radi. da ne bi bilo zabune, odlicno pises.

i na kraju zivo me interesuje ko su coban i seljo. jedan je Ramljak cinimise, no ko je zaboga drugi? je li i on pisao u Nomadu?
goldietrickz 12.02.2004 u 11:54:08 profil autora
Onaj sto ima puno kose(skoro ko ja:)),koliko znam zove se Bojan(jednom sam sjedio,sasvim slucajno, s njim u N.Gradiski na kavi,pa mi rece da snima ili pusta neku "elektronsku" glazbu u ZGu)...
Onda poslije vidim...to mora da je onaj Bojan iz MAMA kluba,kao i onaj na ciji blog imas linkove tamo na "Gorili"...Koliko znam nije nista pisao za NOMAD.
To za Viskovica.To sam ja napisao,tako sam negdje,ko zna gdje,procitao...Ne mora biti istina...

sadrzaj je izmijenio/la - goldietrickz u 12.02.2004 u 14:27:13
krampus 12.02.2004 u 11:55:36 profil autora
Drugi je Bojan Mandić i nije pisao u Nomadu, barem koliko ja znam. A Visković ne radi baš ništa na svijetu, pa tako ni film ni kritiku.
zomri 12.02.2004 u 15:43:15 profil autora
hvala na ekspresnom odgovoru momci.
mada šteta što taj visković ništa ne radi.
vlado 13.02.2004 u 18:17:43 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E Goldie, za ovaj Svet kompjutera (Cvet kompjutera, ha ha ha) imas vazda pivu.
Inace, pohvalit cu se, naravno, tamo sam objavio prve radove: recenziju igara "The Detective" i "Fast Break".
Recenzija "The Detective" izazvala je mnogo prasine. Dobijao sam postu iz cele Jugoslavije.
Naime, znao sam gdje je osmi dokaz, he he...

Eh, ti divni dani.
goldietrickz 16.02.2004 u 14:21:44 profil autora
meni su u "svetu kompjutera" izlazili samo oglasi.prodavali smo igre i programe za amidzu i zvali se Powerslaves.ko zna zasto.:)
stoput sam napisao recenziju za saboteur ili taipan.nikad je nisam poslao.lijen.
u "racunari u vasoj kuci" mi je nesto cak i izaslo...:)
btw. u mom bivsem gradu imali smo na lokalnom radiju emisiju o racunalima.da.mi,bg,zg,i rak na sarajevskom radiu.:)offtopic skroz.
moj zadatak je bio da citam recenzije iz Sveta kompjutera.mozda sam i tvoju procitao?!
Depressed 16.02.2004 u 14:36:19 profil autora
Malo offtopic: jel vam fale dobre avanture kao igracki zanr koji je pao u zaborav? Meni fale naslovi kao Indiana Jones 4, Monkey Island, Grim Fandango, Day of the Tentacles, Larry...Nema vise takvih igara...Warcraft III mi je jos jedino veselje (Hvala Filipu)
vlado 16.02.2004 u 15:08:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Eh da.
Prvo Goldie: malo si me vratio u proslost, i kao sto vidim imam posla s burzoazijom. Amiga, kazes? Eh, nedosanjani san. Sjecam se, isao sam kod prijatelja Nenada (Kojovica, gdje li je on) da se igram na "najboljoj prijateljici" - tako smo je zvali. Ne znam jesi li citao moje recenzije, ne vjerujem, al sam siguran da smo obojica citali - Vasu. Takodjer, sjetio si me na jednu nevjerojatnu aktivnost (radili su to i na 101-ici): naime, u programu bi pustali ucitavanje (bzzzz-brlzrz-brlrlrlr-zrzzzzrz, da opisem) igre za recimo C-64, pa si je covjek na kazetu mogao i koju snimiti. Nevjerojatno.

A Dip, da, slazem se. U moru graficki prekrasnih igara rijetko se nalazi ona koja te moze prikovati za ekran na nekoliko dana (bez pauze, naravno). Nekako mi se cini da su se programeri vise trudili da u 64Kb naprave zanimljiviju igru, nego ovi novi kojima konzole pokrecu milione poligona u milisekundi. Kao i uvijek, forma pobjedjuje sadrzaj. Samo ima jos jedan veci problem: nemamo vremena, dragi Dip. Nemamo jebenog vremena. Evo, igram sezonu od 12. mjeseca, sa dvije-tri tekme tjedno. Ili tu i tamo odvozim Gran turizmo. I to je to. Shvacas, zelja mi je igrati taj Final Fantasy, al kad?

