Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 21.11.2003 u 19:49:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
To da ja ne idem glasat opcepoznata je stvar, kako u mojoj uzhoj, tako i u shiroj familiji... Moja malenkost je prihvacena kao ovca u crno-bijelom dresu... Informacije koja ja znam a vi ih uglavnom ne znate (evo, npr, znate li koliko je konkretno Kutle iz crnih fondova isplatio Sanaderu kesha na ruke? 800.000 DEM ili da je Mati Crkvencu najgore sto na slikama ispada ruzan?!) uzasno iritiraju moju obitelj, jer ih zanimaju, a uglavnom su neugodne...
I bas u nedjelju smo bili na rodjendanu male Katrine, onako djuture svi i naravno, povela se politika... Ja sam cekao da se spomene bilo koje ime, pa da izbacim nekakvu pojedinost zbog koje nijedan razuman covjek ne bi glasao za spomenutog. I uspio sam iznervirati sviju.
Bilo je divno gledati i desne i lijeve, tj. starije i mladje kako ujedinjeno nastupaju. Reklo bi se, takva nam Hrvatska treba. Sve glave skupa... I tak mi je bilo gusht sto sam ih snervao...
A dijalozi su uglavnom bili:

- Slusaj, Vlado, zasto bi mi izrucivali Haagu optuzenike? Ajd zasto?
- Pa potpisali smo...
- Mi taj politicki sud nismo nikad potpisali...
- Ma nismo ja i ti striko, nego ga je Franjo potpiso...
- A i ta krava Carla del Ponte...
- Jebiga strikane, al ona je Slobu dovukla u zatvor!
- Ma sta ona? Dovuko se sam!!!

I tako svi se deru, apsolutna uzivancija, samo jedna osoba shuti i pazljivo me gleda... Moja zena.
Dolazimo kuci, ONA pocinje razgovor:

- I tako, znaci, sad si faca...
- Molim?
- Pa ne ides na izbore i to...
- Ne idem.
- Zasto?
- A za kog da glasam?
- Ma daj ne seri, sad ces mi rec da su HDZ i SDP isto!
- Ma o cemu ti pricas, ko je pustio mafiju iz zatvora? Moja pokojna baba?
- Ne zanima me. Ako ne izadjes na izbore, necu da cujem nijedno zaljenje na vlast, ma kakva ona bila...
- A ne gospodjo, pobrkala si stvari. Ja svoj porez placam redovito i imam pravo kritizirati ljude kojima je to placa...
- Ne zanima me...

Ljutito odlazi u sobu, pali kompjuter i igra se pasijansa. Sad ja pocinjem razgovor:

- Pa dobro, jebemu mater, ak ja necu da idem, onda necu da idem. Provjerio sam pravno, isto mi je ako izadjem i prekrizim listic ili ne izadjem. MOJ GLAS NE IDE VECIM STRANKAMA!!!
- ...
- Pa jebo te, ti nisi normalna, ponashash se ko najgori HDZ-ovac!!!
- ...
- Ah sutimo, dakle. OK.

I tako sutimo, oboje zurimo u ekran i gledamo kako ona zivcano slaze pasijans. Nastavljam s provokacijama:

- Ja samooo pjevaaam, ja samooo sviraaaaam, ja nemaaam razlog da se zivciraaaaam...
- Prestani, nisi duhovit!
- Opa, guknuo golub hadezeovac!
- E fakat si me razocarao...

Eh, kad vam zena tako nesto kaze, malo se zamislite... E sad posto sam ja vatreni znak u horoskopu, naravno, popizdim... i napustim prostoriju.
Oces politiku? OK.

Trebalo mi je oko 20-tak minuta da sastavim zahtjeve!
A zahtjevi su sljedeci:

Ako ja, dakle, izlazim na izbore i glasam, ona:

- iduci tjedan sama sheta psa
- tri dana sama pere sudje
- iduci put sama pere wc
- se obavezuje da ce prirediti dvije porcije palacinki, suvislo rasporedjene u tjednu, sa mojim omiljenim nadjevom: nutella+mljeveni orasi
- nece zanovijetati iduci tjedan kad igram nogomet na playstationu KAD ZELIM i naravno gledam bilo koji nogomet ili kosarku kAD ZELIM, pa makar na drugom programu ide Felicity u kojem umire glavna junakinja
- ne gleda iduca dva nastavka Golog kuhara, jer mi taj frajer opako ide na zivce...
- mogu da ostavljam prljave carape iduci tjedan bilo gdje, gdje god da pozelim...
- prizna da je potpala pod utjecaj SDP-ove kampanje, te da se paranoicno boji dolaska HDZ-a na vlast
- **** ovu tocku ne smijem pisat na forumu

Eto. Pregovori su u tijeku.

Molim? Mislite da sam bezobrazni muskarac?
O ne.
To vam je politika, drugovi!!!!!!!!
dulce 21.11.2003 u 20:15:57 profil autora
moram priznat da ne kontam, da bi TI glasao na drzavnim izborima, ONA treba da podnosi odredjene zrtve?! fakat ne kontam muskarce, pa ne mozete biti bas toliko razmazeni...