Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
simon 02.12.2003 u 12:44:13 profil autora
Danas sam, nakon mnogo proljeća, zavrtio Yoshimi battles the pink robots...jeben je to album, jutros mi bolje zvuči nego ikad.
Pa, pošto imam i ja manje vremena nego ikad, reko, idem malo zbrajat glasove onih zaboravljenih na dnu topica top lista s kraja prošle godine.
I, gle(!), frapantni podaci!!
Dakle, prvo je primijenjen sustav kvalificirane većine, dakle prvi album 3 boda, drugi 2, treći 1.
U slučaju (a bilo ih je, bilo) da neki albumi broje jednak broj bodova, primijenjen je d'Hontov sustav (dakle, ovo NIJE andrkaver topic o izborima:) gdje su (samo) ti albumi bodovani ljestvicom 5-3-1, ovisno o mjestu na individualnim ljestvama.
Uvjet ulaska na listu bio je najmanje dva glasa za jedan album. Lista meni izgleda super, nadam se da ćemo je ove godine na vrijeme počet i završit radit , jedva čekam!!!
D'Hontov sustav istisnuo je Pepprese poput prištića na predzadnje mjesto, Sonic Youth su iznenađenje kola, The Streets su ponosni čuvari stražnjih vratiju, a stvarno bi se trebalo vratit u 2002. da vidimo što nam se pobogu toliko dopalo kod Coldplaya. Ševili!

1. Coldplay: A Rush Of Blood To The Head
2. The Flaming Lips: Yoshimi Battles the Pink Robots
3. Sonic Youth: Murray Street
4. Wilco: Yankee Hotel Foxtrot
5. Queens of the Stone Age: Songs For the Deaf
6. The Notwist: Neon Golden
7. Badly Drawn Boy: About a Boy
8. Badly Drawn Boy: Have You Fed the Fish
9. Beck: Sea Change
10. Doves: The Last Broadcast
11. Lambchop: Is a Woman
12. Red Hot Chilli Peppers: By the Way
13. The Streets: Original Pirate Material
simon 02.12.2003 u 12:48:55 profil autora
Eh, sad tek vidim da sam zeznuo, dakle, ime topica trebalo je biti "nabolji albumi 2002." . Drugim riječima, ovo nije topic o najboljim albumima 2003., premda se nadam da će i takav uskoro naletit.
sadrzaj je izmijenio/la - simon u 02.12.2003 u 12:52:51
zomri 02.12.2003 u 16:39:48 profil autora
ufffff... nema Interpola!!! kako smo si samo to smjeli dopustit??? nema ni Missy Elliot takođe. ništa ovo ne valja. ponovo sve.
arhimed 20.12.2003 u 00:58:23 profil autora
informacija za one koji nisu čitali jutarnji list od ovog petka: najbolji inozemni album u izboru aleksandra dragaša je "elephant" white stripesa, a najbolji inozemni album u izboru ante perkovića je "long gone before daylight" cardigansa. najbolji domaći album im je "šamar" hladnog piva.
arhimed 21.12.2003 u 00:48:14 profil autora
zapravo, nije mi jasno koji album su izabrali za najbolji domaći album zato što su na listi posebno istaknuli i najvećim fontom ispisali hladno pivo, a u popratnom tekstu su napisali da "drveće i rijeke" nadmašuje sve domaće albume. sinoć, kad sam pisao prethodni post, nisam bio upoznat s tim popratnim tekstom.
vlado 21.12.2003 u 02:28:40 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
U Playboyu Daddyjeva slika, navedeni PIPSI, i ocjena albuma kao "vrlo zanimljiv, no nekomercijalan i vrlo hermetican".
arhimed 21.12.2003 u 14:55:02 profil autora
ko recenzira albume u playboyu? je li još uvijek sale dragaš?
Hadzo 22.12.2003 u 16:17:58 profil autora
Pa, kad se forum vec zove najbolji albumi 2003. evo i moj domaci top 10 (strane jos nisam poslozio, trebao bi ih jos jednom preslusati a sad sam malo u kurcu s vremenom):

1. PCVC - Drvece i rijeke
2. Hladno Pivo - Samar
(dugo sam se dvoumio oko redoslijeda, ali mislim da je album Pipsa ipak bolji, za picinu dlaku ali je bolji)
3. Bare i Placenici - 7
4. The Bambi Molesters - Loud Hollow Dumb Thang (reizdanje, ali ponovno snimljen, plus 4 nove pjesme, pa moze proci)
5. Le Cinema - Dorucak kod Truloga
6. Kawasaki 3P
7. The Babies
8. So! Mazgoon - Velegradele
9. Ihthis - Armageddon fun
10. Sajeta - Doba vodenjaka

To su albumi koje sam kupio ili cijele preslusao, ima tu jos potencijalno zanimljivih albuma (Kowalski, Insert), ali znam samo pjesmu ili dvije s njih. Razocarao me je hip hop ove godine, ono sto se pojavilo ili je sranje (Tremens) ili neopisivo grozno sranje (Stoka, Bolesna Braca) ili jeftini plagijati poznatije brace (Leut magnetic). Ocekivao sam dosta od Krivicnog djelovanja ali kad sam preslusao njihov debi otpisao sam ih. Edo, TBF, spasavajte stvar, brod vam tone!
arhimed 22.12.2003 u 22:38:48 profil autora
Loud Hollow Dumb Thang


zar nije "dumb loud hollow twang"?