I na kraju, sve dvojbe oko nove zamisljene teme za magazin su nestale. Uskoro, ne odmah, ocekujte tekst pod nazivom: "Na cemu su se igrali nasi stari". Krenut cemo od ZX Spectruma s gumenim gumbima kojeg su ljudi prenosili preko granice tvrdeci da se radi o programatoru za ves-masinu. Pa C-64, pa Amiga, pa... Necemo zaboraviti ni Atari, a bogami ni Orao.
Bit ce smijeha...
Depressed 16.02.2004 u 15:15:43 profil autora
Oko mi zasuzilo na Spectruma...
Sto se vremena tice, ja igram jedan level Warcrafta III u tri mjeseca. Zadnji put sam ga se pošteno naigro u 1 ujutro jedne noći s nedjelje na ponedjeljak u sistemskoj sobi Zagrebačke banke dok sam čekao svoj red za testiranje nekih novih obrada.
vlado 16.02.2004 u 15:18:31 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kad se vec samaramo:
Dakle, Descent umrezen na 8 komputora. 8 budala, koji kad zavrse novine (Tjednik, prije 5 godina), igraju od ponoci dok ne svane. I tako svaki tjedan, jedno par mjeseci.
electro cute 17.02.2004 u 01:12:54 profil autora
ja sam jako mlad...prvu sam igru igro na nekom čudu koje neznam kak se zvalo al imalo je igru kržanac nogometa i tenisa-na jednom kraju ekrana jedan štap (postavljen okomito), na drugom kraju drugi štap i u sredini kuglica...daklem ovak nekak:
1 . 1
pa ak te loptica prođe popio si gol.
prve prave sam zaigrao na amigi-imao je lik koji je držao videoteku.ja i frend smo imali šest, on je imao 19 godina...i tri dana u tjednu dolazili bi ujutro do njega i igrali...suze mi krenu na oči.onda mi je frend dobio pc.igrali smo nonstop.onda se dogodilo to što se dogodilo s peručom i nastale su redukcije.svaki dan bi čekali do 4 da dođe struja pa da možemo igrat.ja sam postao (manje-više) ovisnik, on baš i nije.onda je došla civilizacija!to je bilo...jebote...
pa sam dobio nitendo-super mario je i dan danas jedna od najboljih arkada ever.a, da vam prišapnem ono što malo ljudi zna...metal gear solid, veliki hit na playstationu izašao je ko igra za nintendo-konami ju je izdao ak se ne varam.dan danas je čuvam na ladici iako konzolu nisam godinama upalio.
i onda se polako prešlo na pentiume i sve je počelo...ne znam...možda smo mi malo ostarili
goldietrickz 17.02.2004 u 12:46:31 profil autora
to ti je "pong".mi smo to imali jos tamo '79-e u lokalnom "Domu sportova"...:)

e zaboravi ovo za vasu...godine 1990 smo frend(koji je znao cesto slat pisma u "Moj mikro" kako previse pisu o PC-u.prilicno duhovita pisma koja su ovi,zacudo uvijek objavili.) i ja isli na onaj na neki "show" sto je Svet kompjutera organizirao mislim u tamosnjem Domu omladine(ili tako nesto) i tu sam upoznao Vasu!mislim da sam od njega kupio Sinbad za Amigu...e da "burzoazija" my ass...moja sreca je bila ujak u njemackoj koji nije imao djece.spectrum sam dobio 1984.commodore 64 '86,a Amidzu skoro odmah kada je i izasla '88.
sadrzaj je izmijenio/la - goldietrickz u 17.02.2004 u 12:55:17
vlado 17.02.2004 u 14:15:41 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Koji commodore 64, Goldie?
Smedjeg debeljka ili sivog gospodina?
Boze moj, ono namjestanje glave na kasetofonu me je znalo izludit.